Po sterylizacji - opieka nad sunią

Moderator: Anirysova

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-07-02, 10:57

MagdaMR - a nie myślałaś czasem o przeprowadzce? Poznań to fajne miasto :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-07-02, 11:38

A wiesz, że myśle coraz częściej... Moja podwaszawska wieś w zastraszającym tempie się urbanizuje, a ja kocham spokój i naturę. Więc jednak Poznan odpada, ale okolice możnaby rozważyć... ;-) :-D
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-07-02, 12:36

Proponuję Komorniki (kier. na Wrocław), stąd byś miała najbliżej do moich wetów. Wjazd do miasta ul. Opolską a oni maja gabinet na rogu Opolskiej i Brzozowej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Właśnie sprawdziłam na ZUMI - to niespełna 10 km, ja z miasta mam 8 :lol: i to przez zakorkowane ulice ;-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-07-02, 13:16

Brzmi zachęcająco... ;-) Dziękuję za propozycję. :-D
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Anna Rozalska » 2009-07-02, 15:38

Magda może z wetami jest jak z lekarzami . Jak ktoś sie sparzy to traci do nich zaufanie. Czerwiecki jest jak najbardziej dobrym internistą. On zabiegów nie wykonuje , tylko nadzoruje. Na Hallera zabiegu hirurgiczne wykonuje Tuszyńska i szczerze mogę je polecić. Na szczęście Lamia jest jak narazie zdrowa i chodzimy tylko na badania i szczepienia.Gdyby miała problemy np. z nerkami to tylko Dr. Neska, ortopedyczne - Janicki, Sterna,
dermatologiczne - Dembele , z oczami - Garncarz a nie daj Boże onkolog to tylko Jagielski. Uważam, że nie ma jednego weta od wszystkich chorób.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-07-02, 22:09

Anna Rozalska napisał(a): Uważam, że nie ma jednego weta od wszystkich chorób.

Pewnie, że tak, ale dobrze by było mieć jednego zaufanego, który by świetnie znał naszego psa i koordynował leczenie, a w razie potrzeby kierował do odpowiedniego specjalisty. Przynajmniej ja tak to sobie wmarzyłam, ale jak na razie na marzeniach sie kończy... :oops: A przecież to chyba nie są specjalnie wygórowane wymagania.:-?
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Anna Rozalska » 2009-07-03, 08:38

No właśnie naszym takim zaufanym jest Czerwiecki. Chociaż z upływem lat popadł w rutynę i dla niektórych za wysoko się ceni uważam go za dobrego diagnostyka, co potwierdzają inni specjaliści. U mojej rottki od razu wykrył chloniaka a biopsja tylko to potwierdziła. Zlecił odpowiednie badania i skierował do onkologa. Cały czas interesował się przebiegiem leczenia. Jest na bieżąco z nowościami medycznymi i nawet od zeszłego roku wprowadził szczepionkę Nobiwac ważną 3 lata. W niektórych gabinetach nadal szczepią psy co roku.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez matka » 2009-07-03, 20:06

Myslę,że warto poszukać na tej stronce :)
http://www.znanylekarz.pl/lekarze-polsk ... eterynarii
matka
 
Posty: 58
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-05, 15:01
psy: pies

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-07-04, 10:19

Anna Rozalska napisał(a):No właśnie naszym takim zaufanym jest Czerwiecki.

No wiem, że on jest dobry. Moja koleżanka też chodzi do niego ze swoim hovkiem i go poleca. Tylko, że on przyjmuje na Pl. Hallera i w Al. Wilanowskiej, a ode mnie i tu i tam to świat drogi. :-(
A czy ktoś z Was miał bezpośredni kontakt z dr Dorotą Sumińską? Do niej mamy duzo bliżej, ale z tego co słysze, opinie są podzielone... :-|
Aha i ostatnio koleżanka poleciła mi dr Annę Pomianowską z Łomianek - wiecie może coś o niej?
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-07-04, 11:53

MagdaMR napisał(a):dr Dorotą Sumińską? Do niej mamy duzo bliżej, ale z tego co słysze, opinie są podzielone... :-|


dlaczego? :shock: Nie znam jej osobiście ale czytałam książkę i artykuły w gazetach i wysłuchałam wielu audycji radiowych...
dla mnie to jak na razie niekwestionowany guru....
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-07-04, 13:27

Niektórzy właśnie twierdzą, że zupełnie inna jest w mediach, a inna w bezpośrednim kontakcie. Takie opinie są też w rankingu, do którego link podała matka. Chociaż większość jest nią zachwycona. Swoją drogą ciekawe, na ile taki ranking jest wiarygodny? W gruncie rzeczy opiniować tam może przecież każdy, nawet i sam opiniowany...;-)
Mnie jej artykuły w "MP" tez bardzo się podobają. :-)
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-07-04, 14:00

Poczytałam opinie o dr Sumińskiej.... jak mi się zdarzy ją kiedyś odwiedzić to będę mogła coś napisać :-) natomiast bardziej wierzę opiniom dobrym niż złym - ja na co dzień mam do czynienia z wieloma ludźmi i wiem z doświadczenia jak niektórzy potrafią być głupi i zajadli i jak potrafią obwiniać innych za własne zaniedbania... :-). Poza tym często od znanych lekarzy oczekuje się jasnowidztwa i cudu, a wiadomo, że najlepiej i najszybciej zdiagnozuje zwierzaka wet, który zajmuje się nim stale, a do tego ma wiarygodne i konkretne informacje od właściciela.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-07-04, 14:08

Tyż prawda! ;-)
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Anna Rozalska » 2009-07-04, 15:19

No właśnie na temat Sumińskiej zadania są podzielone. Ona moim guru nie jest. Magda a daleko masz do Konstancina? Tam przyjmuje dr. Neska. Wprawdzie specjalizuje sie w chorobach nerek ale jako interenista też jest super. O swoich problemach możesz napisać mailem a ona zawsze Ci odpisze. Ja wszystkie wyniki moczu i krwi konsultuję z nią przez internet.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez magat » 2009-07-04, 16:18

...Chyba już pisałam, ale jeszcze raz polecam doktor Jolanta Zaremba-ul. Senatorska (sama operuje z pomoca asytenta)---ma juz pod opieka wszyskie moje maluchy nawet te które startowały ze "znajomym weterynarzem " i jestem teraz spokojna :lol: :lol:
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-07-04, 18:40

Anna Rozalska napisał(a): Magda a daleko masz do Konstancina?

Ano, daleko jak diabli - druga strona Warszawy. Wszyscy najlepsi lekarze sa daleko ode mnie - Sadyba, Wawer, Marysin, Konstancin, Mokotów, Praga - jakby sie zmówili. ;-)
Tak jak pisałam - do specjalistów jeżdżę wszędzie. Jednak obecnie mam dwa psy "geriatryczne" i fajnie byłoby miec weta, który by do nich czasem wpadł, obejrzał, opukał, osłuchał i rzetelnie dał wskazówki odnośnie dalszej opieki. Ci których znam i są nieźli, na wizyty domowe przychodzą niechętnie, wolą żeby im psa przywieźć, a ja moich staruszków, kiedy nie jest to niezbędne, po lecznicach ciągać nie chcę. Fred ma przewlekłe schorzenia, a jest już mocno zniedołężniały, więc taka wyprawa to dla niego ogromny wysiłek - sam nawet nie wsiądzie do samochodu. No i martwię się, że gdyby jego stan nagle się pogorszył, to nie mam takiego weta, na którego szybką pomoc w 100% mogłabym liczyć - jak sie już kiedys bedąc w takiej potrzebie przekonałam. :-(
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2010-12-13, 15:41

Mam pytanie do osób, które maja sunie po sterylce. Zauważyliście jakąś różnicę w gęstości sierści? Esia była sterylizowania w czerwcu 2009 i na zimę wyrosło jej takie futro, ze jak porównywałam inne DSPP na fotkach z Eśką to miałam wrażenie, że mam w domu pół-berneńczyka ;-) . Zimową sierść zaczęła gubić dopiero w lipcu tego roku i musiałam ją wyczesywać normalną szczotką do włosów - takie gęste . A było tego tyle, ze poduchę bym kłakami wypchała. A gołej skóry na brzuchu w ogóle nie było widać. Teraz kończy linienie, wyrasta juz jej podszerstek na zimę ale wygląda normalnie, czyli jak inne łyse ;-) .Szczotką już sie nie wyczesujemy bo podrapałbym jej skórę.Ciekawa jestem czy znów jej taka gęsta odrośnie, czy to było jednorazowe zaburzenie hormonalne?. Futro miała ładne, zdrowe i lśniące, ale gęste - tak, ze "optycznie" skracało jej łapy. Teraz ma takie przylizane :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez saba&mlis » 2010-12-13, 16:42

Sabcia to nie lyson, ale futro po sterylce jakies inne odroslo, stalo sie takie szorstkie i bardziej skrecone. Zreszta bardzo dlugo odrastalo, minelo 3,5 miesiaca i jeszcze nie wrocilo do normalnej dlugosci. A teraz znow suncie ogolili i tym razem mam wrazenie ze rosnie blyskawicznie. Moze ma znaczenie pora roku? W lecie prawie nie roslo bo goraco, a teraz zimno wiec szybko odrasta, jestem tylko ciekawa jakie bedzie tym razem.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Anna Rozalska » 2010-12-13, 20:48

Lamia jest po sterylce ponad 2,6 roku i nie zauważyłam zadnych zmian w gęstości i długości sierści. Jedyna zasadnicza różnica, że nie linieje ani wiosną ani zimą. Przedtem miesiąc przed każdą cieczką gubiła sierść. Raz na dwa tygodnie usuwamy trymerem martwy podszerstek.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez nika » 2010-12-13, 23:15

Anna Rozalska napisał(a):Jedyna zasadnicza różnica, że nie linieje ani wiosną ani zimą. Przedtem miesiąc przed każdą cieczką gubiła sierść. Raz na dwa tygodnie usuwamy trymerem martwy podszerstek.

W ogóle nie linieje? :shock:
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Wszystko o sterylizacji.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość