Kastracja psa

Moderator: Anirysova

Re: Kastracja

Postprzez Busola » 2009-11-14, 13:06

Gdy dziecko jest poddawane zabiegowi często pozwala sie rodzicom pozostać z latoroslą póki nie zaśnie. Pies ma psychike pięciolatka - nie wyobrażam sobie zostawiać go samego na czynnośc zwaną narkozą. Pies jest spokojniejszy gdy może usnąć z łebkiem na kolanach właściciela :-> i budzić sie przy nim - wtedy może odnieść wrażenie że Pan był przy nim cały czas. :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Kastracja

Postprzez kreska » 2009-11-14, 18:23

Wszystkie moje zwierzaki ,ktore byly poddawane narkozie , byly usypiane przy mnie i to glownie na prosbe weta i tlumaczono mi ze to uspokaja i w ten sposob eliminuje dodatkowy stres :roll: jak bym byla psem lub innym zwierzem to chyba wolalabym zasnac i obudzic sie obok kogos bliskeigo :-D
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Kastracja

Postprzez Drixon » 2009-11-18, 10:21

jaki wiek jest najbardziej optymalny dla zabiegu kastracji? czy istnieje jakaś inna forma 'wyciszenia' burzy hormonalnej u młodego psa gdy za płotem dwie suki mają cieczkę(jedna kończy a druga zaczyna, a sąsiedzi nie uważają za stosowne podawać preparatów 'maskujących' zapach suki w cieczce)?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Kastracja

Postprzez Anna Rozalska » 2009-11-18, 10:55

Najlepszy wiek na kastrację tak jak u suk jest jak najwcześniej. Moi znajomi kastrowali w wieku 1,6 i 2 lata.
Słyszałam, ze można psu podawać brom aby wyciszyć jego nadpobudliwość seksualną ale to chyba w porozumieniu z wetem.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Kastracja

Postprzez MagdaMR » 2009-11-18, 11:20

Psy dużych ras powinny być kastrowane po całkowitym osiągnięciu dojrzałości fizycznej organizmu - czyli nie wcześniej niż po ukończeniu trzech lat. W przewcinym razie znacznie wzrasta ryzyko osteosarcomy (raka kości). Tak stwierdzili amerykanie, badając skutki wczesnych sterylizacji.
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Kastracja

Postprzez Aga-2 » 2009-11-18, 11:27

EwaM napisał(a):
Roma napisał(a):Albo ufam lekarzowi albo nie powierzam mu mojego przyjaciela.


Ja tam,tak naprawdę to żadnemu nie ufam ;-) Głównie dlatego,że medycyna (i psia i ludzka) ciągle bardziej jest sztuką niż nauką ;-)

Zgadzam się z Ewą w całej rozciągłości :mrgreen:
A powiem jeszcze więcej: ufać to znaczy sprawdzać :!: :lol:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Kastracja

Postprzez Wydra » 2009-11-18, 23:21

poddaję się :-(
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Kastracja

Postprzez iwona_k1 » 2009-11-18, 23:27

MagdaMR napisał(a):Psy dużych ras powinny być kastrowane po całkowitym osiągnięciu dojrzałości fizycznej organizmu - czyli nie wcześniej niż po ukończeniu trzech lat. W przewcinym razie znacznie wzrasta ryzyko osteosarcomy (raka kości). Tak stwierdzili amerykanie, badając skutki wczesnych sterylizacji.

Jestem zdania,że po osiągnięciu dojrzałości i ukształtowaniu cech męskich.Jak najbardziej się zgadzam.
Aniu!Mam super artykuł na ten temat-zabior ę na niedzielny spacer....
Jak znajdę dłuższą chwilkę czasu to na pewno go streszczę...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Kastracja

Postprzez MagdaMR » 2009-11-20, 11:35

iwona_k1 napisał(a):Jak znajdę dłuższą chwilkę czasu to na pewno go streszczę...

Bardzo prosimy! :-) Mnie ten temat ogromnie interesuje i wyszukuję wszystkie dotyczące go informacje.
Inna sprawa, że im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości i nie potrafię jednoznacznie stwierdzić czy kastracja (steryliazacja) jest dobra, czy zła... :-/
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Kastracja

Postprzez SwissW » 2010-11-23, 16:36

W jakim wieku najlepiej wykastrować yorka?

Mój pies niedługo skończy 7 miesięcy a weterynarz kazał czekac jeszcze 3 miesiące... Pies znaczy teren w domu, próbuje kopulować ze starszym psem, dominuje nad 7,5 letnim psem. Mam nadzieje że kastracja rozwiąże chociaż część tych problemów...
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Kastracja

Postprzez Zuzanda » 2010-11-23, 17:48

Niestety yorki masowo leja ,znaczą teren.
U mnie w salonie jest to nagminne i nie wiem czy dla tego że sa rozpuszczone i rządzą w domu ,czy co ale potrafia w 2-3 mniuty obsikać kilka miejsc . Innym rasom zdarza się to sporadycznie ale jesli juz to też małym.
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Kastracja

Postprzez SwissW » 2012-02-06, 18:18

Co sądzicie na temat kastracji prawie 9 letniego psa?
Czy ze względu na dość zaawansowany wiek ryzyko bardzo wzrasta? Pies coraz gorzej znosi cieczki okolicznych suczek, przeraża mnie także rak jąder u psów.
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Kastracja

Postprzez Cefreud » 2012-02-07, 07:20

u tak wiekowego psa zastosowała bym implant. Podaje się go w formie zastrzyku więc nie ma ryzyka narkozy
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: KASTRACJA

Postprzez aurorabea » 2013-12-15, 14:27

Witam. Chciałam odnowić wątek, gdyż zaczęliśmy zastanawiać się nad tematem kastracji Godreya. Godrey skończył 7 miesięcy i powoli wchodzimy w okres zainteresowania płcią przeciwną. Epizodów wyjątkotywego zainteresowania, uciekania, niespokojnych nocy jeszcze nie było, lecz ni ukrywam, że chcielibysmy ich uniknąć. Pojawia się jednak pytanie - czy dla berneńczyka nie jest to wiek za młody. Czytałam już kilka opracowań lecz zdanai są podzielone. W jednych źródłach zaleca się kastrację wczesną, zaletami ma być brak wypracowania nawyków "męskich" związanych z seksualnością u psa i zalety zdrowotne, mniejsze zagrozenia związane z chorobami układu rozrodczego. Jest również druga strona dysputy zalecająca czekanie do osiągnięcia przez psa dojrzałości fizycznej, przez fakt zakłocania gospodarki hormonalnej w przeciwnym przypadku. Chciałam więc spytac o Wasze zdanie i doświadczenia. Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
aurorabea
 
Posty: 107
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-05, 14:20
Lokalizacja: Bolechowice k. Krakowa
psy: berneński pies pasterski

Re: KASTRACJA

Postprzez Anna Rozalska » 2013-12-15, 19:28

Moim zdaniem stanowczo za wcześnie na kastrację. Dr. Neska zaleca kastrację w wieku około 2, 3 lat. Niech piesio najpierw dojrzeje i osiągnie rozmiary dorosłego samca.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia strona

Powrót do - Wszystko o sterylizacji.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość