braki hormonalne po kastracji ?

Moderator: Anirysova

Re: braki hormonalne po kastracji ?

Postprzez Aga-2 » 2015-11-19, 17:40

Kciuki zaciśnięte dla Ciebie, Ozzy :!:

Jak już ktoś wspomniał, wycięcie gruczołu dokrewnego, jakim między innymi są jądra, powoduje rewolucję hormonalną w organiźmie. Jeden będzie miał większe natężenie objawów, inny mniejsze, ale huśtawka jest i potrzeba czasu na ustawienie nowej równowagi. Kastracja powoduje olbrzymi stres w organiźmie i może otworzyć furtkę dla różnych schorzeń, niekoniecznie związanych z samą kastracją. To jest automatyczne: obciążenie, upośledzenie funkcji, a w następstwie powstanie infekcji, stanów zapalnych itp.
Ja bym napisała tutaj: http://www.dognatural.pl/#
o jakieś ziółka dla kastrata, jak już się pozbiera z tego stanu zapalnego. Polecam tych zielarzy, bo mi Astę wyleczyli z permanentnej rui. Innym znajomym psom też pomogli.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: braki hormonalne po kastracji ?

Postprzez Drixon » 2015-11-19, 19:33

Zioła znamy - psiaki mam na mieszankach od 2011r. prowadzone (na dysplazję, sierść itp - obecnie na spondylozę)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: braki hormonalne po kastracji ?

Postprzez Asia Morrisowa » 2015-11-20, 00:15

Boryska wykastrowaliśmy jak miał 7,5 roku. Sam zabieg, narkoza, gojenie się jak "na psie". Dolegliwości "hormonalnych" żadnych nie zauważyliśmy, natomiast pomimo świetnych wyników badań krwi zrobionych pół roku później, w ciągu miesiąca nagle się przeziębił, nagle faktycznie zaczęła mu doskwierać dysplazja. Niestety z tygodnia na tydzień przyplątywały się nowe dolegliwości. I pojawił się guz w śledzionie...
Aga-2 napisał(a):Kastracja powoduje olbrzymi stres w organiźmie i może otworzyć furtkę dla różnych schorzeń, niekoniecznie związanych z samą kastracją. To jest automatyczne: obciążenie, upośledzenie funkcji, a w następstwie powstanie infekcji, stanów zapalnych itp.

Też uważam, że na organizm kastracja ma ogromny wpływ, szczególnie w późniejszym wieku.
Życzę dużo zdrówka dla Ozika i trzymam kciuki.
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: braki hormonalne po kastracji ?

Postprzez ewazlotowska » 2015-11-20, 00:54

Dlatego ja uważam że kastracje i sterylizacje powinno sie wykonywać tylko w uzasadnionych przypadkach /u mnie były cysty na prostacie ,krwawienie 2x/.Niestety mimo zapewnien "prpagatorów" to nie jest obojętne dla organizmu.Poza tym moj wet zaleca kastracje samców w okresie kiedy sunie nie mają cieczek /wyciszenie hormonalne,nie są tak pobudzone /.
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Poprzednia strona

Powrót do - Wszystko o sterylizacji.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość