Sterylizacja a zachowanie agresywne

Moderator: Anirysova

Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez monika11444 » 2013-01-13, 19:57

monika11444
 
Posty: 120
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-13, 18:11
psy: Nasza pociecha Moria:)

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez Solonek » 2013-01-13, 20:35

pierwsze słysze... u Sonii poki co zadnych zmian w zachowaniu nie zauwazylam, ale z tego co przeczytalam na tym forum to problem może dotyczyc suk juz agresywnych (przejawiających głównie agresję dominującą) i dodatkowo sterylizowanych przed 12. miesiacem zycia. Sonia ani pod pierwsze, ani pod drugie nie podchodzi. Warczeć zdarzyło jej się może ze 3 razy - dwa w przypadku szczeniakow i podchodzacych do nich innych psów (tak wyglądało jej pierwsze spotkanie z ukochanym teraz Aresem :D ) i raz warknęła na psa, którego zamknęłam u siebie w łazience (wyłapałam go z ulicy i czekałam na odbiór, kiedy weszłam do łazienki, a ten podszedł do drzwi to usłyszałam po drugiej stronie wark :D )

Bernenczyki same w sobie są niesamowicie łagodne, więc wątpię, żeby ktoś miał z tym problem :) u innych psów to moim zdaniem możliwe
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-13, 20:40

Jakieś bzdury, pierwszy raz o czymś takim słyszę. Weci więc zalecają kastrację u psów , które mają zachowania agresywne w celu wyciszenia tych zachowań. Nie zauważyłam żadnych zmian u wysterylizowanych psów, wręcz przeciwne na korzyść.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez Solonek » 2013-01-13, 20:44

u psów tak, bo jądra produkują głownie testosteron. U suk jest inaczej i zgadzam się z tym, że poziom testosteronu w porównaniu do "kobiecych hormonów" po sterylce może wzrosnąć bardzo drastycznie, co może wpłynąć na jej zachowanie. Ale suka, która nie ma w naturze bycia agresywną/dominującą taka się raczej nie stanie.
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-13, 21:30

Obie suczki sterylizowałam, pierwszą rottkę w wieku 6 lat, zero agresji przed i po sterylce, Lamię w wieku 1,8 miesięcy, żadnych zmian nie zauważyłam.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez AniaRe » 2013-01-13, 22:43

Te badania wskazwały, ze u suk, które mialy wczesniej problemy z agresja, mogla sie ona nasilać po sterylizacji. Mogla, a nie musiala.
To chyba w kontrascie do tego, ze u samcow czesto (choć nie zawsze) po kastracji i obniżeniu poziomu testosteronu agresja malała.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez Ella » 2013-01-13, 22:55

U naszej poprzedniej suni-bokserki,po sterylizacji w wieku 5 lat ,faktycznie ,zachowania agresywne zdecydowanie nasiliły się.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez monika11444 » 2013-01-15, 12:24

Solonek napisał(a):u psów tak, bo jądra produkują głownie testosteron. U suk jest inaczej i zgadzam się z tym, że poziom testosteronu w porównaniu do "kobiecych hormonów" po sterylce może wzrosnąć bardzo drastycznie, co może wpłynąć na jej zachowanie. Ale suka, która nie ma w naturze bycia agresywną/dominującą taka się raczej nie stanie.

Pewnie nie stanie się nagle agresywna, ale zrobi się bardziej męska? Ja mam nadzieję że dużo się nie zmieni, bo jest przekochana, a sterylkę trzeba zrobić i tak więc tak tylko z ciekawości pytam bo zdania już raczej nie zmienię.
monika11444
 
Posty: 120
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-13, 18:11
psy: Nasza pociecha Moria:)

Re: Sterylizacja a zachowanie agresywne

Postprzez Solonek » 2013-01-15, 15:02

Sonia jest kobietką pełną gębą (nie liczac bekania i pierdzenia :-D), nie widzę u niej jakichkolwiek zmian zachowania. I co wazne - Ares nadal traktuje ją jak swoją dziewczynę ;-)
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia


Powrót do - Wszystko o sterylizacji.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron