Chipy w Zkwp

Moderator: Anirysova

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez aga.s » 2013-03-03, 08:48

Aniu u Baski tatuaż jest doskonale widoczny i nie ma najmniejszego problemu z odczytaniem go <tak>
Dopóki nie będzie złotego środka ,to niestety będą za i przeciw zarówno przy tatuażu jaki i chipie .
Dorzucę może jeszcze jeden argument, dlaczego tatuaż powinien jednak być .W społeczeństwie istnieje przeświadczenie ,ze jak jest tatuaż to pies jest rodowodowy i w razie znalezienia psa mogą bardziej przyłożyć się do szukania właściciela .Wiadomo ,ze takie psy mają właściciela .Może wtedy dokładniej poszukają chipa ,a one są genialne o ile znajduję się w bazie danych do której wszyscy mają dostęp :]
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez marieanne » 2013-03-03, 10:04

Aga, możliwe że dlatego, że suki mają mniej futra w pachwinach ;-) U Bohuna jest samo futro i nie widać że tam w ogóle jakiś tatuaż jest.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez Powhatan » 2013-03-03, 11:08

aga.s napisał(a):W społeczeństwie istnieje przeświadczenie ,ze jak jest tatuaż to pies jest rodowodowy


Proszę o wybaczenie za pisanie prawie nie na temat, ale niestety znam historię jak przepięknemu psu w typie owczarka niemieckiego (charakter też miał cudowny, bo rzucał się nie na ludzi, a tylko na inne psy :sciana: ) kilka lat temu dorobiono tatuaż tylko i wyłącznie w celu bardziej profesjonalnego (ładniejszego) zaprezentowania go na Allegro jako reproduktora, któremu niestety zaginęły papiery. Czy znalazły się chętne sunie to już nie wiem.
Avatar użytkownika
Powhatan
 
Posty: 109
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-20, 10:10
Lokalizacja: Mazowsze - Okolice Warszawy
psy: Werona CONSENSUS + jamnik staruszek

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez Anirysova » 2013-03-03, 11:14

Anirysova napisał(a):
Dżiani napisał(a):Ja też będę zawsze za tatuażem + ewentualnie dodatkowo chip jak trzeba za granicę lub na życzenie właściciela, (tyle że my od wielu już lat używamy do tego tatuownicy pisakowej- taki tatuaż jest bezbolesny)

Popieram - szkoda, że inne Odziały nie idą z duchem czasu i nie wymienią sprzętu na nowocześniejszy 8-)

Irku, czy w Będzinie można wybrać sobie miejsce tatuażu (np. ucho), czy jest to z góry narzucone?


Agama napisał(a):Ania można ;) ja wybieram
robię w pachwinie od lat i wszystko widać właśnie pisakiem , nie ma darcia jak przy uchu .


Dzięki, ja bym wolała pisakiem, ale właśnie w uchu :->
Nasze suczki mają tatuaże w uszach - są widoczne i czytelne (chipy też mają).
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez kreska » 2013-03-03, 23:44

W społeczeństwie istnieje przeświadczenie ,ze jak jest tatuaż to pies jest rodowodowy i w razie znalezienia psa mogą bardziej przyłożyć się do szukania właściciela .

jeszcze do niedawna wszystkie psy schroniskowe byly tatuowane :-> w czesci schronisk nadal funkcjonuje tatuaz bo tanszy a wiadomo trzeba sie liczyc z kasa..

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez anjucha » 2013-03-04, 14:58

tatuaż w uchu Miszelina jest widoczny-nie jakoś super, ale każdy bez większego problemu odczyta.

w naszym schronisku ostatnio była niemiła-dla pracowników schroniska- sytuacja. prawie pół roku temu trafił tam 'pies w typie wyżła niemieckiego'. siedział tam bidula długo bo jak wiadomo nie wszystkim się te psy podobają. Do czasu aż pewnego dnia ktoś bardziej ogarnięty w temacie zapytał o sprawdzenie czipa-i?
Czip był. znalazł się właściciel :)

więc tutaj wygrywa tatuaż bo niestety w wielu schroniskach nikt nawet nie myli o tym, żeby sprawdzić coś takiego jak czip
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2013-03-07, 12:54

u Feride tatuaż jest w pachwinie i jest widoczny choc z odczytaniem mogłby byc problem bo ma T041 czwórka trochu dziwna ale da sie :D nie zapomne jak w związku u nas Pan jak sprawdzał jej tatuaż jako, że Feride przed obcym kłaść się nie bedzie to Pan właził piod nią z latarką <hahaha>
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez Powhatan » 2013-03-12, 09:23

Co to jest za baza http://ingrus.net/berner/en/details.php?id=17335
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Widzę w niej własnego psa i to na całkiem aktualnym zdjęciu, ale jeśli ja je (to zdjęcie i wpis) dodałem to musiałem to zrobić w jakim pijackim widzie, bo kompletnie nic nie pamiętam (niestety brak treningu). :mlotek:
Spróbowałem uaktualnić tam dane psa ( numer Chipa) i kiszka. Zalogować lub zarejestrować się tam nie potrafię, a baza zgłasza że zna mojego nicka i adres email. <mysli>
Może to moja wrodzona awersja do radzieckich rozwiązań kompletnie nie pozwala mi poruszać się po tej bazie. :sciana:

Czy ktoś potrafi pomóc mi uaktualnić te dane, bo już wymiękłem <zmeczony>

Ja kiedys tylko zgłosiłem w tym miejscu, ale to chyba cos innego.
http://www.ben.3000.pl/spis/rod.php?nr= ... =0&matka=0
Avatar użytkownika
Powhatan
 
Posty: 109
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-20, 10:10
Lokalizacja: Mazowsze - Okolice Warszawy
psy: Werona CONSENSUS + jamnik staruszek

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez kreska » 2013-03-12, 11:11

tylko to nie jest tematem watku ;-)
Powhatan napisał(a):Co to jest za baza http://ingrus.net/berner/en/details.php?id=17335
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Widzę w niej własnego psa i to na całkiem aktualnym zdjęciu, ale jeśli ja je (to zdjęcie i wpis) dodałem to musiałem to zrobić w jakim pijackim widzie, bo kompletnie nic nie pamiętam (niestety brak treningu). :mlotek:
Spróbowałem uaktualnić tam dane psa ( numer Chipa) i kiszka. Zalogować lub zarejestrować się tam nie potrafię, a baza zgłasza że zna mojego nicka i adres email. <mysli>
Może to moja wrodzona awersja do radzieckich rozwiązań kompletnie nie pozwala mi poruszać się po tej bazie. :sciana:

Czy ktoś potrafi pomóc mi uaktualnić te dane, bo już wymiękłem <zmeczony>

Ja kiedys tylko zgłosiłem w tym miejscu, ale to chyba cos innego.
http://www.ben.3000.pl/spis/rod.php?nr= ... =0&matka=0

najpierw zapytaj wlascicielke hodowli CONESER, czy tego nie zrobila za Ciebie, bo jesli wstawila Was do katalogu to moze tam rowniez ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Chipy w Zkwp

Postprzez marieanne » 2013-03-12, 21:43

A jeśli nadal będziesz miał problem z zaktualizowaniem danych - napisz na priva co konkretnie, zaktualizuję za Ciebie ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Poprzednia strona

Powrót do - Początki hodowli, czyli co każdy hodowca wiedzieć powinien. Nie tylko sprawy papierkowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron