Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Moderator: Anirysova

Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Tańka » 2009-06-28, 22:31

Moja siostra kupiła szczeniaka- ma teraz 9 tygodni. Chcemy jechać go zobaczyć i przywitać w rodzinie :-D , najchętniej z naszym Yokim. Czy psy mogą się spotkać? Mały nie ma jeszcze wszystkich szczepień, a Yoki jest zdrowy. Co o tym myślicie? Nie chciałabym niepotrzebnie narażać malucha, również na stres, jednocześnie chciałabym,żeby jak najszybciej sie poznali :->
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez dorciaj » 2009-06-28, 22:43

Jak Piorunek do nas trafił nasza wetka powiedziała, że to bardziej Piorun jest niebezpieczny dla Fita niż odwrotnie. :-/ . Ma to sens - bo Fito zaszczepiony i zdrowy więc nic nie roznosi a Piorunek jak to szczonek (odrobaczony i raz zaszczepiony)
Kwarantanna dla szczonów dotyczy raczej miejsc w których mógłby się spotkać ze zwierzętami (lub ich odchodami) nie zaszczepionymi.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez anula » 2009-06-29, 07:13

Tania berna kupiła?
Krawczyk powiedziałby ci, żeby nie ryzykować, a zoopsycholog żeby jak najbardziej socjalizować.
Wybrać musisz sama. :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Roxanka » 2009-06-29, 10:34

Dorcia ma rację.
Socjalizować jak najbardziej. Przez te kwarantanny mamy właśnie coraz więcej małych "dzikusków" i problemy wychowawcze. Dorota Sumińska jest za socjalizacją.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez grafi » 2009-06-29, 13:46

Tak jak dorciaj napisała kwarantanna dotyczy miejsc w których szczeniak mógłby się spotkać z chorobami...
Ja swojego szczonka zabierałem praktycznie wszędzie gdzie się dało...
Moim zdaniem niech się poznają jak najprędzej... :mrgreen:
Avatar użytkownika
grafi
 
Posty: 153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-16, 22:58
Lokalizacja: Konin
psy: Beri, Saba

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Magda » 2009-06-29, 17:34

Ja też uważam, że pozwolić na spotkanie i to jak najszybciej. Socjalizacja jest bardzo ważna. Nasz wet kiedyś mądrze powiedział, że szczepiąc/badając/oglądając psa on sam naraża go na większy kontakt z potencjalnymi chorobami niż szczeniak może coś złapać np. podczas spaceru w parku. Kwarantanna owszem, ale bez popadania w skrajności. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie pozwoliłabym na kontakt malucha z obcym, wałęsającym się psem, ale ze zdrowym i szczepionym jak najbardziej.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Brożkin » 2009-06-30, 00:09

Magda napisał(a): Nie pozwoliłabym na kontakt malucha z obcym, wałęsającym się psem, ale ze zdrowym i szczepionym jak najbardziej.


No właśnie...
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Tańka » 2009-06-30, 13:13

Dzięki! Jutro jedziemy! Doczekac się nie mogę :mrgreen:
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Tańka » 2009-07-02, 23:13

Byliśmy! Było świetnie :mrgreen: Yoki i mały Frodo od razu się polubili. Wszystko wypadło extra, Yoki na początku bardzo zainteresowany i pobudzony, po chwili ze stoickim spokojem dawał się ciągnąć za uszy, deptać itp. Dobrze że pojechaliśmy w komplecie, super doświadczenie i dla nas i dla psów. :mrgreen: P.S. Szkoda,że zdjęć wstawiać nie umiem :oops:
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Kasieńka » 2009-09-10, 11:41

W Galerii Psiaków jest wątek jak wstawić zdjęcie... Skoro nawet ja zakumałam jak :mrgreen: , Ty na pewno szybko się nauczysz :-D
Avatar użytkownika
Kasieńka
 
Posty: 129
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-14, 11:45
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: BONO - Berneński Pies Pasterski

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Tańka » 2009-09-10, 22:06

Dzięki, może kiedyś spróbuję :-> Yoki i Frodo są super przyjaciółmi. Pięknie się razem bawią, Yoki baraszkuje jak szczeniaczek, a Frodo jest w niego absolutnie zapatrzony :mrgreen:
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Dobry Pasterz » 2012-01-16, 18:37

A co myślicie na temat kontaktu 8-tygodniowego berneńczyka z 8-miesięcznym szczeniakiem dośc żywiołowym? ]:-> :bugi: <faja> <hura> Czy mam malucha izolować jak zostawię je obie same? I co zrobić żeby starsza nie była zazdrosna?Mam taki plan...Przywożę malucha do domu --zostawiam go na chwilę w korytarzu --za drzwiami i wtedy starszy piesek sam usłyszy popiskiwanie i z ciekawości odnajdzie malucha ...Czy lepiej wziąść na ręce i oficjalnie ja przedstawić starszej koleżance?To jest problem ---i naprawdę nie wiem jak to zrobić ?Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady.Iza N <pies> <wow> <pies>
Dobry Pasterz
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 13:39
psy: berneński pies pasterski Chica,mix kaanan -doga

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Anuta » 2012-01-18, 12:43

Nie piszesz jakiej rasy jest starszy pies, jakiej wielkości, jaki ma charakter, ale ... w tażdym przypadku pierwsze spotkanie musi byc pod kontrola koniecznie. Były juz na forum przykłady tragicznych w skutkach (odgryzienie ucha) spotkań szczeniąt ze starszymi psami. Najlepiej by pierwsze spotkanie odbyło sie na neutralnym gruncie, ale bezpiecznym, by maluch nie oddalił się niekontrolowanie - na podwórku, na trawniku. Musisz kontrolować sytuację, aby nie doszło do poturbowania malucha.
Ostatnio edytowano 2012-01-18, 13:41 przez Anuta, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez DolceVita » 2012-01-18, 13:40

Na swoim przykładzie: Demi miala 4 lata i była totalnie rozpieszczona i moja kiedy to przywiozłam do domku malutką 8 tygodniową Małą Mi. Ze strony Demi dystans do małej i zazdrość o moje uczucia. Głaskałam na dwie ręce jednocześnie, okazywałam jeszczce więcej miłości Demi, jednym słowem dopieszczałam w każdej sytuacji . Działo się tak do chwili kiedy zrozumiała, że ze strony tej małej konkurentki nic jej nie zagraża. Podobnie było z jedzonkiem. Miski stawiane jednocześnie ,nawet jak w Mała Mi karmiona była 5 razy dziennie a Demi 2 - to w tamtych czasach Demi w minimalnych ilościach jadla również 5 razy. Poza tym nagrody i nagrody za zachowania i chwalenie Demi. Obecnie po roku z hakiem to dwie moje najbardziej urocze istoty, pełne miłości i ciepła. Potrafią bez cienia zazdrości wylizywać jeden talerz po pysznym Pańci jedzonku. Są moją miłością i radością :love:
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Dobry Pasterz » 2012-01-19, 16:14

Dzięki .Pozostaje więc nadzieja ,że jakoś wszystko się samo ułoży ---biorę nawet 2 tygodnie urlopu aby dopilnować psiaków i nauczyć ich współżyć w grupie.
Dobry Pasterz
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 13:39
psy: berneński pies pasterski Chica,mix kaanan -doga

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Dobry Pasterz » 2012-01-29, 05:28

Psinka już w domu-ja na nocce w pracy(ostatnia przed urlopem)A mąz jako niania śpi w łóżku z sunią ...he....he...)
Jak na dobre się zadomowi napisze coś więcej----Chica i pani <luzik>
Dobry Pasterz
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 13:39
psy: berneński pies pasterski Chica,mix kaanan -doga

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-01-29, 11:04

U Nas jak fryte przywiezlismy chilka juz byla dorosla, a lluna mialaprawie poltora roku i glupiutka byla, i sie obawialismy, ale okazalo sie ze byla wspaniala i bardzo cierpliwa cioteczka dla malego kangala
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Kontakt dorosłego psa z 9 tyg. szczeniaczkiem

Postprzez Dobry Pasterz » 2012-02-01, 19:21

Mała jest z nami od soboty.W zasadzie rozstanie z domem przeżyła bezboleśnie.Starsza sunia była przez 3 dni w szoku-- :shock: nie umiała okazywać zbytnio czułości czy radości .Ale dzisiaj jest już dobrze.W dodatku ,,hm tak jak chciałam trafił nam się bardzo żywiołowy ]:-> berneńczyk --sama prowokuje starszą sunię do zabaw.Potrafi nieżle podgryzać <dokuczacz> .Najsłodszy widok to taki- jak śpią razem wtulone do siebie,A MĄŻ ZAKOCHAŁ SIĘ W NIEJ BEZ PAMIĘCI!Taki jest urok berneńczyków <plotki> A ja czuje się spełniona --to tak jakbym miała dwoje dzieci <haha>
Dobry Pasterz
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 13:39
psy: berneński pies pasterski Chica,mix kaanan -doga


Powrót do - Szczenię - od oseska do podrostka.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość