trzecie pytanie 100krotki - kibelek ;)

Moderator: Anirysova

trzecie pytanie 100krotki - kibelek ;)

Postprzez 100krotka » 2006-12-09, 19:58

no to tak.. Tequila jest malutka - wiec wybaczam jej siusianie w domu.. po kazdym jedzonku wychodze na trawke i czasem uda sie zaliczyc kibelek na dworze, ale niestety w domu i tak sie zdarza mokra plama na dywanie (czesciej wiecej w domu niz na trawie - chyba zimno jej w tyleczek;) )

mozna taka kuleczke juz jakos uczyc - ze siusia sie na dworze, czy jest jeszcze za mala?
i jak takie nauki przeprowadzac?
100krotka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2006-12-09, 20:02

uczyc psa czego kolwiek mozna juz od 3 miesiaca. Zeby nie bylo nieporozumien Mialem na mysli komendy
Domnie Siad Lezec
Berny z mego doswiadczenia sa pojetne. i szybko sie ucza.
a jesli chodzi o siusianie. Jesli zrobi siusiu na dworze to pochwal ja i daj smakolyk.

Pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Draco » 2006-12-10, 12:26

uczyc psa nalezy od pierwszego dnia pobytu w domu. szczeniak od matki uczy sie czystosci i wie, ze tam gdzie spi, nie nalezy sie załatwiac. teraz to juz twoja głowa, zeby mu pokazac gdzie mozna, a wiec na dworz. Maluch 8 tygodniowy, fizjolgicznie nie potrafi sie powstrzymac, dlatego karcenie nie przyniesie efektu, tylko go wystraszy. po kazdym jedzeniu, zabawie, spaniu i jak najczesciej trzeba z nim wychodzic w miejsce, które tobie odpowiada i jesli sie załatwi, mocno pochwalic "dobry pies". siusianie w domu mysle ze do 6 miesięcy to całkiem prawdopodobne. szczenie nie jest złośliwe, nie chce ci robic na złośc, po prostu nie wytrzymuje, kuca i siusia, to dla niego nic dziwnego, naturalne zachowanie. chwalenie na dworzu skojarzy mu się z miłym miejscem i bedzie wiedział, że to tam załatwia się takie sprawy.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Poker » 2006-12-10, 20:06

naucz ją siusiać na gazetę :mrgreen: weź taką "wsiąkalną", rozłóż w dostępnym , ale spokojnym miejscu , najlepiej przy drzwiach, lub gdzies na kafelkach, po spanku weź ja postaw na gazetce, jak sie zsiusia, pochwal, zmieniaj gazetki, ale każda czystą "ciu ubrudź" moczem suni, szybko sie nauczy, potem tylko krok i zacznie prosic na dwór :mrgreen:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez Szam » 2006-12-10, 20:58

"Polityka" najlepsza
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez agares22 » 2006-12-10, 22:22

My stosowalismy gazety. Wydaje mi sie, ze kupowanie specjalnych mat to niepotrzebne koszty. Atena po jakims czasie zalatwiala sie tylko w miejscu gdzie lezala gazeta. Po jakims czasie przestala siusiac, ale nie ukrywam, ze bardzo ja pilnowalismy . Gdy szla do przedpokoju lub tuz po przebudzeniu wychodzilismy na spacer. Trzeba miec duzo cierpliwosci ;-) Chwalenie na spacerze to podstawa! "dobry pies" w polaczebiu ze smakolykiem i glaskaniem ( co berny uwielbiaja) przynosi efekty. Potem wystarczy chwalenie slowem i glaskaniem, zeby nie nauczyla sie, iz po kazdym zalatwieniu dostanie ciastko ;-) Gdy mala przestanie czesto robic na gazete nalezy ja usunac i bardzo pilnowac wychodzenia na dwor. POWODZENIA!
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Postprzez 100krotka » 2006-12-11, 10:17

no to do kiosku po "polityke" :)
100krotka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez MartaD » 2006-12-11, 11:43

U nas także były gazety. Ja nawet Buba do nich nie przyzwyczajałam. Poprostu połozyłam gazetę a on na nia nasiusiał. Potem smakołyk i wiekszych problemów już nie było.
Gorzej jak "źle wymierzył" i przednie łapki stały na gazetce a pupa za gazetką :lol:
Ale liczą się dobre chęci ;-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez Joanna i Nuka » 2006-12-11, 14:24

U nas od razu była nauka siusiania na komendę. Po jedzeniu, spaniu natychmiast na dwór i jak robi siusiu to komenda (zrób siusiu). Czasami trochę trzeba poczekać no i wyłapać odpowiedzni moment. :lol: Potem oczywiście pochwała i coś dobrego. Załapała błyskawicznie. Czasami były drobne wpadki ale to normalne. A w domu jak nas nie było funkcjonowały gazety.
Joanna i Nuka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Joanna i Nuka » 2006-12-11, 14:29

Zapomniałam dodać, że później w miarę jak mała rosła starała się mnie przechtrzyć. Kucała patrząc mi w oczy i czekała na nagrodę (bez jednej uronionej kropelki). Ale ogólnie polecam, szczególnie gdy zależy nam na sprawnym powrocie do domu jak leje deszcz. :mrgreen:
Joanna i Nuka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2006-12-11, 14:51

u nas tez były gazety - bosiek szybko załapał o co chodzi.
tylko kiedys rozłozyliśmy sie na podłodze z projektami budowlanymi i wyszlismy na chwile z pokoju..jak wrócilismy...możecie sobie wyobrazić...na szczęście to były kserówki ... :mrgreen:

kasia i Bosiek - logałt
Ostatnio edytowano 2006-12-11, 14:53 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez inbloom » 2006-12-11, 15:36

u nas nie było gazet ani niczego podobnego. ogólnie siedzieliśmy z małym przez miesiąc (urlopy na zmianę) bo wydawało nam się, że tyle czasu będzie potrzeba żeby Bosman nauczył się czystości i podstawowych komend. okazało się, że czasu potrzebował bardzo mało ale często z nim wychodziliśmy na spacerki i chyba dlatego szybko załapał, że w domku się nie siusia :-P ale Bosman ogólnie szybko wszystko łapie :mrgreen: więc i z czystością problemów nie było żadnych ;-)
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-12-11, 15:45

U nas Galwin siusiał na stare ręczniki i szmatki, potem taki osiusiany kocyk wynosiliśmy na dwór i kładlismy w miejscu, które było przeznaczone na galwinowatą toaletę. Spryciula szybko nauczył się, że tam ma siusiać, tym bardziej, że za każdym razem jak załatwił swoją potrzebe tam dostawała jakiegoś smakołyka :-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Cefreud » 2006-12-11, 22:20

Freud sikał na takie podkładki dla psów(odpowiednik pampersa :-) ). Można je kupic w kazdym sklepie zoologicznym
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez karasiew » 2006-12-12, 08:21

witam!!
atos sikał na pieluchę połozoną na płytkach , ale teraz śpi ze mną w sypialni i jak się obudzi w nocy to idziemy na dwór i wtedy zrobi siuku i kupe.Mam przerwę każdej nocy ,bo wstaję i na dworek, ale tylko 5 minutek i do wyrka bo o 6 stej trzeba wstać.
Avatar użytkownika
karasiew
 
Posty: 91
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 19:31
Lokalizacja: świdwin

Postprzez Ania od Berena » 2006-12-12, 11:35

Joanna i Nuka napisał(a):jak robi siusiu to komenda (zrób siusiu)


U nas jest Lusiu-siusiu i rzeczywiście super sprawa, kiedy jest mało czasu, przerwa w podróży, czy nowe miejsce do sikania (np. psie wychodki na wystawie) ;-)
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez 100krotka » 2006-12-12, 12:29

:)

a myslicie ze moge juz ja tych komend "siusiu" uczyc (ma dwa miesiace) czy jeszcze za wczesnie?
100krotka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Draco » 2006-12-12, 20:03

tak jak napisałam wcześniej, od pierwszego dnia w nowym domu, należy psiakowi pokazac co i gdzie można. później będzie tylko trudniej nauczyc. "siusiu" pokazuj, ale licz się z małymi "wypadkami", bo to normalne i nie uniknione. oczywiście z wiekiem przechodzi.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Ania od Berena » 2006-12-13, 10:14

100krotka napisał(a)::)

a myslicie ze moge juz ja tych komend "siusiu" uczyc (ma dwa miesiace) czy jeszcze za wczesnie?


Ja uczyłam od pierwszego dnia.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Koko » 2006-12-13, 14:55

Ania od Berena napisał(a):U nas jest Lusiu-siusiu i rzeczywiście super sprawa, kiedy jest mało czasu, przerwa w podróży, czy...


A jak z "kupą"?
Bo Koko na "siku-siku" reaguje natychmiast, ale na "kupa-kupa" tylko
ludziska się oglądają. :-?
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Następna strona

Powrót do - Szczenię - od oseska do podrostka.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość