8 tygodni waga 5 kg

Moderator: Anirysova

Re: 8 tygodni waga 5 kg

Postprzez Halina » 2009-02-18, 12:01

Oczywiście prawda leży jak zwykle gdzieś pośrodku.

Padło tu stwierdzenie o "ciężkich pieniądzach" - no ale przecież nikt z nas oprócz hodowcy i nabywcy nie wie ile to szczenię kosztowało, więc na ten temat się nie wypowiadajmy.
Ja moją Previę sprzedałam bardzo tanio bo też dysproporcja we wzroście była bardzo duża. Natomiast apetytu i żywotności miała za pięcioro....

Co do braku apetytu również ciężko cokolwiek orzec na odległość. Niektórzy wiedzą, że Primerka pojechała do nowych państwa (nawiasem mówiąc weterynarzy - oboje) a po tygodniu wróciła do mnie ze względu na lęk synka przed nią. No i oni twierdzili, że Primera nie chce jeść Eukanuby (tą karmę dostali ode mnie) więc karmili ją Royalem przez ten tydzień. Nie wiem z czego to wynika ale ja nadal karmiłam ją eukanubą nie grymasiła wogóle. Teraz gdy jest u nowych właścicieli też je eukanubę i to podobno z takim apetytem, że zastanawiają się czy nie za mało jej dają.

Tak więc proponuję o ostrożność w ferowaniu wyroków na odległość. Często bowiem sprawy wyglądają inaczej niż się wydaje.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: 8 tygodni waga 5 kg

Postprzez Anirysova » 2009-02-18, 12:04

Tess napisał(a):Co do tego maluszka - myślę, że dobrze się stało, że wrócił do hodowli. Niektórzy ludzie i niektóre psy po prostu nie są dla siebie przeznaczeni.

Też tak myślę i nie sądzę, żeby wina leżała po czyjejkolwiek stronie.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: 8 tygodni waga 5 kg

Postprzez Agama » 2009-02-18, 13:12

Ja też myślę ,że najważniejsze w tym wszystkim jest zdrowie suni i tym kierowała się Mery prosząc o radę w tym wątku ,a pózniej oddając ją i hodowca zabierając psiunię.To są bardzo trudne decyzje po obydwu stronach ,ale za to bardzo odpowiedzialne .Najwazniejsze ,że dobrze się skończyło dla maleńkiej
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: 8 tygodni waga 5 kg

Postprzez mary » 2009-02-18, 16:32

Dziękuję Ci Agnieszko i tym wszystkim, którzy mnie nie potępiają bardzo za to co zrobiłam. Bardzo chciałabym jeszcze niejednokrotnie zapytać o różne rzeczy na tym forum znawców bernów, ale po przeczytaniu kilku postów zastanawiałam się, czy wogóle będę mogła sie tutaj odezwać. Ostatnie posty dodały mi otuchy.
Avatar użytkownika
mary
 
Posty: 360
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-05, 21:26
Lokalizacja: śląsk
psy: Kaja(*), Luka, Alfa i kot Bazyl
Hodowla: Canavilla

Re: 8 tygodni waga 5 kg

Postprzez frappe » 2009-02-18, 16:42

Mary tu nie chodzi o to, że ktoś Cię potępia - wierz mi, że dla każdego z forumowiczy najważniejsze jest dobro psiaka. Może dlatego niektórzy, nie ukrywam, że ja też nie pochwalili tego co zrobiłaś. Ale jeżeli dla szczonka było lepiej, że trafił zpowrotem do hodowcy to okej. Mary nikt do Ciebie nie ma urazu, nie martw się o to ;-)
Powiedz coś więcej o maleństwie, które masz teraz, ale to już w innym temacie.
pozdrawiam !
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: 8 tygodni waga 5 kg

Postprzez Tess » 2009-02-18, 18:07

Mary - ja też daleka jestem od potępiania - mogę nie rozumieć czyjegoś postępowania, ale przecież nic złego nie zrobiłaś. Tak jest zapewne lepiej i dla Ciebie i dla malutkiej. Napisz koniecznie jaki jest twój psiaczek. No i wiesz - my tu wszyscy mamy hopla na punkcie psów i dosyć wybuchowe temperamenty ;-)
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: 8 tygodni waga 5 kg

Postprzez Leszczyna » 2010-01-25, 00:19

Wiem że jest to bardzo stary wątek, ale po przeczytaniu go jestem zdruzgotana. Dobrze znam Rokadę - wszak kupiłam u nich Rasti która jest piękną sunią i zdobywa trofea na wystawach. Odbierając sunię dostałam WSZYSTKIE wytyczne dotyczące karmienia. Widziałam wszystkie ich psy i gdyby każdy tak o nie dbał jak Rokada to świat byłby lepszy. Znam też ojca Georga bo mam po nim psa. Też był taki mały jak go przywiozłam do domu. Ma teraz 15 miesięcy i jest co prawda niski ( tak jak jego ojciec ) ale też ma atletyczną budowę. Nie mniej jednak jest kochany i nigdy bym go nie oddała za żadne skarby i pod żadnym pozorem :!: :!: :!: Pozdrawiam wszystkich forumowiczów a przed ewszystkim Rokadę i AnirysTeam :lol:
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do - Szczenię - od oseska do podrostka.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość