3 mies bern a zima

Moderator: Anirysova

3 mies bern a zima

Postprzez Hekate » 2008-01-05, 00:43

Alto ma 3 mies., dotychczas wychodził głównie na ogród ze mną, bo gdy go wypuszczałam samego to siedział tylko na progu. Niestety teraz musi zacząć wychodzić sam, ja na antybiotykach, i myśle że się przyzwyczaji i sam zacznie zwiedzać ogród, tylko nie wiem na jak długo mogę go zostawiac na dworze, aby nie przemarzł, a mróz teraz trzyma.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Postprzez bea » 2008-01-05, 00:54

Mysle,ze wypuszczaj go zaraz po jedzeniu,wtedy powinno mu sie chciec siku,wiec moze skojarzy,jak zobaczysz przez okno,ze sie zalatwil to w miare mozliwosci zawolaj go i pochwal.Długo nie moze byc na takim mrozie,jest do tego nieprzyzwyczajony,wiec chyba lepiej czesciej a krócej,przynajmniej ja bym tak robiła ;-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Tess » 2008-01-05, 19:19

Milę biorę na spacerki 10-15 minutowe ( skuteczność zmienna- raz zrobi, raz nie). generalnie ona sama "mówi", że chce do domu. Zawraca i popyla w stronę domu, aż się za nią kurzy.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Ula » 2008-01-09, 11:59

Daj mu coś do zabawy - patyk, zabawkę albo kość. Dobrze też wypuścić go, kiedy coś się dzieje na polu, aby mógł się zająć.
Myślę, że warto jak najszybciej uniezależnić psiaka od siebie, gdy podrośnie może mieć problemy z zostawaniem samemu. Im prędzej się nauczy, że to także dom, tym lepiej dla niego :)

O zimno się nie martw. Berny są bardzo wytrzymałe. Stopniowo wydłużaj czas "spacerków", np co 2 min, zaczynając od 5 min. Pół godziny dla szczeniaka to tak w sam raz, moje tak siedziały, a nawet dłużejj, a obydwie były małe właśnie w okresie zimy.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT


Powrót do - Szczenię - od oseska do podrostka.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron