Odbor szczeniąt

Moderator: Anirysova

Odbor szczeniąt

Postprzez martucha59 » 2008-06-01, 22:13

Witam:) Jestem tu nowa. Za tydzień mam odebrać suczkę. Będzie miała skończone dopiero 6 tyg co mnie niepokoi. Słyszałam, że szczenie powinno mieć 8 tygodni żeby moc je zabrać ale wlaściciel się upiera że to już czas..Ma dużo psow i mam wrażenie że chce się pozbyć..jakie jest wasze zdanie?
martucha59
 
Posty: 17
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-01, 21:48
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez nugatika » 2008-06-01, 22:19

takie samo jak i twoje.
Czy ten szczeniaczek bedzie mial rodowod?

6 tygodni to zdecydowanie za mało na odbiór szczeniaka!!!
Ja swojego Nugata odbierałam w wieku 9 tygodni.

Marta porozglądaj sie lepiej za inną hodowlą RASOWYCH! [czyt. rodowodowych] berneńczyków.

Czy rodzice są przebadani? Czy maluch bedzie miał książeczkę szczepień?
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez martucha59 » 2008-06-01, 22:27

Dzieńki za szybką odpwiedź. Niestety to nie będzie piesek z rodowodem. Zlinczujecie mnie tu ale chciałam pieska bez rodowodu (bo dla mnie taki jest za drogi a na wystwy nie będe jeździć..) za to od kogoś kto ma obojga rodziców żebym miała pewność..Byliśmy zobaczyć te pieski no i zamówiliśmy. Zapłaciliśmy juz zaliczke 200zł. No a ja siedze teraz i sie martwie że piesek jest z kiepskich warunków i czy mu tam dobrze jest..A wycofać się to już za późno a kobieta się upiera że mamy ją juz odbierać. Ma być z książeczką i po szczepieniach. Sama nie wiem co teraz robić. Ciesze się tym pieskiem no i mój synek też nie może się doczekać..
martucha59
 
Posty: 17
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-01, 21:48
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez AT » 2008-06-01, 23:07

Po raz setny powtarzam, że szczeniaka z rodowodem można mieć nawet za mniej niż 1000 zł. wystarczy chcieć i poszukać.
,,oszczędnym" polecam choćby lekturę postów Agusi, która niedawno kupiła ,,tańszego" szczeniaka bez rodowodu jednak opieka weterynaryjna i dieta której wymagał taki szczeniak już pochłonęła jej ,,oszczędności"
http://www.szwajcary.com/search.php?st=0&sk=t&sd=d&author_id=1107&start=45
Martucha piszesz, że synek już się pieska nie może doczekać a pomyślałaś o tym jak będzie się czuł gdy po miesięcznym pobycie u Was psiak odejdzie na jakąś chorobę zakaźną bo jaką możesz mieć pewność, że ktoś kto z chęci zysku wypycha szczeniaki zdecydowanie za szybko :evil: nie będzie oszczędzał na szczepieniach?
nie bierz psa z kiepskich warunków jak piszesz, zwłaszcza, że masz Dziecko. Zażądaj zwrotu zaliczki (jak nie będą chcieli oddać to postrasz Urzędem Skarbowym czy czymkolwiek innym ;-) )
A potem wyobraź sobie, że psiak jest u Was i odkładaj co miesiąc przynajmniej 200 zł (tyle kosztuje utrzymanie berna w wersji optymistycznej) po trzech miesiącach już masz uzbieraną różnicę na psa z rodowodem a w między czasie możesz wybrać jakąś fajną hodowlę, która sprzeda Ci pieska odpowiednio socjalizowanego z fajnym charakterem, po przebadanych rodzicach (to bardzo ważne zwłaszcza gdy bierze się psa do domu z dzieckiem - berneńczyk to duży pies gdy okaże się, że ma spaczoną psychikę może być niebezpieczny).
Nie daj zarobić oszustom - bo inaczej takich ludzi nie można nazwać. Nie kupując psów od takich ludzi najbardziej pomaga się tym biednym psiakom bo jak nie będą mieli zbytu na zwierzęta to może zaczną robić biznes na czymś co nie ma uczuć.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez stano » 2008-06-01, 23:27

Proponowałbym jak pozostali nie odbierać tego pieska. Może załóżmy nowy temat w którym bedziemy podawać takie hodowle, które oferują Berneńczyki i inne szwajcary bez rodowodu. Hodowle, które produkuja psy tylko dla kasy. To pozwoli przestrzec nowych nabywców naszych ulubionych ras.

pozdrawiam

Grzegorz
Avatar użytkownika
stano
 
Posty: 75
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-29, 23:03
Lokalizacja: Świnna
psy: Sekret Na Każdy Dzień(Saxo)

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-06-01, 23:58

Marta nie zlinczujemy ciebie ale powiesiala bym chętnie tych wszystkich fabrykantów.Wiej póki możesz ,mozna znależć pieska juz ponizej tysiaca ,może nie od razu na zawołanie ale można,nie przyczyniaj się do masowej produkcji i łatwego zarobku takich ludzi .Ktos kto oddaje 6 tygodniowe szczenie nie jest prawdziwym hodowcą,ponieważ odbiera maluszkowi o co jest najcenniejszym posagiem na dalszą droge zycia ,czyli socjalizacje.14 a 49 dzień psia socjalizacja a 7-12 ludzka.Powiem ci jeszcze że gdyby ludzie sie tak naprawde zaparli i nie odbierali od fabrykantów szczeniaków a oni zostali z miotami raz i drugi bida im do tyłka zajrzała to moze skonczył by sie ten paskudny proceder. Właśnie opłakuje maluszka który dzis umarł/włąsnie z fabryki a nie hodowli -miał tylko 6 mięsięcy mógł zyc gdyby ludzie bardziej powaznie podchodzili do zwierzat-wiesz co czuja ci właciciele sprubuj to sobie wyobrazić..szlag mnie treafia ze wiekszą wartosć mają markowe papierosy niż żywe stworzenie. Nie popieraj dziadostwa.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Anna Rozalska » 2008-06-02, 08:39

Matra zastanów sie jeszcze póki nie odebrałaś pieska. O zwrot zaliczki zawszę moześz poprosić. ^-tygodniowy szczeniak powinien jeszcze ssać matkę. Nawet na pierwsze szczepienie jest jeszcze za wcześnie. Sama widzisz, że
pseudochodowcom zależy tylko aby jak najszybciej pozbyć sie szczeniaka. Przy odbiorze rodowodowego szczeniaka masz wgląd do rodowodu rodziców z wymaganym prześwietleniem na dysplazję i testem psychicznym. Gdyby piesek złapał jakąś chorobę koszty leczenia przekroczyłyby jego wartość. Moim zdaniem w takich hodowlach nie liczy się dobro szczeniaków tylko zysk z ich sprzedazy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Szam » 2008-06-02, 09:23

Proszę:
Berneńczyki za 1300zł - http://www.hodowlapsow.webpark.pl/
Berneńczyk sunia za 1200zł - http://www.bianka.neostrada.pl/e.html
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez asia78 » 2008-06-02, 12:34

Też uważam że warto zainwestować trochę więcej. Rodowód nie zobowiązuje Cię do jeżdżenia na wystawy, ale daje większe szanse że suczka będzie zdrowa. Skąd wiesz czy rodzice twojej suczki nie są spokrewnieni?
Naczytałam się trochę o takich przypadkach, że rodzina przywiozła szczeniaka z pseudohodowli do domu i po kilku tygodniach kosztownej walki o jego życie szczeniak konał im na rękach. Czy chcesz przeżyć coś takiego?
Niezależnie od tego co postanowisz mam nadzieję, że od nas nie uciekniesz.
Pozdrawiam
Asia
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-06-02, 18:03

Zdecydowanie wszyscy moi przedmówcy mają rację.
Nikt Cię Marta nie ocenia, nie potępia. Zrobisz, jak zechcesz.
Ja powtórze tylko, że 6 tygodni, to za mało, żeby prawidłowo odchować szczenię (powinno jeszcze dostawać mleko mamy z przeciwciałami, powinno przechodzić kolejną ważną fazę socjalizacji, powinno być odrobaczane).
Widziałaś rodziców. Ale czy znasz ich pochodzenie? Są na to jakieś dowody, że nie jest to np matka z synem?
W jakich warunkach są trzymane szczenięta. Jeśli ci ludzie mają dużo psów, czy sądzisz, że każdy jest wymiziany, wypieszczony, porusza się swobodnie po domu, jest uczony czystości?
Jak myślisz, czy zapewnienia o wykonanych szczepieniach (książeczkę "doślą") są prawdą?
Czy masz świadomość ile kosztuje odchowanie szczeniąt? Ze wszystkimi lekami na robale, szczepieniami?
Atrakcyjna cena wynika z "cięcia kosztów".
Można kupić rodowodowe, niewystawowe albo i wystawowe szczenię naprawdę w rozsądnej cenie.
Pamiętaj też, o kosztach utrzymania psa - najbidniej 200 zł miesięcznie. O kosztach dalszych szczepień, odrobaczania, leczenia.
I o przyjemności z posiadania psa dobrze zsocjalizowanego, o prawidłowej psychice. Kupowanie przysłowiowego kota w worku niesie pewne ryzyko, że oczekiwania miną się z rzeczywistością.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez EwaM » 2008-06-02, 18:49

Mimo,że moje psy rodowodów nie mają,też uważam,że warto kupić szczeniaczka z pewnego żródła czyli z prawdziwej hodowli .Tyle tylko,że,moim zadaniem,nawet najlepsza hodowla też nie da 100%gwarancji,że oczekiwania nie miną się z rzeczywistością.Jakby nie patrzeć chodzi o żywe stworzenie,a nie pluszowego misia. ;-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Guard » 2008-06-02, 19:06

stano napisał(a):Proponowałbym jak pozostali nie odbierać tego pieska. Może załóżmy nowy temat w którym bedziemy podawać takie hodowle, które oferują Berneńczyki i inne szwajcary bez rodowodu. Hodowle, które produkuja psy tylko dla kasy. To pozwoli przestrzec nowych nabywców naszych ulubionych ras.

pozdrawiam

Grzegorz

6 tygodni, to nie jest oddawanie tylko wykopywanie szczeniaka. Winter karmiła maluchy do 7 tygodni, a jak któryś chciał jeszcze później popić troszkę, to też pozwalała.
Jestem w 100% ZA propozycją Grzegorza!!!!!!
Tyle tu piszemy, tyle dyskutujemy......
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez martucha59 » 2008-06-02, 23:45

Dzieńki wszystkim za posty. Wybrałam tą resę świadomie po rozmowach z wieloma osobami które mają te psy...I licze się z miesięcznymi kosztami utrzymania pieska i wiem że mu u nas będzie dobrze:) Tylko nie wiem jak teraz uda mi się wybrnąć z tego a na pieska z rodowodem raczej nie uda mi się naciągnąć męża..Źle wybraliśmi bo ci ludzie mają kilka ras i tyle tych psów że jak zobaczyłam to się przeraziłam. 3 berneńczyki są zamknięte w boksach takich starych na dworze..Kobieta twierdzi że matka sama już nie chce karmić małych i że musi ją oddzielić bo się boi że niechcąco połamie małym łapy itp. Wpadłam jak śliwka w kompot. Ale dzieńki wszystkim za rady. Wiem że piesek znajdzie u nas dużo miłości ale boje się o zdrowie..Serdecznie wszystkich pozdrawiam:)
martucha59
 
Posty: 17
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-01, 21:48
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez AT » 2008-06-03, 01:47

Martucha może po prostu daj do przeczytania swojemu Mężowi nasze posty - z własnego doświadczenia wiem, że mężczyźni też czasem bywają inteligentni ;-) i myślę, że Mąż zrozumie, że taka ,,oszczędność" może okazać się bardzo droga (to tak jakby kupił samochód bez przeglądu technicznego).
Naciągnąć Twojego Męża i Ciebie to chcą Ci ludzie co sprzedają psy bez dokumentów. :evil:
Izolowanie szczeniaków od matki to najgorsze co można zrobić - to okres intensywnej socjalizacji szczeniaków - naprawdę zastanów się nad kupnem takiego psa zwłaszcza, że masz dziecko i raczej powinnaś poszukać pieska który będzie wychowany w domowych warunkach i bardzo dobrze socjalizowany (najlepiej w domu w którym szczeniaki mają kontakt z dzieciakami)
tak naprawdę to nie wpadłaś jeszcze jak śliwka w kompot - wystarczy zadzwonić do oszustów i powiedzieć, że się rezygnuje z zakupu :->
Szkoda, że te osoby z którymi rozmawiałaś o rasie nie powiedziały Ci, że rasowy piesek to taki z rodowodem - może teraz nie miałabyś problemu :-/
Martucha czy możesz napisać gdzie znajduje się ta pseudohodowla? jeśli nie chcesz na forum to napisz mi na priva ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Cefreud » 2008-06-03, 10:45

Mam dwójkę dzieci(najmłodsze ma 1,5 roku) i NIE ODWAŻYŁA BYM SIĘ na kupno psa bez rodowodu!!!
Co jesli pies będzie chory i na ból reagował agresywnie? Jak wytłumaczysz dziecku kiedy pies się bawi a kiedy atakuje z bólu?Skąd będzie wiedziało,kiedy może podejśc i tarmosić psa a kiedy nie?
Freud miał 1,5 roku kiedy urodził się Jaś.Uczył się chodzić na psie(podciągając się za kłaki na szyi), karmi psa z ręki i wygrzebuje mu z pyska zabawki(oczywiście pod kontrola dorosłych).
Ostatnio pojechałam do znajomych którzy mają 1,5 rocznego rotka.Pies nigdy nie miał kontaktu z tak małymi dziećmi a Jaś uważa,ze z każdym psem może postępować tak samo jak ze swoim.Przez pół minuty nie obawiałam się o moje dziecko-wiedziałam,ze pies jest z dobrej hodowli,odpowiednio zsocjalizowany(wzięty z kojca w wieku 12 tygodni).Do psa o niewiadomym pochodzeniu nie pozwoliła bym się zbliżyć dziecku na pół kroku.!!!!!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Asia K.L. » 2008-06-03, 18:58

Ja mogę tylko dodać, że mój mąż jeszcze jakiś czas temu też uważał, że rodowód jest bez sensu, ale potem poczytał podobne posty, ja kupiłam berneńczyka z rodowodem (bo się uparłam, że innego nie chcę ;-) ) i teraz mąż mój zupełnie zmienił zdanie-zrozumiał o co chodzi i kolejnego psa chce wyłącznie z rodowodem.

U nas w Elblągu ostatnio też były sprzedawane berneńczyki bez rodowodu. Na potwierdzenie wszystkich zdrowotnych cech, powiem, że dwa z nich już zlądowały u mojego weta z powodu choroby, a jeden od miesiąca kuleje na przednią łapę (ale obecnej właścicielce to nie przeszkadza). Co z resztą się dzieje nie wiem, bo nie wiem gdzie poszły. A właściciel psa który sukę pokrył, nawet nie wie, że berneńczyki jakieś badania w ogóle powinny mieć. I tak wygląda produkcja psów bez rodowodu - bez badań, bez opieki, byle kasę na tym zarobić
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez martucha59 » 2008-06-03, 20:16

Chyba rzeczywiście wstrzymam się z tym pieskiem. No i po zaliczce no i po mnie:) Mąż mnie oskóruje:) Mufka rozbawiła mnie swoim postem. A ta chodowla z której mam brać suczke to jest w Wałbrzychu. Ogłaszają się na stronie autogiełdy..Ale ja nie chcę kłopotów! Troche mi żal bo wszyscy się cieszyliśmy z tej suczki.
martucha59
 
Posty: 17
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-01, 21:48
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Szam » 2008-06-03, 20:32

Martucha dobra decyzja, zal to by dopiero bylo jakby szczeniak byl chory :(
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez Guard » 2008-06-03, 20:58

martucha59 napisał(a):Chyba rzeczywiście wstrzymam się z tym pieskiem. No i po zaliczce no i po mnie:) Mąż mnie oskóruje:) Mufka rozbawiła mnie swoim postem. A ta chodowla z której mam brać suczke to jest w Wałbrzychu. Ogłaszają się na stronie autogiełdy..Ale ja nie chcę kłopotów! Troche mi żal bo wszyscy się cieszyliśmy z tej suczki.

Cieszę się z Twojej decyzji. Na coś się przydaje to forum, jeżeli potrafimy Cibie i innych przekonać, aby traktowały psy jako rasowe tylko te z rodowodem. A co do nabycia szczeniaka, to przeszukaj spokojnie dział ogłoszeń na tutejszym forum. Znajdziesz psa dla siebie, a w nas masz dozgonnego doradcę. Myślę, że jak znajdziesz hodowcę Twojego przyszłego przyjaciela, to możesz liczyć na rabat w wysokości straconej zaliczki. Powodzenia.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Odbor szczeniąt

Postprzez martucha59 » 2008-06-03, 22:01

Asia K.L. jakimi sposobami przetłumaczyłaś mmężowi że rodowód jest ważny? Zdradź sposoby:) Bo mi to raczej się nie uda:)
martucha59
 
Posty: 17
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-01, 21:48
psy: Berneński Pies Pasterski

Następna strona

Powrót do - Ciąża i jej przebieg. Poród i pierwsze dni po porodzie. Opieka nad suką i szczeniętami.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości