Ciąża a karmienie

Moderator: Anirysova

Ciąża a karmienie

Postprzez majaimonika » 2013-10-03, 22:26

To "nasza" pierwsza ciąża... Mam pytanie do doświadczonych. Zostało 3 tygodnie do porodu, tydzień temu robiłam usg, by potwierdzić ciążę.Dziś jest ewidentna . Buba ( Bright) mam wrażenie, że jest ciągle głodna, brzunio jest już bardzo widoczny, nie ważyłam jej przez ten tydzień, ale zmiany są kolosalne . Karmić, licząc na instynkt psa czy ograniczać i wyliczać pożywienie? Dodam, że nigdy nie była łakomczuchem, nie żebrała o jedzenie. Je jeszcze zwykłą karmę i patrząc na przyrost wizualny , aż się boję dawać jej karmę dla szczeniąt...
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Monika
Avatar użytkownika
majaimonika
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-05-20, 21:11
Lokalizacja: Radom
psy: Bright Alpejska Kraina Szczęścia, Ibiza Miłość w t
Hodowla: Miłość w tricolorze

Re: Ciąża a karmienie

Postprzez Z Lesnej Drogi » 2013-10-03, 23:43

Witamy!
my szwajcarką po pierwszym miesiącu ciąży podwajamy ilość karmy i mięsa, dzielimy na 4 porcje i tak zjadają, nie mają wydętych brzuszków, karmę można już podawać tą dla szczeniaków, mięso wołowinę surową i gotowaną <tak>

pozdrawiamy
wszystkiego dobrego <okok>
Avatar użytkownika
Z Lesnej Drogi
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-01, 17:13
Lokalizacja: Kargowa
psy: Neo,Bianca,Iga,Fido,Lili
Hodowla: Z Leśnej Drogi

Re: Ciąża a karmienie

Postprzez majaimonika » 2013-10-04, 22:31

Dziękuję za radę. Czyli nie powinnam Buby ograniczać w jedzeniu. Nie wiem ile istotek w sobie nosi i jakie są jej potrzeby jedzeniowe. Koleżanka "postraszyła" mnie, bym nie przekarmiła Buni, bo ciężej jej będzie rodzić. Zaskakuje mnie, jak bardzo się w ciąży zmieniła. Poleguje, chodzi za mną krok w krok, może głupiutka jestem, bo u nas- ludzi ciąża rozwija się 9 M- cy , a tu rach- ciach, tydzień temu brzuszka nie było widać a teraz cysie nabrzmiałe a sunia niezdarna:-). Chciałabym dla niej i dla dzieciaczków jak najlepiej, ale też niczego nie zaniedbać i niczego nie przedobrzyć;-)
Monika
Avatar użytkownika
majaimonika
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-05-20, 21:11
Lokalizacja: Radom
psy: Bright Alpejska Kraina Szczęścia, Ibiza Miłość w t
Hodowla: Miłość w tricolorze

Re: Ciąża a karmienie

Postprzez Aga-2 » 2013-10-07, 09:50

A nie masz jakiegoś zaufanego weterynarza, który by na miejscu doradził i zrobił plan diety i postępowania z ciężarną sunią? Nie wiadomo w jakiej kondycji ona jest obecnie. Jeśli jest zatuczona, to raczej rzeczywiście nie ma co jej przekarmiać przed porodem. Może jednak wielkość jej brzucha wynika z licznego miotu, a sama suka jest chuda i wtedy trzeba jej zwiększyć nie tylko dawki, ale też podawać karmę bardziej energetyczną niż dotychczas. Suka w ostatnim okresie ciąży zdecydowanie potrzebuje więcej energii i więcej pożywienia, ale należy to podzielić na 3-4 dawki dziennie. Rozwijające się płody uciskają żołądek i nie pozwalają na zjedzenie za dużo na jeden raz. Nie wiem czym ją karmisz, ale w tym okresie zwykle stosuje się też suplementy - witaminy i minerały. Są specjalne mieszanki dla suk ciężarnych i karmiących... No, generalnie przydał by Ci się dobry wet prowadzący :]
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do - Ciąża i jej przebieg. Poród i pierwsze dni po porodzie. Opieka nad suką i szczeniętami.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość