Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Moderator: Anirysova

Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez kreska » 2012-02-03, 00:00

Agama napisał(a):28 01 skończyły 9 miesięcy ;) ale w niczym nie przypominają szczeniaczków od dawna kto był w Sosnowcu wie o czym mówię ;)

trzymam kciuki zeby oprocz urody, maluszki byly rowniez zdrowe <okok> i przyznam sie ze podziwiam odwage powielania tego samego skojarzenia bez sprawdzenia co i jak z pierwszym :->

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez Agama » 2012-02-03, 11:39

Każde krycie wymaga odwagi, a w tym wypadku przynajmniej mam już jakieś wyobrażenie;)


Chętnie poczekałabym, aż dożyją 8 lat w zdrowiu i oby więcej, ale...Alha będzie miała wtedy 13 <tak> więc ;)sama rozumiesz
a tak poważniej to wiele cenionych hodowli powtarza krycie jeżeli jest zadowolona ze szczeniaków i jakoś nie zauważyłam takiego zainteresowania ;) Zresztą ty chyba o tym wiesz bo pamiętam że ogłaszałaś na forum młodsze rodzeństwo swojej Fibi Nie pamiętam żebyś wtedy pisała o odwadze <skromny>
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez Aga-2 » 2012-02-03, 14:00

O, fajny temat do dyskusji czysto hodowlanej! :-D Kompletnie nie a propos Twojego skojarzenia Agnieszko, nie bież tego personalnie do siebie :!: Rzeczywiście, są hodowle, które powtarzają krycia i to dość często. I rzeczywiście Od Zlateho Roxe do nich należy. Mam propozycję: może przeniesiemy naszą dyskusję do działu hodowlanego? Ma ktoś ochotę kontynuować ten temat? Ja się chętnie przyłączę i poznam Wasze opinie <tak>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez kreska » 2012-02-04, 16:52

Agama napisał(a):Każde krycie wymaga odwagi, a w tym wypadku przynajmniej mam już jakieś wyobrażenie;)


Chętnie poczekałabym, aż dożyją 8 lat w zdrowiu i oby więcej, ale...Alha będzie miała wtedy 13 <tak> więc ;)sama rozumiesz
a tak poważniej to wiele cenionych hodowli powtarza krycie jeżeli jest zadowolona ze szczeniaków i jakoś nie zauważyłam takiego zainteresowania ;) Zresztą ty chyba o tym wiesz bo pamiętam że ogłaszałaś na forum młodsze rodzeństwo swojej Fibi Nie pamiętam żebyś wtedy pisała o odwadze <skromny>

Z ta roznica Agnieszko ze mlodsze rodzenstwo Fibi, czyli powtorzenie tego samego krycia odbylo sie po przebadaniu pierwszego skojarzenia a nawet bonitacji/hodowlanki <okok> szkoda ze nie widzisz roznicy miedzy tymi dwoma powtorzeniami :-> wiele znanych hodowli powtarza krycia ale nie jedno po drugim tylko czeka az to pierwsze dorosnie ale to sa hodowle ktore maja wyobrazenie o tym co sie moze przydazyc powtarzajac krycia tylko ze wzgledu na urode <tak>
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez Agama » 2012-02-04, 18:02

Zapewniam Cię że mam wyobrażenie i odwagę o której pisałaś wcześniej ;)już o dawna 8-)
A na zięcia wybrałam wspaniałego psa o którego pyta wiele hodowli - zagranicznych również i był to przemyślany wybór

Nie rozumiem skąd Twoje zainteresowanie, gdyż obecnie w planowanych miotach są trzy powtórzenia i moje było dopiero trzecie więc jeszcze raz baardzo dziękuję za wyróżnienie

Pozwoliłam sobie sprawdzić i jakże doznałam wielkiego zdziwienia, gdy okazało się, że Twoja suka miała 15 miesięcy gdy powtórzono krycie wiec chyba jeszcze nie można powiedzieć dużo więcej.
Ponieważ rzeczywiście nie do końca jest to wątek do snucia takich rozważeń pozwolę sobie za Agą 2 poprosić moda o przeniesienie ich do nowego wątku :]
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Powtarzanie miotów

Postprzez kreska » 2012-02-04, 18:45

Agama napisał(a):Zapewniam Cię że mam wyobrażenie i odwagę o której pisałaś wcześniej ;)już o dawna 8-)
A na zięcia wybrałam wspaniałego psa o którego pyta wiele hodowli - zagranicznych również i był to przemyślany wybór

Nie rozumiem skąd Twoje zainteresowanie, gdyż obecnie w planowanych miotach są trzy powtórzenia i moje było dopiero trzecie więc jeszcze raz baardzo dziękuję za wyróżnienie

Pozwoliłam sobie sprawdzić i jakże doznałam wielkiego zdziwienia, gdy okazało się, że Twoja suka miała 15 miesięcy gdy powtórzono krycie wiec chyba jeszcze nie można powiedzieć dużo więcej.
Ponieważ rzeczywiście nie do końca jest to wątek do snucia takich rozważeń pozwolę sobie za Agą 2 poprosić moda o przeniesienie ich do nowego wątku :]

nie wyrozniam Cie aczkolwiek widze ze mamy "nowy trend" oprocz Ciebie nie widze innego powtorzonego miotu w tak ,krotkim czasie ale moglam nie dopatrzec i nie bylo to zamierzone dzialanie a jedynie zwrocenie uwagi na to jak pospiesznie dzialamy przywiazujac glownie uwage do wygladu psa a nie zastanawiamy sie nad reszta :-> nie neguje twoich wyborow jedynie podziwiam odwage <okok> w wieku 15mies. mozna zdac testy psychiczne, przeswietlic stawy?w sumie to malo ale chociaz cos nie uwazasz <mysli>
Ja mam wrazenie ze do snucia takich i innych rozwazan na tym forum wogole nie ma miejsca bo lepiej szeptac po .... <okok>


pozdr
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez Agama » 2012-02-04, 19:33

Jeżeli przeglądasz strony hodowli to trend jest bardzo stary na całym świecie i nie ma nic dziwnego w kryciu dobrym, sprawdzonym reproduktorem <tak>

Nigdy nie robię nic w pośpiechu więc nie martw się o mnie
i moją odwagę ;) ;) ;) wiec nie insynuuj więcej
W wieku 15 miesięcy można zrobić wiele, ale czy było zrobione ...

Dla mnie Twoja wypowiedz jest zaczepna i dyskredytująca;)
Co do szeptania...to niektórych to bawi mnie nie .
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Powtarzanie miotów

Postprzez Cefreud » 2012-02-04, 20:50

powtórzone krycia były już na forum:
http://www.romanshof.pl/szczenieta.html

Dyskusja była, gdy wybór padł na Azira po raz pierwszy.

http://www.aresibo.pl/bernenski_pies_pa ... t_f_ojciec

http://www.mocnyakord.pl/

Ja nie widzę sensu w powtarzaniu kryć zanim psiaki z pierwszego miotu nie będą "dorosłe", ale w tym wypadku ( cicha górka) jak dla mnie to sprawa między hodowcą a potencjalnymi nabywcami. Na forum bywały już"gorsze przewinienia" i nie było dyskusji. Były mody na reproduktorów-co miot to ojciec ten sam, były krycia "liniami o krótkim żywocie", suk pochodzących z równie "długowiecznych lini".
Akurat ten przypadek nie odbiega od normy, więc nie bardzo rozumiem skąd nagłe zainteresowanie?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Powtarzanie miotów

Postprzez mkczar » 2012-02-04, 21:28

Wg mnie powtarzanie miotów po sprawdzonych rodzicach jest ok. jeśli szczeniaki nie trafiają do hodowli tylko do zwykłych domów. W innym przypadku robienie psom, z powtórzonych skojarzeń "hodowlanek", ogranicza materiał genetyczny. Bo wyobraźmy sobie, że w przypadku np trzech powtórzeń w przeciągu trzech lat mamy trzydzieści psów które są rozmnażane (oczywiście wszystko hipotetycznie). W chwili obecnej już są problemy z dobraniem odpowiedniej pary w Polsce (to moje subiektywne odczucie), żeby do czwartego pokolenia nie był gdzieś imbredu. Oczywiście jak pisałem na początku, jeśli pieski trafiają do odpowiednich domów jako przyjaciele i nie będą rozmnażane lub większość rozjedzie się po świecie to myślę że powtarzanie jest w porządku (oczywiście najlepiej gdyby była pewność, że szczeniaki po pierwszym skojarzeniu są zdrowe i odpowiadające wszelkim normom rasy). Powtórki w hodowlach tylko dlatego, że ma się super repro i super sukę bez patrzenie w przyszłość rasy jest bez sensu. Nie śledzę historii hodowli i nie oceniam hodowców - to moje osobiste zdanie na temat powtórzeń.
Avatar użytkownika
mkczar
 
Posty: 193
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 09:08
Lokalizacja: Wołomin/Warszawa
psy: Agar, Morito, Frida, Tequila, Muskari
Hodowla: Leśny Wiatr

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez Cefreud » 2012-02-05, 18:18

kreska napisał(a):Z ta roznica Agnieszko ze mlodsze rodzenstwo Fibi, czyli powtorzenie tego samego krycia odbylo sie po przebadaniu pierwszego skojarzenia a nawet bonitacji/hodowlanki <okok> szkoda ze nie widzisz roznicy miedzy tymi dwoma powtorzeniami :-> wiele znanych hodowli powtarza krycia ale nie jedno po drugim tylko czeka az to pierwsze dorosnie ale to sa hodowle ktore maja wyobrazenie o tym co sie moze przydazyc powtarzajac krycia tylko ze wzgledu na urode <tak>
pozdr


Kresko z ciekawości zapytam czy poprzedni miot w hodowli Twojego Fibulca miał robione testy na DM?

Siostra Askana przenosi gen-ma szczony wolne i nosicieli. Czy zanim powtórzono krycie któreś psiaki miały testy?

http://www.funatic.fi/dogs/funatic-litters/
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Powtarzanie miotów

Postprzez kreska » 2012-02-06, 15:09

Jesli mod juz w ten sposob rozdzielil watek i mam byc jego autorem to bardzo prosze o zmiane tematu na:
POWIELANIE MIOTOW Z TYCH SAMYCH SKOJARZEŃ , bo chyba bedzie bardziej poprawny ;-)
W wieku 15 miesięcy można zrobić wiele, ale czy było zrobione ...

Agnieszko, czy cos sugerujesz?czemu mnie ten sposob wypowiedzi nie dziwi... <mysli>
Bardzo cie przepraszam za wyroznienie bo nie bylo to moja intencja, aktualnie rowniez mamy zapowiedz powielenia miotu w Astrolabium, dziekuje za podpowiedzi ;-)
I jestem pelna podziwu za odwage dla wszystkich ,ktorzy powielaja miot po miocie bez chocby wstepnych badan i testow <okok> jesli dla tych osob moja wypowiedz/wypowiedzi sa zaczepne to ich "broszka" dla mnie jest to jedynie wyrazenie opinii i stwierdzenie faktu doboru pod wzgledem li tylko wygladu :-> Nie jest to rowniez ocena hodowli i jej decyzji, kazdy z Panstwa ma swoj "kodeks etyczny" i wiedze na podstawie ,ktorej podejmujecie decyzje, czesto bardzo trudne.
Jestem na forum publicznym i mam prawo wyrazic swoja opinie, nie obrazam nikogo, nie obrabiam mu d...za plecami i nie insynuuje....
Uwazam za wielce ryzykowne nadmierne wykorzystywanie tego samego psa do kryc tzw. "syndrom popularnego repro" szczegolnie w przypadkach kiedy nie jest on sprawdzony , nie ma jeszcze odchowanego potomstwa.
Mozna sie z moim zdaniem nie zgadazac ale w wyrazanych pogladach nie ma nic zlego ;>
Michal, nie ma dla mnie znaczenia czy potomstwo ma byc przeznaczone do dalszej hodowli czy tylko do "dobrych domow" bo nie chcialabym nikomu "sprezentowac " psa z problemami psychicznymi lub z dysplazja, to takie minimum o ktore mozna zadbac bez wiekszej wiedzy i nakladow finansowych.

pozdr
ps. w moim poscie z 4.02. blednie zmiescilam informacje o zrobieniu hodowlanki, za co przepraszam ale zle zapamietalam informacje o rodzenstwie :roll:
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez ewazoltowska » 2012-02-06, 15:50

nie jestem hodowca psów ale mam do czynienia z hodowla zwierząt gospodarskich. Dla mnie to też wydaje sie "nieco ryzykowne" powtarzanie skojarzeń bez możliwości oceny potomstwa. Co można wiedzieć o szczeniętach ur 6.07 .2011 roku /maja teraz zaledwie 6 m-cy/ i już na "Walentynki" jest zapowiadany następny miot tej samej pary. Pomijając kwestie krycia w tak krótkim czasie po poprzednim porodzie ,to jeszcze możliwe zdrowotne/rodzice niezaprzeczalnie zdrowi ale czy nie są nosicielami chorób nie wiemy !/ Też myślę ,że zawężanie w ten sposób puli genowej nie służy dobru rasy.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez anula » 2012-02-06, 16:39

Ewa nie jest niczym nadzwyczajnym przenoszenie miotu z jesieni na wiosnę, u zdrowej, przebadanej również na tę okoliczność suki, będącej pod stałą opieką weterynaryjną, ani powtarzanie miotu sprawdzonym, przebadanym reproduktorem.
Ryzyko ponosimy absolutnie zawsze.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez Aga-2 » 2012-02-06, 17:04

Dla mnie zawężanie puli genetycznej rasy ma miejsce przede wszystkim wtedy, kiedy wiele suk jest krytych jednym i tym samym reproduktorem - syndrom super-psa.
Jedna suka, kryta na okrągło tym samym psem nie zepsuje rasy. Natomiast rzeczywiście, warto byłoby wcześniej sprawdzić jakie potomstwo daje ta para. Według mnie potrzeba byłoby poczekać choćby do pierwszych badań i jeśli wyniki ich będą pomyślne, to można się pokusić o powtórzenie krycia.
Piszę tutaj tylko o swoich przemyśleniach i nie mam zamiaru nikogo oceniać. Przy każdym kryciu mam wiele wątpliwości pomimo, że wybrany repro nie budzi moich zastrzeżeń. Po prostu obawiam się, czy połączenie będzie trafne, czy szczeniaki będą zdrowe itp. Kiedy rodzi się miot i wszystko jest w porządku, kiedy pieski rozjeżdżają się do nowych domów i ich właściciele przesyłają mi bardzo pozytywne informacje, to serce rośnie. Jednak po jakimś czasie zawsze coś się może przytrafić i człowiek nabiera z powrotem wątpliwości. Nie ma żadnej pewności, że krycie innym samcem wyeliminuje wszystkie przypadłości. Nie ma nawet pewności, czy jeśli jeden miot danej pary jest rzeczywiście udany, to czy kolejny będzie podobny. Niby prawdopodobieństwo jest większe, ale pewności nie ma. To są wszystko trudne tematy.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez Barbapapa » 2012-02-07, 20:15

kreska napisał(a):Z ta roznica Agnieszko ze mlodsze rodzenstwo Fibi, czyli powtorzenie tego samego krycia odbylo sie po przebadaniu pierwszego skojarzenia
pozdr

Jesteś pewna że były zrobione okulistyczne, serca, nerek, DM ?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez kreska » 2012-02-07, 22:25

Barbapapa napisał(a):
kreska napisał(a):Z ta roznica Agnieszko ze mlodsze rodzenstwo Fibi, czyli powtorzenie tego samego krycia odbylo sie po przebadaniu pierwszego skojarzenia
pozdr

Jesteś pewna że były zrobione okulistyczne, serca, nerek, DM ?

Jesli jestes zainteresowana szczeniakiem po ,ktoryms z rodzenstwa to zawsze mozesz napisac zapytanie, bedziesz miec bezposrednia odpowiedz, jesli wogole jestes takowa zainteresowana bo odnosze wrazenie ze raczej wolisz pomacic bo w tym oraz insynuacjach, nadinterpretacji badan, diagnoz oraz szpiegowaniu forumowiczow po necie itp. nie masz sobie rownych <okok>Jolu, jesli myslisz ze udaje ci sie we mnie "uderzyc" to niestety po raz n-ty kula w plot <hahaha>

W temacie DM...dziedziczy się zgodnie z prawami mendla, dzieci rodziców przebadanych w kierunku nosicielstwa i wolnych od wadliwego genu ani chore ani nosicielami byc nie moga, wiec pytanie zostalo zle zadane <tak>po odpowiedz na prawidlowo zadane pytanie odsylam cie do hodowli ale rowniez do wlascicieli potomstwa :papa: http://en.wikipedia.org/wiki/Canine_deg ... myelopathy
If both parents are clear (N/N) then all of the puppies will be clear If one parent is a carrier (N/A) and one is clear (N/N) then roughly 50% of the puppies will be clear and 50% will be carriers If both parents are carriers (N/A) then roughly 25% will be clear (N/N), 50% will be carriers (N/A), and 25% will be affected (A/A) If one parent is clear (N/N) and one parent is affected (A/A) then all puppies will be carriers (N/A) If one parent is a carrier (N/A) and one is affected (A/A) then roughly 50% of the puppies will be carriers (N/A) and 50% will be affected (A/A) If both parents are affected (A/A) then all puppies will be affected (A/A)

ale mozesz tez podpytac o opinie Aga-2 , jestescie "blizej" a jej Asta byla kryta Bartem, miotowym bratem Belline, z tego skojarzenia jest Tara , ktora teaz miala miot <tak>
Aga-2, przepraszam ze kieruje do ciebie, nie wyrozniam cie i bron Boze nie sugeruje ze jest cos nie tak ale masz wyksztalcenie i doswiadczenie wiec moze pomozesz kolezance wyjasnic zagadnienie DM <tak>


pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez Aga-2 » 2012-02-08, 00:30

kreska napisał(a):Aga-2, przepraszam ze kieruje do ciebie, nie wyrozniam cie i bron Boze nie sugeruje ze jest cos nie tak ale masz wyksztalcenie i doswiadczenie wiec moze pomozesz kolezance wyjasnic zagadnienie DM <tak> pozdr

:mrgreen: Nie ma za co mnie przepraszać. Ja jestem otwarta na dyskusję i nie mam tajemnic.
Niby piszą, że DM się dziedziczy według prawa Mendla, ale nie do końca wiadomo czy odkryto wszystkie geny, warunkujące tą chorobę. W Europie jest tak niewiele Berneńczyków przebadanych, że nie bardzo jest jak prowadzić świadomy dobór. Tak nawiasem mówiąc, to akurat Tara ma badania na DM i według OFA jest nosicielką. Tyle mam z tej wiedzy, że nie rozmnażam suki, u której teoretycznie mogłaby się rozwinąć choroba. Szczenięta po Tarze w ilości sztuk 3, które trafią / trafiły do Stanów najprawdopodobniej będą przebadane i coś więcej będzie można wywnioskować. Scappa, ojciec miotu nie ma badań na razie.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Planujemy Gwiazdy Z Cichej Górki:))

Postprzez Aga-2 » 2012-02-08, 01:09

Barbapapa napisał(a):
kreska napisał(a):Z ta roznica Agnieszko ze mlodsze rodzenstwo Fibi, czyli powtorzenie tego samego krycia odbylo sie po przebadaniu pierwszego skojarzenia
pozdr

Jesteś pewna że były zrobione okulistyczne, serca, nerek, DM ?

Jolu, a jak wpłynąć na właścicieli szczeniąt, żeby przeprowadzili badania swoich psów? Przykładowo z mojego miotu "A" zaledwie dwie sztuki mają prześwietlenie stawów, a prócz Tary żadne nie ma innych badań. Czy w takim przypadku mogę, czy nie powinnam powtórzyć krycia Asty Barthem?
Tak nawiasem mówiąc czemu akurat choroby, które wymieniłaś mają być wyznacznikiem zdrowia? Jest tyle innych chorób... ;) Badania okulistyczne są ważne przez okres 1 roku, tak więc możesz na ich podstawie rozmnażać psa / sukę, która ma zdrowe oczy w tym konkretnym roku. Dla mnie nie są więc miarodajne jeśli chodzi o przenoszenie wad genetycznych. Zdaje się, że podobnie ma się sprawa z sercem...
Moje psy są całościowo przebadane biorezonansem u doktora Tarki. Jak wiesz praktycznie wszystkie narządy wewnętrzne mogą być zbadane tą metodą. Jednak to też nie ma wiele wspólnego ze sprawdzeniem genetycznego stanu, tym bardziej nie da się nawet w przybliżeniu określić, czego mogę się spodziewać po potomstwie moich suk, bo najczęściej ojcowie moich szczeniąt mają jeszcze mniej wykonanych badań niż moje suki. Zapewniam, że nie szukam reproduktorów o jak najmniejszej liczbie wykonanych badań ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez kreska » 2012-02-08, 10:14

Ja jestem otwarta na dyskusję i nie mam tajemnic.

tak wlasnie mi sie wydaje i bardzo cenie <okok> ale na wszelki wypadek chucham i dmucham ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Powielanie miotów z tych samych skojarzeń

Postprzez Beata i Fiona » 2012-02-08, 21:47

Karolino czuję się zaszczycona, że tak o nas pamiętasz ;-)
jak widać wątek Azira umarł sam :) nie wiem czemu się przyczepiłaś biednego psa - nie wiem ile razy go widziałaś na żywo, ale mniemam że znałam Azira lepiej niż Ty. Tylko u nas były po nim maluchy, więc pewnie to Cię ucieszy. Ale chyba pomijasz fakt, że kilka ze szczeniaków Azira jest terapeutami, kolejne kilka prawie (psy mają uprawnienia, tylko mnie ich brak :-> ), i żadne nie ma jakichś rażących problemów z psychiką, wręcz przeciwnie - psychicznie mają się b. dobrze (np. Trey swobodnie spaceruje sobie, pracuje itp. z innymi samcami i nic)

co do DM - Trey i Varia są wolni od DM (i nie tylko), można znaleźć jeszcze kilka hodowli które mają na stronie DM, nie tylko clear, ale i carrier (i jakoś się z tym nie tajniaczą, a nawet są tacy którzy podają tę informację na samym początku rozmowy) - więc jednak ktoś to bada

a jeśli chodzi o powtórzenia miotów - fajnie, jak jedne szczeniaki podrosną, przebada się je, i dopiero jeśli wszystko jest ok - powtarza krycie. Ale są przypadki, kiedy ten pierwszy miot nie jest do końca ok, a krycie i tak się powtarza - i to wam nie przeszkadza? (a przynajmniej nie bardziej niż w przypadku kiedy nic nie wiadomo?)
ale cóż z tego, skoro hodowcy nie wpisują wyników (nawet podstawowych) badań na swoje str. ...
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Następna strona

Powrót do - Wszystko dot. rozmnażania i rozrodu. Dobór hodowlany. Inbreed.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron