pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Moderator: Anirysova

pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez anitka12224 » 2010-11-16, 21:40

pomóżcie mi wybrać odpowiedniego reproduktora dla mojej CARMEN bardzo chce abyście mi przysłali
linki lub imiona i przydomki psów i ich rodziców :-D :-D
Ostatnio edytowano 2010-11-16, 21:46 przez anitka12224, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
anitka12224
 
Posty: 788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-28, 17:17
Lokalizacja: Sobótka
psy: BPP- CARMEN spod Góry Ślęży ANKO i AYA Carmbern
Hodowla: CARMBERN FCI

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Milla » 2010-11-16, 21:44

Juz? :shock:
Nie za szybko ?;-)
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez iwona_k1 » 2010-11-16, 22:00

A dlaczego chcesz rozmnożyć swoją sunię?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez anitka12224 » 2010-11-16, 22:06

w przyszłym roku dopiero do krycia :)
aa bo jej mam i babcia miały śliczne szczenięta i myślę że Carmen też będzie miała śliczne szczeniaki a poza tym chce ją kryć najlepszymi psami i więc poradzę się was :-D
Avatar użytkownika
anitka12224
 
Posty: 788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-28, 17:17
Lokalizacja: Sobótka
psy: BPP- CARMEN spod Góry Ślęży ANKO i AYA Carmbern
Hodowla: CARMBERN FCI

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez iwona_k1 » 2010-11-16, 22:10

Przyznam szczerze,że aspekt piękności nie powinien wśród berneńczyków w ogóle być brany pod uwagę.Mówiąc u berneńczyków mam na myśli rasę tak obciążoną chorobami genetycznymi....Znamy dużo historii pięknych berneńczyków które odeszły dość wcześnie...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-16, 22:12

Ja po prawie 2 latach na forum, całkowicie zgadzam się z Iwoną :->
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Przemo » 2010-11-16, 22:13

prawda. |Moja bercia byla bardzo ladna i odeszka w wieku 6.5 roku.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Busola » 2010-11-17, 10:29

Kobieto, daj najpierw suce wyrosnąc i sprawdź czy sie nadaje do hodowli.
Zrób hodowlanke, zbadaj biodra i łokcie, oceń czy charakter jest w porządku
gdy juz suka bedzie dorosła , przyjrzyj sie jej dokładnie i sprawdź co trzeba poprawić, dopiero na tej podstawie wybieraj kawalera - to że dany psiak jest ładny nie znaczy że będzie dobry dla twojej suki!!!

a w tzw. międzyczasie zagłęb się w hodowlano-kynologiczną lekturę

jeśli chcesz swoją sukę rozmnozyć tylko dla małych słodkich kuleczek biegających po domu - to sobie odpuść - nie na tym hodowla polega.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Anna Rozalska » 2010-11-17, 11:09

Alicja masz rację.Coraz więcej nowych hodowli powstaje i coraz trudniej znależć potencjalnych nabywców,
Przeraziłam sie ostatnio jak zajrzałam na ALEGRATKA ile sczeniaków z roowodem i z pseudo jest do sprzedania.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Przemo » 2010-11-17, 11:23

popieram Busole
Najpierw nalezy to przemyslec.
Bardzo mi sie spodobala rozmowa z X osoba jak chcialem pokryc bere.
I w zasadzie dobrze ze tego nie zrobilem.
Wowczas wiedzialem ze jest ona zagrozona rakiem.
Odeszla na nerki. Ja mysle ze dorzucil sie rak do jej zlego stanu.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Aga-2 » 2010-11-17, 11:29

iwona_k1 napisał(a):Przyznam szczerze,że aspekt piękności nie powinien wśród berneńczyków w ogóle być brany pod uwagę.Mówiąc u berneńczyków mam na myśli rasę tak obciążoną chorobami genetycznymi....Znamy dużo historii pięknych berneńczyków które odeszły dość wcześnie...

Hej, ale przecież nie tylko te piękne odchodzą przedwcześnie!! A znane są też przykłady, kiedy w linii całkiem, jakby się wydawało nieobciążonej i długowiecznej trafia się choroba i przedwczesna śmierć.
Nie można popadać z jednej skrajności w drugą. Niestety i u berneńczyków trzeba brać pod uwagę aspekt "piękności" i wzorca. Nie ma lekko. Hodowca musi dokonać selekcji i pod kątem wyników RTG i ogólnego wyglądu i cech, które ma do poprawienia u własnej suki i zdrowotności i długowieczności... Tych wszystkich cech jest tyle, że dobór reproduktora staje się naprawdę trudną sprawą.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Przemo » 2010-11-17, 11:34

jeszcze jedno
kazirodztwo, ktore moim zdanie przyczynia sie do oslabienia psiaków.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Busola » 2010-11-17, 12:00

Aga-2 napisał(a): Hodowca musi dokonać selekcji i pod kątem wyników RTG i ogólnego wyglądu i cech, które ma do poprawienia u własnej suki i zdrowotności i długowieczności... Tych wszystkich cech jest tyle, że dobór reproduktora staje się naprawdę trudną sprawą.


dokładnie
szukając kawalera dla Waćpanny miałam kolorowy zawrót głowy - wszystkie psiaki takie piekne a żaden dla mojej suki :lol:

Agatko (ta druga ;-) ) - dobrze się zastanów i odpowiedz sobie na pytanie co wg ciebie znaczy "śliczne szczeniaczki" - dla mnie wszystkie szczonki są cudne, kundelki tez, ale nie o to chyba chodzi :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Aga-2 » 2010-11-17, 12:10

Busola napisał(a):
Aga-2 napisał(a): Hodowca musi dokonać selekcji i pod kątem wyników RTG i ogólnego wyglądu i cech, które ma do poprawienia u własnej suki i zdrowotności i długowieczności... Tych wszystkich cech jest tyle, że dobór reproduktora staje się naprawdę trudną sprawą.


dokładnie
szukając kawalera dla Waćpanny miałam kolorowy zawrót głowy - wszystkie psiaki takie piekne a żaden dla mojej suki :lol:

Agatko (ta druga ;-) ) - dobrze się zastanów i odpowiedz sobie na pytanie co wg ciebie znaczy "śliczne szczeniaczki" - dla mnie wszystkie szczonki są cudne, kundelki tez, ale nie o to chyba chodzi :roll:

Helloow, chyba: Anitko :mrgreen: Ja o "ślicznych szczeniaczkach" nie wspominałam ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Busola » 2010-11-17, 12:30

Aga-2 napisał(a):
Busola napisał(a):
Aga-2 napisał(a): Hodowca musi dokonać selekcji i pod kątem wyników RTG i ogólnego wyglądu i cech, które ma do poprawienia u własnej suki i zdrowotności i długowieczności... Tych wszystkich cech jest tyle, że dobór reproduktora staje się naprawdę trudną sprawą.


dokładnie
szukając kawalera dla Waćpanny miałam kolorowy zawrót głowy - wszystkie psiaki takie piekne a żaden dla mojej suki :lol:

Agatko (ta druga ;-) ) - dobrze się zastanów i odpowiedz sobie na pytanie co wg ciebie znaczy "śliczne szczeniaczki" - dla mnie wszystkie szczonki są cudne, kundelki tez, ale nie o to chyba chodzi :roll:

Helloow, chyba: Anitko :mrgreen: Ja o "ślicznych szczeniaczkach" nie wspominałam ;-)


:oops:
kawa, za mało kawy dzisiaj :lol:
oczywiście, Anitko

ide na mocną czarną :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez anula » 2010-11-17, 13:09

Aga-2 napisał(a): Niestety i u berneńczyków trzeba brać pod uwagę aspekt "piękności" i wzorca. Nie ma lekko. Hodowca musi dokonać selekcji i pod kątem wyników RTG i ogólnego wyglądu i cech, które ma do poprawienia u własnej suki i zdrowotności i długowieczności... Tych wszystkich cech jest tyle, że dobór reproduktora staje się naprawdę trudną sprawą.

Nawet bardzo trudną, z wielu repro zostaje ten jeden naj :roll: a potem jedziesz setki km nie wiedząc, czy dobrze wybrałaś, ani czy krycie będzie udane, bo choćby np. jest upał i psy mimo dobrego czasu nie mają ochoty się kryć. :lol:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez marzena » 2010-11-17, 13:48

Dziewczyny kochane :-) Anitka jest jeszcze bardzo młodą dziewczyną i, jak przypuszczam, pisze tu o swoich marzeniach :-) Przypuszczam też, że z powodu młodego wieku to nie Anitka będzie decydowac o rozmnażaniu suczki :-) I przypuszczam też, że, sądząc po wyborze przyszłej szkoły dla siebie przez Anitkę (to wszystko można wyczytać w profilu), za kilka lat, zanim Carmen "dorośnie", Anitka będzie wiedzieć więcej i inaczej podejdzie do tej kwestii :-D Tymczasem, czytając to forum i życzliwe argumenty, także wiele się nauczy :-D
Pozdrawiam Anitko, poczytaj forum i uśmiechnij się :-)
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez Aga-2 » 2010-11-17, 14:55

anitka12224 napisał(a):w przyszłym roku dopiero do krycia :)
aa bo jej mam i babcia miały śliczne szczenięta i myślę że Carmen też będzie miała śliczne szczeniaki a poza tym chce ją kryć najlepszymi psami i więc poradzę się was :-D

A mnie się podoba, że się Anita zabiera za wybieranie reproduktora z zapasem czasu. Tym bardziej, że jest młoda ;-) Jeśli nie będziemy pomagać młodym hodowcom, to komu? Tym starym wyjadaczom, co i tak się już nie zmienią :?: :lol:
Nie mam pewności, bo rodowodów nie studiowałam, ale kojarzę Waderę, babkę Carmen, z listy weteranów, czyli przy szczęśliwym doborze reproduktora jest szansa na atut długowieczności dla szczeniąt.
Anita, a jak długo żyli / żyją rodzice Carmen? Wiesz o nich coś więcej?
I co to znaczy "najlepszy" reproduktor według Ciebie? Bo dla każdej suki ten "najlepszy" może być inny ;-) I nie tylko "może", ale zwykle jest. A te nasze "mody" na najlepszego reproduktora, do którego każdy przyjeżdża ze swoją suką na krycie, to powinno się włożyć do lamusa :mrgreen:
Ostatnio edytowano 2010-11-17, 15:35 przez Aga-2, łącznie edytowano 1 raz
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez annasm » 2010-11-17, 15:12

Matka Carmen Baxa tez jest juz w galerii weteranów ma ponad 8 lat, a tatuś zaledwie 3 z ogonem ;-)

Myślę że dobrze że Anita zaczyna mysleć o doborze reproduktora teraz kiedy ma jeszcze duzo czasu a nie w chwili kiedy zaczyna się cieczka i ma na to kilka dni czasu.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: pomocy.! pies reproduktor dla mojej Carmen:)

Postprzez meggy » 2010-11-17, 15:23

A tak jak pisze Ania jest bardzo często :-/
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Następna strona

Powrót do - Wszystko dot. rozmnażania i rozrodu. Dobór hodowlany. Inbreed.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość