kiedy kryć ?

Moderator: Anirysova

kiedy kryć ?

Postprzez tomy » 2008-08-12, 08:41

Witajcie,
moja Aza jest juz po pierwszej cieczce. Chcę ją dopuścić przy następnym cyklu, jednak nie mam pojęcia w jakim okresie najlepiej. Nie odnotowałem dokładnie kiedy miała pierwszą cieczkę ( wydaje mi sie że w kwietniu ) , prosze o info kiedy kryć sunie.

pozdr
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Pati94 » 2008-08-12, 09:14

A Aza jest suka hodowlana? tak pytam z ciekawości
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Barbel » 2008-08-12, 09:16

Dlaczego chcesz rozmnażać psa bez rodowodu??
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: kiedy kryć ?

Postprzez 3-berny » 2008-08-12, 09:45

Tomy jestes uzytkownikiem forum wiec powinienies wiedziec ze my nie popieramy bezmyslnego rozrodu psow w typie...czyli tych bez rodowodu nawet jezeli sa najpiekniejsze.Twoja Aza nie jest juz niestety psem rasowym wiec po co maja przychodzic na swiat nastepne nierasowce.Przemysl jeszcze raz swoja decyzje i w mysl naszej wspolnej zasady ze pies rasowy = rodowodowy zmien ja.Przystepujac do naszego "bernomaniackiego "forum powinienes przestrzegac jego zasad.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Pati94 » 2008-08-12, 09:45

Oo' Aza jest bez rodowodu to dlaczego ma być rozmnażana? Nie popieramy tego!
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Szam » 2008-08-12, 10:06

Z ciekawosci, masz worek kasy, mnostwo czasu i samozaparcia??

Hodowla to nielatwa rzecz, a co bedzie jezeli skonczy sie cesarka (jak u mojej Gutki, wydatek drobny 1500zł, potem dodatkowo leki, opieka), potem powikłania i 11 szczeniat na butelce, karmionych co 2 godziny (radze kupic duzo zapalek, przydaja sie do podpierania powiek), a co jak bedzie tak jak U Luny, ciezka cesarka, ktora sie skonczyla smiercia suni i 12 szczeniakow na butelce co 2 godziny i tak przez 3 tygodnie?? Jest tak samo jak suka nie ma mleka. 400g mleka kosztuje 70zl i starcza na 3 dni, policz sam koszt utrzymania. Utrzymanie miotu bez powiklan to kosz ok. 6-15tys. Oplaca sie? Poza tym trzeba miec 8 tygodni urlopu, suka sama z dziecmi nie zostanie.

Bernenczyki wcale nie rodza latwo, wcale nie sa doskonalymi matkami. A roczna suka to jeszcze szczenie a nie matka. Chcesz zarobic? Idz do pracy. Chcesz sie spelnic w opiece nad czyms malym i slodkim, zafunduj sobie wlasne dziecko a nie obarczaj suke. Chcesz zobaczyc co sie dzieje z psami bez rodowodu? Popracuj w schronisku jakis czas i zobacz ile tam takiego nieszczescia.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Tess » 2008-08-12, 10:20

Tomek - Kasia Szam ma rację. Nie jest łatwo znaleźć dobre domy dla psów bez rodowodu. Pracowałam w schronisku przy adopcjach, a teraz zajmuję się adopcjami niejako " z wolnej ręki" Własne szczenieta to ogromne wyzwanie i jeszcze wieksza odpowiedzialność, Nigdy nie widadomo, czy nie będzie powikłań zdrowotnych u suki, czy szczeniat ( tu akurat nie ma znaczenia rodowód - tak po prostu może być) opieka nad szczenietami to zajecie 24 g. na dobe - wiem cos o tym, bo niedawno miałam w domu cztery szczeniaki bez matki. I to zajęcie dla całej rodziny. Poza tym Twoja Aza jest za młoda. Zastanów się, bo po co narażać sunię i potem szczeniaki?
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Ania Gd » 2008-08-12, 10:21

Tomy
popieram to co napisały dziewczyny
One oczywiście zrobiły to baaaardzo łagodnie i subtelnie. :-P
Ja nie będę ci pisać co myślę o twoim pomyśle bo tego to by mi nie darował najłagodniejszy nawet Moderator a tym bardziej Admin. :evil:
Powiem więc tylko; idź sobie chłopie na siłownię albo pojeździj na rowerku :mrgreen:
i tam wyładuj swoją chuć
a zostaw w spokoju biedną sunię.
Po co chcesz innym ludziom wciskać "prawie" rasowego berneńczyka.
Chcesz oszukiwać tak jak ty zostałeś oszukany ????? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: kiedy kryć ?

Postprzez asia78 » 2008-08-12, 10:58

Tomy nie został oszukany, wybrał świadomie.
A teraz i tak nas nie posłucha i zrobi to co planował.
A myślę, że planował zarabiać na szczeniętach bez rodowodu, wykorzystując swoją sukę.
A jak zdechnie z powodu powikłań porodowych to trudno.
Dziwię się że do niektórych ludzi nic nie trafia.
3 wystawy, testy i prześwietlenie to jest pikuś w porównaniu do odchowu szczeniąt.

Tomy nie bierzesz pod uwagę, że możesz wyjść do tyłu na tym interesie :?: :!:
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Ania Gd » 2008-08-12, 11:00

Asia
mamona zaślepia
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: kiedy kryć ?

Postprzez kabi » 2008-08-12, 11:55

Ekhm,czy to 6-15 tys to tak bez powiklan? :shock: Staram sie doliczyc co w takim razie wplywa na taki wysoki koszt,ale nie potrafie z braku doswiadczenia.Moze napisalabys mniej wiecej jakie rzeczy skladaja sie na taka kwote? Nie ukrywam, ze cena 15tys moze odstraszyc niejednego ;-)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Busola » 2008-08-12, 14:19

Tomy... takie krótkie małe pytanko
... a po co chcesz to robić
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: kiedy kryć ?

Postprzez tomy » 2008-08-14, 11:40

Po pierwsze, nie robię tego dla pieniędzy ( jezeli o to chodzi to mi nie brakuje ). Zadałem konkretne pytanie i nie potrzebuje wykładu na ten temat tylko konkretnej odpowiedzi. Aza kupiłem świadomie ( nie zostałem oszukany , wiedziałęm ze kupuje psa bez rodowodu ). Wiec mozecie darować sobie pouczanie mnie co mam robic, chcecie do odpowiedzcie na moje pytanie, nie to nie zaglądajcie na wątki zakładane przeze mnie !
Chcę wiedziec ( poniewaz nie mam wiedzy na ten temat ) czy juz dopuszczac psa czy jeszcze czekac ( chciałem sie dowiedziec w jakim czasie najlepiej to zrobic dla suki) .
W tej chwili Aza jest szkolona, następnie będą prześwietlenia i wystawy i będzie to pies w pełni rasowy. Raz jeszcze podkreślam ze nie będzie pies dopuszczany w celach zarobkowych ( a o szczeniaki sie nie martwie poniewaz juz mam chętnych na nie ).
Za komentarze dziękuję ale zastanówcie sie czasami co napiszecie zadufani "rodowodowi" właściciele. pozdrawiam!
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Tess » 2008-08-14, 11:48

Tomku, proponuję trochę więcej dystansu, proszę również wszystkich o zachowanie kultury dyskusji. Rozmnażanie suk nierodowodowych jest sprzeczne z zasadami przyjętymi przez forumowiczów, ponieważ zwiększyć może liczbę psów zagrozonych bezdomnością i niewłaściwym traktowaniem ( fabryki szczeniąt). Są wśród forumowiczów zarówno właściciele psów rodowodowych, jak i tych bez rodowodu. Sama mam psa bez rodowodu i rodowodową suczkę - żaden z moich psów nie jest dyskryminowany, ale Czoper reproduktorem nie będzie, bo nie jestem w stanie sprawdzić jak u jego przodków kształtowała się podatność na choroby przenoszone genetycznie. I odpowiedź na twoje pytanie - dopuszczalne, bezpieczne dla zdrowia suki krycie możliwe jest po 3 cieczce najwczesniej.
Admin
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: kiedy kryć ?

Postprzez tomy » 2008-08-14, 11:55

dziękuję za odpowiedz na moje pytanie .

p.s
Aza pochodzi od rodowodowych rodziców ( sama jednak nie ma rodowaodu ) i skany tych rodowodów mam u siebie, wiec bedę znał historię przodków.
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Beata i Fiona » 2008-08-14, 11:57

tomy napisał(a): Aza kupiłem świadomie ( nie zostałem oszukany , wiedziałęm ze kupuje psa bez rodowodu ).(...) W tej chwili Aza jest szkolona, następnie będą prześwietlenia i wystawy i będzie to pies w pełni rasowy.


jak chcesz wystawiać nierodowodowego psa ?! :shock:
wybacz, ale Aza nigdy nie będzie psem w pełni rasowym ...
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Szam » 2008-08-14, 12:41

Idz lepiej popracuj do schroniska, zobacz te nierodowodowe bidy a pozniej mysl o powiekszaniu ich grona. Rece opadaja...

Azie nie zrobisz wystaw, bo jest psem bez rodowodu, w wystawach biora udzial psy Z RODOWODEM !
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: kiedy kryć ?

Postprzez asia78 » 2008-08-14, 12:57

Tomy tu nie chodzi o snobizm.
Do tej pory miałam same kundelki,znajdy i ze schroniska, były w większości bardzo mądre i kochane,
ale nigdy nie dopuściłam do tego, żeby się rozmnożyły.
Hodowla psów rasowych to nie jest tylko dopuszczanie psa do suki, ale przemyślane dobieranie reproduktorów do suk. Dołączanie do licznego grona pseudohodowców, które planujesz, powoduje "pogarszanie" rasy. Ponieważ wielu hodowców z powołania, którym zależy na rasie, będzie musiało zrezygnować z hodowania. Jestem przekonana, że większość z nich już dużo dokłada, a nie zarabia na hodowli.
Jeżeli chcesz się bawić w wystawy i hodowlę, to kup rodowodowego szczeniaka. Nic nie stoi na przeszkodzie.
Aza na pewno się ucieszy z towarzystwa.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: kiedy kryć ?

Postprzez kabi » 2008-08-14, 12:58

a jak masz zamiary wybrac sie na wystawy nie posiadajac rodowodu ? Chyba ze jako publicznosc , to zapraszamy :mrgreen:
Rodowodowy oznacza(jak sama nazwa wskazuje) psa z rodowodem,a nie skanami rodowodów rodziców (a może to nawet nie ich skany, tylko ściągnięte od kogoś z internetu?).
Tak czy siak, na wystawy szykować się nie musisz :-| :mrgreen:
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez kabi » 2008-08-14, 13:01

o nie doczytalam Waszych komentarzy :-P
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Następna strona

Powrót do - Wszystko dot. rozmnażania i rozrodu. Dobór hodowlany. Inbreed.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość