kiedy kryć ?

Moderator: Anirysova

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Alaska2 » 2009-08-06, 21:09

Tomek i Dżoja napisał(a):Posiadanie potomstwa jest wskazane dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Kto ci takich bzdur naopowiadał? Żal mi twojej suni, której chcesz "dla zdrowia" szczeniaki zafundować. Moje psy i koty były, są i będą sterylizowane i kastrowane, wystarczająco dużo nieszczęść jest w schroniskach, bo ludzie są tacy naiwni jak ty i suki rodzą "dla zdrowia", przejdź się i pozaglądaj w te biedne, błagające o dom oczy. W tamtym roku sterylizowałam kotke po pierwszej cieczce, okazało się, że już miała powiększone jajniki, i nie wiadomo co by się stało, gdyby nie sterylizacja

Basia
Avatar użytkownika
Alaska2
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-30, 18:37
Lokalizacja: Kraków
psy: Sara

Re: kiedy kryć ?

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-06, 21:23

Nie chce się po prostu wierzyć, że te nieszczęsne "stare prawdy" jeszcze mają rację bytu :-/

A z tym potomstwem: zależy o kim mowa xD Pod uwagę brani są homo sapiens, jak mniemam i np. dla mojego zdrowia psychicznegoi fizycznego jest to jak najbardziej nie wskazane:-P Jeśli myślałeś o nie-homo-nie-sapiens to jak najbardziej: nie.
Ale jak to się mówi: chciałam dobrze, a wyszło jak zawsze.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Busola » 2009-08-06, 21:44

Tomek i Dżoja napisał(a):Posiadanie potomstwa jest wskazane dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

:shock: :evil:
faktycznie, od czasu gdy sama urodziłam córke moje zdrowie sypie sie jak domek z kart
ręce opadaja
Niczego sie Tomku nie nauczyłeś , eeeech :-( ....apropos, jak sie czuje Dżoja? znalazłes juz chetnych na szczeniaczki? Dobre kochające domy? Napisz w "swoim" wątku
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: kiedy kryć ?

Postprzez daria » 2009-08-06, 21:54

Tomek i Dżoja napisał(a):Posiadanie potomstwa jest wskazane dla zdrowia fizycznego i psychicznego.
taaaaaaaaaaak a kobieta w ciąży nie moze patrzeć przez judasza bo zezowate dziecko urodzi :evil: miałam dwie suczki ,jedna odeszła po 15 latach i nie miała szczeniąt była szczęśliwa zaś druga bullterierka z rodowodem piękna ,łagodna z super pochodzeniem też nie miała szczeniąt , bo uważam że aby rozmnażać daną rasę trzeba mieć ogromne doświadczenie i zaplecze finansowe. Chłopie nie bądz pseudohodowcą,zastanów się co robisz i posłuchaj mądrzejszych od siebie,Twój tok myślenia jest załamujący,nie produkuj potencjalnych kandydatów na schroniskowe miejsce :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez MartaD » 2009-08-06, 22:25

Tomek i Dżoja napisał(a):Posiadanie potomstwa jest wskazane dla zdrowia fizycznego i psychicznego.


:roll:
No patrz :!: A ja się tyle ociągam z posiadaniem potomstwa :mrgreen: :lol:

A tak serio....to proszę Cię Tomek o nie pisanie takich głupot. To forum czyta dużo osób i lepiej żeby się Twoimi "złotymi myślami" nie sugerowali :!:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-08-06, 22:27

Chciałabym napisać coś, ale chyba się powstrzymam...
Dziwi mnie tylko to, że to panowie są tacy chętni do bezsensownego rozmnażania swoich suk... Może ze względu na to że kobiety sobie zdają sprawę z tego ile trudu czeka tą sunię, moze dlatego bo są bardziej rozważne i po prostu nie piszą o tym na forum, a może dlatego bo mężczyźni chcą sobie podbudować swoje "ego"... Jestem załamana Waszym podejściem.


Tomku sam sobie spraw potomstwo - dla zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego :!: :!: :!:
Ostatnio edytowano 2009-08-06, 22:34 przez Natalia i Galwin, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez daria » 2009-08-06, 22:32

Pani Maria Czubaszek powiedziała kiedyś"U mężczyzn mózg rozwija się do trzeciego roku życia a potem to już tylko rosną wzwyż i wszeż"chłopcy czy to się was tyczy :?: mam nadzieję że nie
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez MartaD » 2009-08-06, 22:37

Natalia i Galwin napisał(a):Tomku sam sobie spraw potomstwo - dla zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego :!: :!: :!:

Podpisuję się pod tym :lol:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: kiedy kryć ?

Postprzez AT » 2009-08-06, 23:48

LUDZIE!
1.PSOWATE W NATURZE ROZMNAŻAJĄ SIĘ O WIELE MĄDRZEJ NIŻ RADZĄ NIEKTÓRZY WETERYNARZE ,,BIZNESMENI" - WCALE NIE KAŻDA SUKA RODZI, ROZMNAŻAJĄ SIĘ TYLKO OSOBNIKI ALFA, CO JAKOŚ PRZECZY TORII O TYM, ŻE KAŻDA SUKA MUSI MIEĆ MŁODE DLA ZDROWIA.
POLECAM SOBIE POOGLĄDAĆ W TV PROGRAMY PRZYRODNICZE (SĄ TAKIE POPULARNO-NAUKOWE, KTÓRYCH TREŚĆ MOŻE ZROZUMIEĆ NAWET DZIECKO, MOŻE DO WAS TEŻ BY DOTARŁO) ALBO POCZYTAĆ TROCHĘ O ROZMNAŻANIU ZWIERZĄT W NATURZE CHOĆBY W INTERNECIE http://glos.umk.pl/2007/12/wilk/ cytat z artykułu ,,Jednak prawo rozmnażania się w watasze mają tylko dwa dominujące osobniki - basior alfa i wadera alfa." - według Waszej teorii wychodzi na to, że reszta watahy to osobniki schorowane - aż dziwne, że jednak tak dobrze potrafią przeżyć w trudnych warunkach z tym słabym zdrowiem :-P :lol:

2. JEŚLI MACIE TYLE DOBRYCH DOMKÓW DLA BERNEŃCZYKÓW TO ZRÓBCIE COŚ DLA TYCH KTÓRE JUŻ SĄ NA TYM ŚWIECIE I SZUKAJĄ NOWYCH WŁAŚCICIELI - ZAPRASZAM DO WĄTKU ADOPCYJNEGO NA TYM FORUM, WYSYP BERNÓW DO ADOPCJI NAPRAWDĘ WIELKI TEGO LATA... http://www.szwajcary.com/viewforum.php?f=32 aktualnie domu szukają chyba 4 (sama się już w tym gubię tyle ich)

3. TOMY DLA ZDROWIA SWOJEGO PSA ZMIEŃ WETERYNARZA BO AKTUALNY JEST ALBO NIEDOUCZONY ALBO NASTAWIONY TYLKO NA KASĘ.

4. URODZENIE SZCZENIĄT CZĘSTO WZMAGA CIĄŻE UROJONE! JEDYNE LEKARSTWO NA TĘ PRZYPADŁOŚĆ TO STERYLIZACJA!
tak, duża czcionka w tym poście oznacza mój krzyk bo mi już ręce opadają - część osób na tym forum poświęca swój czas, pieniądze i energię na znalezienie domu berneńczykom (a właściwie w większości psom w typie berna, bo bez rodowodów), których nikt nie chce a część namnaża kolejne nieszczęścia po prostu ze zwykłej głupoty jak dla mnie... i tylko psów szkoda :-(
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Gosia » 2009-08-07, 07:12

Mam DSPP nie Bernusia i na samym moim osiedlu są dwie suczki w typie :-| Berna.
Niestety mam przeświadczenie że postulaty i Wasze ( i moje) dobre rady na nic się zdadzą.
Niestety są ludzie z którymi nie ma co dyskutować ze względu na ich powiedzmy ograniczoność.
Nie chcę nikogo obrażać ale inteligencja to również analiza sytuacji, analiza doświadczeń swoich i innych.
Trzeba umieć wyciągać wnioski....itp.
Koleś chce rozmnożyć suczkę i to zrobi :-( Myślenie typu" co oni mi tu będą gadać"
Niestety czasami ludzie nieodpowiedni mnożą się bez opamiętania rodząc dzieci z deficytami jedne po drugim.
(Pracuję z takimi dziećmi i znam i pseudo mamuśki)
Gosia
 
Posty: 76
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 18:15
Lokalizacja: Warszawa
psy: dspp Brego

Re: kiedy kryć ?

Postprzez daria » 2009-08-07, 07:46

Gosiu obawiam sie że masz rację i zrobią sobie co chcą a my prosimy,krzyczymy i na nic to :evil: niestety na allegro jest kilka załamujących ogłoszeń a tu znowu tommy szykuje kolejne kundelki i czytając ten wątek nic sobie nie bierze do głowy :evil: głupich nie sieją sami się rodzą,ciemnogród.Suka musi mieć raz szczeniaki,psi smalec pomaga na wszystko,koty żucają się do gardła podczas snu...........itd,itd płakać mi się chce
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Szam » 2009-08-07, 08:04

Mozna miec tylko nadzieje, ze na tyle przejedzie sie na tym miocie ze drugiego jej nie zafunduje :(
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: kiedy kryć ?

Postprzez tomy » 2009-08-07, 08:41

Widzę po mojej suce ze juz niebawem będzie miała cieczkę ( zaczyna sie lizac czesciej itp ).

Proszę o poradę kiedy mogę sunię sterylizowac? czy teraz przed cieczką, czy po. Jak to się odbywa?

Dzięki za pomoc ( i prośba o wyrozumiałośc dla mnie )
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Szam » 2009-08-07, 08:56

tomy jakies 2-3 mies. po cieczce w okresie ciszy hormonalnej
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-08-07, 09:02

czyli tomy zmieniles zdanie?? super:) powiem ci ze ja krylam moje sunie zanim znalam te forum i przyznac musze ze mi tez radzono ze raz trzeba kryc, moja sunia fakt wyciszyla sie ale potem przy kolejnej cieczce ciaza urojona teraz jestesmy po cieczce i zaczynaja jej sutki nabrzmiewac wiec bedziemy szli po hormony a we wrzesniu sterylka:)

sunie sterylizowac mozna przed cieczka chyba ze juz jest bardzo blisko i sunia wyraznie sie do niej przygotowuje a po cieczce sterylizuje sie dwa miesiace jak juz wszystkie hormony wruca do normy ( chyba ze sunia ma urojona wtedy podaje sie hormony i po ciazy urojonej zaraz mozna sterylizowac) my nasza mielismy w tym miesiacu ale ze wzgledu na temperatury sterylizacje przelozylismy na wrzesien:)

wyrozumialosc jest ale gdybys dalej glupio przystawal przy kryciu juzby jej nie było :-P

ciesze sie ze tak sie ta sprawa potoczyla:)

na tomiast jak sterylizacja przebiega jest juz inny watek :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Busola » 2009-08-07, 09:38

Tomy, bardzo sie ciesze z twojej decyzji. Widać miłość do suni jak i zdrowy rozsądek wzieły górę oraz potrafią iśc w parze. Dziękuję Ci za tę decyzję w imieniu wszystkich szwajcarskich schroniskowych bidulków.

Mnie też przez wiele lat wpajano "prawdę" o konieczności posiadania przez sunię potomstwa i jakie to zdrowotne korzyści za sobą niesie, wiem że coś co słyszymy przez całe życie trudno jest później przewartościować na nowo a "forumowe" ataki wcale w tym nie pomagają ;-)
Jeszcze raz grartuluje decyzji i ...powodzenia :->

(na forum jest również wątek o ciążach urojonych , poczytaj jak sobie doraźnie z tym radzić zanim sunie wysterylizujesz)

ode mnie - duża buźka ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Anna Rozalska » 2009-08-07, 12:41

Tomy najlepszym momentem wykonania zabiegu sterylizacji jest 3 tygodnie po zakończeniu cieczki. Chodzi o to by sunia po cieczce nie nie weszła w okres ciazy urojonej bo wtedy zabieg będzie sie przeciagał. Ciąża urojona występuje 2 miesiące po cieczce czyli 63 dni , tyle ile trwa normalna ciaża u suk. My powiadomiliśmy weta o pierwszym dniu cieczki a on umówił nas na morfologię, EKG i termin sterylki. Było to równo 3 tygodnie po zakończeniu cieczki.
Od tego czasu minęło już 1,4 roku a moja sunia czuje się świetnie i ma wreszcie świety spokój z amantami , ciążami urojonymi i burzą hormonów.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: kiedy kryć ?

Postprzez Cefreud » 2009-08-07, 13:52

Tommy-jeśli faktycznie argumenty do Ciebie przemówiły-CHWAŁA CI

Zobacz-nie ma zbytu na berny.Poczytaj historie adopcyjne.Włos się na głowie jeży...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez daria » 2009-08-07, 17:26

Tommy cieszę się że zrozumiałeś co jest dobre dla Azy i dla Ciebie,przekonasz sie że było warto :-) DZIĘKUJĘ
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: kiedy kryć ?

Postprzez tomy » 2009-08-11, 09:39

Nie ma za co dziękować ... tak jak pisałem nie chciałem zarabiać na szczeniakach , wydawało mi się ze "zrobię dobrze " mojemu psiakowi jak dopuszczę jeden raz. Generalnie dla mnie najważniejsze jest dobro mojego psa. Obawiam sie tylko komplikacji po sterylizacji ale cóz .... dobro psa najwazniejsze.

:-)
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Wszystko dot. rozmnażania i rozrodu. Dobór hodowlany. Inbreed.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości