Warsztaty o rozrodzie ?

Moderator: Anirysova

Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez kreska » 2014-09-19, 21:18

Czy ktos z hodowcow obecnych lub przyszlych bylby zainteresowany warsztatami, nie wiem czy to dobre slowo ale chodzi mi o forme aktywnego spotkania dotyczacego tematow rozrodczych suk/samcow <mysli> ?
Pomysl sie zrodzil z potrzeby, bo w rozmowach wychodzi ze czasem chcialoby sie wiedziec wiecej niz jest w podrecznikach i czasem mimo ogromnego doswiadczenia cos potrafi nas zaskoczyc ;)do tego dochodza problemy z doswiadczonymi wetami, odleglosc do najblizszej lecznicy i czasem zanim do niej dojedziemy warto juz jest sobie wstepnie poradzic z problemem ;-)
Prowadzacy/wykladowca : weterynarz z duza praktyka ze specjalizacja w rozrodzie ukonczona u dr. Nizanskiego <tak>z doswiadczeniem w wykladach, do tego hodowca z 20 -letnim stazem i sedzia, wiec wedlug mnie osoba ,ktora rozumie potrzeby hodowcy ;-)
Miejsce :z racji zamieszkania wykladowcy Warszawa, lub bliskie okolice.

Termin : do ustalenia ale mysle ze aby sie dobrze przygotowac, zorganizowac material ,miejsce, zarezerwowac wolny termin wykladowcy i nasz to potrzebujemy troche czasu...
Koszt szkolenia : jest zalezny od ilosci godzin jakie beda poswiecone na warsztaty ( wynagrodzenie wykladowcy, oplata za miejsce , materialy drukowane lub w formie elektronicznej)
Tematyka : dokladny zakres do ustalenia bo zalezy od tego ile osob i czym bedzie zainteresowanych <mysli>
Mozemy sobie jakos poszeregowac tematy ...
Krycie - np. badania, wyznaczanie terminu, krycie natularne czy inseminacja, puste krycia
Ciaza - zakazenia bakteryjne a zaplodnienie...
itp itd.
Wszystkie osoby zainteresowane prosze o wpisy z proponowana tematyka, forma ... to ma byc zbior praktycznych informacji dla nas, pomocnych w hodowli i opiece nad suka hodowlana i samcem reproduktorem <tak>

pozdr
Spoiler:
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez marieanne » 2014-09-19, 21:31

Ja byłabym jak najbardziej zainteresowana.
Myślę, że Warszawa byłaby dobrym miejscem, tylko koniecznie w weekend, bo w tygodniu to ciężko. No i oczywiście zależy od terminu, bo ja niestety i w weekendy czasem wypadam :(

Co do tematów - muszę zebrać myśli, ale ja bym na pewno posłuchała czegoś mądrego na temat szeroko pojętego doboru hodowlanego - chociażby o podnoszonym przeze mnie ostatnio temacie popularnych reproduktorów etc.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez anula » 2014-09-19, 22:08

Ja też jestem chętna.
Najbardziej interesują mnie kwestie dotyczące przebiegu porodów i postępowania z noworodkami.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez Powhatan » 2014-09-19, 22:13

Podpisuję się i ja pod postem Anuli.
Avatar użytkownika
Powhatan
 
Posty: 109
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-20, 10:10
Lokalizacja: Mazowsze - Okolice Warszawy
psy: Werona CONSENSUS + jamnik staruszek

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez kreska » 2014-09-19, 23:22

Tak sobie mysle ze dobor hodowlany, choc nalezy do podstawy hodowli to mozna sie go podjac na podstawie znajomosci podstaw genetyki i informacji na temat przedstawicieli rasy ( tu czasem trudno o info ale najlepszy wykladowca nie pomoze w tej dziedzinie) ;>
Jesli bylaby grupa osob zainteresowana wykladem z genetyki to moge podpytac czy wykladowca bylby zainteresowany, ale w tym wypadku bylaby nim inna osoba, rowniez znana w "srodowisku" ;)
Bardziej jestem bliska tematom proponowanym przez Anule ;-) ale jesli sie okaze ze wolimy genetyke to bedziemy isc w tym kierunku <tak>
Ja z racji moich doswiadczen m.inn. chetnie dowiedzialabym sie jak najwiecej o bakteriach ktore wedlug podrecznikow moga przeszkodzic w zaplodnieniu ale rowniez moga nie miec na nie wplywu ;-) czyli jak interpretowac wymaz i jakie podjac kroki <mysli>
Ciaza mnoga...przeswietlac czy nie, w jakich przypadkach planowac cesarke czy nie ?

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez meggy » 2014-09-20, 07:08

Jestem zainteresowana :),bardzo chętnie wezmę udział>
Temat dla mnie na dziś :)
Krycie - np. badania, wyznaczanie terminu, krycie natularne , inseminacja (technika) ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez marieanne » 2014-09-20, 07:27

O, ostatni temat podany przez kreske- jak najbardziej <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez Zuzanda » 2014-09-20, 08:38

Ja też jestem zainteresowana ,tematy podane prze kreskę -jak najbardziej ok <okok>
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez agas » 2014-09-20, 09:50

Ja też bardzo chętnie , fizjologia ciąży, poród opieka nad szczeniętami i postępowanie w razie problemów z tym związanych. W miarę możliwości proszę aby nie był to 3 weekend października.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez kreska » 2014-09-20, 11:45

agas napisał(a):Ja też bardzo chętnie , fizjologia ciąży, poród opieka nad szczeniętami i postępowanie w razie problemów z tym związanych. W miarę możliwości proszę aby nie był to 3 weekend października.

ja mysle ze to bedzie bardziej odlegly termin z wielu powodow ;-) jesli w miedzyczasie zainteresowane osoby znajda sobie jakies inne szkolenia lub poprostu sie rozmysla to najwyzej sie wykrusza z "naszej" listy ;)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez MartaD » 2014-09-20, 15:47

Jak tylko termin mi będzie pasował to też bardzo chętnie się zjawię ;-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez Milla » 2014-09-20, 16:14

Też byłabym chętna (w zależności od terminu)
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez Sabulina » 2014-09-20, 21:00

Ja też bardzo bardzo chętnie zapisuję się (mam nadzieję, że termin będzie mi też pasował).
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez kreska » 2014-09-21, 00:25

Dziewczyny a tematy jakie Was interesuja pleassss bo o rozrodzie to mozna napwade duuuuuzo gadac ;-) podajcie jakies zagadnienia wtedy lepiej by sie nam udalo ogarnac materialy ,ktore sa interesujace <tak>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez Sabulina » 2014-09-21, 16:14

Ja byłabym zainteresowana obszarami:
1. fizjologia ciąży (okres prenatalny maluchów + fizjologia zw. z organizmem matki)
2. badania - jakie, po co, potencjalne powikłania, resorbcje, wpływ na zdrowie matki i maluchów, przenoszenie pomiędzy samcem i samicą w czasie zapłodnienia
3. zapłodnienie (naturalne versus inseminacja, w tym nasieniem rozmrożonym - porównania pod wzgl. wpływu na matkę i potomstwo),
4. praktyka -> czyli omówienie ciekawych=trudnych przypadków "z życia wzięte"

pozdr
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez aga.s » 2014-09-21, 22:54

Ja oczywiście też chętnie posłucham wykładu <tak>
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez Aga-2 » 2014-09-22, 15:50

To naprawdę świetny pomysł :!: Sama jakiś czas temu brałam udział w takich wykładach, organizowanych na Śląsku. Wykładowcą był dr Niżański oraz pani (nazwiska nie pomnę) genetyk.
Wszystkie zagadnienia, które powyżej wspomniałyście zostały omówione w jeden dzień.
Wbrew pozorom o doborze naturalnym była mowa ramowo, nie w kontekście konkretnej rasy, ale naprawdę rzeczowo i rozsądnie. Była też mowa o konserwacji nasienia, celem przewożenia go między kontynentami, słowem - naprawdę bardzo, bardzo ciekawy wykład. Może się skontaktujcie z doktorem Niżańskim, bo on do tego wykładu ma na pewno wszystko gotowe, a bardzo ciekawie opowiada i podaje przykłady z jakimi miał do czynienia. No i możliwość spotkania z osobą z nazwiska wszystkim znaną jest już sama w sobie atrakcją ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez marieanne » 2014-09-22, 16:06

Aga-2 napisał(a):To naprawdę świetny pomysł :!: Sama jakiś czas temu brałam udział w takich wykładach, organizowanych na Śląsku. Wykładowcą był dr Niżański oraz pani (nazwiska nie pomnę) genetyk.
Wszystkie zagadnienia, które powyżej wspomniałyście zostały omówione w jeden dzień.
Wbrew pozorom o doborze naturalnym była mowa ramowo, nie w kontekście konkretnej rasy, ale naprawdę rzeczowo i rozsądnie. Była też mowa o konserwacji nasienia, celem przewożenia go między kontynentami, słowem - naprawdę bardzo, bardzo ciekawy wykład. Może się skontaktujcie z doktorem Niżańskim, bo on do tego wykładu ma na pewno wszystko gotowe, a bardzo ciekawie opowiada i podaje przykłady z jakimi miał do czynienia. No i możliwość spotkania z osobą z nazwiska wszystkim znaną jest już sama w sobie atrakcją ;)

STRASZNIE żałowałam, ze nie mogłam dotrzeć na to spotkanie.
Jesli dałoby się coś takiego powtórzyć np. w stolicy - to ja byłabym strasznie, strasznie chętna <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez anula » 2014-09-22, 19:51

Święta prawda dr Niżański jest doskonałym wykładowcą. Miałam dwukrotnie okazję być na seminariach przez niego prowadzonych.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Warsztaty o rozrodzie ?

Postprzez kreska » 2014-09-22, 20:42

Aga-2 napisał(a):To naprawdę świetny pomysł :!: Sama jakiś czas temu brałam udział w takich wykładach, organizowanych na Śląsku. Wykładowcą był dr Niżański oraz pani (nazwiska nie pomnę) genetyk.
Wszystkie zagadnienia, które powyżej wspomniałyście zostały omówione w jeden dzień.
Wbrew pozorom o doborze naturalnym była mowa ramowo, nie w kontekście konkretnej rasy, ale naprawdę rzeczowo i rozsądnie. Była też mowa o konserwacji nasienia, celem przewożenia go między kontynentami, słowem - naprawdę bardzo, bardzo ciekawy wykład. Może się skontaktujcie z doktorem Niżańskim, bo on do tego wykładu ma na pewno wszystko gotowe, a bardzo ciekawie opowiada i podaje przykłady z jakimi miał do czynienia. No i możliwość spotkania z osobą z nazwiska wszystkim znaną jest już sama w sobie atrakcją ;)


No to kto sie kontaktuje ? :-D

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Następna strona

Powrót do - Wszystko dot. rozmnażania i rozrodu. Dobór hodowlany. Inbreed.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość