Inbreed a hodowla Berneńczyków

Moderator: Anirysova

Postprzez Aga-2 » 2008-04-15, 09:21

Dużych hodowców jest paru, a nas - detalistów cała masa! W kupie siła!
Ja już raz wysyłałam do Olgi moją deklarację, ale jak rozumiem, nie doszła. Wydrukuję ponownie i wyślę drugi raz.
Ile deklaracji brakuje?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Cefreud » 2009-04-01, 21:34

Szam:
dotyczy wątku: viewtopic.php?f=4&t=3059&p=129119
-------------------------------------------------------------------------
Nugatowa się nie chwaliła,ze inbred zrobiła.Na Jokera i Hondo.
Nr suki na stronie Bena -3191 a numer psa 2507
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Ania Gd » 2009-04-01, 21:54

No gratuluję, gratuluję.
A przepraszam, że zapytam, bo się pogubiłam;
jaki jest "cel hodowlany" tegoż przedsięwzięcia ?
No bo chyba nie chodzi li tylko o "zapełnienie koszyczka".
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Cefreud » 2009-04-01, 21:55

Ania-cel w nazwie zawart.Cicha Nadzieja,ze z inbredu na raka wyjdą zdrowe psy :-/
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Ania Gd » 2009-04-01, 21:56

eeeeee Karolina - to by było zbyt proste.....
na pewno chodzi o coś innego ...
to musi mieć jakiś ..... głębszy sens ....
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Busola » 2009-04-01, 22:03

hmm, a może chodzi o spotegowanie negatywnych cech ... :roll: :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Ania Gd » 2009-04-01, 22:06

tak myślisz Busola ?
Ja tam wolę poczekać, może hodofca nas "niedoświadczonych" uświadomi.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-04-01, 22:09

Bardzo Was proszę... Wyraziliście już wątpliwości co do słuszności miotu, poczekajcie aż hodowcy odpowiedzą.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Dżiani » 2009-04-02, 03:06

Natalia i Galwin napisał(a):Bardzo Was proszę... Wyraziliście już wątpliwości co do słuszności miotu, poczekajcie aż hodowcy odpowiedzą.

Myślisz Natalia że hodowcy odpowiedzą po tym jak forumowa inkwizycja już 'oceniła' ten miot? Może lepiej swoim zwyczajem powycinaj i zcenzoruj ten wątek !!! Tu akurat by się to przydało!!!
Normalnie rzygać się chce jak się czyta komentarze takich WIELKICH AUTORYTETÓW jak AniaGD, Busola czy CFreud (Karola dziwie Ci sie)...
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-04-02, 08:02

Mam nadzieje, że hodowcy się wypowiedzą i na to czekam.
Chciałabym Ciebie przy okazji poinformować, że na tym forum nikt nie cenzoruje wątków, a już na pewno nie ja. Jedyne co chce to to, aby w danym wątków wypowiadać się na temat i nie obrażać siebie wzajemnie - tu no cóż, niezbyt pochlebnie wypowiadają się na temat miotu, ale daje szanse na to by hodowca się wypowiedział i obronił i liczę na dyskusję na poziomie.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez meggy » 2009-04-02, 08:32

Inbred w trzecim pokoleniu jest dopuszczalny w Polsce , a decyzja o doborze przyszlych rodzicow nalezy do hodowcow. Jest to metoda majca swoich przeciwnikow i zwolennikow.
.Lepiej miec cicha nadzieje niz zgorzkniale trzewia ;-)
Ostatnio edytowano 2009-04-02, 09:26 przez meggy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Szam » 2009-04-02, 09:05

Gosia w Polsce KAZDY inbreed jest dopuszczalny (poza tym INBREED a nie imbreed).
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez BoBer » 2009-04-02, 09:21

meggy napisał(a):Imbred w trzecim pokoleniu jest dopuszczalny w Polsce , a decyzja o doborze przyszlych rodzicow nalezy do hodowcow. Jest to metoda majca swoich przeciwnikow i zwolennikow.
.Lepiej miec cicha nadzieje niz zgoszkniale trzewia ;-)


Ja dodam.., zgorzkniałe…, a nie zgoszkniałe… ;-)
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez meggy » 2009-04-02, 09:23

Przepraszam za BYKI :-P
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-04-02, 10:11

Słuchajcie - czegoś nie zauważyliśmy, ja także nie zauważyłam. W hodowli Cicha Nadzieja nie ma inbreedu. Właściciele suni pochodzącej z hodowli Cicha Nadzieja (nie znam nazwy hodowli w której jest ta sunia) robią inbreed.
Jak tylko dowiem się, jak nazywa się hodowla w której jest Diuna przeniosę te posty do wątku danego miotu.
Myślę, że hodowli Cicha Nadzieja należą się przeprosiny, także z mojej strony. Przepraszam.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Busola » 2009-04-02, 10:13

Na początek chciałabym zwrócic uwagę że dyskusja która sie tu rozpoczyna nie dotyczy miotu w Cichej Nadziei lecz skojarzenia suczki z takim przydomkiem ze znanym nam i lubianym Niusławem - to tak zeby nie było wątpliwości ;-)

Dżiani napisał(a): Normalnie rzygać się chce jak się czyta komentarze takich WIELKICH AUTORYTETÓW jak AniaGD, Busola czy CFreud (Karola dziwie Ci sie)...

Irku - podać torebkę ;-) :-P

Nie trzeba być autorytetem w dziedzinie kynologii by zauważyc czerwony kolor bijący po oczach w rodowodzie maluszków ze skojarzenia Niusław-Diuna (sorki, poprawka). A komentować każdy może, od tego jest to forum. Na razie nie zauwazyłam obraźliwych czy szkalujących wypowiedzi.

meggy napisał(a):Inbred w trzecim pokoleniu jest dopuszczalny w Polsce , a decyzja o doborze przyszlych rodzicow nalezy do hodowcow.

hmm, moze ja niedoświadczona ale nic mi nie wiadomo o zakazie jakiegokolwiek kojarzenia krewniaczego.

mnie podobnie jak innych interesuje jaki był cel hodowlany takiego skojarzenia. Nikt sie tu tłumaczyc nie musi, w końcu mamy WOLNĄ AMERYKANKĘ.
Ostatnio edytowano 2009-04-02, 10:32 przez Busola, łącznie edytowano 1 raz
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Busola » 2009-04-02, 10:16

ooo, Natalia, pisałysmy jednoczesnie
słusznym by było przeniesienie tych postów , jednak hodowla Cicha nadziej sama wspomniała o tym skojarzeniu.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: MIOT W HODOWLI CICHA NADZIEJA

Postprzez Ania Gd » 2009-04-02, 11:06

Dżiani napisał(a):Myślisz Natalia że hodowcy odpowiedzą po tym jak forumowa inkwizycja już 'oceniła' ten miot? Może lepiej swoim zwyczajem powycinaj i zcenzoruj ten wątek !!! Tu akurat by się to przydało!!!
Normalnie rzygać się chce jak się czyta komentarze takich WIELKICH AUTORYTETÓW jak AniaGD, Busola czy CFreud (Karola dziwie Ci sie)...

No tak - rzyganie to twoja specjalność; to jedyne co potrafisz zrobić jak nie masz nic do powiedzenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aż strach pomyśleć jak wygląda twój dom. :-P :-P :-P

I czytaj ze zrozumieniem - no ale to chyba przekracza twoje umiejętności - bo ja nigdzie nie oceniłam tego miotu; nie można oceniać czegoś czego jeszcze nie ma; moja wypowiedź dotyczyła motywów doboru hodowlanego, a to zasadnicza różnica.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Inbreed a hodowla Berneńczyków

Postprzez Cefreud » 2009-04-02, 11:17

z tego co pamiętam jestem na forum wielbicieli ras szwajcarskich.Meggy czym dla Ciebie jest wielbiciel rasy?
Dla mnie między innymi kimś,kto troszczy się o dobro swoich ukochanych psów .Kto nie wystawia ich na niepotrzebne ryzyko.Czy uwazasz,że teraz,gdy dostęp do informacji jest wiekszy niż kiedyś, gdy jest więcej reproduktorów niz sp.Aspen, robienie inbredu na psy chore na raka ma sens?
Powiedz to tym wszystkim,którzy żegnali swoich przyjaciół,konających nie żadko im na rekach, z powodu raka.
Powiedz to Agnieszce od Astora, powiedz to Madzi od Toy czy wielu innym.Powiedz,że dla Ciebie wazniejsza jest piekna głowa niż dobre zdrowie.
Forum jest od wymiany poglądów-ja jestem swoim wierna i nie będę wypisywać bzdurnych gratulacji wiedząc,jakie ryzyko występuje w danym skojarzeniu!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Inbreed a hodowla Berneńczyków

Postprzez meggy » 2009-04-02, 12:25

Karolina mnie nie odpowiada forma w jakiej się zwracasz do osób które robią i myslaą inaczej niż Ty.
Forum to faktycznie miejsce do wymiany poglądow .
Forma w jakiej się je wyraża świadczy o nadawcy.
Wystarczyło napisać ze Ty bałabyś się takiego krycia ,ze uważaszje za ryzykowne.........Ze chcialabys prosić hodowców co ich skłonilo do takiej decyzji -pewnie szybciej uzyskałabys odpowiedz..............
Wywoływanie do tablicy i kpiny(zwłaszcza w sytuacji jakiej jest Kasia ) prowadza tylko do tego ,ze hodowcy Ci ze stażem i Ci co sie ucza siedza cicho.
Jest wiele dróg by uzyskać wiele cennych rad ,odpowiedzi na nurtujace pytania,które sa w zasiegu myszki ;-)
Ja gdy mam watpliowsc z nich korzystam i zawsze dostaje odpowiedz.......za co dziekuje Tym mądrzejszym :->
.......a głowa owszem jest dla mnie ważna tak jak wiele innych czynników w tym rownież zdrowie,i dlugosc zycia .
Staram sie prowadzic hodowle berenskiego psa pasterskiego ,a nie tylko zdrowego psa i wierz mi nie jest to wcale takie latwe......... Róznimy sie jeszcze tym, ze ja nie tylko lubie psy ,ale rowniez lubie ludzi ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Wszystko dot. rozmnażania i rozrodu. Dobór hodowlany. Inbreed.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość