szkolenie/kurs instruktorów psów???

Moderator: MartaD

szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez izu » 2009-10-03, 17:51

Od jakiegoś czasu rozglądam sie za takim i do tej pory to albo kurs korespondencyjny, albo składający się z 3 spotkań :-/
Czy znacie jakieś dobre miejsce, gdzie organizowane są takie z prawdziwego zdrzenia szkolenia??
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez Guard » 2009-10-03, 18:14

Fundacja Psia Wachta, Fundacja Alteri zajmują się m.in. organizowaniem szkoleń. Jak sobie przypomnę więcej to napiszę.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez Cefreud » 2009-10-04, 07:19

na pewno Alteri.
Po szkoleniu Alteri jest nasza Ania Re :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez izu » 2009-10-04, 08:32

No tak - więc chyba tam :-> Właśnie tak myślałam, żeby się Ani Re podpytać :-) Ale oczywiście za późno - kurs rozpoczął się we wrześniu... Mam nadzieję, na edycję wiosenną. Dzięki za info :-)
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez izu » 2009-12-14, 11:25

Ja jednak jestem pechowcem, aż się muszę pożalić :oops:
Jak już się nastawiłam na rozpoczęcie kursu na wiosnę to okazało się, ze początek 13 lutego a ja akurat wyjeżdżam na tydzień :evil:
I znowu klops...
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez Cefreud » 2009-12-14, 14:05

ja też zawsze mam pod górkę, wiec jak coś,pomyśl że nie jesteś sama ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez brams » 2010-01-08, 15:42

witaj.
a tak z ciekawości - czego oczekujesz po takim kursie? Do czego jest on Ci potrzebny?
pozdrawiam
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez izu » 2010-01-09, 01:50

Oczekuję fachowej wiedzy na temat metod szkolenia i zajęć praktycznych z prawdziwego zdarzenia. Po co? Bo lubię pracę z psami - a w przyszłości mam nadzieję z ich właścicielami :-)
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez brams » 2010-01-09, 13:13

na Twoim miejscu dałbym sobie spokój. Fakt, potrzeba trochę wprawy, ale jeśli wiesz, co chcesz psa nauczyć - to pójdzie Ci błyskawicznie. Negatywnie oceniam takie kursy, ba sam uczyłem się na swoich błędach i sprycie mojego pierwszego psa - bouviera, i po pół roku ludziom na kursie tresury w Wielkim Mieście opadły szczęki, jak zobaczyli, jak pies pracuje... Bo wtedy Ty znając swojego psa, prawidłowo odczytujesz, co kombinuje i jak temu zapobiec, a kurs pokaże jak dawać smakołyki.. z tym sobie sama poradzisz..
żeby czegoś nauczyć psa - on musi chcieć spędzać czas z Tobą - trzeba go związać emocjonalnie. Samo bycie karmnikiem dla psa niczego nie daje. Od czasu, kiedy uczyłem się - i swojego psa minęło ok 10 lat i na rynek weszły książki, których wtedy nie było. A z tych co było - polecam szczerze: A.Brzezicha "Mój pies i ja", "Amatorskie szkolenie psów", "Twój przyjaciel pies wychowanie i szkolenie użytkowo - obronne". Przeczytaj, i wszędzie zamiast kolczatki i ciągnięcia/naciskania psa (metod fizycznych) stosuj smakołyk... Albo postaw się w sytuacji psa - co chciałby dostać, żeby zrezygnować właśnie za ucieczki do lasu..Jeśli będziesz "to" miała - zrobi wszystko z ochotą..
pozdrawiam
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez hania » 2010-01-09, 16:13

Z tego co zrozumiałam Izu to jej nie zależy na wyszkoleniu tego jednego konkretnego psa, ale na tym, żeby zdobyć ogólną wiedzę i zająć się szkoleniem psów i ich właścicieli.
I tutaj jak najbardziej uważam, ze skończenie dobrych kursów bardzo wiele daje.
Mogę opisać na własnym przykładzie. Swoje pierwsze psy szkoliłam, wiele lat temu, według książek i pracowały na zupełnie niezłym poziomie (np. wygrany nieoficjalny konkurs posłuszeństwa). Potem zaczęłam szkolić psy innym ludziom. Psy się uczył, wykonywały polecenia, klienci byli zadowoleni.
Stwierdziłam, że trzeba się dokształcić. Wybrałam się do Alteri gdzie skończyłam dwa kursy - trenerski i aspirancki. Na trenerskim, choć okazało się, że poziom wyszkolenia mojego psa jest bardzo dobry, nauczyłam się bardzo wielu detali, których nigdy nie nauczyłabym się z książek. Na aspiranckim przekonałam się jak wiele rzeczy składa się na dobre uczenie innych ludzi i prowadzenie grupy. Wiele takich "niby drobiazgów", które składają się na lepszą współpracę z ludźmi, ich komfort podczas gdy z nimi pracuję i perfekcyjnie wyszkolone psy. Nie ma książek (w każdym razie po polsku), które uczą jak tłumaczyć kursantom, jak ich ustawiać na placu, jak sprawić, żeby psy i właściciele dobrze się czuli itp.
Podobny kurs trenerski był organizowany przez Fundacje Psia Wachta z Inki Sjosten - psy były uczone trochę innymi metodami, ale ten kurs uczył głównie jak uczyć ludzi i ich psa, jak zachowywać się prowadząc szkolenie itp.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez Szilkowa » 2010-01-09, 18:26

Może ja nie powinnam się wtrącać ale również uważam żeby zostać jakimkolwiek trenerem trzeba mieć zaliczone jakieś kursy a nie tylko wyszkolonego swojego psa. Wszystkie psy są inne , inaczej trzeba podchodzić,a na takich kursach można się dowiedzieć o wielu metodach jak z danym psem nad czymś najlepiej pracować.
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez kajkaw » 2010-01-09, 18:39

Tak naprawde prawdziwe uprawinienia są tylko wydawane przez związek Kynologiczny w Polsce. Aby otrzymać tytuł trenera czy instruktora rekomendowanego przez związek który ma prawo prowadzić zajęcia należy:
Mieć zdane z własnym psem minimum IPO2
mieć minimum 7 letni staż w związku
prowadzić grupy związkowe przez chyba 2 lata o ile dobrze pamiętam
posiadać rekomendacje uprawnionego instruktora i sedziego prób pracy
asystować i sekretarzować na zawodach i egzaminach
oraz zdać bodajże 2 egzaminy składające sie z części praktycznej i teoretycznej.
WTEDY DOPIERO MOŻNA UZYSKAĆ TYTUŁ INSTRUKTORA REKOMENDOWANEGO PRZEZ ZWIĄZEK.
JAK DLA MNIE TYLKO COŚ TAKIEGO MA SENS-PONIEWAŻ DOPIERO PO TAK DŁUGIM CZASIE PRACUJĄC Z WIELOMA RÓŻNYMI PSAMI AGRESYWNYMI, PROBLEMATYCZNYMI I NORMALNYMI ORAZ PSAMI PRZEZNACZONYMI STRIKTE DO SPORTU MOŻNA MIEĆ DOSWIADCZENIE POZWALAJĄCE PROWADZIĆ TAKIE KURSY I PRACOWAĆ Z OBCYMI PSAMI.
Jeśli chcesz uzyskać wiedze na temat szkolenia psów polecałabym Ci uczestnictwo w wszelakich seminariach jakie odbywają sie w Polsce i nie tylko-tak naprawde one daja najwiekszą wiedze bo nie są to suche fakty na temat szkolenia i prowadzą to fachowcy światowej sławy. Jak Milan Hoyer-ślady, Mia Skokster mistrzyni świata IPO posłuszeństwo, Knabl i Sherkl-team Heuwinkl-posłuszeństwo i obrona, Edgar Sherkl-posłuszeńswo i obrona-mistrz świata IPO, Jurii Scucka-posłuszeństwo, obrona, ślady, a.Boczula-obidience można wiele wymieniać.
Uważam to o wiele lepsząinwestycje niż taki kurs o którym piszesz
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez AniaRe » 2010-01-09, 20:15

Cały problem w tym, że szkolnia ZK są prowadzone innymi metodami, niż te, którymi np. ja chciałabym i pracuję ze zwierzetami. Niestety widziałam kursy ZK i nie wszyscy prowadzący zasugiwali na uznanie...

Można doskonale szkolic psy, nie mając i nie szkoląc do IPO. Znam kilku doskonałych trenerów psów asystujących-dla mnie jednej z najwyższych-użytecznych spolecznie- form wyszkolenia psa, ktorzy nigdy nie szkolili nic do IPO ani w ZK. A gwarantuję, że szkolą rewelacyjnie.

Ja np. nie mam żadnego zamiaru przygotowywac psów do IPO, obrona mnie zupełnie nie kręci, tym samym nie zamierzam nic udowadniać szkoląc psy do IPO.

Nie ma jedynie slusznych kursów, ani "prawdziwych" uprawnień.
W Polsce nie ma żadnych regulacji dotyczących zawodu " trenera"czy jak to określać. Możesz otworzyć szkółkę, nie mając na koncie wykszkolenia nawet wlasnego psa. Formalnie nic nie stoi na przeszkodzie. Ale mam nadzieję, że rynek takich szkoleniowców zweryfikuje. W chwili obecnej, to zadanie kursanta, sprawdzić, co sobą reprezentuje szkoleniowiec, gdzie zdobywał doświadczenie i jakimi metodami szkoli.

Są różne kursy trenerskie, instruktorskie , rózne poziomy, różne metody. Ale jeśli ktoś chce , szuka i zamierza sie uczyć dalej, to nalezy mu pomoć, pokazując kursy, które są tego warte. Bo to już duży plus takiej osoby, ze nie chce zaczynać na ślepo, że chce się uczyć.
Ja mogę np. powiedzieć, że moge polecić kursy alterowskie-to naprawdę nie są "suche fakty na temat szkolenia", o nie!- choc to oczywiście tylko początek drogi, a w trakcie i potem to nieustająca nauka, kolejne kursy, seminaria ze światowej sławy szkoleniowcami -np. Psia Wachta organizuje wiele, ktore mogę polecić, no i praca, praca, praca... Psy własne, schroniskowe, adopcyjne... Szkolenia psów rodzinnych, agresywnych, lękliwych.. Spotkania szkoleniowców, ciągła wymiana wiedzy, ciągła śwwiadomość, ile jeszcze do odkycia i nauczenia.. Psy uczą pokory.. A IPO i ZK nie jest mi do tego potrzebne..(choć osobiście do ZK nic nie mam)
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez kajkaw » 2010-01-09, 20:39

Po części jest to prawda niestety nie ze wszystkimi psami można pracować w ten sposób który opisujesz.
Nie wiem dlaczego IPO kojarzy ci sie ze starą niemiecka szkołą w której niestety używano wiele metod których sama nie podzielam.
Natomiast IPO wymaga psów bardzo temperamentnych które uczą pokory.
Sama się przekonałam, są to zwykle psy które często przerastają swich przewodników i tu pojawia sie problem.
Ja nie ujmuje tutaj szkoleniom klikerowym bo sama go używam do niektórych etapów posłuszeństwa.
Widziałaś kiedyś prace Edgara Sherkla.
Szczególnie posłuszeństwo jak on pracuje z psami i jak pobudza je do intensywnego myślenia.
Trzeba uczyc się od najlepszych i wyciagać od nich to co dla danego psa jest dobre.
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez hania » 2010-01-09, 21:21

AniaRe zasadniczo już wszystko napisała, ale dodam jeszcze trochę od siebie.
Koleżanka, która chciała zostać (i została szkoleniowcem) po różnych innych kursach stwierdziła, że dodatkowo przejdzie całą drogę w ZKwP. Poszła na sekcję i dowiedziała się, że jeżeli chce cokolwiek zacząć robić musi kupić szczeniaka ON-ka od kierownika sekcji...
Dla mnie wymóg IPO jest absurdalny. W ogóle nie interesuje mnie ten typ szkolenia. Co gorsza mało interesują mnie psy z grupy II (poza bernami). Na siłę mam kupować sobie i szkolić takiego psa do IPO tylko po to, żeby mieć rekomendację? Myślę, że ani ten pies ani ja nie bylibyśmy szczęśliwi. Wzięcie takiego psa to umowa z nim na kilkanaście lat (bo nie byłabym w stanie "odwalić" szkolenia i go oddać czy sprzedać). W imię czego?
Naprawdę nie rozumiem, dlaczego w sytuacji gdy interesuje mnie szkolenie posłuszeństwa, szkolenie psów do dogoterapii, szkolenie psów rodzinnych, szkolenie psów asystujących (tych jeszcze nie szkolę ale mam nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku), praca behawiorysty, trochę agility i interesuje mnie zupełnie inny typ psów mam zmuszać się do życia z psem, którego charakter mi nie odpowiada i szkolić go w kierunku, który nie odpowiada mi zdecydowanie? Dodatkowo biorąc pod uwagę, że moje psy wybieram pod kątem pracy w dogoterapii, a rasy szkolone do IPO się do tego nie nadają?
Jeszcze inna sprawa - szkolę psy myśliwskie. Jestem asystentem prób pracy, wygrałam z moimi różnymi psami wiele konkursów, mają wiele CPC i CACITów, z jednym zdobyłam Championat Pracy, drugiego Championa Pracy wyhodowałam. Żeby zrozumieć jakie to ma znaczenie dodam, że w tej chwili w Polsce psów z potwierdzonym Championatem Pracy nie ma 50. I według ZKwP to nic nie znaczy.

A jeżeli chodzi o seminaria - jeżdżę dużo, bo w temacie szkolenia psów trzeba się ciągle dokształcać. Ale do innych prowadzących - bo interesuje mnie zupełnie inna tematyka.

Inne kursy niż ZKwP wybrałam świadomie - po kilku latach obserwacji kto jakimi metodami szkoli i jakie ma efekty.

O tym, że szkolenia ZKwP nie są idealne świadczy chociażby fakt, że na nasze kursy podstawowe przychodzą psy ze zdanym PT, żeby nauczyć psa podstaw. Na pewno są tam ludzie szkolący świetnie, ale twierdzenie, że tylko ZKwP jest dla mnie mocno przesadzone.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez hania » 2010-01-09, 21:23

Po części jest to prawda niestety nie ze wszystkimi psami można pracować w ten sposób który opisujesz.


Nie zauważyłam, żeby Ania Re opisywała metody :). Dyskusja dotyczy kursów. A nie każdy kurs dotyczy IPO bo nie każdego takie szkolenie interesuje.

kajkaw napisał(a):Szczególnie posłuszeństwo jak on pracuje z psami i jak pobudza je do intensywnego myślenia.
Trzeba uczyc się od najlepszych i wyciagać od nich to co dla danego psa jest dobre.


Owszem - ale Ci najlepsi to nie tyko IPO i posłuszeństwo sportowe.
Ostatnio edytowano 2010-01-09, 21:28 przez hania, łącznie edytowano 1 raz
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez hania » 2010-01-09, 21:24

dublet :-?
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez AniaRe » 2010-01-09, 21:49

kajkaw napisał(a):Po części jest to prawda niestety nie ze wszystkimi psami można pracować w ten sposób który opisujesz.
Nie wiem dlaczego IPO kojarzy ci sie ze starą niemiecka szkołą w której niestety używano wiele metod których sama nie podzielam.
Natomiast IPO wymaga psów bardzo temperamentnych które uczą pokory.
Sama się przekonałam, są to zwykle psy które często przerastają swich przewodników i tu pojawia sie problem.
Ja nie ujmuje tutaj szkoleniom klikerowym bo sama go używam do niektórych etapów posłuszeństwa.
Widziałaś kiedyś prace Edgara Sherkla.
Szczególnie posłuszeństwo jak on pracuje z psami i jak pobudza je do intensywnego myślenia.
Trzeba uczyc się od najlepszych i wyciagać od nich to co dla danego psa jest dobre.


Ja nie opisywałam żadnego sposobu - nie pisałam o metodach ogólnie, tylko o tym, co mnie interesuje i jak można zdobywać wiedzę, aby w przyszłości zostać szkoleniowcem. Dobrym szkoleniowcem.

Ja tylko piszę, że nie jest jedyną droga zdybywania doświadczen jako szkoleniowca kurs ZK i szkolenie psów do IPO. Masz prawo mieć swoje zdanie, że IPO to sama "śmietanka"psich umiejętności. A ja mam prawo uważać, że dobrze wychowany pies rodzinny lub pies asystujacy jest takim lepszym/takim samym dowodem na umiejętności szkoleniowe. I że do kształcenia przyszłych szkoleniowców nie jest koniecznie wybieranie "jedynie słusznej" drogi ZK.

Uczyłam sie i uczę się od najlepszych - ale gdzie jest napisane, że to tylko IPO?
Szanuję ludzi szkolących psy sportowe, nie krytykuje metod, jedynie piszę -ja nie chcę tak szkolić, jak szkoli większośc w Polsce. Są ludzie na świecie, którzy szkolą inaczej i mają wielkie sukcesy.


P.S. Ja nie szkolę "klikerowo" Ja szkolę pozytywnie. To duźa różnica.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez izu » 2010-01-10, 00:15

brams napisał(a):na Twoim miejscu dałbym sobie spokój. Fakt, potrzeba trochę wprawy, ale jeśli wiesz, co chcesz psa nauczyć - to pójdzie Ci błyskawicznie. Negatywnie oceniam takie kursy, ba sam uczyłem się na swoich błędach i sprycie mojego pierwszego psa - bouviera, i po pół roku ludziom na kursie tresury w Wielkim Mieście opadły szczęki, jak zobaczyli, jak pies pracuje... Bo wtedy Ty znając swojego psa, prawidłowo odczytujesz, co kombinuje i jak temu zapobiec, a kurs pokaże jak dawać smakołyki.. z tym sobie sama poradzisz..
żeby czegoś nauczyć psa - on musi chcieć spędzać czas z Tobą - trzeba go związać emocjonalnie. Samo bycie karmnikiem dla psa niczego nie daje. Od czasu, kiedy uczyłem się - i swojego psa minęło ok 10 lat i na rynek weszły książki, których wtedy nie było. A z tych co było - polecam szczerze: A.Brzezicha "Mój pies i ja", "Amatorskie szkolenie psów", "Twój przyjaciel pies wychowanie i szkolenie użytkowo - obronne". Przeczytaj, i wszędzie zamiast kolczatki i ciągnięcia/naciskania psa (metod fizycznych) stosuj smakołyk... Albo postaw się w sytuacji psa - co chciałby dostać, żeby zrezygnować właśnie za ucieczki do lasu..Jeśli będziesz "to" miała - zrobi wszystko z ochotą..
pozdrawiam
maciej

Na szkoleniu z psem już byłam a prawidłowe posługiwanie sie smakołykiem też wymaga wiedzy ( w przeciwnym razie stajesz sie karmnikiem )To była świetna zabawa i kawał dobrej roboty - zwłaszcza, że moja Demi jest sunią specjalnej troski. Bardzo dużo nam to dało przy jej lękliwości - efekty przerosły moje oczekiwania i nie mam tu na myśli zdanego egzaminu, ale to, że potrafiła się tam rozluźnić, skupić na mnie przy obcych ludziach i psach. To było super doświadczenie.
Niestety kosztowało nas to 360 km tygodniowo...
W mojej okolicy jest dużo osób, które chciałyby pracować ze swoimi pasmi, ale nie każdy ma możliwości i determinację, żeby przemierzać ten dystans.
Na rekomendacji ZK nie zależy mi wcale. Nigdy nie chciałam i nie chcę szkolic psów pod kątem obrony. Moim marzeniem, do którego zamierzam uparcie dążyć jest to, żeby pomagać innym dobrze czuć i rozumieć się ze swoimi psami.
Zależy mi na dobrych podstawach teoretycznych, dlatego szukam dobrego kursu instruktorskiego. Już taka jestem, że jeśli coś robię, to muszę mieć pewność, że zrobię to dobrze i nikogo nie rozczaruję niekompetencją.

Jednak zanim zacznę, chcę mieć pewność, że nikomu nie zaszkodzę.
Podkreślam: nie jest dla mnie ważne to czy ZK mnie uzna i da rekomendację - najważniejsze, żebym miała wiedzę i doświadczenie, które pozwoli cieszyć się widokiem szczęśliwych psów u boku szczęśliwych opiekunów...
Myślę, że to zajęcie dla ludzi z pasją - to tak jak z nauczycielami - niby każdy po pedagogice a bywa różnie...
Najlepsi nauczyciele, to tacy, którzy lubią uczyć swoich uczniów :-> Mam nadzieję, że mnie się uda!
Ostatnio edytowano 2010-01-10, 13:54 przez izu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: szkolenie/kurs instruktorów psów???

Postprzez kajkaw » 2010-01-10, 05:10

Nie ja nie powiedziałam że ZKWP jest najlepsze? Wcale tak nie twierdze. Mówie o ludziach mających uprawnienia ZKWP.
Zresztą niektórzy mają blade pojęcie o tym co robią i to nie tylko szkoleniowcy.
Mówiłam o Edgarze bo jest to sposób pracy bardzo ciekawy i zupełnie inny niż większość poznanych mi do tej pory metod.
Nie jest to prosta metoda ale przynosi świetne efekty
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Następna strona

Powrót do - Szkoły, szkolenie stacjonarne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron