szkolenie dla dspp w północnej W-wie

Moderator: MartaD

szkolenie dla dspp w północnej W-wie

Postprzez kropa » 2012-12-20, 15:21

Czy ktoś może zarekomendować kurs/szkolenie (szkolenie podstawowe posłuszeństwa), najchętniej specyficzne dla szwajcarskich pasterskich (nie wiem, czy realne - oddzielna grupa dla dspp?). Mieszkam w Łomiankach, więc gdzieś północne okolice W-wy lub północna W-wa. Będę potrzebował gdzieś kwiecień/maj 2013 (czy dobrze myślę, że pies do takiego szkolenia powinien mieć ok. 6 m-cy?).
Avatar użytkownika
kropa
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-17, 16:46
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy
psy: Brando
Hodowla: Czandoria

Re: szkolenie dla dspp w północnej W-wie

Postprzez Argo » 2012-12-20, 17:15

Ja z czysty sumieniem mogę polecić Pozytywną Psią Szkołę Kamiga http://www.kamiga.pl. Co prawda niezbyt blisko Ciebie, ale dobry dojazd, bez problemowe parkowanie no i super prowadząca Kasia.
Na ogrodzonym terenie ( co moim zdaniem b. ważne przy szczeniakach ) w soboty i niedziele odbywają się zajęcia w różnych grupach wiekowych. Agnarr chodził do przedszkola ( od 3 miesiąca), potem na kurs Pies Rodzinny. O szkole Kasi dowiedziałam się od innych psiarzy i uważam to za dobrą rekomendację. Zawsze można do niej zadzwonić z " bieżącym" problemem, zawsze ma dla nas czas. Kasia szkoliła wiele szwajcarów, dobrze zna rasę, Nawet teraz na kursie jest młodziutka DSPP.
Fajnie, że myślicie o szkoleniu jeszcze przed przyjazdem Brando do Waszego domu :okok:
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: szkolenie dla dspp w północnej W-wie

Postprzez Olcia » 2012-12-20, 18:08

kropa, ja zachęcam do jeszcze wcześniejszej edukacji, nie musicie czekać do 6-go miesiąca. Warto zapisać się do psiego przedszkola/szczeniaczkowa. Polecam ALTO. Zajęcia odbywają się w centrum Warszawy.
A jeśli bardzo zależy Wam na dogodnym dojeździe, to przy AWF na Marymonckiej działa szkoła "Dogadajcie się", ale nic nie wiem na temat jakości szkolenia.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: szkolenie dla dspp w północnej W-wie

Postprzez Ella » 2012-12-20, 21:34

Ja tylko dodam,że nie należy czekać do 6 m-ca ze szkoleniem,powinno zacząć się szkolić psiaka jak najwcześniej.Sami się przekonacie,jak szczeniaczek łatwo będzie przyswajał nowe komendy już na początku pobytu u was.Spróbujcie go nauczyć podstawowych komend sami,a jak będzie po kwarantannie poszczepiennej-jak najszybciej do psiego przedszkola :okok:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: szkolenie dla dspp w północnej W-wie

Postprzez kropa » 2012-12-20, 22:20

Brando nie będzie moim pierwszym psem, wcześniej miałem kilka, a ostatnio naprawdę niełatwą do poprowadzenia rasę - samca rodezjana. Jasne, że od pierwszych dni w domu będziemy go szkolić, na początku własnym sumptem. Jak pójdzie dobrze, to daruję sobie "psie przedszkole" i na wiosnę chciałbym szkolić półrocznego psa (posłuszeństwo, towarzysz).
Dziękuję wszystkim za radę i cenne informacje.
Jeżeli jeszcze możecie coś polecić - to będę wdzięczny!
Avatar użytkownika
kropa
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-17, 16:46
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy
psy: Brando
Hodowla: Czandoria

Re: szkolenie dla dspp w północnej W-wie

Postprzez marieanne » 2012-12-20, 22:47

Psie przedszkole jest również po to, by się szczeniak socjalizował pod okiem kogoś mądrego i z pieskami w swoim przedziale wiekowym ;-) Nie tylko w celu nauki ;-)
Ja osobiście bardzo żałuję, że u nas sensownej psiej szkoły nie ma i nie mogliśmy chodzić ani do psiego przedszkola, ani teraz, gdy byśmy chętnie coś jeszcze porobili ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI


Powrót do - Szkoły, szkolenie stacjonarne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron