22-23.09.2007 r. ZJAZDOG DLA ZESPOŁÓW TERAPEUTYCZNYCH (zakr

Moderator: MartaD

22-23.09.2007 r. ZJAZDOG DLA ZESPOŁÓW TERAPEUTYCZNYCH (zakr

Postprzez Ania od Berena » 2007-09-12, 19:28

22-23.09.2007 r. ZJAZDOG DLA ZESPOŁÓW TERAPEUTYCZNYCH
(zakres logopedyczny)



Warsztaty przeznaczone są dla zespołów terapeutycznych Człowiek - Pies, które ukończyły Kurs Psa Terapeutycznego i pragną pogłębić wiedzę z zakresu terapii wspomagającej z udziałem psa w aspekcie logopedycznym. Uczestnikami warsztatów mogą być również osoby posiadające psy, które nie ukończyły szkolenia kierunkowego, jednak Organizator sugeruje, by warsztaty specjalistyczne, takie jak powyższy stanowiły kolejny, a nie podstawowy krok w kształceniu psa terapeutycznego.

Organizatorzy:
Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR, Fundacja DOGIQ, Royal Canin

Zapisy:
informacji udziela i zapisy przyjmuje (do dnia 18 września 2007 r.) - koordynator warsztatów - p. Anna Ulczyńska: tel. 0601 520 225.

Lokalizacja:
ZJAZDOG odbędzie się w Kurowie, k. Żywca, w malowniczo położonej kotlinie beskidzkiej. Szczegóły dojazdu: http://www.turystyka.beskidy.pl/rzepka/

Zakwaterowanie:
Do dyspozycji uczestników ZJAZDOGA są 2 gospodarstwa agroturystyczne - pokoje 2-3 osobowe z osobnymi łazienkami. Wszelkich informacji nt. rezerwacji noclegów udziela koordynator warsztatów.

Wykłady i warsztaty prowadzą:
- mgr Aneta Graboś - prezes fundacji DOGIQ, autor projektu GAJA (www.prestor.pl/gaja.htm), partner projektu IDOL (www.idol-project.org), trener (licencja treserska wydana przez ZKWP), inicjator wortalu międzynarodowego o psach asystujących - www.dogiq.info, autorka programu "Mój przyjaciel pies" realizowanego w śląskich przedszkolach, autorka programów terapeutycznych z udziałem psa
- mgr Anna Ulczyńska - kynoterapeuta, pedagog, autorka prac na nt. sesji terapeutycznych z udziałem psa, koordynator programów terapeutycznych realizowanych przez Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR,
- mgr Ewa Adamkowska - Jakóbska - psycholog- logopeda w Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej, oligofrenopedagog z wieloletnim stażem pracy z dziećmi
- Bożena Kopytko - lekarz weterynarii, ukończyła z wyróżnieniem studia weterynaryjne na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie, odbyła staże kliniczne w Niemczech i Hiszpanii, prowadzi gabinet weterynaryjny w Wodzisławiu Śląskim
- Karolina Kubiś - uczestnik Programu Szkolenia Trenerów Psów Serwisowych (www.idol-project.org), certyfikowany opiekun psów asystujących, wolontariusz fundacji DOGIQ, trener

Zakres zajęć:
Program przewiduje wykłady, prezentacje multimedialne, warsztaty szkoleniowe w pomieszczeniach oraz sesje plenerowe. Podczas warsztatów przeprowadzone zostaną następujące bloki:
- PIERWSZA POMOC - blok nt. udzielania psu pierwszej pomocy. Wielu terapeutów jest przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy uczestnikom terapii, jednak wielokrotnie mają niewystarczające przygotowanie do udzielenia pierwszej pomocy potrzebującemu psu. Blok certyfikowany.
- WARSZTATY LOGOPEDYCZNE - elementy komunikacji interpersonalnej z dzieckiem, stymulacja rozwoju psychoruchowego dziecka z szczególnym uwzględnieniem rozwoju mowy, nauka wykorzystania psa w logoterapii,
- STANDARDY SZKOLENIA PSÓW TERAPEUTYCZNYCH na przykładzie psa szkolonego do potrzeb zajęć logopedycznych z dziećmi. Blok połączony z prezentacją multimedialną nt. specjalizacji psów terapeutycznych i ich predyspozycji do wykonywania określonych zadań terapeutycznych.

Informacje dodatkowe:
- w warsztatach mogą brać udział psy, które ukończyły 8 m-c życia,
- pies musi być zaszczepiony przeciwko chorobom zakaźnym i zabezpieczony przeciwko insektom (pchły, kleszcze),
- suki nie mogą być w okresie cieczki,
- opiekun zapewnia akcesoria niezbędne do pracy z psem: miska, smycz, obroża, nagrody,
- w przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest zgoda opiekuna na udział w plenerach,
- opiekun ponosi odpowiedzialność za swojego psa przez cały czas pobytu - utrzymuje porządek i dokłada starań, by pies nie był uciążliwy dla pozostałych uczestników zajęć.

Koszt:
Koszt udziału w warsztatach wynosi 350,00 zł/ zespół (człowiek-pies) i obejmuje całodzienny pobyt opiekuna z psem w okresie 22-23.09.2007 r.:
- wykłady,
- warsztaty,
- plenery.
Koszt nie obejmuje zakwaterowania.

Osoby, które otrzymały potwierdzenie udziału w warsztatach prosimy o dokonanie wpłaty (tytułem rezerwacji) w wysokości 200,00 zł na konto podane w potwierdzeniu do dnia 19.09.2007 r.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Ania od Berena » 2007-10-04, 09:41

To akurat fotki z lipcowego Zjazdoga :) Fotki www.prestor.pl

Kazali mi przy nodze chodzić...

Obrazek

Siedzieć...

Obrazek

Zostawać...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ćwiczyliśmy ukłony

Obrazek

Zdawałam test

Obrazek

Dbaliśmy o kondycję

Obrazek

Ledwo miałam czas się podrapać

Obrazek

I ze zmęczenia osłabłam...

Obrazek

;)

Obrazek [/list]
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez inbloom » 2007-10-04, 10:45

Ania, super fotki :mrgreen:
i ten berneński pracoholizm :roll: no, cudowna jest!
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez Cefreud » 2007-10-04, 11:28

berneński pracoholizm? Lu jest urodzonym pracusiem.Nawet podpierając się pracuje :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez maat » 2007-10-04, 15:04

Aniu super zdjęcia! Ja nie mogę ...ta Luśka! Ania a może tak wskakujecie w auto i do Krakowa? Pobrykać trochę po pracy?
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Postprzez Tasmanska » 2007-10-04, 17:30

Aniu rewelayjne fotki i a przede wszystkim twoje zaangażowanie. Znam osobiście Anetę Graboś i Karolinę Kubiś, dziewczyny pomagały mi poskromić moją temperamentną Mokrą. ;-)
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez Ania od Berena » 2007-10-05, 08:29

Dzięki dziewczyny :-> Gosiu może się kiedyś na kursie spotkamy :)
Madziu chcielibyśmy ale... mam nadzieję że styczeń/luty aktualny :?: :mrgreen:

22-23.09.2007 r.odbył się - ZJAZDOG DLA ZESPOŁÓW TERAPEUTYCZNYCH
(zakres logopedyczny)

Dodatkowo wzbogacony o kurs pierwszej pomocy dla psów.

Ale mam wcięcie w talii ;)
Obrazek

Dość tej nauki, idziemy spać.
Obrazek

Zostań!
Obrazek

Idziemy.
Obrazek

No weź Pańcia daj spokój, po co przerwa? Choć coś porobimy!
Obrazek

O teraz dobrze! Powiedz, powiedz co mam jeszcze zrobić...
Obrazek

Sportowy relaks!
Obrazek

I słodki odpoczynek :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez maat » 2007-10-05, 08:44

Super! A już prawie byłam z wami :cry: Jasne że aktualne! Czy Kasia o tym wie?
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Postprzez Kasia » 2007-10-05, 08:47

Wie i sie nie moze doczekac ;)
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marta » 2007-10-06, 16:00

Fotki rewelacja... Tylko Deborzasta jest nieco przerażona zakresem umiejętności siostry! :mrgreen: Za to przy przytulaniu minkę mają taką samą :lol: Pozdrowienia serdeczne dla Was ;-)
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki


Powrót do - Obozy, warsztaty, seminaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość