Glupi Jas

Moderator: Anirysova

Re: Glupi Jas

Postprzez Busola » 2008-05-21, 21:48

Marzenka i jak tam??
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Glupi Jas

Postprzez AT » 2008-05-21, 22:17

no właśnie Marzena co u Was?
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Glupi Jas

Postprzez marzena » 2008-05-21, 23:04

Napisałam już w dziale RTG stawów.
:mrgreen: Horacy wolny od dysplazji biodrowej i łokciowej :mrgreen:
HD-A, ED-0/0 :mrgreen:
Jakoś przeżyliśmy, nie było dramatów :-) Kamień spadł mi z serca, nawet bardziej z powodu, że już po wszystkim niż z powodu wyniku ;-)
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Glupi Jas

Postprzez AT » 2008-05-21, 23:27

no to fajnie :mrgreen:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Glupi Jas

Postprzez kabi » 2008-06-04, 14:50

Cos przegapilam odpowiedzi w tym temacie :->
Przeswietlenie bylo wykonywane na Gagarina. Nie mam pojecia jak nazywal sie weterynarz,nigdzie nie mam wpisanego jego nazwiska. Pies faktycznie nie byl w najlepszym stanie,ale skoro kazali isc do domu,to poszlam.
Brak przeswietlenia lokci wynika pewnie po czesci z mojej winy. Zapisujac sie na rtg stawow nie zaznaczylam,ze zalezy mi takze na lokciach. Myslalam,ze robiac jedno przeswietlenie,mozna na szybko wykonac rowniez drugie. Okazalo sie jednak,ze kolejka czeka i czasu nie starczylo. Nie moglam miec o to pretensji,zapis byl tylko na jedno badanie,mieli prawo go nie wykonac :-( Szkoda tylko,ze nie podchodzi sie do pacjenta bardziej indywidualnie....
Marzena,gratuluje :)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: Glupi Jas

Postprzez mikvs » 2008-08-14, 13:51

kabi napisał(a):Mam pytanie,ile czasu trzyma glupi jas? Dzisiaj o 10 rano Afera miala robione badanie w kierunku dysplazji (HD-A!!!) i do tej pory nie moze dojsc do siebie. Pomijajac juz ze ciagle spi,to poza tym ledwo chodzi.Jak ja obudzilam to przez pol minuty oko nie moglo wrocic na wlasne miejsce,tylko miala taka czerwona galke. Przerazajace. Nie wiem czy mam sie nastawic na to,ze caly dzien bedzie miala wyjety z zyciorysu i nie martwic sie tym,czy wrecz przeciwnie?
Po jakim czasie Wasze psy dochodzily do siebie?



KIedyś mój owczarek miał dwie operacje i też dostawał narkozę to wybudzenie trwało całe dnie. Później niestety mały pudelek miał operacje na lek perthesa i również dostał narkozę to obudzenie zajęło mu ok 2 godzin. Kiedy dostawał głupiego jasia zajmowało mu to ok 1 godziny.
Avatar użytkownika
mikvs
 
Posty: 90
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-04, 16:52
Lokalizacja: Wa-wa/Glinianka
psy: Atena (Ati)

Re: Glupi Jas

Postprzez Wydra » 2008-08-14, 22:18

Dina dostał narkozę przy RTG z gabinetu lekarskiego wrócił po 3 godzinach.W domu kilka godzin chodził na słaniających się nogach a nawet się przewracał.po przespanej nocy wszystko było ok
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Glupi Jas

Postprzez MRUCZanka » 2008-08-14, 23:33

Benio wczoraj dostał głupiego jaśka, pani doktor mówiła,że zajmie mu zaśnięcie ok 15 minut - wystarczyło 5 by już się słaniał. Troszeczkę musiał poleżeć w jaśku, potem dostał wybudzacza- przebudził się w miarę też do 5u minut - ale najpierw obudził sie ogon :mrgreen: Potem był ospały,ale dawał radę wejść do auta, podsypiał cały czas. W domu dałam mu troszeczkę jedzenia (dostał rano całą miskę, a potem aż do wieczora już nic), w ogóle nie rzygał.Na szczęscie była noc (wrociliśmy do domu kolo 21),więc poszedł sobie spać - dobrze,że wcześniej tu nei dotarłam,bo bym się chyba nastresowała na maxa...
Na kontrolne zdjęcia przednich łapek idziemy za miesiąc....
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Glupi Jas

Postprzez Bożena od Pretora » 2010-06-08, 17:10

My z Pretorem mamy iść za tydzień na takie kontrolne badania- krew, rtg klatki, usg brzucha.
Mam mu w domu dac tabletke sedalinu żeby był spokojny. Nie będzie usypiany, bo powiedzieli że nie będzie poytrzeby na takie badania. Ale ja nie wiem co to za lekarstwo ten sedalin? Jak zwykle sie boje / naczytałam sie w internecie ze niezbyt bezpieczny/ żeby mu nie zaszkodziło ? Miał koś z was z tym do czynienia?
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: Glupi Jas

Postprzez iwona_k1 » 2010-06-08, 17:58

Cytuję z Mojego Psa nr styczeń 2010r Sedalin tzw niebieskie tabletki
Chciałabym przestrzec przed stosowaniem sedalinu w sytuacjach stresu wywołanego fajerwerkami.Jest to lek uspokajacy podawany przed zabiegami operacyjnymi.W większej dawce utrudnia zwierzęciu poruszanie się i wywołuje pomieszanie,zaburzające rozumienie tego co dzieje się wokół.Nie ma jednak działania przeciwlękowego a co gorsza może nawet zwiększać wrażliwość na dźwięki.Dlatego właściciele zauważają,że choć pies pod jego wpływem staje się mniej ruchliwy i często leży to wciąż sprawia wrażenie,że się boi...

Ja podałam Zornowi po przyjeździe do nowego domu-miał duży stres,ale nie widziałam,żeby lek diametralnie go wyciszył.Fakt,że podałam minimalną dawkę ale bałam się podać więcej...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Poprzednia strona

Powrót do - Wszystko o narkozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron