Czeka nas zabieg - czy będzie bezpiecznie???

Moderator: Anirysova

Czeka nas zabieg - czy będzie bezpiecznie???

Postprzez Busola » 2008-01-28, 11:59

Być może znowu panikuję, ale jeśli chodzi o psie zdrowie to każdy wie że lepiej dmuchać na zimne.
Otóż planujemy zrobić prześwietlenie w kierunku dysplazji i aby nie męczyć psa kilkoma narkozami w odstępie czasu, chcemy zrobić taki mały set operacyjny: RTG, przy tym usuwanie kamienia i usuwanie wilczych pazurów.
Nie miałabym wątpliwości gdyby te zabiegi miały bezpośrednio ratować życie (a wiadomo każda narkoza niesie za sobą ryzyko, o czym niedawno się wszyscy przekonaliśmy w przypadku Yogisia) ale w przypadku zabiegów kosmetycznych (nie licząc RTG stawów oczywiście ) sprawa przedstawia sie inaczej.
Poradźcie, czy zrobić przed zabiegiem EKG serducha? Może jeszcze jakieś inne badania są konieczne by zminimalizować ryzyko? Czy mozna jakoś sprawdzić czy piesio nie jest uczulony na środki uzywane w anestezji?
I zastanawia nas czy rany po usunięciu pazurów w miare szybko się goją czy jest to proces dłuższy - przypomnę że w połowie lutego planujemy debiut wystawowy i nie chcemy psa z poranionymi łapami przepędzac po ringu. A poza tym nie wiem czy zabieg usuwania pazurów w tym wieku nie jest bardziej uciążliwy dla psa niż w wieku szczenięcym. Lekarz tswierdzi że rany powinny sie zagoić od10 do 14 dni po zabiegu.
Zabieg planujemy w tym tygodniu.
Będzie go wykonywał dr Parzęcki w kilnice Centrum w Bydgoszczy - wiecie coś o nim, podobno dobry.
Bardzo proszę o wszelkie rady i informacje. Moze ktoś ma doswiadczenia związane z usuwaniem wilczych pasurów.
Nie wiem czy dobrze robimy, dlatego chce się poradzić - nie planowaliśmy usuwac pazurków teraz ale sądze ze lepiej jedna narkoza i wszystko na raz , co wy n to?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-01-28, 12:42

Pani Alu nie jestem medykiem :-) ale myślę że skoro i tak bedzie robione rtg stawów to zrobić przy okazji wszystko co powinno być zrobione. A faktycznie może przed badanie na serduszko. Myślę że wet powinien doradzić najlepiej.Pozdrawaimy :-)
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez Busola » 2008-01-28, 12:49

dziękuje Pani Alicjo, troche otuchy zawsze sie przyda :-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2008-01-28, 12:54

Mi tlumaczono, ze podczas czyszczenia kamienia nie powinno sie przeprowadzac operacji - bekterie !
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-01-28, 13:13

Tak Kasia masz racje!! Pamiętam jak Sara miała cesarke a ja chciałam żeby jej doktor przy okazji wyczyścił jeden ząb to też mi powiedział ze nie-zobacz jak człowiek szybko zapomina. :-( .Pani Alu dlatego lepiej dokładnie wypytać weta. Pisząc post bardziej skupiłam sie na wilczych pazurkach i pewnie dlatego ale z Sarunią faktycznie tak było.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez Poker » 2008-01-28, 13:17

Nie wiem czy to się uda, zdejmowanie kamienia trochę trwa ( przy "pełnym zabiegu dentystycznym" jeszcze trzeba te kły wyczyścić, wypolerować ), zdjęcia (ułozenie psa) również, łokcie to 3 oddzielne zdjęcia na każdą łapę. No, w kazdym razie wymagać to będzie supersprawnej oraganizacji. Niech wet zdecyduje ile na raz i co, ja kciukasy zaciskam :mrgreen:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez Busola » 2008-01-28, 13:32

Dzięki, zarzucę weta pytaniami.

A co z tymi bakteriami, skąd te bakterie? Z zębów.
Nie bardzo rozumiem jaki to może mieć wpływ.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-01-28, 13:34

Aron miał usówane wilcze pazury na początku grudnia,wszystko byłoby ok tylko nie chciał chodzić w kołnierzu.Jedna łapka zagoiła się się bardzo szybko wciagu 7 dni.
Nistety drugą upodobał sobie do wylizywania i trwało to dłużej.
Wdała sie mała infekcja więc zakładałam mu przez kilka nocy opatrunek z rivanolem,
wtym momencie jest wszystko ok.
Łapki ładnie zagoiły się i zarosły sierścią śladu nie ma.
Co do kamienia to niewiem.
Powodzenia :-D
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez Szam » 2008-01-28, 13:48

Jak mi wet tlumaczyl kamien nazebny to siedlisko masy bakterii, ktore nietrudno pozniej przeniesc na swieza rane. Ja bym nie ryzykowala.
Zwlaszcza ze u Jantry po czyszczeniu kamienia ultradzwiekami urosl 2 x szybciej.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Busola » 2008-01-28, 13:54

Ale przy zachowaniu max bezpieczeństwa jakim cudem bakterie mają sie przenieść na ranę skoro będzie opatrunek??
a skoro kamień będzie usunięty to moze trzeba jamę ustną jakoś zdezynfekować zeby zapobiec temu - w koncu ukamienia już nie będzie.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2008-01-28, 14:01

Ja tylko powtarzam mojego weta i sama bym sie nie odwazyla czyscic zebow przy zabiegu
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-01-28, 14:06

Busola nie bedzie miała opatrunku tylko dezynfekcja.
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez bea » 2008-01-28, 15:04

Alicja zrób EKG to na pewno warto.Najwazniejsze to RTG stawów,potem pazury i ewentualnie kamień>jak zdazy,tyle,zeby nie przedłuzac zbytnio narkozy.(w koncu moze zalozyc opatrunek na łapki ,by nie zanieczyscic miejsca szwu,szczególnie przy takiej pogodzie,bedzie to wskazane)Tylko Alicja,czy warto.Mam podobne doswiadczenia do Szam -u swojej pierwszej niuni usuwałam kamien ,ale prawde mówiąc na długo to nie starczyło :-/ Polecono mi wtedy specjalny preparat na bazie olejków roslinnych(eukaliptusowy itp) firmy >beaphar -do usuwania kamienia nazębnego u psów ,używam go do dzisiaj u pozostalych psów z powodzeniem,polecam wszystkim ;-)
Ostatnio edytowano 2008-01-28, 15:09 przez bea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Busola » 2008-01-28, 15:08

Aga_Kamisinska napisał(a):Busola nie bedzie miała opatrunku tylko dezynfekcja.


Aga, wet mi powiedział ze opatrunek będzie.

Bea, EKG to pewniak, dzięki.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-01-28, 15:10

A więc trzymam kciuki za powodzenie akcji :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-01-28, 15:15

Aron nie mial więc dlatego tak napisałam.
Ile wetów to tyle róznych szkół.
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez Busola » 2008-01-28, 15:32

jeszcze bedę dokładnie wszystko omawiać z wetem, ale pomyślałam że może jak "usłyszę" o doświadczeniach i opiniach innych to urodzą mi się jakieś pytania.
Pytania już sie rodzą ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Robert » 2008-01-28, 16:03

Bostonowi amputowaliśmy wilcze pazury w grudniu i narkozę miał taka klasyczną w zastrzyku. Poszło bez komplikacji. Był oszołomiony cały dzień, ale następny już był normalny. Większym stresem było zmienianie opatrunków, bo troszke walczył, no i chodzenie w kołnierzu, bardziej uciążliwe dla nas przez nocny hałas niż dla psa , bo po dwóch dniach przywykł i nawet sam układał głowę do zakładania.
Trzymamy kciuki.
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Postprzez Kasia » 2008-01-28, 16:48

My dzis mielismy kastracje - chciałam od razu sciaganie kamienia ale wet sie nie zgodził.
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2008-01-28, 17:07

Oooo, hmmm, to jednak jest coś na rzeczy.

A jak sie czuje operowany?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do - Wszystko o narkozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość