Świadoma narkoza?

Moderator: Anirysova

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez saganka2 » 2014-11-15, 16:07

O kurcze.. Czyli pewnie mój miał to samo.. Bisiowa, masz prawo być bardzo, bardzo zła...
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez KasiaT » 2014-11-15, 16:40

Tak Paula Biszkopt zapewne czuł ból, nie miał mozliwosci o tym powiedzieć,ale zapewne tak było - swiadczą o tym objawy, które opisałaś, a dodatkowo po kateminie dołączyły się zapewne halucynacje (ja bym sprawdziła mu teraz mocz ,bo katemina moze powodować czasami - niby tylko w dużych dawkach i długotrwale podawana- zaburzenia układu moczowego). Ja jako człowiek i istota niby mysląca zupełnie nie rozumiem podejścia wetów do nie dawania podczas zabiegów srodków p/bólowych a także po - wszyscy wychodzą z założenia,że niby zwierzecia nie ma prawa boleć, bo przeciez nie mówi ,no bo jakby bolało to by powioedział..... <tak> Osobiscie jestem zwolennikiem dawania srodków p/bólowych po zabiegach i obstawiania po zabiegu przez tydzień antybiotykiem- człowieki tak mają, więc dlaczego mamy nie zafundować takiego komfortu swojemu przyjacielowi. Moja Fruśka gdy miała ropomacicze i ewidentnie cierpiała była obstawiona przez kilka dni po zabiegu Tramalem 2 razy na dobe a w 1 dobie dostawała Fentanyl i mój kolega załozył jej dojcie centralne naczyniowe, bo podczas zabiegu doszło do bradykardii, zaburzeń rytmu serca więc musiała dostac Anexat- lek odwracający działanie leków więc bardzo cierpiała, wet pukał sie w głowę i mówił,ze jestem histeryczką więc powiedziałam mu czy by swoją żonę tez wysterylizował w taki sposób bo przecież żona to nie rodzina i pewnie jej tez nie bedzie bolało, to spojżał na mnie i nic nie powiedział, gdy mój znajomy anestezjolog z ludzkiego szpitala zakładał Nefrze wkłucie centralne i podawał morfinę....... Oczywiscie wiekszośc wetow powie Ci,ze wymyslasz, psa nie boli, nie potrzebuje srodków p/bólowych, zwiotczajacych czy też powodujacych niepamięc wsteczną, jednak ja zawsze powtarzam ,że jek człowiek ma prawo,zeby go nie bolało, to zwierze tym bardziej. Oczywiscie spaotykam się cały czas z krytyką mojego rozumowania, bo przecież to tylko pies.... ,ale tylko weci tak mówią, ja mam o tyle komfort ,że mam dużą ilość znajomych lekarzy różnych specjalności, którzy tez są psiarzami, więc nawet ostatnio USG Nerek Obelowi robiłam w ludzkim szpitalu, tak samo robie z krwią , a zaufanie do weta mam co do szczepeń, a wszystko inne jednak robię tak jakby to chodziło o mojego ojca, matke lub córkę.Zdecydowanie uważam,że podejście ludzi w kwestii nie odczuczuwania bólu przez zwierzęta powinno się całkowicie zmienic i to my jako właściciele mamy obowiązek, aby świadomie podejmować decyzje, a te z którymi sie nie zgadzamy negować, bo jesli psa nie boli, to powiedz wetowi,aby sam sobie cos uciął, nie dał sobie środków anestetycznych, premedykacji, a po zabiegu niech nie poda sobie antybiotyku i p/bólowych, i niech będzie niemym bohaterem jak pies.....
Biedny Biszkopcik, mam nadzieję,ze jest już lepiej , a następnym razem wal weta z wyskoku w kostkę.....
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez PaniBisiowa » 2014-11-15, 17:40

Jezu...... :|

Powiedzieli, że dostał przeciwbólowy w dawce końskiej oparty chyba na morfinie. W tym wykazie nie napisali o tym. Mówiłam, że ma być wszystko. Zapomnieli? Przeoczyli? Czy dopiero będzie o tym informacja w dokumentach? Niby to teraz nieważne, ale chciałabym wiedzieć i wiem, że muszę poczekać. Bo jeśli dostał przeciwbólowy, to czemu tak strasznie zawodził? Za mało, za słaby? Tak pytam, żeby tylko dać upust uczuciu rozżalenia.

Widzę, że trzeba z grubej rury jechać, bo kulturalnie nie dociera...

Lepiej :) Nawet śpi i okazuje trochę swą biszowatość ;)
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez kerovynn » 2014-11-15, 17:51

PaniBisiowa napisał(a):Jezu...... :|


"Psiebudzenie II".....
Mizianka dla bezbronnej ofiary weta-bezdusznego-idioty....
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez PaniBisiowa » 2014-11-15, 17:52

kerovynn napisał(a):
PaniBisiowa napisał(a):Jezu...... :|


"Psiebudzenie II".....
Mizianka dla bezbronnej ofiary weta-bezdusznego-idioty....


Dzięki :)
Ania, chyba jednak nie jesteśmy tak do końca szurnięte...
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez Anuta » 2014-11-18, 18:59

Dziś w Reporterze polskim (17.25 na TVP2) był reportaż o wybudzeniu śródoperacyjnym młodej kobiety, która przez prawie godzinę wszystko słyszała i czuła niewyobrażalny ból, a nie mogła zasygnalizować, bo działało zwiotczenie mięśni i nie mogła nawet poruszyć powiekami.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez PaniBisiowa » 2014-11-18, 20:51

Pewnie jest panikarą i histeryczką, i sobie wszystko wyobraziła.
Na marginesie: zwierzę prawdziwie cierpi w milczeniu. Jeśli nie milczy to znaczy, że symuluje i domaga się uwagi. Tak, jasne...
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez Czela » 2014-11-18, 22:14

Nie zazdroszcze wam przezyc. Nie sadze, ze Bisiu wyl , by wymusic glaskanka.
Musialo go naprawde bolec. I trafia mnie gdy slasze, ze pies nie odczuwa bolu.
Moje psy tez mialy pelna narkoze, ale czegos takiego, nigdy nie przezylam.
Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie w zapomnienie i nie pozostawi trwalych
sladow na psychce. Niech sie uszko wygoi jak na psie , a wstretny krwiaczek
nigdy nie wraca.
Duzo zdrowka zyczymy.
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez PaniBisiowa » 2014-11-19, 19:01

Dzięki :) Lepiej z nim. Spokojnie daje się dotykać weterynarzom, więc jest szansa, że żadnego nie pożre. Jestem trochę ZUA, bo nie powiedziano mi, że lek przeciwbólowy (tak, powiedziałam, że ma dostać; do domu też), który wczoraj dostał jest/może być moczopędny (sprawdziłam dodatkowo w necie), bo Bisio zasikał w nocy mieszkanie. Nie wiem czy nie zostaną ślady na parkiecie... Ech...
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez saba&mlis » 2014-11-19, 22:24

Niestety
PaniBisiowa napisał(a):Dzięki :) Jestem trochę ZUA, bo nie powiedziano mi, że lek przeciwbólowy (tak, powiedziałam, że ma dostać; do domu też), który wczoraj dostał jest/może być moczopędny (sprawdziłam dodatkowo w necie), bo Bisio zasikał w nocy mieszkanie. Nie wiem czy nie zostaną ślady na parkiecie... Ech...

Ja zawsze pytam wujka googla zanim podam jakiś lek psu(czy sobie)
trzymam kciuki żeby Bisio jak najszybcie wrócił do zdrowia <okok>
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez Mika » 2014-11-19, 22:55

Ależ historia....naprawdę trzeba mieć oczy naokoło głowy i wysoki poziom asertywności, by walczyć o swojego zwierzaka i dowodzić słuszności swojej intuicji...Miejmy nadzieję, że Biszkopcik zapomni o tej traumie.
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Re: Świadoma narkoza?

Postprzez PaniBisiowa » 2014-11-25, 22:12

Posty o krwiaku samym w sobie przeniesione do wątku: viewtopic.php?f=93&t=11860
Bisiowa
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Poprzednia strona

Powrót do - Wszystko o narkozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość