Ćwiczenia na rozwój mięśni

Ćwiczenia na rozwój mięśni

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-03-09, 14:06

Witam.
Chciałam się dowiedzieć, czy może zna ktoś jakieś ćwiczenia na rozwój mięśni. Chodzi mi o tylna łapke Galwina, oczywiście tą po operacji. Musze pracować nad tym by jak najbardziej rozwinąć tam mięśnie. Prof. zalecił dużo pływania oraz spacery głównie po piasku. Staramy się tego trzymać, ale w sumie niedługo już nie będe mogła wchodzić z Galwinem na plaże. Czy macie jakieś pomysły czym moge to zastąpić ?? Z pewnością latem będzie dużo pływał, ale to pewnie nie wystarczy... Pani Grażynka zaleciła mi masowanie łapki i robie to. Może znacie jakies ćwiczenia, które można wykonywać w domu albo cokolwiek innego.
Z góry dziękuje za rady :-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Cefreud » 2007-03-09, 16:46

w moim psie był kiedys artykuł o rehabilitacji.Niestety zapamiętałam tylko wiczenia, zdaje się na rozwój klatki.Wychodzenie i schodzenie po stromym zboczu.Czy to się dla Galwina nada,niestety nie wiem.Moze odszukaj na stronie mojego psa-były to jakieś wakacyjne wydania,więc między lipcem a wrześniem bodajże.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Ćwiczenia na rozwój mięśni

Postprzez Madzia » 2010-04-18, 16:04

Prawdopodobnie dobrym sposobem jest jeszcze rehabilitacja ale w wodzie.. pływanie...
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Ćwiczenia na rozwój mięśni

Postprzez Guard » 2010-04-18, 20:28

Madzia_94 napisał(a):Prawdopodobnie dobrym sposobem jest jeszcze rehabilitacja ale w wodzie.. pływanie...

Twoja odpowiedź chyba troszkę spóźniona, przynajmniej dla osoby pytającej, ale my będziemy mieli wkrótce podobne zmartwienie z naszą labunią.
Chętnie przeczytam od osób, które spotkał ten sam los, jak sobie poradziły z problemem zanikających mięśni i jak ćwiczyły. Niestety nigdy nie słyszałam o profesjonalnych fizjoterapeutach dla psów w Poznaniu, bądź okolicy.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Ćwiczenia na rozwój mięśni

Postprzez Madzia » 2010-04-19, 17:14

Tak, troszku spóżniona, ale teraz może komuś innemu pomóc :)
takie ćwiczenia także poleca się dla ludzi..
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)


Powrót do - Rozwój psa czyli krok po kroku do dorosłości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości