pierwsza cieczka

pierwsza cieczka

Postprzez asienka » 2010-01-10, 09:33

Chelsea w pierwszy dzien swiat zrobila nam niespodzianke i dostala cieczke ;-) tzn spodziwalismy sie od jakiegos czasu bo zachowywala sie dziwnie no i wiedzielismy ze Camea czyli Czesiowa siostra tez ma!no i dobrze mamy ta cieczke od 2 tyg i 3 dni,ja poczytalam na forum co tam piszecie na ten temat tylko tak sie zastanawiam-jak poznac ze cieczka sie skonczyla???? :roll: :roll: moze to glupie pytanie ale nigdy nie mialam suczki,a na osiedlu wielkie poruszenie-zbiorowisko pso klebioce sie pod naszym balkonem :lol: a ja nie wiem ile jeszcze mam ja chronic przez tymi napalencami :-P no i myslelismy o tym zeby ja wykapac jak juz bedzie po wszystkim zeby troszke ja odswiezyc
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: pierwsza cieczka

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-01-10, 13:08

my dzień w dzień sunie podcieramy na papierze wszystko widać, a suni pilnujemy jeszcze przez 5-7 dni po ustaniu krwawienia,
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pierwsza cieczka

Postprzez Anna Rozalska » 2010-01-10, 13:45

Najlepiej poznać kiedy cieczka się skończyła po 21 dniach ( zaczynamy liczyć od pierwszego dnia krwawienia)
kiedy sunia zaczyna odganiać od siebie psy i nie daje sie wąchać. Musisz wiedzieć, że psy jeszcze do miesiąca po cieczce wyczuwają zapach a kąpiel nie wiele pomaga.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: pierwsza cieczka

Postprzez asienka » 2010-01-10, 19:46

ale po tych 21 dniach to juz napewno jest koniec????
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: pierwsza cieczka

Postprzez anula » 2010-01-10, 20:45

Niestety nie na pewno, np. u mojej Junki pierwsza cieczka trwała 4 tygodnie,a kolejna 3 tyg. Sama musisz ocenić czy srom się zmniejsza, czy nie ma już wydzieliny i czy okoliczne psy dały spokój, ewentualnie przejdź się do weta albo poradź hodowcy wydaje mi się, że mieszkacie blisko.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Pierwsza cieczka

Postprzez Mischalina » 2014-06-14, 13:51

Witajcie,

mamy taki problem, nasza Zelda w maju skończyła rok i nie miała jeszcze cieczki. Tzn. sama już nie wiem, bo z jednej strony jak miała ok. 7-8 miesięcy, to było widać zainteresowanie ze strony innych psów, którego teraz nie ma zupełnie, ale z drugiej strony moja znajoma (która ma retrievera - nie berneńczyka) powiedziała, że gdyby Zelda rzeczywiście miała cieczkę, to bym wiedziała, bo wtedy suka plami i to widać. W domu mamy panele, może po prostu nie było widać...? I jeśli rzeczywiście miała wtedy, to kiedy możemy spodziewać się następnej cieczki? Z góry dziękujemy za pomoc! :)
Avatar użytkownika
Mischalina
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-06-14, 13:16
psy: Zelda

Re: pierwsza cieczka

Postprzez Anna Rozalska » 2014-06-14, 15:07

Sunie ras dużych mogą mieć pierwszą cieczkę nawet po roku. Myślę, że na pewno zauważylibyście gdyż suka plami. Moja Lamia krwawiła dosyć obficie. Ja sprawdzałam chusteczką czy są plamy krwi i od tego momentu liczyłam pierwszy dzień cieczki. Poza tym sunia w tym czasie się wylizuje dosyć często. Cieczki są mniej więcej co 6 miesięcy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Pierwsza cieczka

Postprzez kreska » 2014-06-14, 17:58

Mischalina napisał(a):Witajcie,

mamy taki problem, nasza Zelda w maju skończyła rok i nie miała jeszcze cieczki. Tzn. sama już nie wiem, bo z jednej strony jak miała ok. 7-8 miesięcy, to było widać zainteresowanie ze strony innych psów, którego teraz nie ma zupełnie, ale z drugiej strony moja znajoma (która ma retrievera - nie berneńczyka) powiedziała, że gdyby Zelda rzeczywiście miała cieczkę, to bym wiedziała, bo wtedy suka plami i to widać. W domu mamy panele, może po prostu nie było widać...? I jeśli rzeczywiście miała wtedy, to kiedy możemy spodziewać się następnej cieczki? Z góry dziękujemy za pomoc! :)

Zaintereowanie samcow w wieku 7-8 miesiecy moglo byc spowodowane innymi czynnikami niz cieczka ale mogla tez miec cieczke ukryta <tak>
Niektore sunie pierwsza cieczke dostaja pozno np. w wieku 15 -24 miesiecy.
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: pierwsza cieczka

Postprzez ivonona » 2016-02-15, 19:02

Roma ma już rok,mieszka z nami w domu ,nie długo pojawi się cieczka.Jak Wy radzicie sobie z cieczką u tak dużego psa w domu( technicznie).Czy zakładacie majtki z wkładką,jak zabezpieczacie kanapy ,dywany?
ivonona
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-18, 15:23

Re: pierwsza cieczka

Postprzez Aga-2 » 2016-02-15, 23:16

Najpierw trzeba sprawdzić, czy w ogóle jest z tym problem. Niektóre suki są tak czyste, że trudno wręcz cieczkę zauważyć.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: pierwsza cieczka

Postprzez Anuta » 2016-02-17, 15:51

Nasze suczki noszą majtki cieczkowe (rozm XL) z wkladką. Mebli i podlogi nie trzeba dodatkowo zabezpieczać.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: pierwsza cieczka

Postprzez ivonona » 2016-02-22, 10:28

Muszę Wam powiedzieć,że ktoś mi podmienił psa.Otóż Roma odkąd ma cieczkę zupełnie się zmieniła Jest spokojna, więcej śpi ,spokojniej reaguje na gości.Wiem,że to dla suczki są to trudne dni ,to pierwsza cieczka i Roma nie wie co się z nią dzieje ale nie ukrywam,że chciałabym aby tak zostało.Proszę napiszcie czy Wasze suczki zmieniły się po pierwszej cieczce.
ivonona
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-18, 15:23

Re: pierwsza cieczka

Postprzez Anuta » 2016-02-23, 18:07

To może być cisza przed burzą, bądźcie czujni. Początkowo suczka nie jest atrakcyjna dla samców, ale wkrótce zacznie zachęcająco pachnieć i poczuje "wolę Bożą" i bedzie kusić psy, a one staną sie namolne i mogą sforsować ogrodzenie.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa


Powrót do - Rozwój psa czyli krok po kroku do dorosłości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość