wypadanie mleczaków

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Anna Rozalska » 2009-03-10, 10:14

Kostek wieprzowych nie dawaj maluchowi. Najlepsze są surowe, sparzone kostki cielęce lub ewentualnie duże wołowe.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez beta » 2009-03-10, 10:15

Agnieszko nie chciałam zawracać Ci głowy masz teraz inne zajęcie ze szczeniusiami. Ale te luźne qpki bez kostek też się pojawiały i co nie gotowac mu ryżyku z mięskiem ? dać mu węgiel??
Avatar użytkownika
beta
 
Posty: 752
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-11, 00:24
psy: Karmel (Aveq z Cichej Górki)(**), Maks

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez mirka » 2009-03-10, 12:10

Nasza Ashantia też ostatnio nie chce jeść suchej karmy dodaję jej trochę twarożku i zjada.A tak przy okazji to ile dajecie Karmelkowi suchej karmy dziennie :?:
Avatar użytkownika
mirka
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-22, 08:43
Lokalizacja: PALOWICE
psy: ASHANTIA Z CICHEJ GÓRKI

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez beta » 2009-03-10, 13:06

Ja daję 3xdziennie po 130 gram i dochodzą do tego smaczki i nagrody w małych ilościach :lol:
Avatar użytkownika
beta
 
Posty: 752
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-11, 00:24
psy: Karmel (Aveq z Cichej Górki)(**), Maks

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez mirka » 2009-03-10, 13:36

My dajemy 3 x dziennie po 150 ale Ashantia często nie zjada wszystkiego.Pozdrawiamy. :-)
Avatar użytkownika
mirka
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-22, 08:43
Lokalizacja: PALOWICE
psy: ASHANTIA Z CICHEJ GÓRKI

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez mirka » 2009-03-10, 20:37

Słuchajcie mam mały problem.Mojej suni wypadają mleczaki i nie chce suchej karmy po zgryzieniu paru kulek odchodzi od miski myślę że bolą ją ząbki i to jest powód dodaję do suchej karmy trochę twarożku i zjada trochę więcej co jeszcze mogę dodawać do suchej karmy na tak zwaną zachętę nie chciałabym przesadzić z tym twarożkiem.Bardzo proszę o radę pewnie macie więcej doświadczenia.
Avatar użytkownika
mirka
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-22, 08:43
Lokalizacja: PALOWICE
psy: ASHANTIA Z CICHEJ GÓRKI

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Anna Rozalska » 2009-03-10, 20:46

Faktycznie z twarożkiem nie ma co przesadzać. Jeśli uważasz, że piesio nie chce jeść chrupek bo bolą go zęby to może namaczaj chrupki np. rosołkiem. Czy tylko chrupek nie chce gryżć? U nas z royalem babydog sensible nie było problemu bo chrupeczki były malutkie i Lamia gryzła co 10 a resztę łykała.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez mirka » 2009-03-10, 21:06

Ja podaję eukanubę dla szczeniaka i nic innego.Miałam już szczeniaka tyle że on miał niewydolność nerek i ścisłą dietę.Przyznam szczerze że nie wiem :oops: co mogę podawać zdrowemu szczeniakowi żeby mu nie zaszkodzić.Moja sunia ma cztery miesiące.
Avatar użytkownika
mirka
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-22, 08:43
Lokalizacja: PALOWICE
psy: ASHANTIA Z CICHEJ GÓRKI

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Cefreud » 2009-03-10, 21:50

namaczać karmę.Nawet gotowaną wodą albo rosołkiem
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Anna Rozalska » 2009-03-11, 09:48

Moim zdaniem Eukanuba nie jest za dobrą karmą.My dostałyśmy w wyprawce dla szczeniaka ale Lamia nie chciała jej nawet powąchać. Wtedy kupiłam Royal maxi babydog sensible dla szczeniaków z wrażliwym przewodem pokarmowym. Bardzo chetnie ja jadła nawet przy wymianie mleczaków. Myślę, że suni tez przestała juz smakować i dlatego wybrzydza. Nie powinno się dosmaczać suchej karmy. Pies albo ją je samą albo nie. My w wieku szczenięcym i do tej pory jesteśmy na jedzeniu mieszanym tzn. jeden posiłek gotowany drugi chrupki. Spróbuj małej zmienić karmę bo nawet zapach Eukanuby nie jest ładny w przeciwieństwie np. do Royala.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Hekate » 2009-03-11, 10:01

Aniu ale Royal też nie jest obecnie dobrą karma, obniżył loty tak jak eucanuba, wiele osób na Dogo które karmiło Royalem swoje psy skarży się ze to już nie ta jakość co kiedyś :-/
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Anna Rozalska » 2009-03-11, 10:22

Na pewno tak jest. Pogorszył się tak jak Purina czy Eukanuba. Ja nawiązałam do wieku szczenięcego gdzie Royal dla szczeniaków szczególnie ten sensible jest w miarę ok. Na pewno lepszy niz Eukanuba, Purina czy Hills.
Jeśli ktoś karmi psiaki wyłącznie suchą karmą to ciężko jest dobrać tą idealną. Trzeba zwrócić uwagę na przyswajalność karmy , wygląd sierści itp. Ja generalnie nie jestem za tym aby pies jadł tylko suchą karmę.
Gdyby Lamia chciała jeść gotowane mieso, ryż , warzywa to na pewno bym jej gotowała. Niestety mój dziwoląg nie jada ryżu, makaronu i warzyw tylko mięcho z kością, za to uwielbia swoje chrupki Brita care z jagnięciną. Uważam, że ta karma supepremium jest naprawdę ok. chociaż nie jest tak powszechnie reklamowana.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez BASTARD » 2009-06-05, 11:31

Kochani mam problem,
Baster za tydzien skończy 7mcy i nadal ma górne kły mleczne, które rosną obok stałych. Ogólnie dziąsła po obydwu stronach wyglądają na jakieś takie opuchnięte (wg mnie), już od jakiegoś czasu mnie to martwilo ale postanowiłam jeszcze poczekać. Wczoraj mały zaczął się bardzo intensywnie ślinić podczas drzemek, tak że pysk mokry aż po nos a na podłodze mokre plamy. Zaczełam zaglądać mu w paszcze i odkryłam że dolny kieł rośnie za bardzo "do wewnątrz" i podczas zamknięcia pyska dotyka podniebienia. Dotyka to chyba za mało powiedziane, Baster ma dziure w podniebieniu w którą owy kieł się chowa.
Byliśmy dzisiaj u weta, stwerdził ze mleczaki napewno trzeba usunąć, i dolny kieł raczej też. W Poniedziałek mam przyjechac z Basterem naczczo i będą debatować co zrobić, ma być stomatolog i chyba zdjęcie też mu zrobią. Martwie sie strasznie, nie chce żeby mu coś usuwali, znowu narkoza, matko
Czy ktoś miał podobny przypadek, albo moze coś poradzić ???
(do poniedziałku przemywamy rumiankiem, na noc żel stomatologiczny)
pomóżcie coś proszę
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Aga-2 » 2009-06-05, 12:16

No, jeśli mu ząb wyrósł tak krzywo, że uszkadza podniebienie, to obawiam się, że niestety trzeba go pewnie będzie usunąć. Szkoda, bo to będzie wada dyskwalifikująca i do wystaw bez kła nie będzie się pies nadawał. Jednak zdrowie ważniejsze. Nie wymyślili jeszcze aparatów do prostowania psich zębów ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez asia78 » 2009-06-05, 14:30

Aga-2 napisał(a):No, jeśli mu ząb wyrósł tak krzywo, że uszkadza podniebienie, to obawiam się, że niestety trzeba go pewnie będzie usunąć. Szkoda, bo to będzie wada dyskwalifikująca i do wystaw bez kła nie będzie się pies nadawał. Jednak zdrowie ważniejsze. Nie wymyślili jeszcze aparatów do prostowania psich zębów ;-)

Oczywiście że są aparaty dla psów.
Amandzie przez jakiś czas dolny kieł wbijał się w górne dziąsło, byłyśmy u psiego stomatologa w Warszawie.
Na początek kilka razy dziennie po 15 minut ćwiczyłyśmy z piłką.
Pies ma trzymać w paszczy piłkę takiej wielkości, żeby rozpychała ona dolne kły na zewnątrz.
Ale nie może być za duża i musi być sprężysta ale nie za miękka.
Jeżeli to by nie pomogło, to czekał nas aparat na ząbki.
Podobno dolna szczęka dorasta trochę później. I u nas tak właśnie było. Po prostu samo się poprzesuwało.
Może nie jest wzorcowo, ale sędziowie na wystawie nie kwestionowali.
Mleczne zęby należy usuwać, gdy wyrastają stałe.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez BASTARD » 2009-06-05, 14:36

Asiu a w jakim wieku była wtedy Admanda?
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez asia78 » 2009-06-05, 16:17

Miała dokładnie tyle co Baster, ale mleczki wypadły jej wcześniej.
Baster to Duży także dłużej rośnie i myślę, że macie jeszcze trochę czasu na intensywne ćwiczenia.
Ja jeszcze palcami jej rozpychałam dolne kły na boki.
Powodzenia
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez BASTARD » 2009-06-05, 16:39

dzięki za rady,
wyrwiemy tylko mleczaki, a dalej zobaczymy, będziemy ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć,
poszukam też jakiegoś dobrego psiego stomatologa, na dogo pisali że na śląsku żaden nie przyjmuje, najbliższy w Krakowie - drogi ale dobry
(niewiem dlaczego u weta powiedzieli mi że w poniedziałek będzie stomatolog ehhh już niewiem co myśleć )
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez Aga-2 » 2009-06-05, 17:13

asia78 napisał(a):
Aga-2 napisał(a):No, jeśli mu ząb wyrósł tak krzywo, że uszkadza podniebienie, to obawiam się, że niestety trzeba go pewnie będzie usunąć. Szkoda, bo to będzie wada dyskwalifikująca i do wystaw bez kła nie będzie się pies nadawał. Jednak zdrowie ważniejsze. Nie wymyślili jeszcze aparatów do prostowania psich zębów ;-)

Oczywiście że są aparaty dla psów.

:shock: :shock: :shock: Ale numer :!: To przy wyborze repro trzeba uważać, czy któryś nie miał zębów prostowanych, bo jeśli miał, to odchowanie po nim szczeniąt może być droższe o ORTODONTĘ :!: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: wypadanie mleczaków

Postprzez BASTARD » 2009-06-05, 17:40

nie wiem czy można to nazwać aparatem
podobno jak pies jest już starszy to przewierca mu się szczenkę i obwija zęby jakimiś drutami, bolesne i pies czuje duży dyskomfort, mam nadzieje że to metody archaiczne i są już jakieś nowocześniejsze sposoby.
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Rozwój psa czyli krok po kroku do dorosłości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość