Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Jaki wiek uważacie za najodpowieniejszy do odbioru szczeniaka?

6 tygodni
0
Brak głosów
7 tygodni
11
13%
8 tygodni
34
40%
9 tygodni
15
18%
10 tygodni
14
17%
11 tygodni
1
1%
12 tygodni
9
11%
 
Liczba głosów : 84

Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez Tess » 2008-02-02, 23:32

Jak wyżej. Uzasadnienia mile widziane :-D
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez nugatika » 2008-02-02, 23:51

tutaj nie glosuje :-P

jak juz pisałam w innym temacie, wszystko zalezy od hodowli i maluchow.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Tess » 2008-02-02, 23:53

Mogłam dodać jeszcze opcje "to zależy", ale już za późno niestety. Zawsze można odpowiedzieć ;-)
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez bea » 2008-02-03, 09:55

Sklaniam sie do wieku 8-9 tygodni,ale to ZALEZY od konkretnego psiaka,a juz na pewno od hodowli ;-) Więc daje glos na opcje TO ZALEZY :-P (niestety jej nie ma :mrgreen: wiec w sondzie nie głosuje)& tygodni jest okresem minimalnym w którym najwczesniej hodowca zgodnie z regulaminem hodowlanym moze wydac pieska ;-) wiec 6tyg.trudno rozwazac :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez kinga i jaś » 2008-02-03, 11:10

Odbieraliśmy nasze psy w wieku 7 tygodni i jeśli hodowca w odpowiedni sposób przygotuje maluchy do wyjścia w świat to ten okres uważamy za najlepszy ze względu na wyjątkową więż między psem a panią czy panem.
Pozdrawiamy.
kinga i jaś
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Guard » 2008-02-03, 11:17

A ja zagłosowałam na 10 tygodni, bo zakładam, że kupuję- tak jak to zrobiłam szczeniaczka w takiej hodowli, w której są wspaniale przygotowywane do dorosłego życia we wszystkich aspektach. Sama też nie zgodziłam się oddawać szczeniaczków wcześniej, bo uważałam, że chwile spędzone z rodzeństwem, mamą, ciotkami są potrzebne, a nowi właściciele mogli u nas nawet zamieszkać gdyby tego chcieli.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez gawron » 2009-08-16, 18:20

Zagłosowałam na 10 jako minimum. Hodowcą nie jestem, ale z punktu widzenia nabywcy, uważam, że najlepszy jest wiek 10-12 tygodni. Psiak już jest na tyle duży i ciekawy świata, że dość łatwo znosi rozłąkę z matką i rodzeństwem a jednocześnie na tyle młody by szybko nawiązać więź z nowym "stadem" i łatwo się w nim zaadoptować.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez LUKAS » 2010-01-02, 00:06

My planujemy odbiór Czejna w wieku 9 tyg., a Lukasa odbietaliśmy w wieku 7 tyg.
Avatar użytkownika
LUKAS
 
Posty: 466
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-09, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
psy: Czejn,Grace, Blondie i Xena ))) Lukas(*)Missuri(*)
Hodowla: Zakątek Berna

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez amiga » 2010-01-02, 13:39

Jestem hodowcą od 30 lat i uwarzam ,że szczenię z hodowli powinno wychodzić w pełni socjalizowane z ludzmi i innymi psami.Mam hodowle domową tz. szczenięta są razem z dorosłymi psami po ukończeniu 5-6 tygodni uczą sie zachowania o d dorosłych.Mam na to warunki bo 10 lat temu przeniosłam się na wieś . A dziwimy się dlaczego gryzą szczenięta i są bojazliwe no bo nie przeszły psiego przedszkola.
amiga
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-22, 22:01
psy: Abba,Benia, Doda Bernenski Pies Pasterski i 6 span

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez LUKAS » 2010-01-02, 18:17

więc myślę że 9 tyg. to dobry wiek, a Lukas w 7 tyg. był super zsocjalizowany, do tej pory nie mamy problemów wychowawczych jest bardzo posluszny ma juz 6 lat.
Avatar użytkownika
LUKAS
 
Posty: 466
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-09, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
psy: Czejn,Grace, Blondie i Xena ))) Lukas(*)Missuri(*)
Hodowla: Zakątek Berna

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez Cefreud » 2010-01-02, 18:58

amiga napisał(a):Jestem hodowcą od 30 lat i uwarzam ,że szczenię z hodowli powinno wychodzić w pełni socjalizowane z ludzmi i innymi psami.Mam hodowle domową tz. szczenięta są razem z dorosłymi psami po ukończeniu 5-6 tygodni uczą sie zachowania o d dorosłych.Mam na to warunki bo 10 lat temu przeniosłam się na wieś . A dziwimy się dlaczego gryzą szczenięta i są bojazliwe no bo nie przeszły psiego przedszkola.


A ja po ostatnich doswiadczeniach uważam,ze hodowla na wsi jest super-pod warunkiem,ze psiaki ją opuszczą w wieku 8 tygodni.Walle mieszkał sobie w takiej hodowli przez prawie 4 mc i braki w socjalizacji były koszmarne.Tramwaj,samochód,chodnik i krawężnik-wszystko było problemem...
Gdyby nie posiadanie dobrze zsocjalizowanego psa, szczeniaka u sąsiadów i sporo życzliwych dusz wokół-dostała bym nerwicy a pies nadal na spacery był by noszony a jego serce łomotało by tak,że mało nie wyskoczyło z piersi.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez Cefreud » 2010-01-02, 18:58

amiga napisał(a):Jestem hodowcą od 30 lat i uwarzam ,że szczenię z hodowli powinno wychodzić w pełni socjalizowane z ludzmi i innymi psami.Mam hodowle domową tz. szczenięta są razem z dorosłymi psami po ukończeniu 5-6 tygodni uczą sie zachowania o d dorosłych.Mam na to warunki bo 10 lat temu przeniosłam się na wieś . A dziwimy się dlaczego gryzą szczenięta i są bojazliwe no bo nie przeszły psiego przedszkola.


A ja po ostatnich doswiadczeniach uważam,ze hodowla na wsi jest super-pod warunkiem,ze psiaki ją opuszczą w wieku 8 tygodni.Walle mieszkał sobie w takiej hodowli przez prawie 4 mc i braki w socjalizacji były koszmarne.Tramwaj,samochód,chodnik i krawężnik-wszystko było problemem...
Gdyby nie posiadanie dobrze zsocjalizowanego psa, szczeniaka u sąsiadów i sporo życzliwych dusz wokół-dostała bym nerwicy a pies nadal na spacery był by noszony a jego serce łomotało by tak,że mało nie wyskoczyło z piersi.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez Apcik » 2010-01-02, 19:36

ja Cezarego wzielam od pseudo w wieku dokladnie 6 tyg(jezeli wierzyc temu co mowili) :roll: psina byla ciekawa swiata, ludzi (w pierwszy dzien bylismy na imprezie rodzinnej gdzie bylo ok 30 osob +4 dzieci) nie byl ani zgubiony,przestraszony ani nic w tym rodzaju :-? jednak mysle ze gdyby zostal w pseudo dluzej te 2-3 tyg kiedy nabiera on zaufania do ludzi itp to mogloby byc juz gorzej....chyba ze trafilam na swietna pseudohodowle :oops: :evil:Cezary nie mial problemu ze spacerami i przecodniami, samochodami- ale dotego to przyzwyczajalam go ja sukcesywnie :-|
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez amiga » 2010-01-02, 20:24

Ja będe upierać się przy swoim przekonaniu u mnie na wsi szczenięta jak już pisałam chowają się razem np. matka z córka- jedna i druga ma szczenięta karmią razem.Socjalizacja u mnie wygląda tak z boku domu przez drogę jeżdzi pociąg trasa Poznan-Katowice na niebie latają F-16 ,ciotki benki,cockery iciągle nowi ludzie tak że emocji i doświadczen mają moc do tego duży ogród .Dla hodowcy jest lepiej jak szczenie wychodzi 7-8 tyg.bo odpadają dalsze szczepienia i odrobaczenia zmiejszają się koszty utrzymania.Co innnego jak małe chowa ją się w kojcach gdzie zero kontaktu tylko podaje się jedzenie i nic dalej, szczenie rośnie i czeka na swego pana .Każy ma swoje zasady odchowania szczeniąt.
amiga
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-22, 22:01
psy: Abba,Benia, Doda Bernenski Pies Pasterski i 6 span

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez Alicja i Spartki » 2010-01-02, 22:19

Też jestem hodowcą i to ja decyduję kiedy maluszek opusci rodzinne gniazdo,a decyzję podejmuję głównie kierując sie obserwacją maluszków..Prawda jest taka ze w miocie nie ma idealnie takich samych szczeniaczków pod względem charakteru.Jedne są bardziej odwazne zdecydowane ,śmielsze ,bardziej ruchliwe , szybciej się uczą inne mniej-co wcale nie znaczy przepraszam ze tak powiem ze sa głupsze.Po prostu potrzebuja wiecej czasu,dłużej myslą przy podięciu decyzji o zrobieniu jakiegokolwiek pierwszego ważnego w jego życiu kroku czy dzialania .U mnie też bywały dwa mioty w tym samym czasie i to jest zupełnie normalne ze obie sunie karmią te szczeniaki które do nich pierwsze dobiegna, nie ważne czy mama czy ciocia.Ja u siebie zauważyłam cos takiego ,wszystkie maluszki które były nazwijmy to :-) troszeczkę bardziej wolniejsze czy ciut niższe pedziły do karmienia do Misi bo była niższa a wszelkie pędziwiatry czorty -dla niech nie było zadnej róznicy czy Misia czy Ola.Ola jest dużo wyższa i spokojnie sobie dawały rade stająć na paluszkach a czasami nawet wiszac prawie w powietrzu. :-) .Kolejna sprawa maluszek ma np 8 tygodni ma jechac do nowego domu i okazuje sie ze robi lużniejsze kupki i co udaje ze nie widzę i oddaję bo 8 tygodni a przyszły własciciel niech sie sam martwi co dalej.Taką własnie sytuacje mialam z Tajrą.Umówieni bylismy na odbiór na sobotę w piątek wieczorem po karmieniu zauważyłam ze Tajra zrobiła luźniej kupsko.Zadzwoniałam do pani Asi i po prostu powiedzialam ze jutro nie dostaną małej zostaje na obserwacji.Dzieki bogu było wszystko ok ale to ja musiałm miec konfort psychiczny ze mała pojechała od nas zdrowa.Są maluszki które równie dobrze mogą pojechać do nowego domu w wieku 7 tygodni czy 8 a są takie którym nawet wiek 4 miesiecy nie robi róznicy,ale mówie wszystko zależy od tego jaki charakter ma maluszek,jak sie rozwija i co najważniejsze dla mnie nie mają znaczenia póżniejsze koszty utrzymania bo decydując sie na rozmnażanie suni mam pełną świadmomość ze maluszek to nie kubek a zywa istota a ja nie jestem zbywcą zalegającego niewygodnego towaru a hodowcą który musi mieć śwaidomosć ze odpowiada za dobro maluszka także dobierająć jak najlepiej przyszłych włascicieli.Tu przykład forumowego Morusia :-) :-) .zarezerwowany był jako pierwszy jako pierwszy zaplacony jednak po długich obustronnych debatach obie strony zdecydowały ze jednak zostaje i z hodowli wyjechał ostatni. :-)
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez amiga » 2010-01-03, 16:52

Witam Alicjo ,zgadzam się z Tobą.Czasami jest taki dorosły miot co możę iść po przeglądzie ale ja wolę jak są po psim przedszkolu a jaka to uciecha z tymi maluchami .
amiga
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-22, 22:01
psy: Abba,Benia, Doda Bernenski Pies Pasterski i 6 span

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez cezar » 2010-11-04, 11:53

A jak to jest u hodowcy-różnie jak jest klient to jak najszybciej jak nie ma to mija kilka miesięcy, tak było w moim przypadku.
Avatar użytkownika
cezar
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-01, 18:01

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-04, 12:04

ale ty kupiłeś psa od pseudo! nie od hodowcy :roll:
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez cezar » 2010-11-04, 14:32

Ja kupiłem go na giełdzie. Pan twierdził, że jest hodowcą zarejestrowanym itd. Miał wiedzę i ogólnie jak czytam forum to miał gadane na temat berneńczyków. Podkreślał, że ta rasa jest ciężka w utrzymaniu zapewniał, że piesek był prześwietlany i jest okey, miał też rodziców i one też były piekne.
Może to był hodowca jakiś samozwaniec :) he,he.
Ale dla mnie piesek jest okey i jak oglądam te pieski wasze to mój jest debeściak :)
pozdrawiam.
ps. pierwszy dzień bez mokrej podłogi :)
Avatar użytkownika
cezar
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-01, 18:01

Re: Najodpowiedniejszy wiek odbioru szczeniaka

Postprzez Zuzanda » 2010-11-04, 14:49

O badaniach się nie opowiada i zapewnia ,jesli są zrobione to wynik tego badania jest wpisany w rodowód .
Ciekawe czy tak chetnie kupujecie np .telewizor czy komputer ,bez papierów ,na giełdze czy targu .?
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Następna strona

Powrót do - Rozwój psa czyli krok po kroku do dorosłości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość