duża niedowaga u szczeniaka

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-20, 21:06

Długo nas tu nie było, dużo rzeczy się u nas działo i dobrych i złych. Nie będę się rozpisywać bo elaborat który napisałam mi się skasował bo rozłączył mi się internet, napiszę w skrócie najważniejsze rzeczy. Byliśmy u dr. Novaka w Bohuminie, nie miał wątlipowiści co do diagnozy, mamy do czynienia z karłowatością przysadkową oraz prawdopodobnie innymi schorzeniami gdyż choroba ta powoduje mutację innych genów. Poniewaz mały ma b. niski ciężar właściwy moczu podejrzewa się moczówkę prostą, z uwagi na zaburzenia trawienia, biegunki i wymioty zespolenie wrotno-oboczne. Dr. Novak rozpoczął serię badań mających na celu wskazanie z czym jeszcze mamy do czynienia oraz z oceną kondycji zdrowia psa. Za tydzień bedziemy wiedziec jak sprawa wygląda od A do Z, jednakże możliwosci ze nie jest karłowaty nie ma i taką informację otrzymałam od ponoć najlepszego specjalisty więc odebrało mi to jakąkolwiek nadzieje. Ja mimo ze byly takie podejrzenia jeszcze nie moge w to uwierzyc, powoli to do mnie dociera i jestem załamana. Koszt diagnostyki u dr. Novaka został na ten moment obliczony na 1300 zł, możliwe że będą koniecznie jeszcze inne badania i oczywiście leczenie. Nie ukrywam że zaczyna nas to przerastać i psychicznie i finansowo, dlatego jeśli ktoś chciałby nam pomóc proszę o inf na priv, niezręcznie mi o to prosic ale niebardzo wiem jak to wszystko ogarnąć.Rachunki z kliniki w razie potrzeby mogę przesłać mailem.Pocieszające jest jedynie to ze badania zrobione w pl rowniez sie przydały, niestety zabraklo kogos kto potrafil zebrac historie mojego psa w calosc i wywnioskowac cos wiecej i cos wiecej zaplanowac. Za tydzien powinnismy miec obraz choroby od A do Z i inf czy i jak dlugo bedzie w stanie z tymi przypadlosciami zyc.Nie wiem co jeszcze mam napisac, chyba jeszcze nie do konca kontaktuje i nie dokonca wierze ze nasza historia jest tak smutna.
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez wiki » 2013-05-20, 22:01

Strasznie mi przykro :( :( :(
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Ella » 2013-05-20, 23:18

Mnie też-bardzo wam współczuję,wiem co to znaczy mieć chorego psa. :(
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-22, 15:40

Ja po cichu jednak liczę na błędną diagnozę, wiem że to naiwne ale ... no wiecie sami.:)
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Cefreud » 2013-05-22, 17:26

wiesz co, chyba jednak lepiej jest mieć diagnozę, choć by miała wskazywać na ciężką chorobę, niz przez lata walczyć z wiatrakami, jak było w moim przypadku. Mam nadzieję, że uda się Wam zawalczyć z choróbskiem i cieszyć się swoim towarzystwem przez długie lata
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-23, 10:17

No pewnie że tak, po to tam pojechaliśmy tylko liczyłam po cichu na to że to co najgorsze dr. Novak wykluczy czyli karłowatość a tu niestety stało się inaczej, pytałam go chyba 10 razy czy napewno czy może jednak nie to może co innego, no generalnie nie chciałam tego przyjąć do wiadomości i dalej jakoś nie wiem nie potrafię. Pewnie jak dostanę do rąk na papierze wynik współczynnika IGF który pokazuje w jakim stopniu mamy obniżony poziom hormonu wzrostu to będę musiała się z tym zmierzyć. Póki co mam jakieś przebłyski dobrych myśli, mały dostał wczoraj takiej szajby radości na dworze że latał jak opętany, jakby normalnie dostał jakiś mocy nadprzyrodzonych:D I nie wiem co się stało w jego umyśle bo odkąd pierwszy raz pojechał do kliniki to nie zsikał się ani razu w domu.
Ostatnio edytowano 2013-05-23, 11:50 przez agnes, łącznie edytowano 2 razy
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Szam » 2013-05-23, 10:21

Dokladnie, zawsze lepiej wiedziec co jest niz walczyc w slepo. Trzymamy za Was kciuki
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-23, 12:08

a tu kilka aktualnych zdjęć :
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Bijou » 2013-05-23, 13:22

Trzymamy mocno kciuki :love: ale zdjęć nie widzę :]
Avatar użytkownika
Bijou
 
Posty: 1094
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-24, 16:57
Lokalizacja: Rybnik

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Anna Rozalska » 2013-05-23, 15:38

Bardzo, bardzo Wam współczuję, to przykre bo nie wiadomo jak będzie wyglądało dalsze leczenie małego.
Czy hodowczyni dotrzymała słowa i zwróciła Wam koszty diagnostyki?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-23, 18:16

Ale ze mnie gapa, w końcu nie dodałam tych zdjęć jak wrócimy od rodziców to wrzuce bo wczoraj mieliśmy małą sesję w plenerze. Odnośnie leczenia wszystkiego mamy dowiedzieć się za ok tydzień, dr. Novak zapowiedział nam że żadnych pojedynczych inf nie dostaniemy bo on tak nie robi, będzie komplet będzie z nami rozmawiał i w zasadzie to chyba dobrze, bo już będziemy mieć ostateczny obraz więc grzecznie czekamy. Hodowczyni nie zwróciła nam kosztów diagnostyki , napisała że na tym etapie nie jest w stanie ze względu na sytuacje finansową i zdrowotną. Więcej na ten temat pisać nie będę bo ja podobno tylko wymyślam niestworzone historie, swoje wersje wydarzeń i opowiadam bajki także niech tak zostanie;)
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-24, 09:35

Kurcze, jak wrzucam zdjęcie to mi wyskakuje coś takiego: Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 11584 bytes) in /homez.365/szwajcar/www/image.class.php on line 214
hmm nie wiem o co chodzi:/
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez ewazoltowska » 2013-05-24, 11:07

Na prośbę Agnes sesja zdjęciowa Bruna obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-24, 14:08

teraz trochę wspomnień, tak mały wyglądał jak miał 3 miesiące:


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-24, 14:21

tak wyglądamy po zabawie na deszczu z jego ulubioną sunią russelką(07.05.2013):





obrazek
Obrazek został zmniejszony.
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez wiki » 2013-05-24, 15:44

Fajny chłopak , jeszcze raz dużo zdrówka życzymy !!!!!!
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Anuta » 2013-05-24, 16:19

Bruno jest śliczny, championrm nie będzie, ale na pewno da Wam wiele radości. Stosujcie się do zaleceń lekarza i cieszcie, że jest w Wami. Życzymy, by kuracja powiodła się, a Bruno żył jak najdłużej w pełnej sprawności. Bernusie są cudowne, te mniejsze też mają ogromne serce.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Bielunia » 2013-05-25, 13:01

Kasiu/Agnes życzę dużo zdrówka dla Bruna! :love2:
Spoiler:
Ostatnio edytowano 2013-05-26, 09:54 przez Bielunia, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Bielunia
 
Posty: 335
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-12, 16:58
Lokalizacja: Rumia
psy: Conan Best-J-Ja [']

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez Leszczyna » 2013-05-25, 13:46

Witam. Oczywiście ja też trzymam kciuki za małego. Szkoda że nie pojechaliście od razu do dr Novaka - tak jak podpowiadałam. Nie ważne.
Ale myślę że czas żebym ja się wypowiedziała. Krótko. Nie chcę się w żaden sposób usprawiedliwiać, bo moja wina jest o czym już pisałam...nie rozumiem tylko postępowania Agnes i co chce przez to osiągnąć, nie uściślając pewnych faktów. Wiem że jest rozgoryczona bo nie takiego psa oczekiwała, jestem w stanie ją zrozumieć. Nigdy nie odmówiłam jej kontaktu, a jak mi powiedziała że nie zeszło psu 1 jądro - bo taka była jej informacja to przeprosiłam i chciałam zabrać psa. Miałam informacje meilowe od niej że mały rośnie jak na drożdżach i wszystko jest OK a z jądrami po kuracji lekarz kazał czekać do 9 m-ca. Skąd po takich meilach miałam wiedzieć że mały nie przyrasta i coś mu dolega? Nie jestem w stanie ze zdjęć stwierdzić jaki jest na prawdę pies. Owszem zaoferowałam Agnes pomoc w zrefinansowaniu części badań podałam nawet kwotę jaką mogę przeznaczyć i TERMIN.

Nie mogłam jej jeszcze dać tych pieniążków ( dlatego napisała że nie zwróciłam kosztów ) bo dopiero mamy koniec maja a ja napisałam w sms że pod koniec czerwca, bo wcześniej nie dam rady i ona się na to zgodziła. Wiedziała że mam problem ze zdrowiem i czeka mnie operacja kręgosłupa, do której będę musiała dołożyć, a w maju syn ma komunię i nie będę w stanie wcześniej dać jej tych pieniędzy, przy okazji po drodze wypadł pogrzeb. Zaoferowałam bazarki na tyle ile mogłam. Wiadomo było że jeśli poprosi mnie teraz to odmówię i będzie kolejny pretekst żeby coś napisać na mnie, a wtedy opinia forum mi dosunie - bo chyba o to jej chodzi.
Nie chce mi się już więcej nic tłumaczyć. Wszystko mam w korespondencji meilowej. Tylko jedna Kreska zauważyła nieścisłości i umiała o tym wprost napisać - ku niezadowoleniu Agnes. Dziwi mnie jedno - jak można kogoś zmieszać z błotem, a potem ładnie prosić go o pieniądze. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 2013-05-25, 13:50 przez Leszczyna, łącznie edytowano 2 razy
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: duża niedowaga u szczeniaka

Postprzez agnes » 2013-05-25, 13:48

W życiu realnym nazywam się Kasia:) Bardzo dziękujemy razem z Brunem <rotfl>
agnes
 
Posty: 111
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-10, 23:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Rozwój psa czyli krok po kroku do dorosłości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość