pierwsza cieczka

pierwsza cieczka

Postprzez DorotaT » 2007-08-23, 19:06

Witam,

Moja sunia, wabi się Telma i 2 maja 2007 skończyła dwa lata, zaczynam się poważnie martwić, bo jak dotąd nie miała jeszcze cieczki, czy to normalne, czy może się zdarzyć u berneńczyka, czy może grozić jakimiś niebezpiecznymi konsekwencjami? Bardzo proszę o pomoc
DorotaT
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Guard » 2007-08-23, 20:25

Witaj, ja zaczęłam się martwić, gdy moja suczka duża szwajcarka nie miała cieczki w wieku 12 miesięcy. udałam się z tym problemem do lekarza i poradził mi poczekać jeszcze spokojnie 3-4 miesiące. W wieku 15 miesięcy dostała pierwszą cieczkę. Jej kuzynka miała 10 miesięcy. Na Twoim miejscu pojechałabym do weterynarza i poprosiła o zrobienie niezbędnych badań laboratoryjnych stwierdzających poziom hormonów. Nie czekaj dłużej.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez jujka » 2007-08-27, 09:43

Udałabym się do lekarza. Dwulatka powinna być już po pierwszej cieczce na pewno. A może miała tą pierwszą cieczkę tak skąpą, że nie zauważyłaś?
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Natka i Szisza » 2008-01-02, 00:14

Ponieważ Szyszka jest moją pierwszą sunią, do tej pory mieliśmy zawsze chłopaków, chciałam zapytać jakie są oznaki cieczki- czy zawsze zaczyna się od śladów krwi? Po czym jeszcze mogę się zorientować, że to początek?
Szyszka za parę dni kończy rok i dzisiaj na spacerze jak podchodził do niej samiec to siadała...bawiła się z nimi także, ale do tej pory nie zauważyłam u niej takiej reakcji na psich panów...poza tym troszkę częściej się liże w miejscach intymnych.
Pomocy :)
Avatar użytkownika
Natka i Szisza
 
Posty: 284
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-10, 00:49
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Postprzez anula » 2008-01-02, 08:45

A przypomnij w jakim wieku jest? My mamy tylko jedną cieczkę za sobą, ale jakoś udało się szybko zauważyć. Wydzielina była od razu. Sawa częściej zajmowała się tą częścią ciała, więc podpadła szybko. Jeśli teraz wg ciebie jest ten cieczkowy czas to może weź wacik i prztrzyj srom, jakiś ślad powinien zostać.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-02, 10:32

Witaj Natalia. Lamcia ma prawie 17 miesięcy i jest już po dwóch cieczkach. Pierwszy objaw to duże zainteresowanie psów nawet miesiąc przed. Ja odliczam 3 tygodnie jak zauważę plamkę krwi. Pierwsza cieczka może przebiegać z dużym krwawieniem jak u Lamii lub prawie wogóle. Sunia częściej oddaje mocz bo ma parcie na macicę. Ja codziennie Lamię podmywałam. Na początku sunia odgania psy ale w połowie zaczyna sie nimi interesować. Wszystko przeczytasz w necie o pierwszej cieczce. Ja zawsze chodzę z gazem pieprzowym na natręnych adaratorów. Powodzenia.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Natka i Szisza » 2008-01-02, 13:05

Aniu, Szisza w sobotę skończy rok.

Wydzieliny nie ma, srom może jest troszkę bardziej pulchny, ale nie ma jakiejś ogromnej różnicy,psów pod furtką nie mamy :) Poobserwuję ją uważnie, zobaczymy.

Dziękuję za rady ;-)
Avatar użytkownika
Natka i Szisza
 
Posty: 284
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-10, 00:49
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-02, 15:39

To dobrze, że będzie miała cieczkę pozniej. Nie ma się do czego spieszyć. Może dopiero się zacznie np. za dwa tygodnie. Na pewno to zauważysz. Może nie mieć apetytu i być trochę osowiała. Lamcia miała juz nawet 2 ciąże urojone z czego nie jestem zadowolona. Właściwie to ona jest atrakcyjna dla psów cały rok. Miałaś okazję zobaczyć jak Czak się zakochał a przecież cieczkę skończyła w pazdzierniku. Tak to już jest z suczkami. Każda inaczej przechodzi cieczkę.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Natka i Szisza » 2008-01-02, 17:13

Tak, rzeczywiście Lamia była główną atrakcją spaceru ;-)

Co do apetytu- dla mnie to niestety żaden znak, bo Szisza nie ma go nigdy :-/ Nie spieszy mi się wcale, ale po prostu zastanawiałam się czy tak może się objawiać początek ;-)

Pozdrawiamy!
Avatar użytkownika
Natka i Szisza
 
Posty: 284
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-10, 00:49
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Postprzez anula » 2008-01-02, 17:29

O, teraz mi się przypomniało, że pierwsze co zauważyłam u Sawy to rozpulchniony srom, a po kilku dniach wydzielinę i zmianę w zachowaniu polegającą na tym, że ciągle chciała wyjść na dwór. Nawet w nocy mnie budziła, co ma zwykle miejsce tylko w awaryjnych sytuacjach.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez anula » 2008-01-02, 18:00

Natalia to wy macie razem urodziny? Niesamowite!!
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-02, 19:10

Widzę, że wiecej jest tu niejadków niż myślałam. Lamia zaczęła być niejadkiem właśnie po pierwszej cieczce i tak juz jej zostało. Ją nigdy nie interesuje jej miska. Chrupki je tylko na spacerze. Nawet mięso w zabki kolo nie wspomnę już o ryżu, makaronie czy warzywach. Jej nigdy nie grozi zapasienie. Zbliżającxa cieczka w Waszym przypadku może sie tak objawiać.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Aneta » 2008-01-02, 20:08

anula napisał(a):O, teraz mi się przypomniało, że pierwsze co zauważyłam u Sawy to rozpulchniony srom, a po kilku dniach wydzielinę i zmianę w zachowaniu polegającą na tym, że ciągle chciała wyjść na dwór. Nawet w nocy mnie budziła, co ma zwykle miejsce tylko w awaryjnych sytuacjach.

Moja sunia (8 miesięcy) d 10 dni ma cieczkę, ale tak strasznie jej powiększył się srom, że zastanawiam się czy nie udać się do weterynarza-miałam wcześniej sukę, ale nie widziałam u niej takich objawów przy cieczce.Poza opuchlizną (mega- dzisiaj już jak nieco mniejsza pilka do tenisa!!!),żadnych objawów chorobowych.Krwawienie przeszlo , za to intensywniejszy stał sie (niesety)zapach , co wabi pieski z okolicy...Apetyt -jak zwykle,żadnej ropnej wydzieliny-oprócz opuchlizny,żadnych innych dziwnych objawów.
Czy to mozliwe ,że wszystko jest Ok,czy mam śmigać do weta?Poradźcie!
Aneta
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez meggy » 2008-01-02, 20:18

Mysle ze wszystko oki :mrgreen: Bernenki to w koncu to duze dziewczyny :-P Moja jak ma cieczke to wyglada jakby miala pod ogonem dojrzalego pomidora ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-02, 20:30

Wszystko ok. teraz zacznie sie ruja własciwa. Srom wróci do normalnej wielkości a przyjda dni plodne. Musisz na nia szczegolnie uważać.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Aneta » 2008-01-02, 21:00

Dziękuję bardzo za info.-uspokiłam się nieco;P Pomidor-to wlaściwe określenie:-)
Aneta
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Natka i Szisza » 2008-01-03, 01:04

Tak Aniu, rzeczywiście mamy urodziny tego samego dnia :mrgreen: Między innymi dlatego skradła mi serce ;-)
Avatar użytkownika
Natka i Szisza
 
Posty: 284
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-10, 00:49
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Postprzez anula » 2008-02-19, 21:26

Sawa ma pierwszą cieczkę za sobą. Pojawiła się 11 listopada. Zastanawiam się co ile miesięcy wasze sunie mają cieczki? Teoretycznie mówi się, że co ok. 6 m-cy, a jak jest w praktyce?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Guard » 2008-02-19, 23:13

Prawie co 6 miesięcy, u nas pomimo obecności 3 suczek, dwie "zgrały" się ze sobą i mają prawie jednocześnie (2-3 dni różnicy) a trzecia po 2 miesiącach. Zawsze wypadają po trochę ponad 5 miesiącach od poprzedniej.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez Anna Rozalska » 2008-02-20, 09:39

Moja Lamia 18 miesięcy miała już dwie cieczki i to w odstępie 5 miesięcy. Po pierwszej po 2 miesiacach ciąża urojona. Burza hormonów. Po drugiej urojona przeszła prawie niezauważalnie. Martwię się tym krótkim okresem przerwy. Niby 5 miesięcy jest dopuszczalne ale u molosów powinna być przerwa między cieczkami nawet 7 miesięcy,
Czekamy teraz na trzecią. Mam nadzieję, że odstęp bedzie dłuższy. Moja pierdoła nie potrafi się nawet odgonić od psów. Praktycznie 2 miesiace na niej wiszą, Chodzę z gazem pieprzowym bo inaczej bym zwariowała. Chciałyśmy pojechać na wystawę do lLegionowa ale właśnie nie wiem co z cieczką. Może wypaść w marcu albo w kwietniu.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Następna strona

Powrót do - Rozwój psa czyli krok po kroku do dorosłości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości