pierwsza cieczka

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Drixon » 2009-08-13, 12:15

czyli będziecie musiały się eksmitować z Aniryskowa? czy dacie radę przetrwać?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez MartaD » 2009-08-13, 12:58

A my po długich oczekiwaniach doczekałyśmy się w końcu pierwszej cieczki Tammi ;-) , która jak na pierwszą jest strasznie obfita :roll:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez asia78 » 2009-08-13, 13:20

Amanda też miała obfitą pierwszą cieczkę. 3tyg z niej kapało.
Teraz po 5 m-cach zaczęła drugą. Mieliśmy wczoraj kawalerów pod płotem. Pierwszy raz.
Nazostawiali śladów, że Amanda rano miała dużo do czytania.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Anirysova » 2009-08-13, 13:39

Drixon napisał(a):czyli będziecie musiały się eksmitować z Aniryskowa? czy dacie radę przetrwać?


Za tydzień pewnie trzeba się bedzie wynieść na tydzień :-/

Jeszcze remont w domu zaczelismy z opóźnieniem i znowu na ten tydzień trzeba będzie przerwać prace, bo jak mnie nie będzie, to nie będzie miał kto ludzi przypilnować.

Już wszystkiego mi sie odechciewa :-(
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Drixon » 2009-08-13, 13:42

tak zawsze jest - niefortunne 'przypadki' lubia się kumulować :-?
trzymam za .. powodzenie akcji 'C' :roll:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez daria » 2009-08-13, 14:43

Birma skończyła 7m-cy i ja już powoli też zaczynam się przygotowywać do pierwszej cieczki :-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez frappe » 2009-08-13, 21:21

A powiedzcie mi czy cieczki są regularne ? Czy to od czegoś zależy ?
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Agama » 2009-08-13, 22:14

Od hormonów :lol:
cieczki powinny być regularne ,ale jak to w życiu bywa róznie :lol: Ciocia Fiona w zeszłym roku miała trzy (co 5 miesięcy ) :mrgreen: Kayah dwie co 7 :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Boyowa » 2009-08-13, 22:35

Cieszę się, że mam samca i nie będzie problemu z cieczkami :-P Chociaż ostatnio miałam sen, że Boy cieczke dostał :shock: to był koszmar... :roll:
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Agama » 2009-08-13, 22:39

nie jest tak żle -ja nie zamieniłabym moich lasek na zadne siusiaki :lol:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Guard » 2009-08-13, 22:47

U nas labunia, ma regularnie, jak w szwajcarskim zegarku co 6 miesięcy, a szwajcarki co 5-7 miesięcy. Średnio i tak wypada co 6 miesięcy.
Scarlett dostała w wieku 10 i pół miesiąca.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Halina » 2009-09-01, 10:16

U nas są regularne. Chociaż im więcej suk tym bardziej się to komplikuje. Bora gdy była sama to mogłam zegarek regulawać według jej cieczek - równo co 7 miesięcy. Gdy u Kory pojawiła się pierwsza normalna cieczka (pierwsza jako pierwsza to taka normalna zwykle nie jest, nawet jak jest obfita), to Bora zaraz po dwóch tygodniach dostała swoją cieczkę . A to było w odstępie 5,5 miesiąca od poprzedniej. Potem miały razem przeważnie a tera Ofra znowu wprowadziła zawirowanie. Gdy Ofra dostała cieczkę to posypały się też cieczki u dorosłych, co dwa tygodnie. W efekcie przez dwa miesiące z okładem miałam cieczki w domu. Przez co mój Karuś wygląda dziś jak cień psa :shock:

Bora pierwsza cieczka w wieku 7,5 miesiąca
Kora - 10 miesięcy
Ofra - 8 miesięcy
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez justyna79 » 2009-09-01, 15:13

witam nasza Diorka dostała wczoraj pierwszą cieczkę .Miałyście jakieś przykre doświadczenia z cieczką .wczoraj dior pierwszy raz od przeszło kilku miesiecy wysikała nam sie w domu.Myślę że to przez to że ma cieczke miałyście jakies takie doświadczenia :cry:
Avatar użytkownika
justyna79
 
Posty: 115
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-13, 19:30

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez Busola » 2009-09-01, 16:40

suczki w czasie cieczki częściej siusiają - moze długo była w domku i już nie mogła wytrzymać?
U nas akurat to było zbawienie bo do pierwszej cieczki dalmiska załatwiała sie tylko w ogrodzie (mielismy ogromny problem podczas wyjazdów). Przyszła cieczka to i panienka zaczeła znaczyc teren i siusiac na spacerkach :-> teraz to nawet qupki robi poza ogrodem :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Kiedy pierwsza cieczka?

Postprzez anula » 2009-09-01, 16:53

Sawa też jak dotąd cieczkę ma równiutko co 7 miesięcy. Nawet poród tego nie zmienił. Junka pierwszą dostała mając 10,5 m-ca. Cieczki mamy od dwóch miesięcy :roll: , jedna skończyła to druga zaczęła. ;-)
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: pierwsza cieczka

Postprzez marzena » 2010-04-11, 16:17

Baskinka ma cieczkę. Krwawienie pojawiło się wczoraj wieczorem, zauważyłam dokladnie ten moment kiedy na podłodze pojawily się kropelki krwi, a ponieważ przebiegły tamtędy obydwa psy, to pierwsza moja myśl była taka, że ktoryś skaleczył sobie łapę :oops: W chwilę później już wiedziałam, co się dzieje, bo wytarłam Baskince srom wacikiem. Nigdy wcześniej nie miałam suczki więc moja wiedza jest daleka od doskonałości w tym temacie.
Pytań będę więc mieć moc. Pierwsze jest takie - czy to normalne, że dziś krwawienie jest bardzo małe? Baskinką nie interesuje sie także szczególnie Horacy, który jest bardzo "kochliwy". Nie wzbudza też zainteresowania innych samców, poszłyśmy nawet dziś na szkolenie, żaden piesek nie obwąchiwał jej. Czy to też normalne? Wątpię, że tak zostanie, to w takim razie, kiedy jest możliwe, że to się zmieni? Oczywiście psy są cały czas pod kontrolą, a na noc były rozdzielone.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: pierwsza cieczka

Postprzez Busola » 2010-04-11, 16:36

Marzenko, pierwsza cieczka jest zazwyczaj tak ...na próbę ;-) , co nie znaczy że suczki nie trzeba pilnowac.
Krwawienie będzie bardziej obfite za kilka dni/ tydzień, wtedy tez sunia zacznie dostrzegać że dzieje sie z nią coś ...nowego ;-) :-P Pierwsza cxieczka może być krótsza, ale nie musi.
Nasza dalmiska dopiero w dni płodne "oszalała" na pkcie samców, wcześniej - normalka.
Zawsze podajemy jej chlorofil od pierwszego dnia cieczki i nie mamy dzieki temu wycieczek pod płotem - jednak jeśli juz chłopak niuchnie gdzie trzeba to żaden chlorofil nie pomoże ;-)

no i gratulacje dla młodej kobietki :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: pierwsza cieczka

Postprzez anula » 2010-04-11, 16:56

Na pewno się rozkręci. Moje suczyska miały pierwsze cieczki w normalnej obfitości. Piluję je na wszelki wypadek przez ok. 3 tygodnie od pierwszego dnia krwawienia, ale tak naprawdę kawalerowie pod płotem pojawiają się tylko w "te" dni, na spacery wychodzimy na smyczy. Nie podaję chlorofilu.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: pierwsza cieczka

Postprzez iwona_k1 » 2010-04-11, 17:04

Pierwsza cieczka Ursy była dość obfita.Najbardziej szalony jest zazwyczaj ostatni tydzień.Nawet wykastrowany Zornek nie pozostaje obojętny.Niusia z resztą również jest bardziej pobudzona i nie pozostaje Zornusiowi dłużna... Nawet fotele i kanapy nie są jej obojętne :oops:
Mu stosujemy Vivisol- Repelent dla suk w okresie cieczki,ale jak przyjdą "te" dni to wiadomo :roll: :roll: niewiele pomaga http://www.sklep-dla-psow.pl/karma/269/
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: pierwsza cieczka

Postprzez marzena » 2010-04-11, 22:04

Znalazłam taki opis pierwszej cieczki
http://www.nowofundland.pl/domino/libra ... ent#editor
Co prawda o nowofunlandkach, ale pewnie to to samo (?)
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Rozwój psa czyli krok po kroku do dorosłości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości