Buda

Buda

Postprzez Szam » 2007-03-31, 09:31

Jaki powinien być rozmiar budy dla Berneńczyka (komory)?
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez nugatika » 2007-03-31, 17:23

czyzby Gucci wysylasz do budy? :-D

Nugat ma najwiekszy jaki byl, ale i tak za nia nie przepada, tylko jak te mrozy byly i zostawal na noc na zewnatrz, to łaskawie spal w niej, po pół roku stania w ogrodzie :mrgreen:
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Ula » 2007-03-31, 23:34

komora sypialna średnio 85 x 110
można też zmierzyć psa śpiącego w ulubionej pozycji (wzdłuż i wszerz) i przyjąć różnicę +/- 10 cm
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez kruk » 2007-04-01, 12:21

Witam milośników berneńczyków! Mam jeszcze pytanie w sprawie budy: jaka powinna być wysokość budy i wymiary otworu wejściowego?
kruk
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kruk » 2007-04-01, 22:02

Mój też jeszcze mieszka w domu, 5 kwietnia skończy 3 miesiące. Myślę, że w polowie maja zacznę go przyzwyczajać do nocowania w budzie. Liczę się z tym, że ze dwie noce będzie drapal w drzwi i piszczal - serce będzie bolalo ale nie będzie innego wyjścia. No ale odbiegamy od tematu i dalej nie wiem jaką wysoką tę budę zrobić???
kruk
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez inbloom » 2007-04-01, 22:24

Budę dla Bosmana mój mąż zbił sam. wnętrze ma 120x70, wysokość ściany 70, dach w najwyższym miejscu 90. nie wiem jak to się ma do tego co mają inni właściciele bernów ale Bosmek jest zadowolony. generalnie psiak nie mieszka w budzie ale stwierdziliśmy, że musi mieć coś gdzie może się schować jak zostaje sam na podwórku a ma ochotę na azylek ;-) i może niezbyt często ale jednak z niej czasem korzysta :-P
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez Draco » 2007-04-02, 08:24

Mój Draco też spał przez w budzie, to było jego ulubione łóżeczko. Niestety okazał się być "koszykarzem" i z budy wyrósł. Podłoga miała wymiary 100 x 70 cm i to było stanowczo za mało. Następną, zrobiłabym o wymiarach 120 x 100 cm minimum. Teraz wybrał sobie legowisko w garażu. Ma tam swój materacyk na palecie euro, prywatne wejście do garażu i jest zadowolony. Latem w garażu jest bardzo chłodno, a zimą ciepło. Co do przyzwyczajania psa do spania w budzie, to nie było u nas takie trudne. Przez pierwszy miesiąc w nowym domu, spał z nami w domu. Później, zrobiło się już ciepło na dworzu i zaczęłam mu w dzień pokazywać budę. Do środka dawałam zabawki, sama wchodziłam do połowy i pokazywałam jak tam jest fajnie. W końcu, gdy Dracuś się zmęczył i widziałam, że szuka miejsca do spania, zachęcałam go do wejścia do budy. Tam jeszcze trochę się pobawiliśmy i przy głaskaniu zasypiał. Ja odchodziłam od budy i z daleka obserwowałam. Kiedy pierwszy raz się obudził, był zdziwiony, że nikogo nie ma obok, ale za chwilę zobaczył minie i był mocno wyściskany. Następne razy były już proste. Dbałam, aby maluch polubił budę, dostał tam smakołyk, ulubioną zabawkę i nigdy nie kazałam iść do budy za karę. To ważne. ;-)
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Szam » 2007-04-02, 10:05

No wlasnie chcemy bude dla tymczasowego schronienia, bo mimo naszych 80arow, 3 psy spia w domu (na kanapie;-)

Do kogos tam, nie wyobrazam sobie wywalenia 4 -5 mies psa na zew :( Mam nadzieje ze nikt sie na niego nie polasi.

A Gucci wychodzi tylko za potrzeba i wraca do domu ;-) Chyba, ze ja jestem na zew.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Ula » 2007-04-04, 13:56

Szam napisał(a):
A Gucci wychodzi tylko za potrzeba i wraca do domu ;-) Chyba, ze ja jestem na zew.


No tak, od razu widac że "miastowa" :lol: Moje małpy to by nawet w deszczu i błocie spały :-/ a drzwi do domu na oścież - gdzie tam! Przy ogrodzeniu burki wolą siedzieć...
Ale jakoś nie mogę się przekonać żeby im budę postawić, myślałam o takim domku - altance, żeby się wszystkie 3 zmieściły np w czasie deszczu. Tylko jak takie coś zbydować :shock:
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Ania Gd » 2007-04-04, 14:05

Ula
w Castoramie są takie fajne altany ogrodowe.
My taką mamy. Jest zadaszona. Można zabudować jedną ścianę dla ochrony np. przed deszczem zacinającym z boku.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Ula » 2007-04-04, 14:17

O, no proszę :-) A ile kosztuje taka altanka i jakie ma wymiary? Z czego jest zrobiona?
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Ania Gd » 2007-04-04, 14:23

Ula, jak znajdę gazetkę to zeskanuję i wyślę.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Ula » 2007-04-04, 14:47

Dzięki Ania :-)
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Ania Gd » 2007-04-06, 09:57

Ula
już znalazłam
To nie jest co prawda identyczne jak my mamy ale baaaaardzo podobne.
To jest zasadnicza altanka (pełniąca w razie potrzeby funkcję kojaca dla psów)
Ma wymiary 3 x 3 m i wys. 2,6 i jest idealna.
tutaj jest to konstrukcja aluminiowo-drewniana
nasza była w całości drewniana i była tańsza.
Obrazek
A z takich elementów mamy zrobione boczne ściany.
Ściana frontowa jest zrobiona z dwóch pół-przęseł, na zawiasach i ma zamknięcie.
Obrazek
Natomiast podłoga jest zrobiona z takich desek
szczeliny zapewniają odprowadzanie wody deszczowej
Obrazek
U nas altanka jest usytuowana w narożniku w głębi działki
tak że psy są z dwóch stron osłonięte od wiatru
i równocześnie mają widok na całą posesję.
Powodzenia
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez karasiew » 2007-08-29, 11:55

Mój Atos za żadne skarby nie chce wejść do budy ,jak mu karze to na mnie szczeka i ma chęć uszczypać ze złości.A zima za niedługo ,on woli leżeć na polbruku.
Avatar użytkownika
karasiew
 
Posty: 91
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 19:31
Lokalizacja: świdwin

Postprzez Guard » 2007-08-29, 12:03

A na zachęte może troszkę smakołyków mu dać do budy?? U nas przy labradorce poskutkowało. Szwajcart same wchodzą, ale mają większy domek.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez Draco » 2007-08-29, 12:03

Magada, nie zmusisz psa aby spał na życzenie w budzie :mrgreen:
Teraz jest gorąco jak dla berneńczyka na budę, więc daj mu spokój. Jak dupka mu zmarznie, to sam wejdzie. Poza tym, ważne jest, czy do tej pory śpi w domu, czy caly czas na dworzu? No i możesz mu na razie pokazać, że buda jest fajna wrzucając smakołyki, albo jego ulubione zabawki. Na razie niech sobie wchodzi tylko z przyjemności wyciągnięcia czegoś pysznego. A kiedy będzie już zostawał na noc na dworzu i przyjdą zimne noce, sam będzie wchodził do budy. Psy są raczej egoistyczne, więc świetnie sobie poradzi i nie będzie marzł z wyboru. Teraz głównie powinien spać na dworzu, aby już aklimatyzował się i przygotowywał do zimy, a wszystko będzie ok.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Aga-2 » 2007-08-29, 12:14

Nasze budy stoją w kojcach. Może wlaśnie dlatego nie są używane, bo jak mamy remont, to psy są zamykane do kojców. O ile Saba, rotka jest istotą bardzo karną i z miną cierpiętniczą do kojca wchodzi na żądanie, to Asta ma z tym klopoty. Jak byl remont, to po jakimś czasie się przyzwyczaila i nie protestowala. Teraz jednak bez smakolyka ani rusz. Od jakiegoś czasu zostawiamy uchyloną bramę garażową, gdzie psy mają swoje legowiska. Saba spędza tam prawie każdą noc, a Asta zostaje na zewnątrz i śpi w trawie. Nawet w czasie ulewy nie chce być w pomieszczeniu. Tak to jest z naszą budą.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez marzena » 2007-08-29, 13:17

Horacy jest psem wewnątrzdomowym :-D , ale znajomi swojemu psu (owczarek collie) zakupili w Praktikerze jako budę domek narzędziowy. Jest duży, z okienkiem i drzwiami, dałoby się tam pieskowi postawić łóżeczko ;-) a nawet stolik i fotele, żeby miał gdzie przyjmować gości :mrgreen: . Domek jest drewniany, a o tej porze roku są wyprzedaże i można go kupić za pół ceny. Kto myśli o budzie dla psiaka, może rozważyć i taką możliwość.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2007-08-29, 14:11

u nas buda pojawiła sie jak Nugat mial pół roku.
Na początku wchodził do niej tylko wtedy gdy wrzuciłam mu do środka smakołyk i powiedzialam "do budy". Potem juz sama komenda wystarczala.

A teraz dosc czesto w niej spi, choć na początku całkowicie ją olewał. Dopiero jak sie zrobiło zimniej i zostawał sam na zewnątrz to sie do niej przekonał.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Następna strona

Powrót do - Klatki, kojce, budy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron