czym wylożyć budę?

czym wylożyć budę?

Postprzez elba » 2006-11-01, 23:10

hej! Mam pilne pytanie: czym wylożyć dno budy dla berneńczyka (jest ocieplana) - na razie na dnie jest kawałek wykladziny ale to chyba nie najlepszy pomysł...?
elba
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania od Corteza » 2006-11-01, 23:35

Tylko słoma.
Wszystko inne oprócz tego, że się nie sprawdzi, wyjedzie w zębach piesia :-) Tak przynajmniej było u nas.
Avatar użytkownika
Ania od Corteza
 
Posty: 450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Wanda » 2006-11-02, 10:33

U nas tez słoma i tylko słoma nic innego się nie sprawdza, słoma nie przyjmuje wilgoci i trzyma ciepło i pies śpi jak w gniazdku :lol:
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez Gość » 2006-11-05, 20:45

Tak dokładnie tylko słoma!!
Api też miał kiedyś wykładzinę, ale za każdym razem wyciągał ją na zewnątrz-chyba nie ten kolor!!! :-D :-D :-D
na noc idzie do domu, ale w lato spał oczywiście na zwenątrz i poza budą. Do budy wchodzi tylko gdy mocno pada.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kiwi » 2006-12-10, 22:46

A u nas nie słoma.
Na dnie bud jest 8 cm styropianu, dalej na całej podłodze /wtedy nie wyniosą/ gruby materac gąbkowy obszyty tkaniną obiciową /bo Melon ma zwyczaj "wicia gniazda"/ i po pierwszym roku przekopywania obszycie materacyka lekko było spracowane.
Jak w pierwszym roku użytkowały wspólnie budkę, to w cieplejsze zimowe noce potrafiły wyprowadzić ręczniki z budy na trawnik. Od dwóch lat, gdy mają oddzielne sypialnie, nie ma tego problemu.
Do tego Melon ma luzem w budce cienką gąbkę 120x100, obszytą starą zasłoną i przepikowaną w kwadraty 20x20 cm. Układa to sobie do snu, a gąbka przez przepikowanie nie zwija się wewnątrz poszewki, tylko ładnie się załamuje. Wstawiłabym zdjęcie , ale standardowo mi nie wychodzi.
Avatar użytkownika
kiwi
 
Posty: 382
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 22:37
Lokalizacja: Pręgowo koło Gdańska
psy: Daktyl i Groszek, [*] Melon Arbuz Imbir Agrest

Postprzez Dżiani » 2006-12-12, 00:59

U nas słoma i tylko słoma ;)
Tylko teraz coraz trudniej zdobyć taką tradycyjną a pocieta po kombajnie to już nie jest to... :(
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Re: czym wylożyć budę?

Postprzez wiki1710 » 2009-12-09, 12:53

Witam,
nie wiem czy w dobrym miejscu zadam pytanie, ale "ryzyk-fizyk" :-)

Od kilku dni Neliśka ma możliwość skorzystania ze swojej nowej (własnoręcznie, znaczy przez Pana Męża, zrobionej) budy. Wyłożona jest ona słomą. Sunia nawet chętnie w niej poleguje. Natomiast oprócz leżenia w budzie zajmuje się w niej jedzeniem owej słomy (mimo tego, że w środku jak i na zewnątrz na podwórku, ma kilka swoich ulubionych zabawek).
Naocznie spożycia nie zauważyłam, ale znajduję niestrawioną słomę w koopkach :-/
Pytanie: czy jedzenie przez psa słomy szkodzi? :oops:

P.S. Nie wiem czy to ma związek ale wczoraj zwróciła dosłownie minutę po zjedzeniu całą kolację (wyglądało to jak zwyczajne "wyplucie", bez żadnych dodatkowych odgłosów, bulgotania itp.-stanęła i cichutko, delikatnie oddała, po czym ponownie chciała to zjeść :roll: )
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: czym wylożyć budę?

Postprzez izu » 2009-12-10, 10:03

U nas też tylko słoma się sprawdza, chociaż buda jest raczej rzadko wykorzystywana ( musi być pogoda wstrętna)

Co do zjadania słomy, to może sunia chce sprowokować wymioty ( czy była ostatnio odrobaczana? ) a może zwyczajnie ją ta nowinka zaciekawiła? :-D
No i fakt chęci zjedzenia tego co zwróciła - normalne :roll: , chociaż cięzkie do pojęcia dla nas :->
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: czym wylożyć budę?

Postprzez wiki1710 » 2009-12-10, 10:24

Witam i dzięki za odpowiedź:)
Cóż, mam nadzieję, że to tylko, jak nazwałaś, nowinka - słomy w qupkach jakby mniej albo wcale :mrgreen:

Odrobaczana była 2 tygodnie temu-jest wszystko ok, a te wymioty to też jednorazowa sprawa na szczęście (do tej pory). Myślę, że może spowodowane szybkim pożeraniem kolacji i się "ulało" bidulce (bo kot Jasiek tylko czychał aby się dorwać do jej miski).
Jak rozumiem, w razie czego na przyszłość, jedzenie słomy jej nie zaszkodzi :-P

Aha i jeszcze co do budy-planuję wypryskać ją wewnątrz (raczej nie słomę tylko ścianki i podłogę) preparatem Sabunol-jest przeciw pchłom i innym pasożytom skóry-podobno w słomie jak i w innych legowiskach swobodnie mogą sobie żyć te stworzonka i wciąż atakować nawet odpchlonego psiaka? Upewnijcie mnie czy dobrze postąpię :?: Nelisia Frontlinem na skórę potraktowana ok. tydzień temu (kleszcze u nas szaleją).
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: czym wylożyć budę?

Postprzez izu » 2009-12-10, 12:08

Kleszcze o tej porze??? :shock: Zawsze mówiłam, że zimą powinna być zima a nie takie ciepełko, kleszcze, AH1N1 i inne takie tam!
Wymioty myślę tłumaczy obecność Jaśka ;-) chociaż moje zawsze tak pochłaniają karmę - pewnie ich wnętrza juz sie przyzwyczaiły :-P
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: czym wylożyć budę?

Postprzez Kasieńka » 2009-12-10, 14:13

Wracając do głównego wątku - moim zdaniem budę można wyłożyć tylko i wyłącznie słomą. Jeżeli na wykładzinie czy jaimś materiale położy się mokry pies, to po nasiąknięciu materiał prędzej on zgnije niż wyschnie, a słoma wyschnie. :-?
Avatar użytkownika
Kasieńka
 
Posty: 129
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-14, 11:45
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: BONO - Berneński Pies Pasterski

Re: czym wylożyć budę?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-05-30, 12:59

a ja wykładam zimą derkami takimi szarymi, a że mam ich sporo to nawet 2-3 razy dziennie jak mokro im wymieniam, a w garażu schną morke i tak nieraz w garażu nawet z 10 schnie a w budzie suchutka :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31


Powrót do - Klatki, kojce, budy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość