Legowisko dla Bernusia- jakie wymiary?

Re: Legowisko dla Bernusia

Postprzez Halina » 2008-11-20, 16:52

Frappe to ja ci gratuluję, że znalazłaś swoje szczęście i oby dało ci go tyle ile to tylko możliwe ...
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Legowisko dla Bernusia

Postprzez Kaja z Sabą » 2008-12-13, 12:21

Sabcia miała niedawno takie legowisko: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod
Ale zmieniliśmy na duży, czarny ponton. Podobny do tego: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Re: Legowisko dla Bernusia- jakie wymiary?

Postprzez karo » 2012-07-09, 21:12

Ja szukam legowiska dla mojej Olgi. Co prawda bedzie z nami dopiero za miesiac ale juz szykujemy jej miejsce.
Chciala bym kupic legowisko takie aby sie zmiescila jak bedzie dorosla.
Jaki macie wymiery legowisk?
Na allegro jest ich bardzo duzo ale nigdy nie wiem czy licza sie rozmiry zewnetrzne czy wewnetrzne.
Czy ktos moze mi pomoc?
dziekuje bardzo
karo
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-09, 20:47

Re: Legowisko dla Bernusia- jakie wymiary?

Postprzez baksak » 2012-07-10, 11:20

karo napisał(a):(...)Chciala bym kupic legowisko takie aby sie zmiescila jak bedzie dorosla(...)

Najlepiej 2 metry na 2 metry <haha>
My mamy 100x130 cm ale Ekspert i tak się nie mieści... na szczęście tam nie śpi. Z drugiej strony to legowisko i tak nie dotrwa do wieku dorosłego: a to psiak troszkę obgryzie, a to nasika... <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Legowisko dla Bernusia- jakie wymiary?

Postprzez marieanne » 2012-07-10, 11:24

Poza tym warto najpierw sprawdzić, czy pies będzie chciał z legowiska korzystać.
Bohunowi kupilismy jak był mały - full wypas, sheraton normalnie... i co? I nico, bo pies spi albo na kafelkach, albo na baranich skórkach, które sobie konsekwentnie ściąga w jedno miejsce i mości. A Zuzka? Zuzka na fotelu w róznych dziwnych pozach. Legowisko z domu zniknęło, bo po co ma zajmować miejsce, skoro nikt z niego nie korzysta?
Więc na początek - takie, zeby szczeniak sie miescił, nie za drogie - bo jest pewne prawdopodobieństwo, że nie będzie słuzyło do spania wcale..... ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Legowisko dla Bernusia- jakie wymiary?

Postprzez Ella » 2012-07-10, 11:46

Mam 7 miesięczną sunię dużego szwajcara-szwajcary są troszkę większe od berneńczyków(niewiele)-mamy legowisko-ponton o wymiarach zewnętrznych około 160x120(!) i wcale nie jest za duże-dla dorosłego szwajcara w sam raz.Początkowo zamówiłam mniejsze,ale okazało się zbyt małe.W internecie najczęściej podawane są wymiary zewnętrzne legowisk,a w przypadku mojego pierwszego zamówienia były to chyba wymiary zewnętrzne pokrowca przed wypełnieniem środka(!!)
Zresztą Jokasta,zwłaszcza latem,lubi sypiać na gołej podłodze,a w czasie upałów rozkłada się na kafelkach(!)w łazience :lol:,co nie znaczy,że nie lubi swojego pontonika-sypia na nim chętnie-nawet jak wieczorem leży gdzieś indziej ,to w nocy grzecznie kładzie się na swoje miejsce i śpi tam do rana :]
A tak w ogóle to ma 2 legowiska:nocne-zlokalizowane w mojej sypialni(w/w ponton),z którego korzysta także wtedy gdy zostaje sama w domu(nasze łóżko jakoś jej w ogóle nie pociąga -na szczęscie :lol: ),i dzienne-w salonie(to już tylko gruby koc,wcześniej był wiklinowy kosz w spadku po bokserce,ale szybko z niego wyrosła).Często na tym kocu zasypia wieczorem,gdy my jeszcze się kręcimy po domu,a gdy się szykujemy do spania-wędruje na ponton :-D
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Legowisko dla Bernusia- jakie wymiary?

Postprzez karo » 2012-07-10, 11:49

Dziekuje bardzo za wasze odpowiedzi.
macie racje poczekam i zobacze gdzie jej bedzie najwygodniej.
karo
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-09, 20:47

Re: Legowisko dla Bernusia- jakie wymiary?

Postprzez Anna_K » 2013-07-01, 16:21

Cześć dziewczyny :)
Mam do Was pytanie odnośnie legowiska dla mojego Maxa. Otóż chciałam zakupić posłanie jednak nie wiem które będzie dla niego odpowiednie Czytając Wasze wcześniejsze wypowiedzi sądzę że to byłoby dobre http://www.legowiskodlapsa.pl/legowiska ... a-psa.html jednak mam na oku jeszcze coś takiego http://www.legowiskodlapsa.pl/legowiska ... terka.html Jak sądzicie które będzie lepsze dla pieska mającego 3 miesiące ? Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę że owe legowiska nie nadają się dla dorosłego psa ale chciałabym aby Max poleżał w jednym z nich chociaż pół roku :)
Anna_K
 
Posty: 38
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-01, 08:52
psy: Borys

Poprzednia strona

Powrót do - Legowiska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość