Zabawki - jakie polecacie??

Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez agusia » 2009-05-10, 13:10

Chciałam Was zapytać, jakie zabawki kupujecie swoim bernusiom :?: Omena ostatnio wykończyła ponad połowę swoich zabawek, a były one w miarę solidne. Ostatnim łupem padł gruby (ok. 2cm średnicy) gryzak bawełniany z supłami, który uważałam za niezniszczalny i to sprawiło, że jestem zainteresowana zabawkami w wersji pancernej. :mrgreen:
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Hekate » 2009-05-10, 13:19

hmm, kongi wydają się być pancerne :mrgreen:
u nas czas nistrzycielstwa zabawek przeszedł już w zapomnienie, a bywało tak że mocna piłeczka niby dla szczeniaków o ostrych zębach żyła zaledwie pół godz.
teraz mamy kilka, ale ta wydaje się bardzo trwała, jest z grubej gumy i w ogóle bardzo jest fajna, zresztą Altek też najbardziej sobie ją upodobał :mrgreen:
http://www.kuchniapupila.pl/pies/zabawa ... 1110116695
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Magda » 2009-05-10, 13:28

Kongi są pancerne :-P ale chyba właśnie dlatego, że są twarde i trzeba się natrudzić, żeby wyciągnąć z nich żarełko Bastek totalnie swojego konga olał :lol: Jak był mały lubił się bawić właśnie wszelkiego rodzaju sznurami i miał ulubionego lateksowego kurczaka :mrgreen: Ale to bardzo wczesne dzieciństwo, jak skończył +/- 4 miesiące stwierdził, że jest już dorosły :mrgreen: i zabawki nie są mu do niczego potrzebne. I tak jest do tej pory ;-) Frajdę sprawia mu tylko duża kość do gryzienia (prawdziwa nie lateksowa :-P )
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez annasm » 2009-05-10, 14:17

Czak nie lubi gumowych zabawek - po prostu nie bierze ich do paszczy, nie lubi też piszczących. Jak był młodszy bawił się pluszowymi - dopóki nie zostały same strzępy. Gumowy zielony jeżyk leżał nie ruszany przez pół roku - kiedyś jakiś znajomy się nim bawił na oczach psa, Czak zabrał jeżyka i po 10 min zostały tylko igły - każda oddzielnie :-P . Teraz jedynie sznur bawełniany znajduje uznanie ale tylko w towarzystwie, czasami sobie pogryzie jakies drewienko czy kość. No i taka plastikowa czarna kula z dziurą przez którą wypadają smakołyki, to stale cieszy się zainteresowaniem.
Ale on ostatnio bardzo wydoroślał i wyspokojniał. :-P Musze powiedzieć że trochę mi brakuje jego wariactw :mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Cefreud » 2009-05-10, 20:53

Ania,nie bój nic...Freud w przededniu swych czwartych urodzin postanowił się pobawić piłkami Jasia.Teraz zostało po nich tylko wspomnienie.... ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Anna Rozalska » 2009-05-11, 08:42

U nas hitem są wszelkiego rodzaju piłki piszczące ale nie lane. Najtrwalsza jest piłka piszcząca jak kaczka w cenie 22 zł. Nie do pogryzienia przez zadnego psa ( wiele juz próbowało). Osobiście kupiłam w Kakadu.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez agusia » 2009-05-12, 12:03

Dzięki :-D Pozostaje mi oposzukać jakiegoś fajnego konga, bo całe, długie i smaczne kości to u mnie towar wysoce luksusowy :mrgreen: a na skórzane zamienniki Omena musi mieć akurat ochotę ;-)
Wszelkie lateksowo - gumowe zabawki lądują w koszu nader szybko - rekordem był kurczak, który przeżył jakieś 3 min. i trza go było wyrzucić, bo ciągnęły się z niego jakieś wypełniające włókna sztuczne. A piłeczki są w miarę ok. tylko muszą być z grubej gumy zrobione i odlane w całości, bo inaczej są rozpoławiane na szwie :mrgreen:
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez annasm » 2009-05-13, 00:36

U Czaka zabawki dzieliły się na te które dały się rozpruć i rozszarpać oraz na te które nie nadawały się do zabawy.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Boyowa » 2009-05-24, 14:56

Czy polecacie dla szczeniaka sznur do zabawy ?? :-> Bo kupiłam kiedyś, kiedyś.... a teraz sie zastanawiam czy to odpowiednie dla szczeniaka ? ;-) ;-)
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez frappe » 2009-05-24, 18:58

Wg mnie można dawać ale do gryzienia, nie do przeciągania, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na przyszły zgryz szczenięcia.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Boyowa » 2009-05-24, 20:06

kupiłam kiedyś też coś takiego:
http://animalia.pl/produkt,2869,66,Trixie_Kość_gryzak_winylowy.html
tylko, że końcówki okrągłe i to jest taka jakby piszczałka... Czy szczeniak może bawić sie takim czymś ? Czy nie będzie sie bał odgłosu albo coś ? :->
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez AT » 2009-05-28, 00:13

Kasiu właśnie powinno się takie zabawki z różnymi dźwiękami kupować dla szczeniaka żeby w młodości oswajał się z różnymi dźwiękami - sądząc po bawialni w Skarbcu i znając fantazję Gosi twojego malucha pewnie żadna zabawka nie zaskoczy ;-). Sznury są świetne do zabawy - jednak faktycznie bawiąc się ze szczeniakiem trzeba być delikatnym zwłaszcza jeśli nam na poprawnym zgryzie zależy ;-)
Ja niedawno kupiłam mojemu 3 letniemu ,,szczeniakowi" chrumkającą lateksową świnkę i Muflon jest zakochana :mrgreen: czuję się we własnym domu jak w chlewiku bo non stop chodzi z nią w paszczy i chrumka :lol:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Boyowa » 2009-05-28, 14:50

Boy po pól godzinie utrzytkowania tej zabawki zrobił dziurke :-P I już teraz nie piszczy...... buu :cry: :lol: Za to ma jeszcze super F1 od Kochanej Babci :mrgreen:
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez agusia » 2009-05-29, 10:28

AT napisał(a):Ja niedawno kupiłam mojemu 3 letniemu ,,szczeniakowi" chrumkającą lateksową świnkę i Muflon jest zakochana :mrgreen: czuję się we własnym domu jak w chlewiku bo non stop chodzi z nią w paszczy i chrumka :lol:

U mnie w domu to nie wiem kto ma większą radochę z tej świnki - ja czy Omena :mrgreen: ale wszystko wskazuje na to że ja :oops: :roll: :mrgreen: Omena miętoloi ją z paszczy bez chrumkania, a ja ciąglę nią chrumkam bawiąc się z Omeną, oiczywiście... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez kerovynn » 2009-07-02, 12:28

Eśka raczej żadnych gumowych gryzaków nie lubi poza poza jednym, pozostałym po poprzednich psach. Natomiast stale i niezmiennie UWIELBIA pluszowe i futrzaste maskotki. Z pasją i zacięciem wyskubuje futro i pluje nim na dywan, łapie zabawkę w zęby i skacze z nią po całym pokoju jak koza :mrgreen: . Lubi tez podrzucać do góry i łapać...
Często tez przynosi z dworu kawałki drewna i na dywanie (koniecznie!) przerabia je na wykałaczki :lol:
Na szczęście wyrosła już z chrupania betonu i kamieni ;-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez agusia » 2009-07-02, 13:53

Ja ostatnio odkryłam zabawki firmy Petstages. Mogę polecić serię orka. Są zrobione z wytrzymałej niebieskiej gumy. Nie śmierdzą, co dla mnie jest bardzo ważne i ogólnie są bardzo ładne. Omenie bardzo przypadła do gustu zabawka z tej serii http://www.petstages.pl/resources/img_d/214_220.jpg Co prawda jest bliska wyszarpania kolorowych sznurków, ale z powodzeniem można tam wcisnąć coś innego :-) Pani w sklepie proponowała starą koszulkę albo patyczki do czyszczenia żębów ;-)
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez asia78 » 2009-07-02, 14:47

Amanda sama w ogóle nie bawi się zabawkami.
Do zabawy ze mną uwielbia wałek, sznur, piłkę na sznurku (ale ona najbardziej lubi się przeciągać),
no i biega za freesbie.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Kaja z Sabą » 2009-07-02, 14:56

Te na pewno są świetne ;-) Tylko trochę drogie... :-/
http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_ ... teraktywne
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Tańka » 2009-07-02, 21:39

U nas sprawdzaja się piłeczki tenisowe, które Yoki uwielbia aportować. Wytrzymują te najdroższe, które nie dają się rozgryźć ;-) Do pierwszego...zgubienia ;-) Chociaż zdarza się, że Yoki znajduje w lesie piłeczkę sprzed paru miesięcy :-P
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Zabawki - jakie polecacie??

Postprzez Cefreud » 2009-07-15, 17:34

u nas najlepsze zabawki to te,które zpod śniegu wylezą na wiosnę :mrgreen: Tak zwane cudzesy.Kiedyś Freud stoczył zażartą walkę z labkiem sąsiadów o nogę plastikowej lalki co z pod śniegu się wyłoniła:lol:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Następna strona

Powrót do - Zabawki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron