Piłeczka tenisowa - niszczy i ściera zęby psa!

Piłeczka tenisowa - niszczy i ściera zęby psa!

Postprzez salva » 2012-12-04, 09:06

Jakiś czas temu, czyszcząc ząbki Salvy zauważyłam, że po prawej stronie ma je bardziej starte (stępione są te ostre końcówki). Nie dawało mi to spokoju... Dziś znalazłam winowajcę!
Informacje o szkodliwym działaniu na psie zęby piłeczki tenisowej, której Salva jest wielką entuzjastką (i trzyma właśnie bardziej prawą stroną pyszczka) nie pozostawiają miejsca na wątpliwość, co do przyczyny problemu. Otóż włókna pokrywające piłeczkę, na psie zęby działają nie inaczej jak papier ścierny! Wielu specjalistów- szkoleniowców i weterynarzy przestrzega przed zabawą piłkami tenisowymi. Ja nie miałam o tym pojęcia...

Jeśli Wasze psiaki kochają aport a używacie do tego celu piłeczki tenisowej - zwracajcie szczególną uwagę na zęby, a najbezpieczniej zamienić piłeczkę tenisową na gumową, co my z ciężkim sercem dziś zrobimy :(
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Piłeczka tenisowa - niszczy i ściera zęby psa!

Postprzez NowyOn » 2013-08-19, 14:58

No dokładnie, dlatego używam gumowych piłeczek z wypustkami :) Aportować każdy lubi :)
NowyOn
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-19, 14:56

Re: Piłeczka tenisowa - niszczy i ściera zęby psa!

Postprzez Genius31 » 2014-03-30, 19:48

Piłeczka tenisowa to nienajlepszy pomysł... polecam jak kolega wyżej z wypustkami
Genius31
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-03-30, 19:42

Re: Piłeczka tenisowa - niszczy i ściera zęby psa!

Postprzez anitax » 2014-03-30, 22:30

Piłeczka tenisowa jest super tylko musi być miękka, nie taka co to grają zawodowi tenisiści. Celka biega z takimi zgranymi piłkami już kilka lat i wszystko jest o.k. Gumowej to nawet nie chce do mordki wziąć.
anitax
 
Posty: 205
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-13, 20:02
Lokalizacja: Warszawa Ochota
psy: Celka - entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Piłeczka tenisowa - niszczy i ściera zęby psa!

Postprzez salva » 2014-03-31, 11:10

Stomatolog Salvy (przy okazji bardzo polecamy - dr Katarzyna Jodkowska), kiedy zobaczyła jej ząbki, to pierwsze, o co zapytała, to właśnie czy nie bawi się piłkami tenisowymi i dała nam wykład na temat ich szkodliwości dla zębów psa. Podała wiele przykładów, w tym najbardziej skrajny - psa, który mieszkał blisko kortów i praktycznie zębów nie miał, bo do miazgi były pozdzierane, gdy do niej trafił. Dużo zależy od częstotliwości i sposobu zabawy taką piłką oraz samych zębów, które u jednego psa są z natury mocniejsze, u innego słabsze. Piłki również mają różną ilość tej ściernej substancji (zgrane pewnie mniej) i w różnym czasie jej oddziaływanie na zęby staje się widoczne. My kupowaliśmy te najmocniejsze, dlatego efekt mieliśmy już po mniej niż pół roku takiej zabawy i musieliśmy ząbki lakować, jednak, jak wyżej wspomniałam ten problem jest powszechny, bo ludzie nie wiedzą, a większość nie zwraca uwagi na stopień starcia zębów...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"


Powrót do - Zabawki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość