Jaka obroża dla berneńczyka?

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2007-02-07, 14:13

Raczej nie NUTELLĘ Natalia, bo tam jest kakao, które szkodzi psom (bromelina w nim obecna). Na pewno toksyczność jest zależna od dawki na kg masy ciała, a masy piesiowi nie brakuje :mrgreen: .Lepiej masło orzechowe. Bezpieczniej.
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-02-07, 14:17

A to czekoladki też piesek nie może :?: W niewielkich ilościach :?: :roll: :roll: :roll:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Cefreud » 2007-02-07, 18:48

nie może :mrgreen: powiem tak-wszystkie moje psy jadały czekoladki i żyły, ale z tego co wiem jest ponoc dla psów bardzo szkodliwa.Freud jeszcze nie jadł,ale myslę,że prędzej czy później nie zauważę jak dziadki wnukowi dają :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez nugatika » 2007-02-14, 22:16

a Nugat nie lubi czekolady :-/ pańcia sobie życia bez "michaszków" nie wyobraża, a Nusiowi nie smakują :-| wupluwa :-|
wiecej dla mnie :-P

no wiec pokusiłam sie w końcu o kolczatke, wydarłam starą z szafy, po Aresie, nawet dobra, myslałam ze za mała moze bedzie.
i wiecie co?
nie dziala... :-/
Nugat ma za gęstą siersc - a sie draniowi upiekło :-P

to teraz sie moze wytlumacze dlaczego w ogole siegałam, bo zaraz znowu beda najazdy. Nugat jak widzi innego psa, to caly sie podnieca, staje dęba i nic innego sie dla niego nie liczy, moglabym mu nawet kawalkiem kielbasy machac przed nosem i nic by to nie dalo [próbowałam :-P] Nie chodzi o to ze jest agresywny, tylko po prostu chce do tego psa podejsc, chce sie z nim przywitac, pobawic. Nie wiem skad mu sie to wziało :shock: Czyzbym popelnilam jakies bledy w jego socjalizacji :shock: ?
Szam moze potwierdzic, bo widziała co pies wyrabia na szkoleniu.

Moze macie jakies pomysly?
Bylabym wdzieczna
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Roxanka » 2007-02-14, 22:33

A mnie się wydaje że niestety nie ma recepty na wychowanie. Do każdego stworzenia trzeba podejść indywidualnie. Jednemu potrzeba dobrego słowa, smakołyka i głaskanka, drugiemu trzeba na chwilę założyć kolczatkę.
To tak jak z wychowaniem dzieci. Rodzeństwo wychowywane tak samo. I co?
Starszy syn grzeczny, cichutki. Młodszy rośnie na łobuziaka. Gdzie tkwi błąd?
Ano właśnie. Metody wychowawcze stosowane wobec pierwszego dziecka wcale nie muszą się sprawdzić w odniesieniu do drugiego. Inne charakterki.
Ja poprzednio miałam dwa ON-ki. Ta sama rasa, obie suczki - charaktery różne. Pierwsza nigdy nie chodziła w kolczatce, w stosunku do drugiej musiałam jej użyć, choć tylko na kilka lekcji.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez Dag » 2007-02-14, 22:49

Kasia, mój terminator zachowuje się podobnie na widok drugiego (i najczęściej warczącego) psa lub biegnącego kota. Rówież rozważam zakup kolczatki. A właściwie już nie rozważam - byłam już w "moim" psim sklepie i zamówiłam odpowiednią.
Kasia może po Aresie masz kolczatkę dla psów krótkowłosych?
Poza tym w wątki "problemy wychowawcze" Grażynka Pokerkowa opisuje jak udało się przytemperować Pokersia na ... kaganiec. My spróbujemy również tej metody. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Dag
 
Posty: 193
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:56
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez nugatika » 2007-02-14, 23:37

Dag!
nie no u nas raczej warczacych mniej, a zreszta kto by sie odwazyl do nas podskoczyc :lol: :mrgreen: jak prawie wszystko do kolana ;-) najgorzej jest wlasnie na szkoleniu.
a tak powazniej, to hmm... chyba wpadlam na pewien pomysł :-D
dzieki Dag! ;-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Poprzednia strona

Powrót do - Obroże, szelki, smycze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron