Szelki i wózki

Szelki i wózki

Postprzez Dagzzzz » 2011-11-22, 23:00

Witam serdecznie znalazłam na forum pare zdjec berneńczyków z wózkami może mi ktoś poradzić gdzie takie dostać? oraz jakie szelki najlepiej kupić ;) moja psinka jest bardzo energiczna więc sądzę że taka forma aktywności może mu się spodobać :D
Dagzzzz
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-22, 22:36
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Scooby

Re: Szelki i wózki

Postprzez Apcik » 2011-11-23, 00:06

Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Szelki i wózki

Postprzez Dagzzzz » 2011-11-23, 00:31

no ma już 16 miesięcy i tak pomyślałam czemu by nie spróbować może to pozwoli uwolnić jego pokłady energii ;) oczywiście bez przesady z obciążaniem bo z tego co czytałam to jest sporo przeciwników wczesnego obciążania psa
Dagzzzz
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-22, 22:36
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Scooby

Re: Szelki i wózki

Postprzez Gosia1812 » 2011-11-23, 08:41

Ja widziałam z firmy K-9 Julius na stronie p1es szelki z bocznymi zaczepami do przypinania w samochodzie lub do ciągniecia. Nie są one zbyt tanie. Trudno mi się wypowiedzieć czy jakosc ich wykonania jast warta tej ceny.
Skoro jednak ten wątek się już się pojawił, to chiałam się zapytać, w jakim wieku mozna przyswyczajać DSPP do "ciągnięcia". Widziałam program w telewizji o BPP i tam właśnie zwracali szczególną uwagę na to , że ciągniecia obciązonych sanek czy też wózka nie wcześniej niż po zakończeniu wzrostu i rozwoju kośćca czyli nie wcześniej niż po ukończeniu 2 lat. Jednocześnie proponowali aby wcześniej przygotowywać psa do ciągniecia czego kolwiek za sobą, np kawałka deski. Co o tym sądzicie?

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Szelki i wózki

Postprzez Barbel » 2011-11-23, 09:11

Pokłady energii to można skanalizowac wysiłkiem intelektualnym ;-) Pół godziny intensywnego myslenia i pies spi.
C do wleczenia czegokolwiek za sobą... Jak zaprzezemy takiego rozbuchanego energetycznie psa do sanek/wózka to gotów sobie krzywdę zrobić - tyle emocji na raz - umieruchomienie + inne paski na ciele + teraz kaza ciagnąc a przedtem zakazywali.
Barbel zaczał ciągnąc w 2 roku zycia ( po prześwietleniu u Siembiedy) i największa jazda to było nauczenie zakrecania w dyszlach.Nic nie jest tak trudne jak to, ze trzeba teraz robic większe kołka no i czasem umiec chodzic bokiem. W czasie ciągniecia mam go po swojej prawej stronie.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Szelki i wózki

Postprzez Gosia1812 » 2011-11-23, 09:52

Zastanawiając się czy nie przyzwyczajać psa do ciągnięcia nie miałam w zamyśle zagospodarowania nadmiaru enegii. Moja sunia nie jest psem, który wykazuje potrzeby "rozładowania się". Podzielam twoją opinię, że ćwiczenia umysłowe potrafią psa zmeczyć. Obserwuję to na szkoleniu. Jednakże, muslałam że warto przyzwyczajać do ciągnięcia czego kolwiek, tak aby w przyszłości gdy zaprzęgnie się np. sanki nie wystraszyć tym psa.

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Szelki i wózki

Postprzez Dagzzzz » 2011-11-23, 14:07

dlatego chciałabym żeby się przyzwyczajał najpierw do samych szelek potem razem z linkami a na końcu jakiś dodatek na tyle... zdaje sobie sprawę że jak odrazu załaduje go do ,,pełna" to może nie wyjść z tego nic dobrego :D również uważam że ćw. umysłowe męczą ale co daje większą frajdę niż możliwość pohasania po łąkach ?;)
Dagzzzz
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-22, 22:36
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Scooby

Re: Szelki i wózki

Postprzez Barbapapa » 2011-11-24, 11:34

"Skuteczność pociągowa" i szybkość jej osiągnięcia zależy też od predyspozycji danego zwierzęcia. Anubka nie nauczyłam ( zabrakło mi samozaparcia), a Chivas raz zaprzęgnięty odnalazł się od razu w roli siły pociągowej. Młodego czekają pierwsze zajęcia w sierpniu. Na razie ma zakładane szelki ( takie specjalne) i jest ok.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do - Obroże, szelki, smycze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość