Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez mandrzej » 2010-10-09, 13:08

Barb napisał(a):Już za niedługo Hectorek dostanie taką obrożę
http://www.cesarsway.com/shop/Illusion- ... ash-System
zobaczymy jak się sprawdzi i czy pani będzie bezpieczna :-D


1. Jak się sprawdza?
2. Jak można ją nabyć w Polsce?
mandrzej
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-09, 13:05

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez Barb » 2010-10-26, 22:23

mandrzej napisał(a):1. Jak się sprawdza?
2. Jak można ją nabyć w Polsce?


1. Sprawdza się świetnie! Jestem bardzo zadowolona, ale jest jeden problem, mianowicie mamy największy rozmiar, ale już z wielką trudnością wkładamy ją przez powiększającą się głowę Hectora. Niestety nie ma większych rozmiarów :( Pies jest spokojniejszy, mam nad nim większą kontrolę :)

2. Niestety w Polsce nie można jej kupić :(
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez Wydra » 2010-10-27, 00:18

Basiu ! a jak działa ta obroża napisz coś więcej o niej.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez mandrzej » 2010-10-27, 17:46

Barb napisał(a):
mandrzej napisał(a):1. Jak się sprawdza?
2. Jak można ją nabyć w Polsce?


1. Sprawdza się świetnie! Jestem bardzo zadowolona, ale jest jeden problem, mianowicie mamy największy rozmiar, ale już z wielką trudnością wkładamy ją przez powiększającą się głowę Hectora. Niestety nie ma większych rozmiarów :( Pies jest spokojniejszy, mam nad nim większą kontrolę :)

2. Niestety w Polsce nie można jej kupić :(



Dziękuję za szybką odpowiedź :-). Gdyby ktoś wiedział o możliwości kupienia takie obroży w Polsce, proszę napisać.
mandrzej
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-09, 13:05

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez Barb » 2010-10-27, 19:41

Roma napisał(a):Basiu ! a jak działa ta obroża napisz coś więcej o niej.


Romciu wejdź na stronę, proszę, tam jest zamieszczony filmik jak ją zakładać i jak "kierować" psem :D inne słowo nie przyszło mi na myśl. Teraz mam do wyboru... albo zakładamy kantar - ale wtedy Hector każdego napotkanego człowieka prosi o zdjęcie namordziaczka ocierając się o niego nie kontrolując swojej siły - lub Illusion, która także sprawia, że jestem bezpieczna. Hector - jak powszechnie wiadomo - jest osobnikiem dominującym. Podczas "zagrożenia" wyskokowego mojego futrzaka, już wcześniej mogę zareagować ale ja także muszę być spokojna i stanowcza. Wystarczy jeden gest... lekkie szarpnięcie w bok (do siebie) i pies już "wypionowany".
Niestety nie będziemy się długo cieszyć obrożą, gdyż Hectorowi powiększa się łeb i za niedługo nie będzie można jej założyć :( Nie ma większych rozmiarów :( Szkoda.
Podwójne pasy mocujące poprostu podtrzymują właściwą część obroży, która jest umiejscowiona wysoko, tzn. zaraz za uszami, a to miejsce jest bardzo ważne, gdyż pies wtedy jest posłuszny. Nawet kantar jest zapinany za uszami i wyjaśnione było, że nacisk na to miejsce wywołuje posłuszeństwo.
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez Wydra » 2010-10-27, 19:54

Basieńko bardzo dziękuję za informację i już uruchamiam filmik :-D
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez mandrzej » 2010-10-27, 20:13

Barb napisał(a):
Roma napisał(a):Basiu ! a jak działa ta obroża napisz coś więcej o niej.

Niestety nie będziemy się długo cieszyć obrożą, gdyż Hectorowi powiększa się łeb i za niedługo nie będzie można jej założyć :( Nie ma większych rozmiarów :( Szkoda..


Gdybyście się chcieli jej pozbyć zgłaszam chęć odkupienia!
mandrzej
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-09, 13:05

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez AniaRe » 2010-10-28, 21:13

Ja tak informacyjnie, bo może nie każdy widzi mechanizm działania tej obroży- to jest bardziej "obudowana" wersja obroży zaciskowej, cały ten patent z dwoma pasami ma utrzymywać zacisk we "właściwym" miejscu na szyi. Ale co do zasady - normalny dławik, może nawet nieco bardziej perfidny, bo działa w najwrażliwszym miejscu.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Najlepsza obroża dla energicznego berna to....

Postprzez Barb » 2010-10-29, 17:17

AniaRe napisał(a): cały ten patent z dwoma pasami ma utrzymywać zacisk we "właściwym" miejscu na szyi.

Oczywiście, że tak, cały czas była o tym mowa, że pasy tylko przytrzymują właściwą część w odpowiednim miejscu.

AniaRe napisał(a):Ale co do zasady - normalny dławik, może nawet nieco bardziej perfidny, bo działa w najwrażliwszym miejscu.

I o to chodzi, normalna zaciskowa obroża zsuwa się i wtedy pies ciągnie, ale się dusi. Normalna obroża także daje psu władzę, bo jest umiejscowiona zbyt nisko. Wystarczy zwykła ringówkę umieścić odpowiednio wysoko i działa jak obroża Cesara Millana. Wtedy nie ciągnie się psa w tył, wystarczy jedna korekta w bok (do siebie) i smycz luźna... ot cała reguła. Jest to bezpieczne jeśli stosuje się człowiek do instrukcji. Tak jest ze wszystkim :)
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Poprzednia strona

Powrót do - Obroże, szelki, smycze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron