jaka miska najlepsza?

jaka miska najlepsza?

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-30, 09:20

Jaka miska wg was jest najlepsza dla berna? Taka zwykla plastikowa, na ziemi, czy lepiej na stojaku? Bo spotkałam się z takimi na stojaku,tylko nie bardzo wiem, do czago to ma służyć.... :oops:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-30, 09:27

Berny nie muszą mieć misek na stojaku. Ostatni weci w ogóle odchodzą od tego aby rasy takie jak dogi czy wilczarze miały jeśc na podwyższeniu. Polecam miski metalowe nierdzewne w w specjalnym metalowym korytku, które jest stabilne.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez beta68 » 2008-07-30, 12:14

Moja pije i je z kazdej miski, ale ta na podwyższeniu jest na pewno dla niej najwygodniejsza.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-30, 12:17

Na podwyższeniu dla psa łobuza wg mnie odpada. Bo np. żyjący własnym życiem ogonek zawsze może wywalić stojak i narobi się hałas.. A jak hałas się narobi to wtedy miski stają sie krwiożerczymi potworami i nie da się z nich ani jeść ani pić..
Galwin ma miski metalowe na gumie. Jak dla mnie rewelacja ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-30, 12:28

a to normalne, że pies jedząc leży?? :roll: Bo do tej pory wydawało mi się za natrualne, że siedzi.... :roll:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez EwaM » 2008-07-30, 13:10

Nera je raczej na stojąco :mrgreen: ,z każdej miski :-) Ma i metalową i plastikową.Za stojak czasem ja służę,jak micha za bardzo ucieka :mrgreen: Te na gumie są fajne,bo chyba najstabilniejsze.Co do picia to nauczyła sie od Bory pić wodę bieżącą prosto z kranu.Jest najsmaczniejsza :mrgreen:Picie z miski jakoś marnie jej idzie-wsadza całe pyszczydło,woda dostaje się do nochala i się wręcz krztusi :-) Dla Bory natomiast misek może w ogóle nie być :-( No,chyba że z jakąś zupełnie wyjątkową zawartością :lol:,a i wtedy trzeba jej pod nos podstawić. Ona siada na fotelu i czeka,żeby ją nakarmić :mrgreen:Straszny niejadek jest.
Ostatnio gdzieś czytałam,że miski na stojakach są w dużym stopniu przyczyną skrętu żołądka ;-) Ale kiedyś tez słyszałam,że własnie jest dokładnie odwrotnie,więc nie wiem jak to jest naprawdę ;-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Pati94 » 2008-07-30, 13:11

My mamy miski na stojaku których Egan się boi więc je i pije z plastikowych :mrgreen: Egan jak je to albo siedzi albo stoi jeszcze nie jadł na leżąco :roll:
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-30, 14:23

Benek wymiata wszystko z misek na leżąco - pozycja horyzontalna najbardziej optymalna :mrgreen: Szału z radości dostaje, jak widzi miskę, reaguje na słowo "micha" i zaraz ma głupawkę na jedzenie :lol: Tylko właśnie z tym leżeniem się zastanawiałam, czy to nie będzie przyczyną owego skrętu,czy może te miski na stojakach są lepsze.... :roll:

A jaka glębokość miski jest dobra? Bo dla szczeniaka trafiłam na oko, ale czy nie trzeba będzie jej zmienić na większą,jak troszkę podrośnie?
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-30, 14:35

Własnie ostatnio weci doszli do wniosku, że miski na stojakach mogą byc przyczyną skrętu zołądka.
lamia jak była mała jadła na stojąco. Potem gdy stała sie niejadkiem jadła w pokoju na leżąco z ręki albo z łyżki.
Na szczęście teraz znowu je na stojąco ale z miską idę do pokoju. Miska stacjonarna służy tylko do picia.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Przemo » 2008-07-30, 17:59

Bera jak byla mala jadla na lezaco z malej platikowej miski
Teraz je z metaslowych na siojaku.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Wydra » 2008-07-30, 18:32

Rozprawiacie tu tyle o miskach,to ja Wam powiem jaka miska jest najlepsza dla naszych psów.Poprostu PEŁNA :mrgreen: :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez anula » 2008-07-30, 22:09

Brawo, Roma tak własnie pomyślałam. Nie ma co przesadzać, a psy niejadki sami sobie fundujemy naszą nadopiekuńczością. Zdrowe (zaznaczam) psy mogą się obchodzić bez jedzenia wiele dni i jeśli konsekwentnie wytrwamy w tym, że pies ma jeść to co ma w misce to nie będzie problemu niejadka. Sawa żarłokiem czy też fanem kulek nie jest, jada własciwie raz dziennie i to w nocy, mnie to odpowiada i nie walczę z tym. Nie ma niebezpieczeństwa, że zacznie szaleć, biegać i dopadnie ją np. taki skręt żołądka, bo poprostu idzie spać. Karma leży cały dzień w misce metalowej na gumie. Jada ją na stojąco z podłogi, natomiast jak wraca ze spaceru to często leżąc pije wodę.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-07-31, 08:57

Roma trafiłaś :-D :-D
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Anioł » 2008-07-31, 09:12

Wydaje mi się, że nie jest najlepszym rozwiązaniem żeby zostawiać jedzenie na cały dzień, bo nasze miśki przyzwyczajają się do jedzenia kiedy i jak dużo chcą, co w konsekwencji prowadzi do problemów żołądkowych(skręt, wrzody) no i braku apetytu. Stojaki na miski są tylko poto żeby wycisnąć z nas kasę. Wystarczy sobie wyobrazić psa w przeszłości jak polował,czy ktoś podawał mu jedzenie na stole (czytaj stojaku) Kompletny absurd.
Anioł
 
Posty: 25
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-19, 08:50

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez EwaM » 2008-07-31, 12:05

Też uważam,że pies nie powinien mieć ciągłego dostępu do jedzenia ;-) Żołądek też musi odpocząć :-) A karma nawet sucha po paru godz.leżenia w misce robi się mało jadalna.Karmię dwa razy dziennie i michy znikają z widoku :-) No i wiem dokładnie co i ile która psica jadła :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Pati94 » 2008-07-31, 12:12

Czytałam w jakiejś książce że pies musi mieć wyznaczone godziny o których je, bo jak ma dostęp do karmy przez cały dzień to sam decyduej o której je i może sie poczuć wyżej od właściciela że on o niczym nie decyduje. Niewiem czy to prawda Egan zjada wszystko na raz o godzinach których mu daje więc raczej nie mamy z tym problemu ;)
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-31, 22:23

A ja czytałam,że pies musi jeść po właścicielach - z tego samego powodu :) Jakoś jednak zawsze to ja jem po Beniu i póki co nie mam większych problemów wychowawczych ;-)
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez Wydra » 2008-07-31, 22:29

Chyba zostałam źle zrozumiana PEŁNA micha to poprostu skrót myślowy.Nie mówię o tym ażeby jedzenie pozostawało w niej przez cały dzień.Chodzi o to ,że nieważne z czego je tylko co je i kiedy je
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-31, 22:38

Roma, ja ciebie dobrze zrozumiałam :mrgreen:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: jaka miska najlepsza?

Postprzez EwaM » 2008-07-31, 23:47

Pati94,MRUCZanka co wy za literaturę fachową studiujecie :?: :lol: U mnie to funkcjonuje tak,że zegarek według moich psic można nastawiać :-) szczególnie wieczorem,godz.19 i one meldują się na kolację,każde opóżnienie wywołuje głęboki niepokój ;-) Organizm przystosowuje się do pewnego rytmu i jeśli rytm jest zachowany to funkcjonuje bez zaburzeń :-) Dlatego uważam,że pies powinien jadać o wyznaczonych porach,ale moim zdaniem nie ma to wiele wspólnego z hierarchią w stadzie :-) One jedzą o swojej porze,ja o swojej i jest ok.No i żadnego żebractwa-ja im z michy nie wyjadam,więc one mnie tez nie :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Następna strona

Powrót do - Miski, pojemniki na pokarm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości