Entlebucher a inne zwierzęta.

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Entlebucher a inne zwierzęta.

Postprzez Scotie » 2011-12-03, 10:06

Hej,
Jestem tu nowa i planuje zakup Entlika.Mam jeszcze w domu dwie świnki morskie.Kiedy przychodzę mają non stop otwartą klatkę i biegają po pokoju.Nie wiem jak entlik zareaguje na gryzonie ;-) Mam w ogóle go nie wpuszczać do pokoju ,w którym znajdują się świnki ,czy zamknąć je w klatce na czas kiedy psiak będzie w pokoju i pozwolić obwąchać je przez kraty?Może macie inne propozycje? Za każdą odp. dziękuję :-)
Scotie
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-03, 09:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Entlebucher a inne zwierzęta.

Postprzez Olcia » 2011-12-03, 11:38

Scotie, entliki raczej dobrze traktują zastany zwierzyniec. To jest "ich" stado, o które należy dbać. Ja mam 4 szczury i Negra nigdy nie zrobiła im krzywdy. Pamiętaj jednak, że spotkania psa ze świnkami powinny odbywać się w Twojej obecności. Psiak nawet w zabawie może im niechcący zrobić krzywdę.
Proponuję szczeniakowi pokazać prosiaki u Ciebie na klanach. Niech je obwącha. Chwal go za spokojne zachowanie, nie pozwalaj na zbyt żywiołowe albo natarczywe. I miej też w pamięci fakt, że entle często gonią coś, co przed nimi ucieka, więc ważne jest też przekonanie prosiaczków do psa, aby się go nie bały.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher a inne zwierzęta.

Postprzez Scotie » 2011-12-03, 12:19

Dobrze,dziękuję za pomoc :-)
Scotie
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-03, 09:54
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości