odsprzedam entlebuchera...

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Vilio » 2011-03-01, 20:49

z przykrością piszę ten wątek

niemniej nie mogę dojść do porozumienia z żoną odnośnie Madoxa... jest młody rozbrykany i nie służy mu samotność - a niestety po zmianie w pracy nie ma nas długo w domu. dlatego muszę go sprzedać.

http://allegro.pl/entlebucher-sennenhun ... 99465.html

powyżej aukcja na allegro.
proszę nie pytajcie dlaczego, a co się stało itd... nie chcę dobrych rad bo to na nic... nie mam powoli siły powoli na walkę z żoną o psa więc cóż, decyzja zapadła.

odnośnie Madoxa - jest kochany - pod warunkiem, że nie jest sam - zresztą jak każdy entle. jak jest sam to jest to diabeł. kocha wolność i najlepszy były dom z ogrodem...

pozdrawiam
Vilio
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Barbel » 2011-03-01, 20:54

Może rozważyłbyś nieodpłatne przekazanie psa ?
Wtedy moglibyśmy pomóc z ramienia Forum.
Czy kontaktowałeś sie z hodowca - w wielu umowach - on ma prawo pierwokupu.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Leszczyna » 2011-03-01, 20:58

Barbel napisał(a):Czy kontaktowałeś sie z hodowca - w wielu umowach - on ma prawo pierwokupu.


No właśnie ;-)
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez saba&mlis » 2011-03-01, 22:10

Czy naprawde Was nie stac na oddanie psa do adopcji?
Forum czy Fundacji Pasterze na pewno znajda mu dobry dom, a jak sprzedacie to niewiadomo do kogo trafi. Okazcie Madoxsowi na zakonczenie waszej wspolnej przygody z choc odrobine serca.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez agnees » 2011-03-01, 22:54

Chyba, że jedyne za czym Ci zależy to pieniądze...od dawna widzę ogłoszenie na allegro zmniejsza się tylko cena za jaką chcesz sprzedać psa...Na Twoim miejscu wolałabym jak najszybciej znaleźć dla niego odpowiedni dom a nie czekać na to ,aż ktoś zapłaci tyle ile chcesz...
Avatar użytkownika
agnees
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:04
psy: Kejsi-entlebucher

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Przemo » 2011-03-01, 22:57

ja proponuje usuniecie aukcji i przekazanie psa forum.
Niewiadomo do kogo trafi na aukcji.
Powiem krotko wystarczy popatrzec na schronisko.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Olcia » 2011-03-01, 23:24

Vilio, napisz coś więcej o charakterze psa. Jakie są z nim problemy?

I rozważ propozycję odstąpienia psa forum. Wprawdzie nie zwrócą Ci się koszty, ale będziesz miał pewność, że dom jest sprawdzony i pewny. Jeśli będzie trzeba znalazłby się też dom tymczasowy.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez jbeata » 2011-03-01, 23:33

Dokładnie. Przecież żywiąc psa, nadal wydajesz pieniądze...
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Vilio » 2011-03-02, 18:19

agnees napisał(a):Chyba, że jedyne za czym Ci zależy to pieniądze...od dawna widzę ogłoszenie na allegro zmniejsza się tylko cena za jaką chcesz sprzedać psa...Na Twoim miejscu wolałabym jak najszybciej znaleźć dla niego odpowiedni dom a nie czekać na to ,aż ktoś zapłaci tyle ile chcesz...


wiedziałem ze wyjdzie na to ze zalezy mi tylko na kasie
coz, macie prawo tak sadzic, niemniej ja tez chcialbym cos odzyskac - szkoda tez ze nie spojrzycie na to z innej strony - oddajac psa za darmo trafia do kogokolwiek - a ja chcialbym zeby mój pies trafil do kogos, kogo bedzie stac na jego utrzymanie
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Milla » 2011-03-02, 18:45

Patrząc na psy wyadoptowane przy pomocy forum nie wydaje mi się, żeby trafiły do pierwszego lepszego domku...
Ale masz prawo do swojego zdania... A nie masz żadnych znajomych, o których wiesz że na pewno są wspaniali i którym mógłbyś oddać psa?
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez dosjaa » 2011-03-02, 18:52

Vilio napisał(a):
agnees napisał(a):Chyba, że jedyne za czym Ci zależy to pieniądze...od dawna widzę ogłoszenie na allegro zmniejsza się tylko cena za jaką chcesz sprzedać psa...Na Twoim miejscu wolałabym jak najszybciej znaleźć dla niego odpowiedni dom a nie czekać na to ,aż ktoś zapłaci tyle ile chcesz...


wiedziałem ze wyjdzie na to ze zalezy mi tylko na kasie
coz, macie prawo tak sadzic, niemniej ja tez chcialbym cos odzyskac - szkoda tez ze nie spojrzycie na to z innej strony - oddajac psa za darmo trafia do kogokolwiek - a ja chcialbym zeby mój pies trafil do kogos, kogo bedzie stac na jego utrzymanie



" COŚ ODZYSKAĆ".......... hmmmm?
Avatar użytkownika
dosjaa
 
Posty: 498
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-23, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
psy: TABS - entlebucher

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Vilio » 2011-03-02, 19:28

milla716 napisał(a):Patrząc na psy wyadoptowane przy pomocy forum nie wydaje mi się, żeby trafiły do pierwszego lepszego domku...
Ale masz prawo do swojego zdania... A nie masz żadnych znajomych, o których wiesz że na pewno są wspaniali i którym mógłbyś oddać psa?


uwierz - to forum to moja ostatecznosc
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez saba&mlis » 2011-03-02, 19:51

Owszem moze ktos zaplaci, zwlaszcza jak jeszcze troche opuscisz np pseudohodowca, bedzie go wykorzystywal jako lewego reproduktora, zle karmil, nie bedzie go leczyl, pies bedzie mieszkal w klatce a jak przestanie mu przynosic dochod sprzeda go dalej, zeby kupic kolejnego. Podaje przyklad ten pan sprzedal jak widac: http://allegro.pl/sprzedam-psa-bernensk ... 08790.html
i kupil kolejnego: http://allegro.pl/bernenski-pies-paster ... 22216.html, ktory za kilka lat bedzie tak wygladal jak ten pierwszy. Dodam ze z wlasciciela drugiego tez namawialismy zeby oddal psa Forum, ale chcial odzyskac troche kasy, teraz nie moze sobie darowac, ale nic nie moze zrobic. Jesli poczytasz watki adopcyjne to zorientujesz sie ze psy adoptowane z Forum czy Fundacji nie trafija do byle kogo.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Vilio » 2011-03-02, 20:04

moze cos w tym jest...

napisze tak.. ja nie chce Madoxa oddawac ale nie mam wyjscia
psiak jest strasznie rozbrykany jak zostaje sam, niszczy wszystko co sie da i jak sie da... planowalismy z zona dziecko, co by mogla byc z Madoxem poki nie dorosnie, ale... niewazne, nie ma tej juz opcji

jest mi ktos w ogole w stanie doradzic co zrobic...
tylko nie piszcie o zabawkach spacerach czy czyms takim, bo jego ulubionymi zabawkami jest to czego mu nie wolno, a spacery nic nie daja... zastanawialem sie nad klatka, albo jakims lancuchem zeby go w domu troche unieszkodliwic, ale to troche barbarzynskie...
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Anna Przybylak » 2011-03-02, 20:47

Moja znajoma ma owczarka belgijskiego "maliniaka" i też niestety jak idzie do pracy zostawia go w klatce by pies nie niszczył lub sam się nie uszkodził przez przypadek ale pis jest z nią . Gdy wraca do domu to się wtedy nim zajmuje . A próbowałeś wizyt u specjalisty czy jakiejś psiej szkoły ? Życzę powodzenia i byś trafił na kogoś kto ci pomoże rozwiązać problem i zatrzymać psa .
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez allam » 2011-03-02, 21:09

Vilio, zakup psa to nie inwestycja, nie dość, że zainwestowana kasa się nie zwróci, to jeszcze cały czas trzeba ponosić koszty utrzymania ;-) Ale Ty wiesz o tym doskonale :-D Pamiętam tę Waszą miłość od pierwszego....
No cóż, jak to w miłości, zadziałała chemia, rozum nie zdążył zareagować. Chyba nie do końca wszystko zostało przemyślane, trochę też charakter psa jest inny niż Wasze wyobrażenia o nim. Kochasz tego psa i myślę, że te opowieści o zwrocie kosztów to trochę "zasłona dymna przed żoną", na zasadzie: "No widzisz kochanie chcę go sprzedać, ale nikt nie chce go kupić".
Jeżeli naprawdę kochasz tego psa to powinno Ci zależeć na tym żeby znalazł dobry dom, w którym nie tylko będzie kochany ale i potrafią go wychować, a przede wszystkim będzie tam ktoś, kto będzie miał dla psa czas. I im szybciej to nastąpi, tym lepiej dla psa.
Jeżeli oddasz psa do adopcji to stracisz trochę kasy, fakt, ale będziesz miał komfort psychiczny (bezcenne).
A gdyby pies zdechł :?: Też "byłbyś w plecy". A tak masz szansę (o ile nowi właściciele będą na forum) obserwować go.
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Olcia » 2011-03-02, 21:12

Vilio, mam podobny problem. I najlepiej jest chyba starać się ograniczać szkody od tej ludzkiej strony: nie zostawiać cennych przedmiotów w zasięgu pyska, wyznaczyć w domu jedno pomieszczenie gdzie pies będzie zostawał, zabezpieczyć kable itd.
Zostaw mu coś co będzie mógł zniszczyć. Ja specjalnie zostawiam na wierzchu np. kartony po mleku czy butelki, ale nie daję psu. Wtedy Negra koncentruje się na nich i oszczędza co cenniejsze rzeczy.

Być może jest coś, co frustruje Twojego psa? Może nawet coś niezwiązanego z samotnością? U nas np. wprowadzenie kolczatki zbiegło się z wyjątkowym drapaniem ścian w czasie naszej nieobecności.

Próbowałeś przegłodzić psa przez noc, a wychodząc z domu zostawiać smakołyki w kongu lub butelce? Albo zabrać psa na przejażdżkę rowerową albo intensywny trening umysłowy (posłuszeństwo, kształtowanie klikerem)?

No i coś, co pewnie nie spodoba się Twojej zonie - może Madox potrzebuje psiego kompana na czas samotności?

Odniosę się jeszcze do oddania psa za darmo. To nie jest tak, że pies trafia do pierwszej lepszej osoby, która zechce zaoszczędzić. Pies oficjalnie jest pod opieką forum/fundacji. Przyszły dom jest starannie dobierany i sprawdzany, nowy właściciel podpisuje umowę. To jest o niebo lepsze niż opcja "kup teraz".
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Vilio » 2011-03-02, 21:34

allam napisał(a): "No widzisz kochanie chcę go sprzedać, ale nikt nie chce go kupić".


tu mnie troche masz...;/
nie wiem zobacze jeszcze... co sadzicie o tym, zeby kupic jakis lancuch i przywiazywac go na czas naszej nieobecnosci gdzies w domu... moze to bylby na niego sposob... tylko nie piszcie o smyczy, bo smych w jego zebach to 3min roboty...
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Barbel » 2011-03-02, 21:44

wyrwie kaloryfer...
Z takim ananasem to mnostwo pracy bedzie - dobry behawiorysta by sie przydał. Skontaktuj sie z Magdą toykowa (maat) - ona jest z Krakowa, ma na pewno namiar na fachowców.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: odsprzedam entlebuchera...

Postprzez Przemo » 2011-03-02, 21:49

no i chyba wyszlo cos z worka :)
czy mam rozumiec ze macie problemy wychowawcze z psem i dlatego chcecie go oddać?
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Następna strona

Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości