Entlebucher prośba o garść informacji

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez anula » 2010-09-01, 09:12

Duża psina :-D i bardzo ładna.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez agnees » 2010-09-01, 11:22

Słodziak :-)
Avatar użytkownika
agnees
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:04
psy: Kejsi-entlebucher

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Vilio » 2010-09-01, 11:43

jak kazdy maly psiaczek;]

niemniej Madox jest przeuroczy - pierwsze z nim spotkania były dość szalone... a teraz jek do niego przychodzimy kladzie się pod nogami i prosi o głaskanie... jak kazdy mały szczeniak... ale to jego popiskiwanie jest... hm, gdyby nie szkolenie żony, to pewnie byłby u nas od poniedziałku... a tak... piatek - 20.00 - godzina 0;]
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez santa » 2010-09-01, 11:55

to juz niedlugo :-)

Maly wydaje sie Ogromny :lol:
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez lilia3 » 2010-09-01, 14:54

Jak patrzę na Madoksa to przypomina mi dziatka Toma Des Joyeuses Gambades.
Będzie miał duże fajne uszka i jest super umaszczony.
Niech sie chowa jak najlepiej i daje Wam mnustwo radości i szczęscia. :-)

Pozdrawiam
lilia3
 
Posty: 397
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 21:26
Lokalizacja: Porażynianka-Opalenica
psy: Entlebucher. Duży Szwajcarski Pies,Appenzeller

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Vilio » 2010-09-04, 09:44

cześć;]
Madox jest już u nas... od wczorajszego wieczoru... póki co piszczy, śpi i dosyć mocno boi się wyjść z kojca... mam lekkie obawy czy to normalne... mam prośbę - jeśli ktoś chciałby się podzielić informacjami add młodego entla, zwłaszcza na temat jego pierwszych dni w domu...prosiłbym o pomoc... mój nr tel 600323397. Puścicie mi głuchego, smsa...oddzwonie

aha - żeby nie było - nie panikuje, ale mam kilka pytań - do zwykłego posiadacza enta, a nie do hodowcy
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Olcia » 2010-09-04, 12:04

Vilio, w jakim wieku jest Madox?
Wydaje mi się, że każde szczenie po zmianie domu troszke tęskni. Wprawdzie na Negrze zmiana nie zrobiła dużego wrażenia. W samochodzie spała, potem w hotelu też nie było paniki, w domu wszystko zwiedzała i bawiła się normalnie.
Jesli Madox nie czuje się pewnie, dajcie mu chwilę. Wiem, że ciężko jest się oprzeć szczeniakowi, ale jeśli on unika kontaktu, to zapewnijcie mu spokój. Nie zachowujcie się gwałtownie, niech nabierze pewności, że wszystko jest ok. jeśli wyjdzie z kojca niech czeka go coś miłego - smaczek, zabawka.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Vilio » 2010-09-04, 14:35

no więc to wygląda tak... ogólnie jest strasznie płochliwy... zwiedza mieszkanie, taras itd, ale tylko wtedy jak widzi, że ja albo żona jesteśmy koło niego. jakikolwiek gwałtowny ruch powoduje u niego gwałtowny zwrot do kojca. je normalnie, jak wychodze z nim na pole to lata miedzy nogami. wypróżnia się też na dworze, co dla mnie było dość miłym zaskoczeniem. mam nadzieje ze to nie dobre złego początki.

jedna rzecz mnie tylko ciekawi - czy wasze entle też jako wyrażenie jakiejkolwiek emocji stosują pisk? bo mój popiskuje włąściwie cały czas

ps. Madox ma niecałe 5 miesięcy - jest z 6 kwietnia
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Olcia » 2010-09-04, 15:33

No cóż, trochę mnie to dziwi, bo entle powinny być odważne.

Madox ma 5 miesięcy, a to wiek, kiedy psy często reagują lekiem na różne sytuacje, nawet, które już znają. To mija dość szybko ale ważne, żeby psiak nie przestraszył się czymś zbyt mocno, bo to może zostawić ślad w psychice.

Druga rzecz - być może w hodowli nie zadbano o jego należytą socjalizację?

Jeśli Wam ufa i przy Was czuje się bezpieczniej, to wykorzystajcie to. Zachęcajcie do wyjścia zabawkami, smaczkami, niech czas na nieznanym terenie będzie się dobrze kojarzył. Jeśli maluch się czegoś przestraszy, zachęćcie go do poznania "wroga" - podejdźcie, pokażcie, że Wy z tym czymś nie macie problemów. Jeśli to hałas z zewnątrz nie zwracajcie na to uwagi, ani na psa. Jak zobaczy, że na Was nie robi to wrażenia łatwiej bu będzie sie do tego przyzwyczaić.

Co do pisku - może to chwilowy płacz za dotychczasowym domem? A może w ten sposób stara się zwrócić na siebie uwagę? Piszczy w konkretnych sytuacjach, czy rzeczywiście "cały czas"? Może go coś boli?
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Vilio » 2010-09-04, 17:50

piszczy wtedy kiedy nie ma nas koło niego. ogólnie wszystko jest ok, jak siedzimy z żoną koło jego kojca... ale jAK IDZIEMY DO kuchni albo do drugiego pokoju - zaczyna sie popiskiwanie...
Avatar użytkownika
Vilio
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:02
Lokalizacja: Kraków
psy: entlik - Madox

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Cefreud » 2010-09-10, 07:57

a on w tym kojcu sam się chowa,czy jest tam zamknięty?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez sasza69 » 2010-12-03, 01:16

Witam Wszystkich,

Podjeliśmy z żona decyzję o zakupie pieska i po wielu dyskusjach stwierdziliśmy, że entlebucher najbardziej nam odpowiada(zarówno pod katem charakteru jak i wyglądu). I w tym momencie mam do was pytanie.

Mam możliwość zakupienia 3 letniego psa - żona chciałaby aby był już trochę ułożony. Jednak ja jestem za tym, aby kupić kilkumiesięcznego szczeniaka u hodowcy. Co myślicie o przysposobieniu dorosłego psa?

Jestem z Warszawy. Może ktoś z was poleci mi osobę która w mazowieckim może mieć rodowodowe szczeniaczki. najbliżej warszawy zlokalizowałem hodowle Wolin's Dog. Czy polecacie szczeniaczki z tego miejsca?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
sasza69
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-03, 01:06
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
psy: Entlebucher - KOREK

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez santa » 2010-12-03, 10:11

Sasza jezeli macie okazje poznac psa na zywo, zaobserwowac jego zachowanie, jezeli poprzedni wlasciciele chetnie opowiadaja o psie i mozna ufac ze to co mowia jest prawda to czemu nie? Szczeniakowi trzeba poswiecic bardzo duzo czasu - socjalizacja, wychowanie, szkolenie, nauka czystosci itd. 3 lata to wcale nie tak duzo. Jezeli obdarzycie go miloscia, poswiecicie mu swoj czas i zaczniecie z nim pracowac uda wam sie wytworzyc z nim ogromna wiez. Jezeli to nie tajemnica z jakiego powodu wlasciciele chca go sprzedac? Uwazajcie zeby nie bylo ukrytego powodu jak choroba, problemy behawioralne itp.
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Olcia » 2010-12-03, 14:13

Dorosły pies będzie potrzebował więcej czasu, aby do was przywiązać. No i jeśli ktoś wcześniej popełnił błędy w jego wychowaniu, to będziecie musieli włożyć mnóstwo pracy w ich korygowanie.
Co do hodowli - są inne bliżej Warszawy i w Warszawie. Tu masz listę:

BRABUSZ - http://www.brabusz.blacom.pl/index.html - Poznań
CZANDORIA - http://www.czandoria.pl/ - Granówko, pod Poznaniem
DOPING - http://www.hodowla-doping.yoyo.pl/ - Poznań
GRANITOWY PAZUR - http://www.psy.merigold.pl/node/2 - Kraków
KAWALKADA - http://www.kawalkada.com.pl/ - Warszawa
NEGRUS - http://www.negrus.aplus.pl/index.html - Żołędowo k/Bydgoszczy
OD ASTRID - http://www.psyodastrid.infrakom.com.pl/index.html - Międzychód (między Poznaniem a Gorzowem Wlkp.)
PORAŻYNIANKA - http://www.porazynianka.pnet.ws/ - Opalenica, pod Poznaniem
SKARB MARYSIEŃKI - http://szwajcary.orangespace.pl/ - Wolsztyn
SZWAJCAR - http://www.sennenhund.pl/ - Szczecin
WOLIN DOG’S - http://www.entlebucher.com.pl/ - Kaźmierz, pod Poznaniem
ŻORSKA PRIMA - http://www.zorskaprima.pl - Żory k/Rybnika
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez santa » 2010-12-03, 19:08

Olcia napisał(a):No i jeśli ktoś wcześniej popełnił błędy w jego wychowaniu, to będziecie musieli włożyć mnóstwo pracy w ich korygowanie.


to fakt. daltego najlepiej miec pewnosc ze wlasciciele sa szczerzy i chetnie odpowiadaja na wszelkie pytania.

natomiast co do przywiazania to np. Santa jako dorosly pies - do osob z ktorymi ma czesty kontakt - przyzwyczaja sie bardzo szybko.
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez sasza69 » 2010-12-03, 22:12

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Niestety nie mamy 100% pewności co do właścicieli tego 3-y latka. Tak więc zostaje nam szczeniaczek z jednej z wymienionych hodowli.

PS. Dzwoniłem do wlascicielki hodowli Kawalkada-niestety pani juz nie zajmuje się hodowlą ponieważ suki sie zestarzały.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
sasza69
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-03, 01:06
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
psy: Entlebucher - KOREK

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Bobik » 2010-12-03, 22:45

Mamy psa z hodowli Wolin Dogs. Wydaje mi się, że można polecić. Jest tylko jedna hodowla w Polsce, którą postawiłbym obok.
Nie ma na co czekać :)
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez santa » 2010-12-03, 22:53

sasza o ile nie bierzecie pod uwage szczeniaczka z zagranicznej hodowli to chyba niestety bedziecie musieli poczekac do wiosny. Znajomi J&A z forum rowniez szukali ostatnio szczeniora i wszytskie urodzone w ostatnim czasie maluchy juz znalazly domki.
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez J.&A. » 2010-12-03, 23:39

Najlepiej się zapisać. :-D
W Szwajcarze na przykład w połowie listopada 9 maluchów się urodziło i z tego co wiem, wszystkie są już porezerwowane. Pocieszam znajomych, że wiosna ma swe niewątpliwe plusy, a mianowicie pogodę - latanie z maluchem 10 razy dziennie na spacer jak śnieg po kolana nabiera innego wymiaru, podobnie suszenie ścier czy szorowanie podłogi. :-D
Posiadanie szczeniaka jest uciążliwe, nie da się ukryć, ale jaka potem frajda jak się od małego wychowuje, można korygować niepożądane zachowania, obserwować jak się uczy.
Avatar użytkownika
J.&A.
 
Posty: 215
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 21:21
psy: Entlebucher

Re: Entlebucher prośba o garść informacji

Postprzez Agnieszka » 2010-12-03, 23:59

Może ja dołoże swoje trzy grosze. Dorosłego entlika bym -teraz nigdy nie kupiła. Jeżeli dotychczasowy właściciel z róznych przyczyn chce oddać darmowo psiaka to zapewne wzięłabym pod uwage. Wracając do rasy. Nie sądze ,że 3 -letni entlik pokocha nowa rodzine . Stanie się tak tylko ,jeżeli dotychczas mieszkał w kojcu , budzie i wreszcie trafił do domu . Do domu g zdzie jest kochany ,tulony.Wówczas uwierze.
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości