Tańszy entlebucher?

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Tańszy entlebucher?

Postprzez Moris » 2010-07-11, 18:47

Entlebucher - kupno
Ostatnio edytowano 2010-07-12, 20:35 przez Moris, łącznie edytowano 1 raz
Moris
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Entlebucher

Postprzez Agnieszka » 2010-07-11, 21:12

Czy aby nie przesadzasz .Chcesz kupić rasowego psa za cene psów .......ach szkoda słów.Ludzie nie maja pojęcia ile pracy musi włozyć hodowca .po pierwsze żeby wogole mieć szczenieta ,po drugie z dobrego krycia , po trzecie odchować zdrowo miot , socjalizacja , szczepienia . itd ....... a tu pytanie 1000zl :( Boże :cry: do mnie to nawet nie dzwoń i pytaj o szczeniaka ,Można zrozumieć że ludzie nie maja pojęcia o kostzach utrzymania hodowli , ale bez przesady..Wiem , że są hodowcy , którzy sprzedają całe miot handlarzom , od nich może kupisz za te cene , pytanie tylko czy warto ? Niekiedy to ręce opadają..............na szczęście większość klientów to ludzie którzy myślą. Poprostu mam dzisiaj dość pytań na poziomie 1000zł za rasowego szczeniaka.............myśle że hodowc mnie zrozumieją
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Entlebucher

Postprzez Drixon » 2010-07-11, 21:23

i czy na pewno entlebucher - psiak owszem niewielki, tylko wymagający i chcący pracować - może lepszy będzie labrador? takiego rodowodowego na pewno kupisz taniej niż tysiak :roll:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Entlebucher

Postprzez Olcia » 2010-07-12, 00:20

Podejrzewam, że Morisowi chodziło o niewystawowego psa, bo z reguły te są sprzedawane po niższej cenie ;-)
Ja bym się tylko zastanawiała czy entlebucher to dobry pomysł na towarzysza dla małej dziewczynki? Moris, czy czytałeś coś o tej rasie, wiesz jakie ma wymagania?
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Entlebucher

Postprzez Moris » 2010-07-12, 20:16

Ludzie!!! zadałam tylko pytanie bo nie miałam czasu się orientować szczegółowo a tu taka krytyka. Sprawdzałąm na allegro i były w cenie od 1000 - 2000zł.Wiadomo że wszystko kosztuje i nic w dzisiejszych czasach nie jest za darmo, a jeszcze jedno nie chodzi mi o psa z pseudohodowli jak to pewna osoba próbuje mi wmówić. Wiecie spodziewałam się że polecicie mi jakąś hodowlę i opiszecie trochę rasę, ale nic się nie dowiedziałam. Tacy własnie są ludzie.
Hej.
Moris
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Entlebucher

Postprzez dorciaj » 2010-07-12, 23:01

Moris - nie mogę się odnieść do Twojego pierwszego postu bo go przeedytowałaś.
Wiem jednak, że nasi forumowicze na prawidłowo zadane pytanie udzielają prawidłowych odpowiedzi. ;-)
Jeśli chciałabyś się dowiedzieć czegoś o rasie - to o to zapytaj. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie są ceny szczeniaków - wystawowych lub niewystawowych - to zadaj takie pytanie.
Pamiętaj, że słowo pisane nie oddaje emocji ani intencji w taki sposób jak byśmy chcieli i możemy zawsze zostać opacznie zrozumiani. Warto zatem poświęcić kilka minut, żeby jak najdokładniej wyrazić to co chcemy napisać ;-)

To Twoje pierwsze posty na forum zachęcam więc do przywitania się w dziale powitalnym ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Entlebucher

Postprzez Olcia » 2010-07-12, 23:15

Moris, ale nie pytałeś o hodowlę ani o rasę, tylko o tańsze szczenięta. O charakterze i ogólnie o entlach jest już wątek - polecam lekturę, choć długa.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra


Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości