Appenzeller sennenhund

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Postprzez Alicja i Spartki » 2007-01-28, 19:25

No to buziaki :-) dla Bunca od wszystkich spartków
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez Mika » 2007-03-19, 14:23

Właśnie wróciłam z Austrii, gdzie w gospodarstwie wiejskim., w którym mieszkaliśmy, była 7-miesięczna appenzellerka. Na początku nie byłam pewna rasy, bo była przebielona ( obrączka na szyi i biała "podkolanówka"), ale gospodyni potwierdziła rasę- zdziwiona zresztą bardzo, bo nie są to bardzo tam popularne psy. Nasi gospodarze nabyli swoją suczkę w celach użytkowych. Mają gospodarstwo ekologiczne i stado 20 krów, które wypasają od wiosny do jesieni na swoich łąkach wysoko w Alpach. Appenzellerka ma od tej wiosny uczyć się zaganiać krówki. Nasza Frau nie mogła się nachwalić tej rasy-że przyjacielska, wesoła a przede wszystkim bystra i szybko sie ucząca. Muszę przyznać, że mała Lili tak mi zapadła w serce, że chętnie będę orędowniczką tej rasy ( obok bernów naturalnie, bo inaczej domowy futrzak by się obraził).
Mika
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez asia78 » 2007-10-27, 11:12

Witam wszystkich.

Cieszę się,że udało mi się znaleźć to forum.
Szkoda tylko że tak mało się dzieje w sekcji Appenzellerów.
Ja nie mam jeszcze żadnego psiaka i właśnie przymierzam się do zakupu szczeniaka u Pani Agnieszki z hodowli Czandoria.

Zapraszam wszystkich posiadaczy Apków do dyskusji.
Zwłaszcza właścicielki Bunca I Bacy. Bo spojrzenie na rasę zwykłych właścicieli (nie hodowców) jest dla mnie ważne.

Chcę jak najwięcej dowiedzieć sie o tych pieskach.
Ja wiem że decyzja o posiadaniu psa nie może być lekkomyślna.

Czekam na odpowiedzi.
:-)
Pozdrawiam
Asia
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Postprzez Agnieszka » 2007-10-30, 10:28

Asiu niestety apki są jeszcze zbyt mało poularne w naszym kraju wiec informacj na temat rasy dowiesz sie chyba tylko ode mnie.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Postprzez asia78 » 2007-10-30, 19:13

Agnieszko opowiedz mi w takim razie o Albie i Zeusie.
Jakie mają charaktery?
Na stronie czandorii nic o nich nie ma.
Halka z Wojtatówki jest podobno spokojna jak na Appenzellerkę a zrobiła na nas groźne wrażenie.
W prawdzie weszliśmy na jej teren i byliśmy dla niej obcy ale obawiam się jak Appenzellery przyjmują gości.
Jak chowają się bez towarzystwa innych psów?
Jak to jest czy pieski są łagodniejsze od suczek?
Jak appenzellery zachowują się wśród ludzi na spacerze?
Więcej pytań w tej chwili nie pamiętam ale na pewno jeszcze coś wymyślę.

Pozdrawiam
Asia
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Postprzez Agnieszka » 2007-10-31, 10:39

Appenzellery sa to psy strózujące wiec nic dziwnego ze Halka zrobiła na Tobie grozne wrażenie . Zawsze szczekają jak ktoś obcy wchodzi na posesje . Sa doskonałymi stróżami i w razie jakiś złych intencji obcej nieznanej osoby potrafią obronić . Co do spacerów to jeżeli od samego początku malec bedzie uczony chodziś na smyczy to nie ma żadnego problemu . Co prawda na spacerze nikt obcy go nie pogłaszcze poniewaz piesek odwróci głowę i nie pozwoli sie głaskać . Apki nie lubia towarzystwa nieznanych osób , najlepiej czuja sie z właścicielem i członkami rodziny . Czy pies czy suka ja nie widze zadnej róznicy w zachowaniu , obydwoje uwielbiaja moje kolana i jak tylko sa w domu to nie opuszczaja ich :-P .Doskonale nadaja sie zarówno do domu z ogrodem jak i do mieszkania . Jedna sunia z mojej hodowli mieszka w bloku w Warszawie i jej właściciele sa nią zachwyceni . Jest kochana , słucha sie ich bardzo , jest im bardzo oddana i wierna , a pisali mi ze nawet na spacerze daje się głaskać . Czyli wszystko zależy nie tylko od rasy ,ale równiez i od srodowiska w jakim sie wychowuje szczeniak i potem dorosły piesek. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Postprzez wikuś » 2007-11-12, 21:26

To ja opowiem na podstawie obserwacji Bacy i informacji, które zdobyłam przez ostatnie 14 miesięcy posiadając Bacę.
Baca wychowywał się w środku miasta, w mieszkaniu w kamienicy w Łodzi. Jak na Appenzellera jest bardzo ufny. Na spacerze nie każdemu obcemu da się pogłaskać, ale jak ktoś mu się spodoba to i owszem. Nigdy jednak nie warknie ani zębów na człowieka nie pokazał, jak ktoś mu się nie podoba poprostu odsunie się. Niestety okazuje agresję do psów ale tylko gdy jakiś pies pierwszy jest wrogo nastawiony.
Jest świetnym stróżem. Jak ktoś zadzwoni, zapuka, idzie po schodach to głośno alarmuje, nawet jodłuje. Bardzo lubi szczekać, ma różne rodzaje szczekania i każdy cos innego oznacza.
Potrzebuje bardzo dużo ruchu. Uwielbia zabawy, bieganie, szukanie, musi coś robić i czuje się ważny i potrzebny gdy ma jakieś zadanie.
Wydaje mi się że suki są dużo spokojniejsze, ale też mniej odważne. Piszę to z opowiadań o rodzeństwie Bacy, a także obserwacji na wystawach.
Wystawy: Baca bardzo nerwowo na nie reaguje. Jak narazie nie potrafi ładnie chodzić i się prezentować, zawsze chce wrócić do pozostałych członków rodziny - pilnuje ich żeby w tym tłumie psów i ludzi mu się nie zgubili.
Baca jest typowym samcem o bardzo mocnym charakterze, bardzo dominującym. Przyznam, że nie jest łatwy do ułożenia, ale za to bardzo kochany. Tych psów nie można nie kochać. Są bardzo mądre i sprytne. Baca ma świetny węch, wzrok i słuch. Ciągle nas zaskakuje, zawsze pozytywnie.

Mogłabym pisać jeszcze bardzo wiele, bo o Appenzellerach nie da sie powiedzieć tylko kilku zdań. Są to z całą pewnością psy wyjatkowe.
W razie jakiś pytań służę.

Pozdrawiam
wikuś
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-22, 01:50
Lokalizacja: Łódź/Kraków/Wrocław
psy: Baca

Postprzez wikuś » 2007-11-12, 21:29

Acha jeszcze jedno ;-)

Gości na początku zanim wejdą bardzo obszczekuje, ale gdy wejdą wita ich bardzo radośnie. Nie ma problemu, żeby nie chciał kogoś wpuścić.
wikuś
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-22, 01:50
Lokalizacja: Łódź/Kraków/Wrocław
psy: Baca

Postprzez anula » 2007-11-12, 23:06

Jak duże są apki w porównaniu do bernów?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez asia78 » 2007-11-12, 23:46

Wikuś! Ale się cieszę że napisałaś!
Byłam u Pani Ireny i poznałam mamusię Bacy.
Halusia tak nas wystraszyła, że o mało przestaliśmy myśleć o Apenzellerach.
A co słychać u rodzeństwa Bacy? Masz jakiś kontakt z nimi?

Co do wystaw, to wyobrażam sobie, że jest problem. ale to wszystkie Szwajcary za nimi nie przepadają.
Właśnie myślałam, żeby pojechać na wystawę do Kielc w ten weekend, ale Apków tam z tego co wiem nie będzie...

Tak się ucieszyłam, że nie wiem o co pytać.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Postprzez asia78 » 2007-11-17, 00:21

Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Postprzez asia78 » 2007-11-27, 13:40

Agnieszko
urodziły się maluszki?
Napisz może jakąś relację, wstaw zdjęcia.
Bardzo bym chciała, że by to się dla mnie już urodził szczeniaczek, no ale muszę jeszcze poczekać na zmianę warunków mieszkaniowych i ogólnie życiowych.
Pozdrawiam
Asia
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Postprzez Agnieszka » 2007-11-27, 23:26

Maluszki juz sa od soboty . Albinka poród zniosła bardzo dzielnie i w ciągu siedmiu godzin urodziła osiem szczeniaczków. :-D :-D :-D Maluszki sa silne i zdrowe i ciagle doja mamuske , a ona nie opuszcza ich na minutke .W przyszłym roku bede miała równiez appenzellerki od 2 suczek to moze po wczesniejszym zamówieniu trafi Asiu 78 do Ciebie jeden maluch :-)
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Postprzez Grażyna i Coffee » 2007-11-27, 23:35

Gratulacje i najserdeczniejsze życzenia dobrego , zdrowego , długiego życia dla maluszkow .To bardzo miłe . mądre i użyteczne pieski . :-D :-D :-D
Prosimy o zdjecia maluszków.
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez saganka » 2007-11-28, 10:29

Poprosimy o zdjecia!! I czeste opisy
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez asia78 » 2007-11-28, 14:02

Ja jestem zauroczona tą rasą i prędzej czy później Appenzeller trafi do mojego domku.
Nie mam nic przeciwko żeby był to maluch z Czandorii ;)
Prosimy o zdjęcia.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Postprzez Wanda » 2007-11-29, 14:49

Gratuluję szczeniąt i prosze o pokazanie nam maluszków :mrgreen: i mamusi.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez Agnieszka » 2007-11-29, 21:18

Dziękuje za gratulacje :-) . A zdjęcia to najpierw musze sie nauczyć wstawiać ..... :oops:
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Postprzez asia78 » 2007-12-05, 17:19

Agnieszko
Co słychać u maluszków?
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Postprzez Fenka » 2008-04-17, 00:51

Witam!!!
Wasze zachwyty i opisy pomogły nam podjąć decyzję i .....już rośnie dla nas maluch! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cieszę się, że będę miała komu zadawać pytania ;-) i dzielić się sukcesami :mrgreen:
Avatar użytkownika
Fenka
 
Posty: 84
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-14, 22:42
psy: Argon vel Dream Šťastná Berjanka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości