Żywienie małych szwajcarów

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Bobik » 2012-01-03, 23:10

Moja rada: Wydaje się, że psu można zwiększać porcje podawanej karmy do momentu zauważenia symptomów otyłości albo problemów z trawieniem dziennej dawki, które najczęściej objawiają się gazami i/lub rozluźnieniem stolca. Po ich zaobserwowaniu należy zmniejszyć i ustabilizować dawkę. Jeżeli jednak pies pomimo naszych dłuższych zabiegów jest patologicznie chudy, można skonsultować się z weterynarzem i sprawdzić, czy coś istotnego mu nie dolega. Jeśli natomiast jest po prostu szczupły, to chyba lepiej zostawić wszystko w spokoju i postawić na szczęście psa, a nie tylko właściciela.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2012-01-03, 23:31

Racja - tego się będę trzymał.
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez salva » 2012-01-04, 15:30

A mogę zapytać jak wabi się sunia za Szwajcara, którą spotkaliście? Vistula może??? A'propos jedzonka. Jeśli chcesz, by przytył - częstuj Go częściej serkiem :) Ja kupuję Salvie odtłuszczony, ale Kolesiowi bym dawała normalny. Zarówno biały jak i żółty. Pozdrawiamy noworocznie <pies>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2012-01-04, 15:37

To chyba nie była Vistula - nie pamiętam dobrze imienia, ale Vistula by mi utkwiła w pamięci... chyba. Jeśli chodzi o serek, to rzeczywiście podaję mu półtłusty twaróg. Żółtego unikam, bo trudno teraz dostać taki bez konserwantów.
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Ruda » 2012-01-04, 15:46

Kubulej, mnie tez zaintrygowało jaką suczkę (którą ) spotkaliście z hodowli Szwajcar. Juz wiem,że to nie Saleńka, ani nasza Uranka, ani Vistula. Gdzie to było? Ciekawośc jest o tyle,że w zasadzie w Polsce, poza wymienionymi suczkami nie ma wiecej suń w młodym wieku z Hodowli Szwajcar...
Ruda
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-05, 17:15
psy: cyrus@urania

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2012-01-04, 18:43

W Szczecinie :), pozostała w hodowli.
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Olcia » 2012-01-04, 19:21

Vistula jednak.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Ruda » 2012-01-04, 19:26

Myslę,że to była Vista (zwana w pełni Vistula). Ona rzeczywiście została w hodowli, no i jest w Szczecinie :)Czy tak , Kubulej?
Ruda
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-05, 17:15
psy: cyrus@urania

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez salva » 2012-01-04, 21:45

Innego wyjścia nie ma... Skoro ...

1. nie Uranka <mysli>
2. nie Salva <mysli>
3. spotkana w Szczecinie <mysli>
4. została w hodowli <mysli>

To musiała być Vistula!!! <pies>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez salva » 2012-01-09, 11:57

Kupiłam Salvie 18 kg ACANY Puppy Large Breed + pojemnik na karmę. Niestety nie jest to nasza wymarzona karma...
Jeżeli jest ktoś, kto chciałby tę karmę, to oddamy ją, ale trzeba po nią przyjechać i sobie wziąć :) w najbliższy piątek, sobotę lub niedzielę... Mieszkamy na granicy Żoliborz/Bielany. <pies>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2012-01-11, 10:49

kurka "my" jemy Acanę... ale w Szczecinie. Mógłbym pokryć kuriera (jakkolwiek to brzmi), ale to pewnie kłopot zapakować to wszystko itp. Poza tym pewnie już ktoś wziął... hę? <mysli>
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Bobik » 2012-01-11, 12:44

Tę Acanę to pewnie "z pocałowaniem ręki" wetną wolno żyjące koty przy najbliższym punkcie ich dokarmiania. Jest chyba dość smakowita :)
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Szam » 2012-01-11, 13:26

salva napisał(a):Kupiłam Salvie 18 kg ACANY Puppy Large Breed + pojemnik na karmę. Niestety nie jest to nasza wymarzona karma...
Jeżeli jest ktoś, kto chciałby tę karmę, to oddamy ją, ale trzeba po nią przyjechać i sobie wziąć :) w najbliższy piątek, sobotę lub niedzielę... Mieszkamy na granicy Żoliborz/Bielany. <pies>


A moze zawiezc do schroniska?
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez salva » 2012-01-11, 23:43

Kubulej, faktycznie z kurierem byłby kłopot, bo nie wyobrażam sobie jak miałby to zapakować. W zooplusie (gdzie kupiliśmy) mają swoje patenty i specjalne opakowania na te ciężary. Ja niestety takowych nie posiadam a do silnych kobiet raczej nie należę.... Męża nie będę denerwować, że kolejna karma zostaje wyoutowana, bo już ostatnio była draka, że kupuję Saleńce za dużo zabawek, uprzęży, smyczy, etc. (niestety to prawda-ale szczeniaczki są również po to, by je rozpieszczać:)). Mój plan to podmienić po cichutku worki z Acany na Bozitę, by mój Waldemarek się nie zorientował (mam to jak w banku) :)
Myślę, że skoro nie ma kto po tę karmę przyjechać i usunąć mój "dowód zbrodni":), zorganizuję jakiegoś sąsiada, który mi ją włoży do samochodu i.... w związku z tym, że nie wiem, gdzie dokarmiają koty - zawiozę do schroniska... Zrobię to w weekend...
(choć powiem szczerze, że będzie to dla mnie trudne - nigdy dotychczas nie byłam w schronisku... samo zdjęcie psiaków w klatkach sprawia, że się rozklejam... jestem nadwrażliwa, jeżeli chodzi o krzywdę zwierzaków... może po prostu nie wejdę tam, tylko zostawię gdzieś przy wejściu...)
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2012-01-12, 01:11

Niech im na zdrowie wyjdzie, bidulom...
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Jaś_i_Małgosia » 2012-02-18, 08:54

Guinness ma częste biegunki. Wtedy przechodzimy na ryż z marchwią i indykiem lub kurczakiem. Bylismy na Simply teraz Regal polecony przez weta. Zobaczymy, je chętniej niż Simply i nie zostawia w misce.
Bąki były raz na jakiś czas więc nie łącze ich z karmą, raczej z próbą podjadania śmieci. Może stąd biegunki, bardzo Go pilnujemy, myśleliśmy nawet o ka©ańcu na spacery, bo nigdy nie wiadomo kiedy i jak złapie coś do pyska.

Czy mieliście doświadczenia z Regalem?

na marginesie:
Guinness uwielbia końskie kulki :-D
Podobno to samo zdrowie, więc już nie zabraniam. Raz w tygodniu wcina w stajni bio :-D karmę
Avatar użytkownika
Jaś_i_Małgosia
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-25, 15:51
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
psy: Guinness Entelbucher
Hodowla: od Astrid

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Olcia » 2012-02-18, 13:02

Swojego czasu negra jadła Regala (wersja z indykiem). Całkiem ładnie go przyswajała, jak na karmę z drobiem (bo jagnięcinę przyswaja lepiej) - kupki ok, pies syty, sierść piękna.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Jaś_i_Małgosia » 2012-02-18, 15:16

Olcia,

Kiedy można przejść na dorosłą karmę. Jagnięcina w smaczkach nam się sprawdza Guinness zrobi dla nich prawie wszystko.
Aktualny Regal z indykiem dla szczeniąt. Na razie test zdany. Dzisiaj wszystko ok, po jedzeniu.
Zastanawiam się nad ewentualnym włączeniem żółtego sera w kostkach, jako smaczka, tylko sądziłam, że to dość ciężko strawne i nie podawałam dotychczas.
Avatar użytkownika
Jaś_i_Małgosia
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-25, 15:51
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
psy: Guinness Entelbucher
Hodowla: od Astrid

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Olcia » 2012-02-18, 17:28

Ja przestawiłam Negrę na dorosłe żarcie po roku. Można przedłużyć ten okres, jeśli pies wolno rośnie.

Ser żółty jest ok, ale w niewielkich dawkach. Taki smaczek alternatywny. Ma dużo wapnia, co jest dobre dla kości, ale jest też tłusty - i tu już trochę gorzej. Ale warto spróbować i sprawdzić, jak maluch trawi serek.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Jaś_i_Małgosia » 2012-02-20, 12:04

Biorąc pod uwagę, że za duży nie jest, to chyba będziemy na tej karmie jeszcze jakiś czas. Chyba, że nie będzie tolerował.
Avatar użytkownika
Jaś_i_Małgosia
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-25, 15:51
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
psy: Guinness Entelbucher
Hodowla: od Astrid

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron