Żywienie małych szwajcarów

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Olcia » 2011-06-16, 09:28

Albo mleko kozie.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez ewazoltowska » 2011-06-16, 09:40

jak nie ma stałego dostępu do koziego mleka to lepiej nie próbować bo.....potem najlepsze krowie jest beeeeee wiem o tym z własnego doświadczenia już z 2 psami /mlekopijcami!/ zrobilam ten błąd=skończył się zapał do mleka krowiego muszę jeżdzić po kozie. <głupek> <pies>
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez danag » 2011-08-15, 00:18

Czy to jest normalne, że entlik po zjedzeniu kości(np. z wieprzowych żeberek) rano następnego dnia wymiotuje żółcią?
Avatar użytkownika
danag
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-11, 18:01
Lokalizacja: Wałcz
psy: kapsel (entlebucher)

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez backstage » 2011-08-15, 07:14

Wieprzowina i kości wieprzowe nie są dobre dla psa, podaj najlepiej wołowe kości.U mnie najchętniej Celinka gryzie kość z klepki wołowej, przy tym przy okazji czyści sobie ząbki z brzydkiego brązowego nalotu(bo myje je niechętnie
:-) )
Avatar użytkownika
backstage
 
Posty: 157
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-22, 16:35
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski&Entlebucher

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez strybol » 2011-11-12, 23:59

czy ktos próbował karm rybnych? pytam ze względu na łupierz?
ale też sam staram się unikać, kurczaków, wieprzowiny i glutenu które uważam że uczulają
i jeszcze jedno ile gram i ile razy dziennie dajecie jeść swoim psiakom (wiem że dokładny opis jest na opakowaniach od karm), ale są też widełki dla przykładu:
fish4dogs
6m do 20kg masy 325-400g
20-25kg masy nawet do 600g do 20 tygodnia
z góry dzięki za info
Avatar użytkownika
strybol
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-24, 11:09
Lokalizacja: Poznań
psy: Gordon Entlebucher
Hodowla: Od Astrid

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Anna Przybylak » 2011-11-13, 10:57

Apol jadł rybną i było wszystko ok, ale czy to jest lekarstwo na łupież ? Apolowi kiedyś łupież wychodził jak się stresował i wiem że niektórym entlikom też więc może zaobserwuj czy to jest ciągle czy tylko pojawia się w niektórych sytuacjach .
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez anitax » 2011-11-13, 14:12

Celka też miała łupież na wiosnę, ale pomógł jej jakiś szampon z siarką. Je dwa razy dziennie nie liczą c różnych przekąsek i tego co wyżebrze.
anitax
 
Posty: 205
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-13, 20:02
Lokalizacja: Warszawa Ochota
psy: Celka - entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Sylwia » 2011-11-14, 01:01

Myśmy nigdy żadnemu z naszych psów nie odmierzali suchej karmy, generalnie sucha zawsze jest w misce. Natomiast normalne jedzenie jak młody dwa razy dziennie, a teraz jak dorosły raz dziennie w ilości "na oko" , jak chudnie to znaczy, że ma za mało, jak grubnie to za dużo.
Przyczyn łupieżu może być wiele, nam santa poleciła kiedyś Gammolen, co prawda w związku z wypadaniem sierści, ale on generalnie świetnie wpływa na skórę( olej lniany i z ogórecznika), Miki ma po nim przepiękną błyszczącą sierść.
Avatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 229
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-31, 21:09
Lokalizacja: Sopot
psy: entlebucher Mikuś

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2011-11-18, 09:48

Czy ktoś z Was ma empiryczną wiedzę o karmie BOSH? Karmię kolesia Boshem dla szczeniąt. Ma nieco ponad 4 mies. i waży 12,5 kg. Sierść jest ładna, humorek dopisuje. Zastanawiam się jednak nad przejściem na Bento Kronen. Nasz dorosły Labrador funkcjonuje na niej najlepiej. Jednak BK jest droższa od BOSHA średnio o 50 zł na 15kg worze, więc może jeśli Koleś normalnie się rozwija, to nie ma potrzeby... zwłaszcza, że środkowy posiłek dostaje "domowej roboty". Co sądzicie?
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Olcia » 2011-11-18, 10:33

Ja karmiłam Negrę Boshem przez dwa miesiące - wszystko było w porządku. Choć dużo lepiej przyswajała Regal Petfood.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez strybol » 2011-11-18, 15:17

ostatnio zadałem sobie troche trudu i przeczytałem dużo składów dostępnych na rynku karm
to co do mnie przemawia to brak konserwantów, brak kurczaków, brak pszenicy kukurydzy (glutenu), brak zmielonych kości
dodatek oleju, ryb, witamin, minerałów
więc zdecydowałem się na angielską niszową firmę: symply w wersji: indyk z ryżem dla szczeniaków
na razie nic nie moge powiedziec więcej bo dopiero kilka dni karmimy tą karmą, ale psoakowi smakuje i mam dobre przeczucia patrząc na skład i wygląd
Avatar użytkownika
strybol
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-24, 11:09
Lokalizacja: Poznań
psy: Gordon Entlebucher
Hodowla: Od Astrid

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2011-12-05, 12:49

Czy ktoś z Was karmił rosnącego Entebuchera karmą Orijen? Zastanawiam się, czy nie spróbować... teraz Koleś je BOSCHA i gotowane. Skład Orijena wydaje się być chwacki. Macie jakieś doświadczenia z tym jedzonkiem?
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez kubulej » 2011-12-06, 18:35

Dobra... już się obczytałem - kupię chyba Acanę, bo nieco tańsza od Orijena, a też ponoć dobra.
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Czela » 2011-12-06, 20:31

danag
nie kazdy pies dodrze trawi kosci (nie tylko wieprzowe). Jezeli po ich zjedzeniu wymiotuje,
to znaczy, ze ich nie trawi, wiec ich nie dawaj. Kosci moga narobic wiele zamieszania w zoladku
i jelitach. Lepiej dawac suszone bulki, ktore psy bardzo lubia i swietnie im czyszcza zabki.
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: Wiek waga wzrost, małych szwajcarów

Postprzez Olcia » 2011-12-09, 23:49

Jeśli chodzi o dietę - cud Saleńki, to koło godz 11-12 dostaje pełny kubek czyli ponad 200g zalanej mlekiem Eukanuby Puppy pomieszanej z Eukanubą wzmacniającą stawy (tak profilaktycznie), póżniej, czyli koło godz 15-16 daję jej ok 2 szklanek owsianki na mleku (sami jemy taką rano, więc robię więcej i zostawiam dla Saleńki), średnio godzinę po tym dostaje 300g (dwa małe kubeczki) granulowanego odtłuszczonego białego serka, (3%tłuszczu). To wszystko! Jako przekąskę wieczorem jakiś mały żwacz albo kurzą stopkę do pogryzienia, albo ewentualnie jakiś owoc (lubi jabłka, świeże ananasy i śliwki)... Może to zasługa owsianki :) w końcu zajadają ja też konie i kulturyści:) :):)

Paulina, czy ona tę owsiankę i ser dostaje codziennie? Bo ja bym się chyba bała takiej ilości białka.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Wiek waga wzrost, małych szwajcarów

Postprzez salva » 2011-12-10, 11:08

Tak.... codziennie.... Hmmm, ale owsianka, to chyba raczej węglowodany (?) Jak mam poznać po niej czy nie jest za dużo białka? Czym to grozi? Jak mi radzisz to ewentualnie zmienić? Może zamiast 2 serków kanapka z jednym??
<pies>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez Olcia » 2011-12-10, 12:50

Owsianka jest na mleku.
Karma gotowa, zwłaszcza z wyższej półki (czyli np. eukanuba) zawiera wszystko czego pies potrzebuje i nie ma potrzeby uzupełniać tego owsianką czy serkiem.
300g serka to dużo jak na dzienną porcję - ja bym to rozłożyła na tydzień. No i owsianka - krowie mleko jest trudno przyswajalne.
Im więcej białka - tym szybszy wzrost kości. A to nie zawsze jest wskazane.

Z jeszcze innej strony - ważysz około 3 razy więcej niż Salva. Pomyśl, że zjadasz sześć takich kubeczków serka dziennie.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez salva » 2011-12-10, 13:39

Masz rację Olka... Bardzo Ci dziękuję za radę! Cieszę się ogromnie, że istnieje ten wspaniały portal dzięki któremu nie musimy się uczyć na własnych blędach, ale korzystamy z doświadczenia doświadczonych szwajcaroznawców :) <pies>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez anizbi » 2011-12-11, 03:34

Po przeanalizowaniu diety Salvy, trochę bym zmniejszył dawki, o 10-20%. I rzeczywiście więcej karmy a mniej reszty. To na ile dobrze przyswaja powinno być widać po tym co wychodzi z drugiej strony.

Mufa dostawała naprzemiennie karmę i gotowane zestawy: mięso wołowe lub podroby + kasza lub ryż + warzywa.

Teraz sama karma, urozmaicana dodatkiem tranu, oleju z winogron bądź jogurtu, czasem jajko.

Owoce dobrze dawać zawsze.
Avatar użytkownika
anizbi
 
Posty: 164
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-21, 00:32
Lokalizacja: Marki
psy: Volta i Figa - entlebucherki

Re: Żywienie małych szwajcarów

Postprzez salva » 2011-12-11, 12:23

Wielkie dzięki... Już od dziś zmiana diety. Dla mnie nawet wygodniej dawać więcej karmy a Saleńka.... no cóż... może na początku zadowolona nie będzie, bo serek to to, co lubi najbardziej, ale to przecież dla Jej dobra...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość