Appek w realu ;-)

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Appek w realu ;-)

Postprzez mir_han » 2015-12-14, 01:20

Witam,
Mam takie nieśmiałe pytanie... :) Przymierzam się do kupienia Appka na wiosnę, przejrzałam mnóstwo zdjęć i filmów w necie i jestem nim zauroczona, ale nie miałam okazji zobaczyć go w "realu" i nie ukrywam, że brakuje mi tej kropki nad "i" :-) Czy orientuje się może Ktoś gdzie w okolicach Śląska będzie organizowana w najbliższym czasie jakaś wystawa, na której byłby przedstawiciel tej rasy?
Będę wdzięczna za pomoc i sugestie
pozdrawiam
mir_han
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-12-03, 20:58

Re: Appek w realu ;-)

Postprzez sath.sirorad » 2015-12-29, 13:09

Witam
Byłem w tej samej sytuacji, "latałem" po wystawach ale niestety appków na tych wystawach jak na lekarstwo. Na str głównej masz zakładkę odn wystaw i tam trzeba szukać. Wiem że w Bielsku-Białej jest jeden appek czekoladowy ale nie znam dokładnego adresu (widzieliśmy go z żoną na wystawie w Katowicach), gdy go zobaczyliśmy podjęliśmy decyzje że na pewno chcemy appka ale czarnego i na pewno psa a nie sunię.
Jeżeli interesuje Cię zakup psa na wiosnę to w maju planowane są pieski w Czandorii u p. Agnieszki forumowiczki.
Pozdrawiam
sath.sirorad
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-05-28, 21:04

Re: Appek w realu ;-)

Postprzez ewa sz » 2015-12-29, 13:57

Cześć! Bardzo się cieszę, że pojawił się kolejny, potencjalny przyszły właściciel appka. Mam przedstawiciela tej rasy od 27 czerwca br. Opisy rasy mnie zauroczyły i też chciałam zobaczyć te psy w realu. Nawiązałam telefoniczne kontakty z ludźmi, którzy mają appenzellera - hodowcami, ale także zwykłymi miłośnikami. Bardzo dużo dowiedziałam się. Wiele czytałam na tym forum, pochłaniając uwagi doświadczonych forumowiczów. Ostatecznie pojechałam do Czandorii, żeby zobaczyć psy. Jak zobaczyłam tatę mojego przyszłego szczeniaka, to już byłam w 100% pewna, że chcę appka. Jest dokładnie taki, jak w opisach. Mama podobnie. Efekt wizyty był taki, że zamówiłam pieska, chociaż Juka była dopiero pokryta i nie było wiadomo jeszcze, czy jest w ciąży... :] Czas oczekiwania dłużył się niemiłosiernie, ale było warto. Emi jest bardzo mądra, szybko się uczy, niczego nie zniszczyła, nie interesuje ją nic, co nie jest zabawką, np. buty, gałki od szafek itp. Mamy jeszcze problem ze spokojnym chodzeniem na smyczy i koncentracją uwagi, jeśli w pobliżu są inne bodźce, np. psy, ale cały czas się uczymy. Wiem, że te kilka miesięcy to krótko, ale jestem szczęśliwa, że wybrałam psa z grupy szwajcarów i że jest to appek. Ja też nie mam blisko do hodowli tej rasy, ale jak komuś zależy to tak się zorganizuje, że znajdzie czas i możliwość. Postaraj się! Naprawdę warto! Poza tym taka wizyta nie zobowiązuje Cię do kupna psa z hodowli, którą odwiedzasz. Masz prawo wyboru. Znajdziesz dużo opinii na temat różnych hodowców, ale musisz sama zdecydować. Ja nie żałuję, że mam psa z Czandorii. Piesek był czyściutki, zdrowy, niestrachliwy. No, i taki pozostał. Miałam kontakt z Panią Agnieszką przez całą ciążę Juki. A jaka byłam upierdliwa, kiedy psiaki się urodziły...! Oj, ja chyba nie miałabym tyle cierpliwości dla klienta... ;)
Życzę Ci, żebyś odwiedziła hodowlę appenzellerów i żebyś ostatecznie zdecydowała się na tę rasę. <papa>
Avatar użytkownika
ewa sz
 
Posty: 328
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-18, 09:41
Lokalizacja: Sadki, powiat nakielski
psy: Emi (appenzeller)
Hodowla: CZANDORIA

Re: Appek w realu ;-)

Postprzez mir_han » 2016-01-05, 19:36

serdecznie dziękuję za Wasze odpowiedzi:-)
Jednak ostatecznie wybór padł na Entlika- z racji gabarytu, jest jednak ciut mniejszy, trochę wymiary Apka nas przerosły, mamy małe dziecko i jednak mniejszy pies jest lepszym wyborem:-) ale jeszcze raz dziękuję za tak dokładne informacje i własne doświadczenia:-)
pozdrawiam :-)
mir_han
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-12-03, 20:58


Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości