Lubię kiedy mój pies się cieszy

Wszystko na temat hodowli oraz dyskusje na temat ras.

Moderator: annasm

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Grrr » 2013-04-03, 12:10

Altager, dziękuję – strasznie mi miło. <buja_w_oblokach>
Co do uszu to Winter chyba próbuje udawać zająca :lol:
Jeśli chodzi o zdjęcia to masz lustrzankę czy kompakt? Jeżeli kompakt to czy ma on możliwość ustawień ręcznych?

Altager, specjalnie dla Ciebie jeszcze parę fotek :-)

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
A TAKĄ SŁODKĄ I GRZECZNĄ MINĘ MIAŁ JAK SPAŁ! :radocha:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez anitax » 2013-04-03, 20:48

Jaki słodziak z Wintera!
anitax
 
Posty: 205
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-13, 20:02
Lokalizacja: Warszawa Ochota
psy: Celka - entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez altager » 2013-04-03, 23:08

Cudowne, wspaniałe, boskie, i.t.p .... <brawo> ... ale bez Wintera byłyby po prostu ładne <tak> .
Mam zwykły kompakt. Są jakieś możliwości ustawiania tylko muszę instrukcję odnaleźć, co zamierzam niezwłocznie uczynić. Może uda mi się coś więcej z niego wydusić <mysli>

Wracając do tematu; moja Gojka ostatnio niezmiernie się cieszy jak pod moją nieuwagę przełazi pod siatką na ogródek sąsiadów . Sąsiadom to nie przeszkadza bo właściwie to jeszcze "klepisko" , ale ja tego nie lubię

A gdzie się podziewa przeurocza Westa????


altager- nie pisz postu pod postem - swój post można edytować do 24 godzin!
mod.
Avatar użytkownika
altager
 
Posty: 102
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-14, 13:04
psy: Goja "Quercus Niger"

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Grrr » 2013-04-04, 00:19

Anitax, Altager dziękuję :-)

Co do aparatu to miałem nadzieję, że masz lustrzankę bo na nich lepiej się znam. Jeżeli w kompakcie masz ustawienia manualne – zazwyczaj oznaczone literką M to proponuję ustawić czas otwarcia migawki nie dłuższy niż 1/1000sekundy oraz przysłonę na początek 8 (zazwyczaj w tym zakresie obiektywy mają najlepsze właściwości) a następnie otwierać do jak najniższej wartości czyli np. 3,5 i zobaczyć przy jakiej wartości przysłony zdjęcia Ci się najbardziej podobają. Im obiektyw bardziej „otwarty” – czyli przysłona w granicach 3,5 tym więcej światła wpada na matrycę aparatu i można zastosować krótszy czas lub niższą wartość ISO. Im bardziej obiektyw otwarty tym większa nieostrość przed i za obiektem fotografowanym. Proponuję również wyłączyć automatyczny balans bieli (jeżeli jest taka możliwość) i ustawić właściwy dla danej sytuacji. Jeżeli nie masz możliwości takich ustawień manualnych to próbuj pstrykać na temacie „sport” (powinien taki być). Próbuj również różnych trybów AF. To tak w skrócie, jak coś to pytaj, chętnie coś spróbuję poradzić. :-)

Chyba jakieś 2 tygodnie temu na spacerze spotkałem 4 Berny. :-)
1 to Cynamon a 3 pozostałe z hodowli Alpejski Sen – ta nazwa to strzał w 10 <okok>
Nigdy wcześniej nie widziałem na raz tyle Bernów! Zrobiły strasznie fajne wrażenie. Jak na nie patrzyłem to miałem wrażenie, że widzę 4 piękne niedźwiedzie. :mlotek:
Pozdrawiam Cynamona oraz Berny z Alpejskiego Snu. Oczywiście właścicieli również pozdrawiam. <piwo>
Poniżej parę fotek z tego spotkania.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez anizbi » 2013-04-04, 22:24

Grrr napisał(a):
Co do aparatu to miałem nadzieję, że masz lustrzankę bo na nich lepiej się znam. Jeżeli w kompakcie masz ustawienia manualne – zazwyczaj oznaczone literką M to proponuję ustawić czas otwarcia migawki nie dłuższy niż 1/1000sekundy oraz przysłonę na początek 8 (zazwyczaj w tym zakresie obiektywy mają najlepsze właściwości) a następnie otwierać do jak najniższej wartości czyli np. 3,5 i zobaczyć przy jakiej wartości przysłony zdjęcia Ci się najbardziej podobają. Im obiektyw bardziej „otwarty” – czyli przysłona w granicach 3,5 tym więcej światła wpada na matrycę aparatu i można zastosować krótszy czas lub niższą wartość ISO. Im bardziej obiektyw otwarty tym większa nieostrość przed i za obiektem fotografowanym. Proponuję również wyłączyć automatyczny balans bieli (jeżeli jest taka możliwość) i ustawić właściwy dla danej sytuacji. Jeżeli nie masz możliwości takich ustawień manualnych to próbuj pstrykać na temacie „sport” (powinien taki być). Próbuj również różnych trybów AF. To tak w skrócie, jak coś to pytaj, chętnie coś spróbuję poradzić. :-)


Może Twoje zdjęcia mnie zdopingują żeby w końcu porządnie poczytać instrukcję... Mam silne przyzwyczajenie z czasów starych analogów plus fotografowania głównie plenerów i architektury, żeby ustawiać dużą głębię ostrości.

Przy czasie 1/1000 to chyba trzeba mocno podwyższyć wartość ISO w przeciętnych warunkach żeby nie wychodziło niedoświetlone, nawet przy szeroko otwartej przysłonie? A jakieś filtry były w użyciu przy tych sesjach z Winterem?

Entlebucher na śniegu jest generalnie trudny ze względu na duży kontrast.
Avatar użytkownika
anizbi
 
Posty: 164
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-21, 00:32
Lokalizacja: Marki
psy: Volta i Figa - entlebucherki

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez altager » 2013-04-04, 22:54

Bardzo dziękuję za instruktaż. Wprawdzie przez migrenę nie odrobiłam jeszcze lekcji :oops: ale już widzę, że to jest temat, w którym muszę się dokształcić <tak> jeżeli chcę mieć takie śliczne pamiątki z Goją (i nie tylko). Kto wie czy to się nie skończy zakupem nowego aparatu <mysli>
Avatar użytkownika
altager
 
Posty: 102
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-14, 13:04
psy: Goja "Quercus Niger"

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Grrr » 2013-04-07, 08:29

Bobik, byłem wczoraj w Empiku i za Twoją poradą kupiłem książkę, którą polecałeś w tym poście, pt. ”Zrozumieć psa – Jak być jego najlepszym przyjacielem” autor John Bradshaw. Format A5 prawie 400 stron, drobny druk. Książka bez zdjęć, jest parę rysunków. Papier słabej jakości ale dzięki temu cena tylko 36,90zł. Książka wydaje się być bardzo ciekawa. Więcej napisze na jej temat po przeczytaniu.
Ps. Zawsze jak kupuję parówki i po nie sięgam wspominam jak pisałeś, że Tobie ręka drgnęła i nie wziąłeś. Ja uwielbiam parówki i 1 paczka w tygodniu to moje minimum. Ale kupuję tylko firmy Indykpol, która ma parówki drobiowe – polecam. ;-)

Anizbi, też oczywiście kiedyś pstrykałem analogiem i powiem Ci, że zdjęcia miałem ładniejsze i ciekawsze niż teraz. A powód tego jest taki, że kiedyś głównie z uwagi na koszty, 10 razy się zastanowiłem nad kompozycją, ustawieniami aparatu zanim nacisnąłem spust migawki. :-D
Co do instrukcji to powiem Ci, że ją przeczytałem parę razy i zawsze mam ją w torbie do aparatu. Czytając ją staram się stosować wszystkie możliwe ustawienia a wszystko to po to aby w czasie robienia zdjęć palce biegały mi po korpusie/przyciskach aparatu odpowiednio zmieniając ustawienia.
Odnośnie wartości ISO, nie wiem czy pstrykasz kompaktem czy lustrzanką ale te wartości oczywiście głównie zależą od ogólnego światła, jasności obiektywu i tak zwanego używalnego ISO w danym modelu aparatu. Oczywiście pomiędzy kompaktem a lustrzanką jest spora różnica co wynika głównie z wielkości klatki danych aparatów. (nie porównuję tu kompaktów za kwotę około 12 tysięcy zł i więcej, które mają prawie tak używalne wartości ISO jak lustrzanki pełno klatkowe)
Odnośnie filtrów i kontrastu Entla na śniegu. Wszystkie zdjęcia Wintera były robione bez specjalnych filtrów poza filtrem UV, który mam zawsze na każdym obiektywie i który raczej ma za zadanie osłonę obiektywu przed niespodziewanymi uszkodzeniami. Fotografując „na śniegu” zmieniam KOMPENSACJĘ EKSPOZYCJI. Na śniegu pomiar światła jest trochę błędny i ja w swoim aparacie zmieniam kompensację aż na + 1,0. (przycisk +/-). Dodatkowo mam włączoną funkcja D-Lighting, która ma na celu rozjaśnienie cieni.
Nie wiem czy wiesz ale na wszelki wypadek napisze, że fotografując w JPG powinnaś mieć w aparacie możliwość włączenia funkcji PRZETWARZANIA OBRAZU już na etapie zrobienia zdjęcia. Aparat sam odpowiednio zmieni zdjęcia już zanim one trafią do komputera. W opcji przetwarzania obrazu masz możliwość ustawienia np. na zdjęcia monochromatyczne (czarno białe), żywe, naturalne, standardowe itp. Dokonując jakiegoś wyboru możesz zmienić w dużym zakresie ostrość zdjęć na plus lub minus, nasycenie kolorów itp.
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Aga-2 » 2013-04-08, 13:59

Wreszcie tu dotarłam. Piękne portrety naszych Alpejskich uchwyciłeś! Super <tak>
Winterek też się cudnie prezentuje. Świetny jest :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez salva » 2013-04-08, 16:08

Winter jest tak piękny, że oglądając zdjęcia muszę sobie przypominać, by oddychać, bo dech zapiera regularnie. Te wspaniałe sesje to prawdziwe uczty dla zmysłów!!! Jest niezwykle męski.... t.zn. samczy :) I te niedźwiedzie łapy... Mam nadzieję, że zobaczę Go kiedyś w realu.

Głaski przesyłamy i pozdrawiamy wiosennie:)
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Dwori » 2013-04-08, 19:53

Winter ma sesje zdjęciowe godne królewicza:) śliczny Entlek!
Avatar użytkownika
Dwori
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-18, 16:12
Lokalizacja: Bytom
psy: Appenzeller Figa
Hodowla: z Makowskiej Polany

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Grrr » 2013-04-09, 23:20

Dwori, dziękuję i szczerze mówiąc liczę na więcej zdjęć Figi <tak>

Aga-2, dziękuję :-) Na spacerze nieśmiało zapytałem o forum a tu proszę sam „moderator” <okok>
Niestety nie udało mi się być na spotkaniu Szwajcarów w Dubie, ale będę się starał być w październiku. Mam jednak nadzieję, że uda nam się jeszcze gdzieś spotkać przed październikiem. :-)
Parę dni temu na spacerze w parku AWF spotkałem panią z Bernem. Reklamowałem jej nasze forum jak i spotkania Szwajcarów – reklamowałem spotkania a jeszcze nigdy na żadnym nie byłem :mlotek:
Pozdrawiamy :-)

Winter w 14 tygodniu z wagą 12kg
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Salva, dziękuję strasznie mi miło. Specjalnie dla Ciebie wyjątkowe zdjęcie Wintera z pierwszego dnia w domu w wieku 8 tygodni. Sam jak patrzę na to zdjęcie to jestem w szoku, że Winter był kiedyś taki malutki. A to przecież było nie dalej jak 2 miesiące temu.
Wczoraj 6 rano wstaję na spacer a tu minus 7. Dziś rano wstaję a tu śnieg pada. Winter nie odpuszcza <okok>
Pozdrawiamy więc zimowo ZIMOWO! ;-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Ostatnio siedzę sobie w łóżku, czytam książkę a tu nagle Winter hop do mnie na łóżko – przytulił się, leży i udaje, że nic się nie stało! A stało się bo Winter jeszcze nigdy nie był na łóżku i byłem zaskoczony, że tak sprawnie na nie wskoczył. :-)
I problem – z jednej strony zrobiło mi się miło i pomyślałem, że fajnie będzie czytać wspólnie z Winterem <pies> ale z drugiej strony wiedziałem, że jak mu pozwolę to już koniec spania bez psa. Rozsądek wziął górę i położyłem go na podłodze. Oczywiście Winter udał, że nie rozumie o co mi chodzi i tak wskakiwał jeszcze parę razy :-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Olcia » 2013-04-09, 23:38

Zauroczył mnie ten wicherek na końcu ogona: http://szwajcary.com/obrazky/8853_1365542202.jpg
No i z Wintera kawał chłopa już.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Grrr » 2013-04-09, 23:48

Olcia, zrobił mu się jak mu go zamoczyłem przy myciu łap po spacerze dość dawno temu i tak mu zostało. Na wystawę chyba będę musiał użyć żelu :mlotek:
Avatar użytkownika
Grrr
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-17, 10:18
Lokalizacja: The Court Of The Crimson King
psy: Entlebucher Winter
Hodowla: z hodowli Szwajcar

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez salva » 2013-04-10, 09:50

Za tydzień Salva skończy 21 miesięcy a pierwszy dzień, który spędziła u nas pamiętam jakby był wczoraj. Tęsknota w oczkach i moje ulubione zdjęcie pt. "Czy ja zostałam porwana? Gdzie jest moja Mamunia?"

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater


A tu w wieku 13 tygodni, z wagą ok 12-13kg.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... permPage=1

Jak te Słodziaki szybko rosną :) Cieszcie się każdą chwilą razem :) Te cudne zdjęcia będą kiedyś pamiątką na wagę złota...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez altager » 2013-04-10, 11:14

"....Winter hop do mnie na łóżko – przytulił się, leży i udaje, że nic się nie stało! .... zrobiło mi się miło i pomyślałem, że fajnie będzie czytać wspólnie z Winterem ...." <haha> <haha> <haha> ... przypomniała mi sie niedawna wymiana zdań o spaniu z psem ;)
Teraz nastał dla Ciebie trudny okres. Jeszcze wiele razy Winter pewnie będzie próbował być blisko domowników, na łóżku, na kanapie, na fotelach, na kolanach. Zawsze będzie to bardzo przyjemne a serce <pies> będzie walczyło z rozumem <nono>. Nie zazdroszczę Ci tych "wewnętrznych" zmagań.
My wypracowaliśmy taki schemat, że góra domu i łóżko są dostępne dla Goji tylko za przyzwoleniem a raczej zaproszeniem. Co najmniej pierwsze pół roku dostawała komendę "poczekaj" przed schodami. Teraz nigdy nie wchodzi na górę ani nie wskakuje do łóżka sama a na dolnej kanapie zalega tylko jak jest na niej kocyk. Ogólnie góra stanowi dla niej tylko miejsce odwiedzin i nawet jeżeli ją tam zaproszę ale zajmę się jakimiś swoimi sprawami to sama schodzi na dół i czeka pod schodami.

Też zwróciłam uwagę na rozwichrzoną końcówkę Winterowego ogonka :] Malutka Gojka miała taki biały jakby "znak zapytania" na psim czole coś jakby: ciekawe co ze mnie wyrośnie? <mysli> . I wyrosła śliczna, mądra i kochana "panienka" <hura> . Ciekawe co może oznaczać ten wicherek u Wintera? <mysli> ... Pewnie to samo!!! <papa>
Avatar użytkownika
altager
 
Posty: 102
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-14, 13:04
psy: Goja "Quercus Niger"

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez anitax » 2013-04-10, 13:35

Ja często czytam leżąc z Celką na kanapie. Pysio na kolanach i jest bardzo przyjemnie. Jednak na łóżko bez pozwolenia nie wskoczy. Może Winter też chce trochę poczytać? ;)
anitax
 
Posty: 205
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-13, 20:02
Lokalizacja: Warszawa Ochota
psy: Celka - entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez salva » 2013-04-10, 14:48

A Saleńka na łóżko w sypialni wskakiwać nie może (co nie oznacza, że nie śpię z nią na innym łóżku, gdy męża nie ma:)), ale znalazła sposób, by przytulać się, kiedy czytamy. Staje na tylnych łapkach przy łóżku i ile się da przednią częścią ciała wślizguje się na pościel i kładzie główkę na mój brzuch. Tylne nóżki wciąż są na podłodze i w takiej pozycji potrafi zasnąć! W tej więc sytuacji zasada nie wskakiwania na łóżko w sypialni ku zadowoleniu mojego męża łamana nie jest a bliskości nam nie brakuje. Wszystkie inne meble są dla naszej Saleńki dostępne, ale wie, że np. na kanapę może wskakiwać tylko od strony, gdzie jest kocyk :) <pies>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Olcia » 2013-04-10, 22:20

salva napisał(a):Staje na tylnych łapkach przy łóżku i ile się da przednią częścią ciała wślizguje się na pościel

Negra robi dokładnie to samo :) Cwaniaki
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez mooncia » 2013-04-10, 23:20

u nas jak była tylko Amber to spała z nami na łóżku w nogach. Jak się pojawiła Lamia to czasami też spały obie choć rzadziej, no a odkąd jest Cezar to mowy nie ma o spaniu na łóżku bo się zwyczajnie tam wszyscy nie mieścimy <tak>
Mąż zawsze narzeka i wyzywa, że psy włażą na łóżko - ale jak ogląda w sypialni tv to zawsze w towarzystwie całej trójki :-D
Od piątku mamy małe szczeniaki i tylko czekam, aż dzieci zaczną 'zapraszać' je do łóżek...
A gdy siedzę na kanapie z laptopem na kolanach to Amber zawsze tak się przytuli, że jej głowa znajduje się na klawiaturze - i jak tu pisać?
Avatar użytkownika
mooncia
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-20, 15:17
Lokalizacja: Leszno
psy: entlebucher Amber Lamia Cezar

Re: Lubię kiedy mój pies się cieszy

Postprzez Olcia » 2013-04-11, 10:05

mooncia, założyłaś hodowlę? Chwal się!
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Appenzeller i Entlebucher

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości