Preparaty na kleszcze

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez kreska » 2016-03-22, 08:55

galiks napisał(a):Weterynarz mówi, że mogę połączyć tabletkę z obrożą. Więc muszę jakąś obrożę wybrać - tylko którą ? foresto czy scalibor? Macie jakieś sugestie ?może jakieś inne jeszcze są ?

Podaj Bravecto tabl. i nie łącz jej z obroża.
Pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez galiks » 2016-03-24, 09:10

kreska napisał(a):Podaj Bravecto tabl. i nie łącz jej z obroża.
Pozdr


Jeszcze obroży nie kupiłem , nie jest to wskazane kreska ?
Avatar użytkownika
galiks
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 18:49
psy: DSPP

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez nika » 2016-03-24, 16:37

anarowung napisał(a):Witam,
My mielismy krople i kleszcze mimo wszystko byly. Teraz z polecenia innych psiarzy mamy obroze Scalibor protectorband. Od czasu zalozenia nie znalazlam ani jednego kleszcza.Obroza chroni nie tylko przed kleszczami.Warto poczytac na stronie.
http://www.scalibor.de/scalibor/wirkstoff.asp
Niewiem czy jest dostepna w polskich sklepach ale mozna ja kupic online:
http://zooshop-eu.de/o_produkty.php?slo ... 0wodVCgMLg
Sprawdzalam wysylaja tez do Polski.Koszty wysylki sa spore ale mozna zamowic dla kilku osob,wyjdzie taniej.
Pozdrawiam Jola i Neo


Można kupić w Polsce: http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowi ... 1110769392
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez kreska » 2016-03-24, 18:06

galiks napisał(a):
kreska napisał(a):Podaj Bravecto tabl. i nie łącz jej z obroża.
Pozdr


Jeszcze obroży nie kupiłem , nie jest to wskazane kreska ?

Łączenie nie których substancji czynnych nie jest wskazane a jak podasz bravecto to zobaczysz że dodatkowa ochrona nie będzie potrzebna ;)
Pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Shogun&Kama » 2016-03-24, 18:27

kreska gdybyś przeczytała wszystkie posty galiks, to byś wiedziała, że tabl. została już podana...

Jak dla mnie - podaliście tabl. trudno, więcej jej nie podawajcie, bravecto nie ma właściwości odstraszających kleszcze, więc nie ma się co dziwić, że na psa włażą. Padną dopiero jak się opiją toksycznej krwi... Najlepiej popytajcie psiarzy co w Waszej okolicy działa najlepiej, u nas na Śląsku świetnie radzi sobie permetryna (jest w wielu preparatach - ektopar, advantix itp) oraz obroże - foresto, scalibor, kiltix.
Nie możecie łączyć preparatów których substancje czynne działają na takich samych zasadach.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez galiks » 2016-03-25, 09:10

Shogun&Kama napisał(a):Jak dla mnie - podaliście tabl. trudno, więcej jej nie podawajcie, bravecto nie ma właściwości odstraszających kleszcze, więc nie ma się co dziwić, że na psa włażą. Padną dopiero jak się opiją toksycznej krwi... Najlepiej popytajcie psiarzy co w Waszej okolicy działa najlepiej, u nas na Śląsku świetnie radzi sobie permetryna (jest w wielu preparatach - ektopar, advantix itp) oraz obroże - foresto, scalibor, kiltix.
Nie możecie łączyć preparatów których substancje czynne działają na takich samych zasadach.


To ja lubię :)
najpierw miałem info żeby zapytać się weterynarza - wet mówi, że można łączyć.
Teraz jest info, że nie można łączyć <rotfl>
niby taka prosta sprawa, a tyle możliwość :sciana:
a kleszcze jak były tak są przynoszone tylko trochę strach ze względu na dzieci <mysli>
Avatar użytkownika
galiks
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-01, 18:49
psy: DSPP

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Shogun&Kama » 2016-03-25, 10:51

Bo można łączyć, tylko mądrze - a wasz wet na pewno wie co z czym połączyć można ;)
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez saganka2 » 2016-03-25, 10:59

Jeżeli mieszkacie w miejscu masowego wysypu kleszczy, to lepiej połączyć. Ja zawsze łączyłam krople z obrożami, uważając oczywiście, żeby substancje czynne nie powielały się. Wydaje się to być mniejszym "złem". Miałam psa po dwóch babeszjozach, mocno obciążonego zdrowotnie i wiedziałam, że kolejnych odkleszczowych by nie przeżył. Takie samo zdanie było wetki, która go prowadziła.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Barbapapa » 2016-03-25, 13:54

Czy można podać tabletkę, a potem pies może oddać krew?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Shogun&Kama » 2016-03-25, 23:36

Z punktu widzenia psa oddającego - może - czemu nie, tylko później preparat może słabiej działać.
Z punktu widzenia psa przyjmującego taką krew - moja osobista opinia - lepsza byłaby krew "czysta", bez gratisowego pestycydu, choćby z powodu, że zwykle te potrzebujące krwi psiaki są w złym stanie ogólnym. Dodatkowo jeśli taki psiak będzie miał pecha i nadwrażliwość na fluralaner (Bravecto), jego stan drastycznie się pogorszy.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez 2kreski » 2016-03-26, 23:36

W kwestii "łączności " ;)
Ja z pełną zgodą weterynarza, w poprzednim sezonie laczyłam Baravecto z Foresto. Nie mieliśmy ani jednego kleszcza.

Ale wlazłam tu zasadniczo z własnym pytaniem ;)
A mianowicie, Coco znów ma Foresto a dodatkowo wszyscy mamy szczeniaka ;)
Czy te substancje wydostające się z obroży mogą mu zaszkodzić?
Wiadomo, bawią się razem podgryzają, śpią. ..
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Delicja » 2016-03-27, 09:37

Czytałam o sytuacji, gdzie szczeniak zjadł taką obrożę i tragicznie się to skończyło, dlatego ja nigdy nie używałam obroży, mam dwie suki i właśnie uwielbiają się bawić/podgryzać i wiem, że prędzej czy później któraś mogłaby taką obrożę zerwać z drugiej i zjeść/rozgryźć - ja wolę nie ryzykować zwłaszcza w przypadku szczeniąt.
Avatar użytkownika
Delicja
 
Posty: 174
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-09-02, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice
psy: Delicja, Bonnie Tyler, Alisa
Hodowla: Believe in Dreams FCI

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez kreska » 2016-03-28, 18:47

Shogun&Kama napisał(a):kreska gdybyś przeczytała wszystkie posty galiks, to byś wiedziała, że tabl. została już podana...

Jak dla mnie - podaliście tabl. trudno, więcej jej nie podawajcie, bravecto nie ma właściwości odstraszających kleszcze, więc nie ma się co dziwić, że na psa włażą. Padną dopiero jak się opiją toksycznej krwi... Najlepiej popytajcie psiarzy co w Waszej okolicy działa najlepiej, u nas na Śląsku świetnie radzi sobie permetryna (jest w wielu preparatach - ektopar, advantix itp) oraz obroże - foresto, scalibor, kiltix.
Nie możecie łączyć preparatów których substancje czynne działają na takich samych zasadach.


Nie musze czytac wszystkiego i z tego powodu chyba nic zlego lub wprowadzajacego w blad nie bylo w mojej wypowiedzi ...bardzo dobrze ze tabletka zostala podana a laczenie preparatow tak jak napisalam "nie wszystkie substancje mozna laczyc" i nie chodzi tu o te dzialajace na tych samych zasadach ...Bazowanie na wiedzy wetow czasem bywa zgubne, szczegolnie dosc mlodych lub takich , ktorzy uznali ze juz "zjedli " wszystkie rozumy...
Nie chce mi sie dyskutowac co, kto powinien podawac, bo kazdy zrobi jak uwaza ale bardzo Cie prosze podaj nam dane zrodlowe do badan , ktore swiadcza o toksycznosci krwi psa po podaniu tabletki Bravecto ? piszesz o tym pare razy wiec bede wdzieczna jesli poasz mi jakie parametry biochemiczne krwi ulegaja zmianom, i swiadcza o toksycznosci w przypadku transfuzji ? Jestem otwarta na wiedze i chetnie poczytam , moze byc zrodlo w jezyku obcym , Z tego co mi wiadomo Bravecto zostalo przetestowane i doposzczone dla suk w ciazy a niewiele preparatow takie doposzczenie ma...wiec co z ta toksycznoscia ?
W przypadku np. babeszji jakie reakcje zachodza w organizmie psa ? czy leczenie Imizolem nie jest toksyczniejsze ? W leczeniu babeszjozy używa się u psów kilku leków przeciwpierwotniaczych , leki te mają dużą toksyczność i niski indeks terapeutyczny.
Setki sprzedanych tabletek Barvecto w okresie ok. 2 lat w okolicy Wawy gdzie mamy ogromny problem z chorobami odkleszczowymi , zaden pies nie wrocil do lecznicy chory , po kropelkach i obrozach tak ...Zaden nie mial negatywnych reakcji na ten srodek...
Zacytuje fragment rozmowy, komentarz do weta , ktory ubolewa ze tak duzo psow choruje na babeszje...." Ty tak nie narzekaj bo z tej babeszji zyjesz " i taka jest czesto prawda, i weci ktorzy z chorob odkleszczowych nie zyja, nie maja problemow z polecaniem preparatu. Schody zaczynaja sie w lecznicach dla ktorych, babeszjoza itp to zrodlo zarobku.....Przykre ale prawdziwe :->
Sama kiedys bylam bardzo sceptyczna do tabletek ale duze ryzyko chorob odkleszczowych , zmusilo mnie do zgromadzenia wiedzy na temat dzialania...nie znajduje zadnego wbitego kleszcza, trupki malutkich kleszczy w futrze lub na podlodze tak, czasem laza po futrze zywe...ale wbitego po podaniu Barvecto nie znalazlam. Podawalam preparat suka w ciazy bez widocznych skutkow ubocznych...
Jesli po latach okaze sie ze Bravecto daje negatywny wplyw na organizm psa to trudno....i tak wczesniej moje psy wykoncza nowotwory lub choroby odkleszczowe lub inne charakterystyczne dla rasy.
Przy negowaniu takiego czy innego preparatu chemicznego nalezy rozwazyc plusy i minusy , nie ma aktualnie na rynku preparatu zdrowego....I tu odezwa sie glosy...a u mnie dziala ochrona naturalna i nie truje psow, tak oczywiscie u Ciebie dziala nawet "modlitwa " Sa niestety rejony w naszym kraju gdzie kleszczy "chorych " jest bardzo duzo i ryzyko jest znacznie większe i w tych rejonach trzeba czegos wiecej niż spozywanie ziólek i opryskiwania mikstura z czosnku itp. wiec po co mam zakladac obroze lub podawac kropelki , ktore tez sa chemia, ktora przedostaje sie przez skore.... (w przypadku ludzi mamy kilka substancji rakotworczych wycofanych i wycofywanych a obencych w preparatch majacych kontakt ze skora ), po co podawac chemie mniej skuteczna i narazac psy na zarazenie i leczenie jeszcze bardziej toksyczna substancja ? Niech kazdy odpowie sobie sam <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Shogun&Kama » 2016-03-28, 22:21

Nie wiem w czym masz problem kreska, bo da się go wyczuć z Twojego posta, co więcej nie rozumiesz tego co napisałam... krew jest toksyczna - dla kleszczy, dlatego umierają po jej spożyciu. Ja osobiście uważam, że dla psa może być szkodliwa - to moje zdanie i to zawsze wyraźnie zaznaczam, wynika to m.in. z mojej wiedzy i informacji które producent umieszcza w ulotce bravecto - farmakokinetyka. Dziwi mnie, że skoro wiesz ile działań niepożądanych mogą generować inne środki stosowane w profilaktyce przeciw kleszczom, jesteś tak bardzo pewna, że Bravecto takich działań nie wywołuje. Jak dużą grupę psów znasz u których po zastosowaniu preparatu nie wystąpiły żadne działania niepożądane? 100 psów? 200? Czy może raczej 20 - 30? Co więcej, skąd wiesz, że u tych psów w ciągu najbliższych 5 lat w wyniku stosowania tego preparatu nie wystąpi niewydolność wątroby/nerek, choroby nowotworowe lub owrzodzenie p.p., albo inne choroby? Nie wiesz, ja też nie wiem - bo skąd, ale o funkcjonowaniu organizmu, farmakologii, toksykologi jak i onkologii się uczyłam i uważam, że ryzyko jest bardzo wysokie. Nowe środki są badane przez +/- 4 lata zanim trafią na rynek, o skutkach długoterminowych stosowania produktu producent przez najbliższe 10 lat wiele nie powie. No ale jeśli ktoś wychodzi z założenia, że jego pies i tak nie dożyje wieku w którym jakiś problem wynikający ze stosowania tego typu preparatów wystąpi, to po co w ogóle dyskutować? Dla takiego kogoś choroby o których piszę nie mają znaczenia. Ja zakładam (mam nadzieję), że moje psy będą z nami co najmniej 12-13 lat, więc skoro nie muszę ryzykować, to nie będę. Można też stwierdzić, że psy bez Bravecto również chorują na niewydolność nerek, choroby nowotworowe itp. To tak samo jak z paleniem papierosów... Chcesz abym podała Ci artykuły w których piszą o toksyczności bravecto, gdy oczywiste jest, że takich na razie nie ma, ale skoro tak lubisz fachową literaturę to może Ty podaj publikacje z których wynika, że produkt Bravecto jest w 100% nieszkodliwy dla zwierząt - niesponsorowany przez Intervet, choć i sponsorowanego nie znajdziesz, bo nikt nie odważy się takich wniosków stwierdzić. Natomiast o ewentualnej szkodliwości oficjalnie możliwe, że zaczniemy czytać dopiero za kilka lat, o ile ktoś odważy się takie artykuły publikować.

Ja uważam, że każdy odpowiada za swojego psa i to właściciel decyduje co zastosuje. Są regiony gdzie prawie każdy kleszcz = choroba, ja mam szczęście i w takim regionie nie mieszkam, co więcej u nas w zupełności wystarczają tradycyjne środki, które uważam za bezpieczniejsze, więc nie mam powodu, żeby sięgać po
takie jajka niespodzianki. Inna sprawa to np Lubelszczyzna, mazury, pomorze, zapewne również Warszawa - miejsca gdzie choroby odkleszczowe są niezwykle częste - szczeg. babeszjoza, a coraz mniej środków skutecznie odstrasza kleszcze, bo w tych regionach ryzyko zastosowania tej nieszczęsnej tabl. wydaje się być mniej istotne niż korzyści płynące z jej działania pożądanego. Równocześnie uważam, że jak ktoś dopiero zaczyna testować środki u swojego psa, to tabletka powinna być ostatnia w kolejności.

Inna sprawa, to możliwość, że łażący po psie kleszcz zanim znajdzie odpowiednie miejsce do żerowania na psie postanowi zmienić potencjalnego żywiciela na np dziecko z którym pies śpi lub się bawi, bo jak sama napisałaś zdarzają się wędrujące kleszcze, co nie jest dziwne, bo preparat nie ma właściwości ich odstraszających.

Tak na marginesie, ostatnio miałam przyjemność poznać piesa który miesiąc po podaniu magicznej tabl. bravecto przyniósł do domu pchły... które nie zdechły po opiciu się krwi z bravecto i nie przeszkodziła ona im w rozmnażaniu się w jego środowisku.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez saganka2 » 2016-03-29, 14:43

O matko, przecież żywe organizmy to nie tabliczka mnożenia - każdy organizm jest inny i nie ma preparatów w 100% skutecznych. Dla mnie to oczywiste.
Oświećcie mnie co do ceny - czy ja dobrze zrozumiałam, że 1 tabletka wystarcza na około 2 miesiące i kosztuje to ok. 100 zł? (bo jesli tak, to kurcze, dla mnie to kosmiczny koszt obecnie)
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez 3-berny » 2016-03-29, 17:04

Ja niestety z Mazur gdzie prawie cała populacja kleszczy to nosiciele babeszjozy a ostatnio coraz więcej jest też przypadków boreliozy.Niestety nie sprawdziły się u mnie żadne cuda-wianki odstraszacze.Coraz gorzej sprawdzały się też środki klasyczne czyli spoty i obroże.Po zakropleniu polskimi odpowiednikami kleszcze łaziły i żerowały na psach jeszcze lepiej niż po Frontline.Skoro środek bójczy taki sam to przypuszczam że przyczyną był nośnik w którym był rozpuszczony.Bravecto stosuję od ponad dwóch lat z bardzo dobrym skutkiem.Jeżeli już trafił się kleszcz to martwy.Psy badam bardzo często i nie ma żadnych zmian w biochemicznym obrazie krwi.Z dwojga złego wolę "truć" swoje psy podobno "niesprawdzonymi"nowymi preparatami niż narażać na też mocno szkodliwy Imizol lub na powikłania po leczeniu babeszjozy w postaci rozwalonych nerek czy wątroby.
Saganko cena Bravecto zależy od "wielkości" psa.Dla moich 50 i 60 kg stosuję te największe.Cena to nieco ponad 100 zł i starcza na trzy miesiące.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez saganka2 » 2016-03-29, 19:00

Myślę intensywnie i chyba sie zdecyduję, bo po tamtym roku, gdy Duduś prawie odszedł po zapaleniu układu nerwowego i paraliżu, umieram ze strachu.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Barbel » 2016-03-29, 21:30

Potam miał podane Bravecto w zeszłym roku (koło czerwca). RAZ. Ani jednego kleszcza az do początków marca 2016. A Potam łapie kleszczory wszedzie, ida na niego jak cmy do swiatła. Teraz podałam drugie Bravecto.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Anirysova » 2016-03-31, 14:51

Jeśli podałam Bravecto 30.03, to czy wystarczy do 30.06. :?:
Na Śląsku Advantix przestał działać już w zeszłym roku :-?
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez 3-berny » 2016-03-31, 16:05

Producent pisze o zabezpieczeniu przez 12 tyg ale ja podaję co 3 miesiące.Dzień wcześniej czy później nie ma wg mnie znaczenia.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Preparaty wzmacniające, przeciwkleszczowe itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość