odrobaczanie

odrobaczanie

Postprzez Apcik » 2008-05-23, 16:13

Jak w temacie... Jak często :?:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: odrobaczanie

Postprzez AT » 2008-05-23, 16:41

Ja szczerze mówiąc już nie odrobaczam - daje do badania kupkę i ostatnio żadnych niespodzianek tam nie znaleziono - więc nie czuję potrzeby podawania psu trucizny bądź co bądź. myślę, że raz na pół roku sprawdzenie czy pies nie ma jakiś gości wystarczy. oczywiście jeśli badanie wykaże pasożyty no to odrobaczamy Poprzedniego psa odrobaczaliśmy raz do roku ale on był ,,hrabia" i żadnych znalezisk nie jadł więc ryzyko załapania czegoś u takiego psa jest dużo mniejsze (niż u takiej śmieciary jak Mufka ;-) )
Ostatnio edytowano 2008-05-23, 16:43 przez AT, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: odrobaczanie

Postprzez saganka » 2008-05-23, 16:42

Roznie mowia.. Firmy produkujace tabletki odrobaczajace - 3 miesiace ;-) Ja jestem za badaniem kalu najpierw. Zeby niepotrzebnie nie truc psa.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: odrobaczanie

Postprzez wciornastek » 2008-07-17, 12:59

Powiem,ze jestem w panice. Nasza 6 miesieczna Jessy jada myszy i to żywcem. Kotka przynosi takie zamaltretowane myszy. Jessy natychmiast łapie do pyska. Mysz jeszcze piszczy zamknięta w mordce. Po czym Jessy pożera mysz jak najlepszego snacka. Mozna wołac "fe, zostaw", ale gdzie tam takie przysmaku nie zostawi.
I teraz problem. Czy jakis robali nie załapie? A jeszcze gorsze że moja córka to praktycznie jada z psem, do tego całuje ja po pysku i inne takie bliskie kontakty.
wciornastek
 
Posty: 97
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-17, 10:14
Lokalizacja: Poznań

Re: odrobaczanie

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-17, 14:45

Ja też nie odrobaczam lamii. Dwa razy w roku na wiosnę i na jesieni zanoszę kał do analizy. Tabletki to chemia i jesli nie ma potrzeby nie trzeba psa niepotrzebnie truć. Chociaz muszę przyznać, że na kilku wetów w mojej okolicy tylko jeden stosuje metodę badania kału.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: odrobaczanie

Postprzez 3-berny » 2008-07-17, 17:07

Niestety prawie kazda mysz jest zywicielem posrednim lub bezposrednim pasozytow /zarowno oblencow jak i plazincow/wiec szansa za zarobaczenie murowana.Kotce trzeba uniemozliwic lowienie myszy np dzwoneczek na obrozce na szyi.Psa lepiej profilaktycznie odrobaczyc.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir


Powrót do - Preparaty wzmacniające, przeciwkleszczowe itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość